Jump to content
ΜΠΑΜΠΗΣ MJT

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

19 λεπτά πριν, airfathaaaaa είπε:

το κλιμα δεν ειναι ασπρο μαυρο νομιζω το ξερεις 

https://www.severe-weather.eu/global-weather/la-nina-enso-2020-2021-ocean-cooling-winter-fa/

καποια πραγματα ειναι ομως πιστευω.

η μεσογειος επιρρεαζεται αμεσα απο τον ατλαντικο, απο την ρωσια-σιβηρια και απο τη ναφρικη. πιστευω εαν επιρρεαζει το φαινομενο του ειρηνικου θα ειναι σε βαθμο που δεν θα ασχοληθει ποτε κανεις.  απλα λεω οτι η επιρροη ειναι τοσο ελαχιστη που δεν νομιζω να παιξει καποιο ρολο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

το ευρωπαικό νομίζω θα είναι το πιο ανατολικό σενάριο από τα μέχρι στιγμής 12αρια για την δεύτερη φάση.

η πρώτη δυτίκεψε και άλλο

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 hour ago, GEORGE SNOWMAN said:

Πολυ πιθανό να μη δει όχι χιόνι,αλλά ουτε σταγόνα βροχής η Αττική ως το τελος του ετους-αρχες επόμενου.

εμ....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

το ευρωπαικό νομίζω θα είναι το πιο ανατολικό σενάριο από τα μέχρι στιγμής 12αρια για την δεύτερη φάση.

η πρώτη δυτίκεψε και άλλο

Μόνος του  πλέον ο τζίφος για την πρωτη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

το ευρωπαικό νομίζω θα είναι το πιο ανατολικό σενάριο από τα μέχρι στιγμής 12αρια για την δεύτερη φάση.

η πρώτη δυτίκεψε και άλλο

μηπως μπερδευτηκες και θες να πεις το πιο δυτικο σεναριο για την δευτερη φαση?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

μηπως μπερδευτηκες και θες να πεις το πιο δυτικο σεναριο για την δευτερη φαση?

όχι, στην Αμερική ήταν το καλύτερο, αν εξαιρέσουμε το γαλλικό βέβαια. Τώρα όντως οι 120 ώρες είναι λίγο παράξενες

Είναι πιο φουσκωμένος ο αυλώνας, αλλά η σύνδεση του από τα βόρεια θα βοηθήσει στην συνέχεια. Βέβαια είναι πιο δυτικά σε σχέση με το πρωινό του.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

όχι, στην Αμερική ήταν το καλύτερο, αν εξαιρέσουμε το γαλλικό βέβαια. Τώρα όντως οι 120 ώρες είναι λίγο παράξενες

και οι 144 ειναι ο προχτεσινος τζιφος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

το ευρωπαικό νομίζω θα είναι το πιο ανατολικό σενάριο από τα μέχρι στιγμής 12αρια για την δεύτερη φάση.

η πρώτη δυτίκεψε και άλλο

Μιχαήλ πως τα βλέπεις τα πράγματα για μένα?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

οκ φρεναρε και ο παιος και απο δυτικα και απο βορεια..καλα παμε.μιχαηλ ετοιμασου θα σου ρθει!!!εχει αρχισει το ανατολικο κρεσεντο..προλαβαινει χρονικα να το σκασει  ανατολικα της αγγλιας το κεντρο του υπεραχμηλου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Gary είπε:

Μιχαήλ πως τα βλέπεις τα πράγματα για μένα?

Δεν νομίζω να χιονίσει Γκάρυ λυπάμαι. Μόνο βροχούλα κατά πάσα πιθανότητα. Αύριο τέτοια ώρα θα έχει κλειδώσει. Αλλά θεωρώ ότι κατά 90%όχι χιόνι στα δικά σου υψόμετρα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

δε μας φταναν ολα εχουμε κ το μπλοκ στα ΒΑ ακουνητο! παιδια κανενα σεναριακι για το πως θα ξεμπερδεψουμε απο τους πιο εμπειρους και εχοντες φαντασια?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, notios_polos είπε:

οκ φρεναρε και ο παιος και απο δυτικα και απο βορεια..καλα παμε.μιχαηλ ετοιμασου θα σου ρθει!!!εχει αρχισει το ανατολικο κρεσεντο..προλαβαινει χρονικα να το σκασει  ανατολικα της αγγλιας το κεντρο του υπεραχμηλου

Και εγώ όπως το βλέπω δυστυχώς δεν θα βρίσκομαι Γιάννενα και με ζώνουν τα φίδια....

 

Πάντως ειδες πως είναι από τα ανατολικά σενάρια? Ήλπιζα στην ένωση που ήρθε από τα βόρεια.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Κώστας. είπε:

Δεν ξερω τι λετε εσεις παντως εγω βλεπω  πιθανοτητες για χιονια στην Αγγλια.

μακαρι ....αυτο θα σημαινει φυσιολογικη διαταξη και οχι αυτο το εκτρωμα που ουτε εσενα θα χιονιζε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, theodors3 είπε:

δε μας φταναν ολα εχουμε κ το μπλοκ στα ΒΑ ακουνητο! παιδια κανενα σεναριακι για το πως θα ξεμπερδεψουμε απο τους πιο εμπειρους και εχοντες φαντασια?

σεναριο τζιφου που μετατρεπει τον μπαστακα σταδιακα σε σιβηρικο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Και εγώ όπως το βλέπω δυστυχώς δεν θα βρίσκομαι Γιάννενα και με ζώνουν τα φίδια....

σου ειπα...αν βεβαιωθεις οτι θα το κανει παρε λεωφορειο και πανε...λυσσας να το δεις εδω και χρονια..πανε 2 μερες και γυρνα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, billipiros12 είπε:

Γιάννενα

graphe_ens3_egu4.gif

Για να δουμε..φαινεται ενδιαφερον η συνεχεια για τα Γιαννενα.😁 Ολα κομπλε μεχρι στιγμης.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, notios_polos είπε:

σεναριο τζιφου που μετατρεπει τον μπαστακα σταδιακα σε σιβηρικο

να εχουμε με κατι να πορευτουμε γιατι η φαπα ηταν καλη. ο ναυτης θα παει ακομα ανατολικοτερα μαλλον

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο θεος να μας λυπηθει...Μας πηγε τρενο το 2020...Ελπιζω το 2021 να παει καλυτερα και καιρικα...Αθλια χρονια...Απ ολες τις αποψεις...Και ελπιζω καποια στιγμη ο καιρος να θυμισει χειμωνα...Δεν μας εχουν μεινει και πολλες χαρες...Και στην τελικη το αυτονοητο θελουμε ολοι..Να χειμωνιασει...Αντε καληνυχτα φιλαρακια..

 

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, dimisg είπε:

πως να παμε αφου δεν μας αφηνουν να κανουμε αλλαγή νομού!!!!!

το εχει εξηγησει ο μιχαηλ..νομιμα μπορει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, heavy snow είπε:

Για να δουμε..φαινεται ενδιαφερον η συνεχεια για τα Γιαννενα.😁 Ολα κομπλε μεχρι στιγμης.

Μετσοβιτικο κουραμπιέ αχνίζει το διάγραμμα.....

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...