Jump to content
xirolivado

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΚΑΚΟΚΑΙΡΙΑΣ 1-2 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

βροχη χτες αργα το απόγευμα  (8 παραμε 10 και μιση περιπου)2.5 με 3 ωρες μετριου  ποτιστικου ρυθμου.μετα σταματησε και από τα ξημερώματα βρεχει πυκνα ποτιστικα με πυκνη ομιχλη.η θερμοκρασια στους 3.8c-4c τωρα ενώ χιονιζει από τα 600-650 υψ αυτή την στιγμη.δυο εικονες πριν μιση ωρα.😄

OtypA8R.jpg

CT6cWRy.jpg

 

 

Επεξεργάστηκε από bill snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

παιδιά εδώ συνεχίζεται η βρόχα , στους 3.9 τώρα η θερμοκρασία , πιο μετά θα βγω ,  θα πάω γενικά σε όλο το νομό , Πολύκαστρο , Αξιούπολη , Γουμένισσα ,Εύρωπο  , Μουριές , Δοϊράνη , θα δώσω ανταπόκριση

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, kilkisaios είπε:

παιδιά εδώ συνεχίζεται η βρόχα , στους 3.9 τώρα η θερμοκρασία , πιο μετά θα βγω ,  θα πάω γενικά σε όλο το νομό , Πολύκαστρο , Αξιούπολη , Γουμένισσα ,Εύρωπο  , Μουριές , Δοϊράνη , θα δώσω ανταπόκριση

Πώς το βλέπεις θα χιονίσει???Για εδώ γιατί πιστεύω στο Κιλκίς σχεδόν είναι σίγουρο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα απο την κρυα (απο ολες τις αποψεις) και βροχερη Κατερινη. Εχει ξεκινησει κι εδω απο αργα το βραδυ να βρεχει και οσο περναει η ωρα τοσο περισσοτερο δυναμωνουν τα φαινομενα...εδω και λιγη ωρα μαλιστα εχει βγαλει και αερα με την θερμοκρασια να κυμαινεται τωρα στους 8.9 βαθμους ενω η ελαχιστη το πρωι ειχε πεσει εως τους 6.9 (μεγιστη 12.0 στην αλλαγη της μερας)...χιλιοστα δεν γνωριζω καθως ενας σταθμος που εχουμε στη πολη εχει βγει off, στον Κορινο παντως εχει φτασει ηδη τα 20.4mm ενω απο την αλλη το Διον μετραει μολις 10.6mm ως τωρα...νομιζω πιο κοντα ειμαστε στον Κορινο καθως βρεχει εδω και ωρες με αρκετα καλη ενταση...

Φυσικα εχει ξεκινησει για τα καλα το θαψιμο στο Ελατοχωρι (Χ/Κ) το οποιο αναμφιβολα θα βαλει το καλυτερο χιονι της χρονιας στην πιο ακυρη εποχη βεβαια...

index.php?t=1585725959742

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, thanasismtrk είπε:

Πώς το βλέπεις θα χιονίσει???Για εδώ γιατί πιστεύω στο Κιλκίς σχεδόν είναι σίγουρο 

Λογική είναι η άνοδος Απρίλιο έχουμε,μπορεί να φτάσεις 8-9 το μεσημέρι,δεν είναι Γενάρης

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, dionisis00 είπε:

-0.4 Φλωρινα, 7.7 Καστορια, τι εγκλωβισμος ειναι αυτος που εχει παιχτει.

Δεν ειναι εγκλωβισμος....φταιει το χαμηλο οταν το χαμηλο δε δημιουργειτε στο ιονιο ειναι ανικανο το κρυο να περασει μια νοητη γραμμη βουνων που υπαρχει απο τη φλωρινα ως τη κοζανη και να ερθει η κρυα μαζα πιο δυτικα καταφερνει να ερθει δυτικα το κρυο οταν πλεον το χαμηλο εχει φυγει...παντα αυτο γινεται η καστορια και τα γρεβενα δε θα παρουν χαμπαρι..εδω εγω εχω 8,9 πιστευω μεχρι καταιγιδα μπορει να ριξει χαχαχ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Theomanio είπε:

Στους 6,7 στα Γιαννιτσά,λογικές θερμοκρασίες μέχρι στιγμής

Στα Γιαννιτσά έχει Βαρδάρη??

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ενημέρωσε το windy-ευρωπαίος και κράτησε το υγρό χιόνι για βράδυ με ξημερώματα πιστεύω αν είναι και λίγο πιο χαμηλές οι θερμοκρασίες το χουμε 

Screenshot_20200401-104316_Windy.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, Panos_Katerini είπε:

Καλημερα απο την κρυα (απο ολες τις αποψεις) και βροχερη Κατερινη. Εχει ξεκινησει κι εδω απο αργα το βραδυ να βρεχει και οσο περναει η ωρα τοσο περισσοτερο δυναμωνουν τα φαινομενα...εδω και λιγη ωρα μαλιστα εχει βγαλει και αερα με την θερμοκρασια να κυμαινεται τωρα στους 8.9 βαθμους ενω η ελαχιστη το πρωι ειχε πεσει εως τους 6.9 (μεγιστη 12.0 στην αλλαγη της μερας)...χιλιοστα δεν γνωριζω καθως ενας σταθμος που εχουμε στη πολη εχει βγει off, στον Κορινο παντως εχει φτασει ηδη τα 20.4mm ενω απο την αλλη το Διον μετραει μολις 10.6mm ως τωρα...νομιζω πιο κοντα ειμαστε στον Κορινο καθως βρεχει εδω και ωρες με αρκετα καλη ενταση...

 

Πάνο ο σταθμός δεν είναι στο Δίον αλλά στην Κονταριώτισσα άσχετα αν γράφει Δίον.. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, AlexSalonica είπε:

Ανατολικό στους 6.8 , 8 χιλιομετρα νοτιότερα από εμένα . Ο Βαρδάρης με πιάνει καλά  εδω , ομως τώρα δεν κουνιέται φύλλο.

Φίλε εγώ πάντως που ειμαι σε περιοχή οριακα εκτεθειμένη στον βαρδαρη φυσάει... νωρίς το πρωί είχε άπνοια τωρα όμως ψευτοξεκινησε 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, thanasismtrk είπε:

Φίλε εγώ πάντως που ειμαι σε περιοχή οριακα εκτεθειμένη στον βαρδαρη φυσάει... νωρίς το πρωί είχε άπνοια τωρα όμως ψευτοξεκινησε 

Εμένα ελάχιστα φιλε ίσα ίσα χαλαρό αεράκι, με ψιλόβροχο γύρω στα 50μ . Υπομονή

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, MeteoTirnavos είπε:

Πάνο ο σταθμός δεν είναι στο Δίον αλλά στην Κονταριώτισσα άσχετα αν γράφει Δίον.. 

Ναι νομιζω ειναι στο δημαρχειο της Κονταριωτισσας η οποια υπαγεται στον δημο Διου και για αυτο μαλλον γραφει Διον ο σταθμος...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, thanasismtrk είπε:

Στα Γιαννιτσά έχει Βαρδάρη??

Ποτέ Βαρδάρη στα Γιαννιτσά, ποτέ όμως.

Το Πάικο δεν αφήνει να συμβεί κάτι τέτοιο.

Φυσάει αλλά σε καμία περίπτωση όπως συμβαίνει από Πέλλα και πέρα,κοιλάδα Αξιού δηλαδή...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εχουμε πεσει στους 8...Αντιστεκομαστε μεχρι στιγμης για να μην ανεβει αρκετα η θερμοκρασια...Κατα τις 9:00 ειχαμε 8.4 η οποια λιγο πριν τις 10 ειχε πεσει στους 7.7...Κατα τις 10:30 ξεκινησε η ανοδος η οποια εφτασε στους 8.2 , στο περιπου ολα αυτα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7,1 C  με ελαφρύ ντριζλ τώρα και 25mm μόνο σήμερα .... Storm total στα 27,8

Ο αέρας ΔΒΔ εδώ και καμία ωρα

Επεξεργάστηκε από freeze
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τρομερή εικόνα από την κάμερα στο καταφύγιο Κοζάνης,στα 1.450 Μ υψόμετρο..το γυρνάει σε χιόνι αλλά η τεράστια ΧΙΟνοκουρτινα από τα δυτικά που πλαισιωνει το χωριό σιγά σιγά είναι απίστευτα γοητευτική !!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, MeteoTirnavos είπε:

Περιμένω καλό χιόνι να βάλει το χωριό μου εκεί πάνω..

Θα βαλει 15 ποντο πιστευω..αρκει να μεινει υετος και απο το απογευμα και μετα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...