Jump to content
Spyros Snowstorm

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΜΑΡΤΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μακαρι να μην ερθει τιποτα.Πρωτη φορα το λεω στη ζωη μου,αλλα πολλοι δεν εχετε παρει χαμπαρι την σοβαροτητα της καταστασης.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σε 4 μερες θα φανουν τα χιονοθαψινατα. Και μην κοιτατε γεροτζιφο. Ε σε πιανει μια αηδια φετος. Μονο ευρωπαιο και αγγλο ασθενη. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

33 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Σε 4 μερες θα φανουν τα χιονοθαψινατα. Και μην κοιτατε γεροτζιφο. Ε σε πιανει μια αηδια φετος. Μονο ευρωπαιο και αγγλο ασθενη. 

Ας ελπίσουμε ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Μακαρι να μην ερθει τιποτα.Πρωτη φορα το λεω στη ζωη μου,αλλα πολλοι δεν εχετε παρει χαμπαρι την σοβαροτητα της καταστασης.

Συμφωνώ απόλυτα.εχετε δει τι γίνεται γενικά στον κόσμο;για να δούμε χιόνι μια ώρα εμείς και να χαρούμε ξέρετε τι πλήγμα θα είναι στην διαλυμένη λόγω κατάστασης οικονομία;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πιο πλήγμα ρε παιδιά; Όλοι εσείς που κλαίτε είστε παραγωγοί; Γιατί εγώ είμαι και μα τη Παναγία μακάρι να κάνει 1 μέτρο χιόνι στον κάμπο της Πέλλας να μην μείνει όχι ροδάκινο. ΟΥΤΕ ΚΟΥΚΟΥΤΣΙ. Που κάθε χρόνο μας τα παίρνουν και πιο τζάμπα. Κάθε χρόνο καινούριες απαιτησεις. Για 18 λεπτά που πουλάμε βάζουν και απαιτήσεις. Να μην μείνει τίποτα να παρακαλάνε για ροδάκινο. Και εκτός αυτού από τις αποζημιώσεις σε 100% καταστροφή, πιο καλά λεφτά θα πάρουμε στη χειρότερη τα ίδια, ας μην κρυβόμαστε πίσω από το δαχτυλο! Αν δεν γίνει αυτό τότε αν όχι φέτος μέσα στα επόμενα 2-3 χρόνια θα μας παίρνουν καλό ροδάκινο σε τιμή χυμου. Ο κάμπος έχει γεμίσει και οι παραγγελίες τους κλείνουν αμεσα. Υπάρχει υπερπαραγωγή ροδάκινου το οποίο δεν μπορεί να διατεθεί. Συγνώμη παιδιά για το off απλά σιχαθηκα τόσες μέρες να διαβάζω περί καταστροφής. Μεγαλύτερη καταστροφή από αυτήν που ζούμε οι παραγωγοί ροδάκινου τα τελευταία χρόνια κι από αυτήν που θα ζήσουμε τα επόμενα δεν υπάρχει. 

Επεξεργάστηκε από Kosmas34
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, Kosmas34 είπε:

Πιο πλήγμα ρε παιδιά; Όλοι εσείς που κλαίτε είστε παραγωγοί; Γιατί εγώ είμαι και μα τη Παναγία μακάρι να κάνει 1 μέτρο χιόνι στον κάμπο της Πέλλας να μην μείνει όχι ροδάκινο. ΟΥΤΕ ΚΟΥΚΟΥΤΣΙ. Που κάθε χρόνο μας τα παίρνουν και πιο τζάμπα. Κάθε χρόνο καινούριες απαιτησεις. Για 18 λεπτά που πουλάμε βάζουν και απαιτήσεις. Να μην μείνει τίποτα να παρακαλάνε για ροδάκινο. Και εκτός αυτού από τις αποζημιώσεις σε 100% καταστροφή, πιο καλά λεφτά θα πάρουμε στη χειρότερη τα ίδια, ας μην κρυβόμαστε πίσω από το δαχτυλο! Αν δεν γίνει αυτό τότε αν όχι φέτος μέσα στα επόμενα 2-3 χρόνια θα μας παίρνουν καλό ροδάκινο σε τιμή χυμου. Ο κάμπος έχει γεμίσει και οι παραγγελίες τους κλείνουν αμεσα. Υπάρχει υπερπαραγωγή ροδάκινου το οποίο δεν μπορεί να διατεθεί. Συγνώμη παιδιά για το off απλά σιχαθηκα τόσες μέρες να διαβάζω περί καταστροφής. Μεγαλύτερη καταστροφή από αυτήν που ζούμε οι παραγωγοί ροδάκινου τα τελευταία χρόνια κι από αυτήν που θα ζήσουμε τα επόμενα δεν υπάρχει. 

και εγώ είχα ροδάκινα φίλε πριν χρόνια και φυσικά τα έβγαλα γιατί οι τιμές μια χρονιά ήταν 0,10 λεπτά το κιλό  ...το ίδιο γίνεται και με το βαμβάκι και με τα μήλα...για εδώ στην περιοχή ..........σόρρυ για το οφφ τοπικ 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, menidi είπε:

Δεν ήμαστε παραγωγοί, αλλά εκτός του οτι καλό είναι να συμπάσχουμε με τους παραγωγούς, ταυτόχρονα ήμαστε καταναλωτές. 

Αν πέσει παγωνιά, θα πληρώνουμε ένα ροδάκινο, όσο ένα σοκολατάκι (αυτά με τον πρέσβη). 

Και πέρα απο αυτό, η διαχείριση ΑΚΟΜΑ ενός προβλήματος , όπως θα είναι η μεγάλη ζημία της σοδειάς, αθροιστικά με Ιό και Προσφυγικό, δεν είναι καθόλου καλό για την πατρίδα μας. 

Αυτονόητο είναι...

Να το πληρώνεται όσο ένα σοκολατάκι (χωρίς παρεξήγηση)! Το προτιμώ από το να το πουλάω εγώ 25 λεπτά το κιλό με 22 λεπτά έξοδα στο κιλο. Όσο για την πατρίδα και το τι μοιάζει αυτονόητο για εσένα έχω να πω ότι αν θέλει να συνεχιστεί να υπάρχει υγιής παραγωγή γεωργικών αγαθών στην περιοχή μας θα πρέπει έτσι κι αλλιώς να προσφέρει στήριξη κι όχι μόνο σε περίπτωση "ζημιάς", αφού είναι προφανές ότι με τις τιμές αυτές δεν μπορούμε να επιβιώσουμε. Οπότε είναι θέμα χρόνου θα αποσυρθουμε όλοι από την παραγωγή των συγκεκριμένων προϊόντων και στην τελική θα καταλήξεις και πάλι να πληρώνεις ένα ροδάκινο όσο ένα σοκολατάκι!🤔🤔

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, THUNDERSNOW1965 είπε:

... έτσι για να'χουμε να λέμε .... αθροιστικός υετός έως 27 03 ....

1853451614_17032020Totalaccumulateprecipitationtill27032020.thumb.png.ef40a065215cd63e56d8018459029444.png

... και χιονοκάλυψη ....

1691200016_17032020Totalsnowdepthtill27032020.thumb.png.081bd3f2621aefe0570e45b5ac0399b8.png

 

 

χιονότρυπα στην Λάρισα, αν έμενα Γιάννενα η χιονότρυπα θα ήταν Γιάννενα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Kosmas34 είπε:

Πιο πλήγμα ρε παιδιά; Όλοι εσείς που κλαίτε είστε παραγωγοί; Γιατί εγώ είμαι και μα τη Παναγία μακάρι να κάνει 1 μέτρο χιόνι στον κάμπο της Πέλλας να μην μείνει όχι ροδάκινο. ΟΥΤΕ ΚΟΥΚΟΥΤΣΙ. Που κάθε χρόνο μας τα παίρνουν και πιο τζάμπα. Κάθε χρόνο καινούριες απαιτησεις. Για 18 λεπτά που πουλάμε βάζουν και απαιτήσεις. Να μην μείνει τίποτα να παρακαλάνε για ροδάκινο. Και εκτός αυτού από τις αποζημιώσεις σε 100% καταστροφή, πιο καλά λεφτά θα πάρουμε στη χειρότερη τα ίδια, ας μην κρυβόμαστε πίσω από το δαχτυλο! Αν δεν γίνει αυτό τότε αν όχι φέτος μέσα στα επόμενα 2-3 χρόνια θα μας παίρνουν καλό ροδάκινο σε τιμή χυμου. Ο κάμπος έχει γεμίσει και οι παραγγελίες τους κλείνουν αμεσα. Υπάρχει υπερπαραγωγή ροδάκινου το οποίο δεν μπορεί να διατεθεί. Συγνώμη παιδιά για το off απλά σιχαθηκα τόσες μέρες να διαβάζω περί καταστροφής. Μεγαλύτερη καταστροφή από αυτήν που ζούμε οι παραγωγοί ροδάκινου τα τελευταία χρόνια κι από αυτήν που θα ζήσουμε τα επόμενα δεν υπάρχει. 

Τα ειρωνικα "ολοι εσεις που κλαιτε" ασ'τα κατα μερους φιλε μου.

Δευτερον το τι εχει τραβηξει μεμονωμενα ενα κλαδος της γεωργιας,δεν ειναι θεμα που αφορα το φορουμ,οπως δεν ειναι θεμα του φορουμ το να αρχιζω εγω να αναλυω τι εχω περασει τοσα χρονια στο χωρο της εστιασης που δραστηριοποιουμαι,τι φαπες εχω φαει και τι χρωσταω.

Μιλαμε για μια κατασταση που ξεπερναει ολους μας και αφορα ολους σχεδον τους κλαδους της οικονομιας οπως και της υγειας.

Το τι καταστροφη εχει περασει ο καθενας μετα απο χρονια κρισης τελος,δεν μπορει να μπει σε καταστροφομετρο.

Μακαρι να σου πανε ολο καλα,σε σενα και σε ολον τον κοσμο.

Ευχαριστω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Με ευχολόγια παιδιά δεν γίνεται τίποτα. Αν ήταν στο χέρι μας να ελέγξουμε τον καιρό θα ήταν όλα καλά. Η φύση θα κάνει ότι γουστάρει, είτε θέλουμε 100 χιλ. βροχής είτε 2 μέτρα χιόνι είτε καύσωνα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

αν και έκανε καλύτερο αντικυκλώνα στην αρχή το αικον, σε μια καινούργια μεταβλητή πήγε προς τζίφο, οπότε θα μεγαλώσει τον αυλώνα τον οποίο θα πάει δυτικότερα από πριν. Για να δούμε..

 

καλά το πάει

icon-0-132.png?17-12

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

αρκετο κρυο + χιονια στην χωρα μας βλεπει το αικον 23 του μηνα και μετα.. να δουμε το gfs τι θα κανει τωρα..

icon-0-177.png

Επεξεργάστηκε από Athinaios
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

δεν μου αρέσει ο τζίφος, και πάλι καμιά αισθητή βελτίωση, μάλιστα σε κάτι πάλι χειροτερεύει.. πρήξιμο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

γενικευμενη ψυχρη εισβολη με χιονια σε πολλα μερη και με διαρκεια. δειχνει το αικον αυτη η ψυχρη εισβολη θα κατσει και με πολυ εντονο τροπο καθως δεν δειχνει να επηρεαζεται ουτε απο το μεγαλωμα της μερας και το ψυχος στα 850 δεν εκφυλιζεται το μεσημερη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ούτε το ούκμο μου αρέσει προς το παρόν.. χμμμ

 

φρίκη! όχι δεν θα χαλάσει τελευταία στιγμή!!

Modele UKMO - Carte prévisions

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καλύτερος ελαφρώς ο τζίφος. Το ούκμο μακριά και αγαπημένοι, αλλά δεν μπορώ να το αγνοήσω 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, Snowjunky είπε:

Μπασ και την γλυτώσουμε.σορυ αλλα αυτά είναι εκτός εποχής.βροχουλεσ θέλουμε τώρα όχι παγωνιεσ και χιόνια.

συμφωνω αλλα πιστεψε με δεν θα τι γλιτωσουμευπαρχουν απειρες παροιμιες που κολανε στην περιπτωση

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, Kosmas34 είπε:

Πιο πλήγμα ρε παιδιά; Όλοι εσείς που κλαίτε είστε παραγωγοί; Γιατί εγώ είμαι και μα τη Παναγία μακάρι να κάνει 1 μέτρο χιόνι στον κάμπο της Πέλλας να μην μείνει όχι ροδάκινο. ΟΥΤΕ ΚΟΥΚΟΥΤΣΙ. Που κάθε χρόνο μας τα παίρνουν και πιο τζάμπα. Κάθε χρόνο καινούριες απαιτησεις. Για 18 λεπτά που πουλάμε βάζουν και απαιτήσεις. Να μην μείνει τίποτα να παρακαλάνε για ροδάκινο. Και εκτός αυτού από τις αποζημιώσεις σε 100% καταστροφή, πιο καλά λεφτά θα πάρουμε στη χειρότερη τα ίδια, ας μην κρυβόμαστε πίσω από το δαχτυλο! Αν δεν γίνει αυτό τότε αν όχι φέτος μέσα στα επόμενα 2-3 χρόνια θα μας παίρνουν καλό ροδάκινο σε τιμή χυμου. Ο κάμπος έχει γεμίσει και οι παραγγελίες τους κλείνουν αμεσα. Υπάρχει υπερπαραγωγή ροδάκινου το οποίο δεν μπορεί να διατεθεί. Συγνώμη παιδιά για το off απλά σιχαθηκα τόσες μέρες να διαβάζω περί καταστροφής. Μεγαλύτερη καταστροφή από αυτήν που ζούμε οι παραγωγοί ροδάκινου τα τελευταία χρόνια κι από αυτήν που θα ζήσουμε τα επόμενα δεν υπάρχει. 

Άστο φίλε μου, αυτά που ήξερες με ΕΛΓΑ ξέχασε τα , συμφωνώ όμως με την ξεφτίλα τιμές των προϊόντων αλλά να βαράμε το γομαρι όχι το σαμάρι. Το 2003 καλά πέρασαν οι πιο πολλοί με τις αποζημιώσεις δεν είναι το ίδιο τώρα. Όσο για το τι θα κάνει μόνο ο καιρός ξέρει και ότι θέλει κάνει είτε χαιρόμαστε είτε κλαίμε.

Προσωπικά πιστεύω θα κάνει καταστροφές.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Είναι πολλές οι μέρες μέχρι την άλλη βδομάδα. Θα αλλάξει και θα ξαναλλάξει.Για αρχή μας κρατάει (ζεστούς) και στο τέλος ας έρθουνε και βροχούλες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...