Jump to content
Avalanche

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

καλημέρα.. εξαφανίστηκε το αποκομμένο χαμηλό της Αμερικής από τα μοντέλα, και μαζί με αυτό και οι πιθανότητες για καλή κακοκαιρία εδώ.. τι να πει κανείς.. Ας ελπίσουμε να αλλάξει αυτή η αηδία επιτέλους, γιατί δεν βλέπω να πέφτει σήμερα χιόνι...

Μισελ καλημεραα.. καπου θα τκ ριξει μσχρι το κυμα σε 10 μερες. Δες ανσαμπλς. Για τοσο μακρια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, nikolas 2365 είπε:

Μισελ καλημεραα.. καπου θα τκ ριξει μσχρι το κυμα σε 10 μερες. Δες ανσαμπλς. Για τοσο μακρια

αν είναι από τώρα τουρκία δεν πρόκειται να έρθει εδώ. Μέχρι το κύμα μάλλον στην μαύρη θάλασσα ή την Κασπία.. Το ζήτημα είναι ότι εδώ τελείωσε ο πιο σιχαμένος χειμώνας που θυμάμαι ποτέ. καληνυχτώ για 2-3 ωρίτσες, να μην χάνω τζάμπα τον ύπνο μου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

αν είναι από τώρα τουρκία δεν πρόκειται να έρθει εδώ. Μέχρι το κύμα μάλλον στην μαύρη θάλασσα ή την Κασπία.. Το ζήτημα είναι ότι εδώ τελείωσε ο πιο σιχαμένος χειμώνας που θυμάμαι ποτέ. καληνυχτώ για 2-3 ωρίτσες, να μην χάνω τζάμπα τον ύπνο μου

Καλο το gem  μιχαλη. Θα μου πεις για προσυνεμα. Σφυριζει για τις 15.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

αν είναι από τώρα τουρκία δεν πρόκειται να έρθει εδώ. Μέχρι το κύμα μάλλον στην μαύρη θάλασσα ή την Κασπία.. Το ζήτημα είναι ότι εδώ τελείωσε ο πιο σιχαμένος χειμώνας που θυμάμαι ποτέ. καληνυχτώ για 2-3 ωρίτσες, να μην χάνω τζάμπα τον ύπνο μου

Καπου να ριξει πεδινο. Ας το κανει οππυ να ναι. Δεν θα φυγει ετσι αυτο το εκτρωμα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, OLYMPUS MONS είπε:

Ο Ευρωπαίος θα το μπουμπουνισει παλι

ναι με βαση την εικονα στις 72 ώρες είναι σαν το 12 αρι του αλλα χανουμε τις ενδιαμεσες ωρες του Σαββατου και δεν θα δουμε εδω ποσο ακριβως θα εχει το μεσημερι, θα το δουμε μετα στα ανσαμπλ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

χαχα ξημερωματα Κυριακής είμαστε στο -8 με βαση το κύριο του ευρωπαικου, δηλαδή κατά την διάρκεια της ημέρας του Σαββάτου πόσο μας έχει?

ECG0-96.GIF?05-12

Επεξεργάστηκε από DIMITRIS
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως, αφήνοντας στην άκρη αυτά του Σαββάτου που μπορει να αλλάξουν πάλι, στις 48 ώρες (Πέμπτη μεσάνυχτα - Παρασκευή ξημερώματα) το κύριο του ευρωπαικού μας δίνει τα παρακάτω.

Με αυτά τα δεδομένα, -7 πάνω από κεντρική Εύβοια και 1010 περίπου στη Ρόδο εδώ χιονίζει μέχρι πεδινά. Θα δούμε και αργότερα περισσότερες λεπτομέριες από το meteologix.

Είναι όμως πολύ θετικά αυτά που δείχνει το ευρωπαικο μόλις στις 48 ώρες!

ECG1-48.GIF?05-12

ECG0-48.GIF?05-12

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγω κοιταω ηδη το διαγραμμα απο 15 και υστερα. Ειδικα η Δ. Αττικη δεν εχει να περιμενει τιποτα ουτε αυριο τη νυχτα, ουτε το Σαββατο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λοιπόν είδα περισσότερες λεπτομεριες απο το κυριο του ευρωπαικου (00Z) στο meteologix και για το διάστημα Πέμπτη βράδυ (11;00) μέχρι ξημερώματα Παρασκευής (2:00 με 4:00) μας δίνει υετό, περίπου 1-2χλ ανα ώρα, θερμοκρασία στα 850 -7, ΒΒΔ ανέμους και επιπεδα παγοποίησης περίπου στα 400 μέτρα. 

Εάν και εφόσον επαληθευτούν τα παραπάνω στοιχεία από το κύριο του ευρωπαικού τότε θα το δούμε να πέφτει και στη Χαλκίδα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...