Jump to content
Avalanche

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 minutes ago, Steliosnow said:

Το ξανακοιταξα μπορει να κανω και λαθος αλλα στο μετεοσιελ στις 72 ωρες μας δινει -7 σχεδον σε ολη την αττικη

Δεν υπαρχει -7 ,-6 δινει αδερφε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, sotos*snow είπε:

Αφήστε τα αυτά...έρχεται το επόμενο συστημένο.........

ECMOPEU00_240_1.png

Περα απο την πλακα αυτο θα εγραφα καρντασι μου..Μαλλον ο φλεβαρης θα βγαλει κι αλλες ευκαιριες...Ο ασθενης διασωληνωμενος αλλα τουλαχιστον ζει...Δεν θα φωναξουμε παπα να διαβασει τον χειμωνα...Μαλλον θα επιζησει..😜

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μια γραμμουλιτσα ακουμπά το -10c...όταν εχθές για τις ίδιες ώρες ήταν κοντά στο 0c...

Λίγα χλμ Ανατολικά της κεντρικής Εύβοιας!

50A2AF5F-C9C0-437D-9E57-D379D012A954.gif

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημεραα..αυξηση υςτου για εδω τεταρτη απογευμα  βραδυ με παραταση φαινομενων ...τοτε ναι πιο ευκολο  να χιονισει....να ρωτγσω κατι αν ξερει καποιος απανταει...δεν ειναι εφικτο στο νοουκαστ να δημιουργηθει χαμηλο που θα καθυστερησει τον αυλωνα και να σκασει ο αλλος πιο ευκολα αιγαιο;;;

Επεξεργάστηκε 1 ώρα πριν από Galanto

Δεν νομίζω να έχουν πρόβλημα τα Γρεβενα με αυτή την διάταξη ο υετός θα είναι διπλάσιος από αυτά που δίνουν. Στην κορυφή στο χωριό στους Αγίους Θεωδόρους  ωσ το τέλος θα έχει μαζέψει 30 πόντους χιόνι. Τέτοιες διατάξεις ευνοούν τον νομό Γρεβενών βόρεια και δυτικά του νομού Τρικάλων. Έχω δει εμείς εδώ να έχουμε 0 βαθμούς και ο Βόλος 12......

Επεξεργάστηκε από meteora
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, teopap7 είπε:

Αν στο επομενο βημα.δλδ στο 6αρι κανει αντιστοιχο δυτικισμα τοτε θα πρεπει να ασχοληθουμε..

Εδω αδερφε μου ασχολιομασταν τοσες μερες ανευ λογου και αιτιας...Αν δειξει περεταιρω δυτικισμα...Παμε για αποπειρα καμικαζι...Κλεβουμε τον αυλωνα με πτηση θανατου απο τους τουρκομογγολους και τον πεταμε στο αιγαιο...Αεραααααααα....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ισως χιονιστει αυριο η θεσσαλια το βραδυ παροδικα ετσι για το εφε κατα τα αλλα τιποτα το ιδιαιτερο τα ορεινα μας θα δουν χιονακι στρωμενο...β φαση δεν υπηρξε ποτε στα μοντελα παρα προσδοκιες και δυστυχως δεν θα υπαρξει...

Επεξεργάστηκε από ICELARISSA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καλημέρα, προτείνω να επικεντρωθούμε σε ότι έχουμε να περιμένουμε μέχρι Παρασκευή ξημερώματα και να "ξεχάσουμε" τη Β' φάση.

Το εκκρεμές πλέον κάνει εξαιρετικά μικρές ταλαντώσεις.

Το πρωϊνό ECMWF  πήγε πιο ανατολικά από το χθεσινοβραδινό, είναι όμως δυτικότερα από το χθεσινό πρωϊνό.

Ότι και αν έρθει το Σάββατο, έστω και ορεογραφικός υετός σε Εύβοια, Αττική, θα είναι απλά μία ευχάριστη έκπληξη.

Ας αρχίσουμε να κοιτάμε καλύτερα τι μπορεί να δώσει το δεύτερο μισό του Φεβρουαρίου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κλειστο διαστημα για καλουτσικες εως αξιοπρεπεις χιονοπτώσεις στην Αττική (έμφαση κυριως βορεια και ανατολικα), από απογευμα βραδυ Πέμπτης έως Παρασκευή πρωί (ως πολυ χαμηλα) ....το 2ο ημίχρονο θέλει 200-300χλμ δυτικά!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Περα απο την πλακα η δευτερη φαση δεν υφισταται..Πλακιτσα κανουμε...Απλα για το ματι και μονο εαν ερθει λιγο πιο δυτικα ισως εχουμε καποια φαινομενα...Το καλο ειναι οτι εστω και οριακα βελτιωθηκε η τεταρτη και η πεμπτη..

Προσωπικα πιστευω οτι εγω εδω στην δουλεια μου στον Ασπροπυργο θα το δω για τριτη φορα φετος...Ο βδ θα ειναι αρωγος...Για το κεντρο δε τρεφω αυταπατες..Αλλα στα δυτικα τα χιονια μπορουν να φτασουν μεχρι πεδινα προσκαιρα...

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα παιδιά ! 

Ωραίο το πρωινό τρέξιμο πάμε για μια κρίσιμη μέρα!!

Εν αναμονή 6αριου...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

57 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Αφήστε τα αυτά...έρχεται το επόμενο συστημένο σε 10-12 μέρες.........🤣🤣🤣🤣

ECMOPEU00_240_1.png

σωτηρη καλημερα. το λενε κ οι δεικτες😂😂😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βλέπω αυτές τις μέρες να γίνεται σύγκριση από πολλούς με το 2008,για το γεγονός πως λίγες μέρες πριν το gfs έδειχνε Τουρκία. Παιδιά δεν είναι έτσι ακριβώς το πράγμα, υπήρχαν όντως τρεξίματα που έδειχναν Τουρκία αλλά υπήρχαν και πολλά σενάρια που έδειχναν Ελλάδα, όπως επίσης κ αρκετά βασικά τρεξίματα. Καμία σχέση με τώρα που το έχουν δέσει σχοινί κορδόνι όλα τα μοντέλα για Τουρκία και στην καλύτερη των περιπτωσεων ίσα που να ακουμπάει το ανατολικό Αιγαίο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα.Κυνηγαμε καλυτερη Τ και οσο περισσοτερο υετο για Πεμπτη.Τα 200μ.ειναι μεσα στο παιχνιδι,παμε να το φερουμε χαμηλοτερα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, sotos*snow είπε:

Αφήστε τα αυτά...έρχεται το επόμενο συστημένο σε 10-12 μέρες.........🤣🤣🤣🤣

ECMOPEU00_240_1.png

Εγώ κάτι 20αρια+ βλέπω για 14/2.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...