Jump to content
GEORGE SNOWMAN

Αναφορές Οκτωβρίου 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σε όλη την παρέα .... Με ηλιοφάνεια ξεκινήσαμε αλλά μια νέφωση ερχόμενη από Θερμαϊκό έκρυψε τον Λιάκουρα     ... Ελάχιστη 12,8 C και κοντά στους 20,5 τώρα 

 

current.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα σε όλους.... 

Τι αναφορά να δώσω ρε παιδιά???? 

Ο καιρός μου έχει προκαλέσει μέγιστη ψυχική οδύνη.... 

Δεν μπορώ άλλο ήλιο.... Ας μας λυπηθεί κάποιος εδώ στην Αττική. 

Από 26 Μάρτη έχω να δω βροχή της προκοπής και από τότε έχω μόλις 78mm

204mm ετησίως όταν έχει φτάσει 11 Οκτώβρη  το λες και τραγωδία 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Καλημέρα σε όλους.... 

Τι αναφορά να δώσω ρε παιδιά???? 

Ο καιρός μου έχει προκαλέσει μέγιστη ψυχική οδύνη.... 

Δεν μπορώ άλλο ήλιο.... Ας μας λυπηθεί κάποιος εδώ στην Αττική. 

Από 26 Μάρτη έχω να δω βροχή της προκοπής και από τότε έχω μόλις 78mm

204mm ετησίως όταν έχει φτάσει 11 Οκτώβρη  το λες και τραγωδία 

 

Ναι αλλά περσυ είχες 600-700 mm ετήσιο... +250 mm από τα κλιματικά αν δεν κάνω λαθος

Επεξεργάστηκε από Χρηστος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ωραιες δορυφορικες εικονες απο την Ιταλια...Φτιαχνεται η διαταραχη σιγα σιγα..

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

30 λεπτά πριν, Χρηστος είπε:

Ναι αλλά περσυ είχες 600-700 mm ετήσιο... +250 mm από τα κλιματικά αν δεν κάνω λαθος

Δεν έχω εικόνα από το μέσο όρο της περιοχής μου. 

Εγώ κρατάω δεδομένα από το 2007....ειναι μικρό χρονικό διάστημα 13 χρόνια για να έχω εικόνα αλλά παρόλα αυτά θα τσεκάρω στα χρόνια αυτά τι μέσο όρο έχω... 

Χωρίς να είμαι σίγουρος υπολογίζω αυτά τα χρόνια ότι πρέπει να είμαι κάπου στα 550mm μεσο ορο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Καλημέρα σε όλους.... 

Τι αναφορά να δώσω ρε παιδιά???? 

Ο καιρός μου έχει προκαλέσει μέγιστη ψυχική οδύνη.... 

Δεν μπορώ άλλο ήλιο.... Ας μας λυπηθεί κάποιος εδώ στην Αττική. 

Από 26 Μάρτη έχω να δω βροχή της προκοπής και από τότε έχω μόλις 78mm

204mm ετησίως όταν έχει φτάσει 11 Οκτώβρη  το λες και τραγωδία 

 

Κάπως έτσι νιώθω τον χειμώνα στα Γιάννενα, ήλιος ήλιος και πάλι ήλιος...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

26 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Κάπως έτσι νιώθω τον χειμώνα στα Γιάννενα, ήλιος ήλιος και πάλι ήλιος...

Παντως τον χειμωνα  που μας περασε σε ηπειρο και βορεια ελλαδα ειχαμε χορτασει ατελειωτες ημερες ηλιοφανειας...Δεν μπορουσε να γινει χειροτερος.

Αντιθετως το καλοκαιρι ειχαμε περισσοτερες βροχες και καταιγιδες στα Γιαννενα.

Ε φετος δεν νομιζω οτι υπαρχει περιπτωση να επαναληφθει το περσινο χαλι  και θα αλλαξει ο καιρος με κακοκαιριες απο δυτικα μας σ αυτον τον χειμωνα.😀 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, heavy snow είπε:

Παντως τον χειμωνα  που μας περασε σε ηπειρο και βορεια ελλαδα ειχαμε χορτασει ατελειωτες ημερες ηλιοφανειας...Δεν μπορουσε να γινει χειροτερος.

Αντιθετως το καλοκαιρι ειχαμε περισσοτερες βροχες και καταιγιδες στα Γιαννενα.

Ε φετος δεν νομιζω οτι υπαρχει περιπτωση να επαναληφθει το περσινο χαλι  και θα αλλαξει ο καιρος με κακοκαιριες απο δυτικα μας σ αυτον τον χειμωνα.😀 

Ούτε και εγώ το πιστεύω, αλλά αγχώνομαι πολύ φέτος αυτή την φορά. Θέλω να ζήσω ένα μεγάλο καθαρά γιαννιώτικο χιόνι με παπλαμούδα γίγας. Ή τουλάχιστον να έχω λευκά βουνά γύρω μου. Δεν θα την παλέψω να έχω το περσινό μαύρο χάλι. Όχι όταν ξέρω πόσο όμορφα γίνονται τα Γιάννενα χιονισμένα και ο γύρω περιοχές. Είναι η πρώτη φορά που και έχω τρόπο να πάω στην λίμνη και έχω μέσα να καταγράψω . πρώτο έτος δεν είχα τίποτα όταν έκανε την παπλαμούδα.. Α είχα. εξεταστική...

μακάρι Μίλτο πραγματικά...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ανοιξη μεχρι και μινι καλοκαιρακι ο καιρος και σημερα...Το γαλανο τ'ουρανου μαζι με τον κιτρινιαρη δινουν ρεστα για αλλη μια μερα...Ουτε το καλοκαιρι δεν ειχαμε τετοιο ουρανο..

Αυριο ομως θα του κοπει ο βηχας του κιτρινιαρη..

20201011_141527.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάρα πολύ ζέστη και σήμερα, 26 και κάτι ο σταθμός πάνω από τον περιφερειακό, ενώ στο λιμάνι χαμηλότερα στους 24. Φυσικά ήλιος όπως πάντα εκτός από 2-3 μέρες το μήνα..

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

λιγα συννεφα μονο σημερα στην Αττικη....25 βαθμοι αλλα και 52% υγρασια.....απο αυριο βραδυ στην πριζα για το μετωπο που λογικα θα επιρεασει με αρκετα φαινομενα και το νομο Αττικης....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Mελίσσια 15,4 - 24,7οC η σημερινή κύμανση, με νοτίσιο κυρίως ρεύμα.....23,7οC τώρα και 39% υγρασία.....στη Χόχλια 5,5 - 19οC, με τον ήλιο γενικά να επικρατεί....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καρμπόν οι τελευταίες μέρες.... 

16-17 ελάχιστες και 24-25 μεγιστες

Φυσικά ήλιος υπέρλαμπρος.... 

Ας συννεφιασει αύριο μεθαύριο τουλάχιστον και ας μη ρίξει ούτε σταγόνα.... Αλλά να μη δω ήλιο 2 μέρες αν είναι δυνατόν.... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

43 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Καρμπόν οι τελευταίες μέρες.... 

16-17 ελάχιστες και 24-25 μεγιστες

Φυσικά ήλιος υπέρλαμπρος.... 

Ας συννεφιασει αύριο μεθαύριο τουλάχιστον και ας μη ρίξει ούτε σταγόνα.... Αλλά να μη δω ήλιο 2 μέρες αν είναι δυνατόν.... 

Δυστυχως Γιωργο μου,μια χαρα ηλιο θα δουμε και αυριο και την Τριτη..Το περασμα θα γινει τα ξημερωματα της Τριτης οποτε το αργοτερο μεχρι το μεσημερι,ο κιτρινιαρης θα εχει κανει κανονικα την επανεμφανιση του..

Μονη λυση..Να τον ανατιναξουμε...!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βόλτα σήμερα στο Χορτιάτη για κάστανα. Ωραία φθινοπωρινή αίσθηση,μαζί και τα πρώτα σημάδια στα δέντρα. Μπόλικα κάστανα και 16 βαθμούς στα 900.(θερμ. αυτοκινήτου) Επιστρέφοντας 23β στο κέντρο και 21 στο Επταπυργιο. Άντε και καλές βροχές αύριο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Είχαμε δεν είχαμε το 27άρι μέγιστη το πλησιάσαμε και πάλι σήμερα εδώ στο Μακροχώρι.....στους 17,6 τώρα.....ας ελπίσουμε να μην ξαναυπάρξουν τέτοιες τιμές από εδώ και πέρα....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για παραλια ο καιρος το μεσημερι....τετοια λιακαδα τετοια διαυηεια ατμοσφαιρας θυμιζει πρωτες γερες Μαγιατικες ημερες που μυριζουν καλοκαιρι...την εκανα τη βουτια και δεν το μετανιωσα και ειχε και αρκετο κοσμο (11 Οκτωβρη !!!!) στη.θαλασσα...

Οπως τα λεει ο Γιωργης καταφερε πλεον με.την εισοδο στο β 10ημερο του Οκτωβρη να παγιωσει τις ελαχιστες στους 16-17 βαθμους κανοντας τις πρωινες ωρες ιδιατερα ευχαριστες !!! Αλλα απο κει και επειτα *ηλιος ανικατε μαχαν* κ τσουρουφλισμα μεχρι τη Δυση....

Ειναι δε χαρακτηριστικο οτι τα μπετα βραζουν ακομα και αν δεν πεσει 2-3-4 μερες συννεφια και 10 μμ βροχης δεν προκειται να αλλαξει η λατασταση....

20.8 τωρα και μπυριτσα με.Εθνικη στο μπαλκονι.....αν δεν κοιταγα ημερολογιο θα ελεγα μια τυπικη Κυριακη του Ιουλιου η Αυγουστου....

Υπομονη....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καλημέρα σε όλα τα παιδια!ομιχλες και 15c.βρεγμενοι δρομοι  στις 7 που εφευγα στην δουλεια (6 κ μιση που ξυπνησα δεν ηταν) .από χτες αργα το βραδυ αρχισε να ντουμανιαζει.το πρωι φευγοντας από την πολη στο άλλο ακρο της δεν ηταν βρεγμενοι οι δρομοι μονο σταγονες εδώ και κει.αντε να δουμε τι θα κανει?

Επεξεργάστηκε από bill snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αντε να δουμε ποσο θα εχουν γραψει τα βροχομετρα σε ακριβως 24 ωρες....προς το παρον λιακαδα κ ο κιτρινιαρης ξεκιναει παλι το ταξιδι του

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...