Jump to content
ΜΠΑΜΠΗΣ MJT

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

21 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

για την συνεχεια θα ελεγα οτι θα υπαρχει τρενακι χαμηλων με το στανιο...δεν ειναι σαν περυσι η σαν αλλες χρονιες απο την πηγη του καναδα και με το ζορι βγαινει το τρενακι οποτε αυτο και μονο αρκει για να ειμαστε σε εγρηγορση

Δηλαδή θα συνεχίσω να τρώω βροχές?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Gary είπε:

Δηλαδή θα συνεχίσω να τρώω βροχές?

Θα σταματήσουν οι βροχές και θα έχουμε καλό καιρό......βοηθάει ο καιρός να τελειώσω τα 7 χιλιάδες στρέμματα που έχω......😎

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, kilkis1989 είπε:

Θα σταματήσουν οι βροχές και θα έχουμε καλό καιρό......βοηθάει ο καιρός να τελειώσω τα 7 χιλιάδες στρέμματα που έχω......😎

Σοβαρά η πλάκα το λες? 🙂😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, Snow sick είπε:

Όχι ακόμα γείτονα. Εγω παραδίδω τα όπλα 22.12 αν στους χάρτες βλέπουμε αυτά. Μέχρι τότε ΟΛΑ γίνονται..πόσες φορές πηγαίναμε για πασχουγεννα και τελικά είχαμε χιόνια βπ. 

Εγω δεν περιμενω τιποτα Γιωργη και γενικα πλεον δεν εχω καλη αισθηση για φετος 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Εγω δεν περιμενω τιποτα Γιωργη και γενικα πλεον δεν εχω καλη αισθηση για φετος 

Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία..Η αλήθεια είναι ότι πέρυσι ευνοήθηκαμε παρα πολύ σαν κυκλοφορία και τελικά πήραμε ψίχουλα. Για λίγους βαθμούς θα μπορούσε να έχει γίνει ένα νέο 2008 h και 2002 τολμώ να πω. Όποτε δεν θ ήταν και παράλογο φέτος να μην....αλλά ας ελπίσουμε...κ εμένα Γιώργο με έχουν ζώσει τα φίδια..πολύ κρίσιμες οι επόμενες μέρες..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

29 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

για την συνεχεια θα ελεγα οτι θα υπαρχει τρενακι χαμηλων με το στανιο...δεν ειναι σαν περυσι η σαν αλλες χρονιες απο την πηγη του καναδα και με το ζορι βγαινει το τρενακι οποτε αυτο και μονο αρκει για να ειμαστε σε εγρηγορση

Δυστυχώς Βαγγέλη τα πράγματα χειροτερεύουν για την προοπτική μέρα με τη μέρα ...αντί να βελτιώνονται.....δεν υπάρχει κανένα σημάδι πλέον ότι μπορεί να μπει φρένο στην Ισλανδία-Αγγλία....και αυτό που σου σπάει τα νεύρα είναι ότι δεν μιλάμε για τερατοχαμηλά αλλά αν δείς τους μέσους όρους μετά από κάποιες ώρες μιλάμε για μέσο όρο 1005 και 1010...όπως λες με το ζόρι να βγει χαμηλό(με το ζόρι να μην σταματησει το "τρενάκι"-η ροή...) στον βόρειο Ατλαντικό λες και το κάνει επίτηδες ...άλλες χρονιές βρίζαμε τα τερατοχαμηλά.. φέτος τέτοια δεν φαίνονται και με τους ζωνικούς ανέμους να πέφτουν συνεχώς στο άμεσο μέλλον είναι να απορείς πως δεν μπορεί να σηκωθεί ο Αζορ με τόσο εξασθενημένο ατλαντικό....που να φουντώσει κιόλας.....προσωπικά μια δυο μέρες ακόμα περιμένω να δω αχτίδα φωτός και μετά τα παρατάω για το διάστημα μέχρι τις 25-28 και πάω για τις πολύ τελευταίες μέρες του μήνα αρχές του αλλου και αν.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το σχήμα των χαμηλών έχει σημασία μεγαλύτερη και όχι μόνο η ένταση. Αν είναι πεπλατυσμένο ως προς δύση ανατολή, ο αζορικος θα πλακωθεί άμεσα. Οπότε παρόλο που δεν είναι ισχυρά το λάθος σχήμα τους αποκλείει οποιαδήποτε ανύψωση αζορικου μέχρι τις 7 μέρες. Από εκεί και πέρα βλέπουμε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, Snow sick είπε:

Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία..Η αλήθεια είναι ότι πέρυσι ευνοήθηκαμε παρα πολύ σαν κυκλοφορία και τελικά πήραμε ψίχουλα. Για λίγους βαθμούς θα μπορούσε να έχει γίνει ένα νέο 2008 h και 2002 τολμώ να πω. Όποτε δεν θ ήταν και παράλογο φέτος να μην....αλλά ας ελπίσουμε...κ εμένα Γιώργο με έχουν ζώσει τα φίδια..πολύ κρίσιμες οι επόμενες μέρες..

Προσευχή και μετάνοια...😜

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

πραγματικα εγω αρχιζω κ εμπιστευομαι το ευρωπαικο γτ αρχισε κ πιανει πολυ καλυτερα τον καιρο κ υην κυκλοφορια. βεβαια οσο αφορα το μεσοπροθεσμο περιμενω ποτε θα δειξουν τα μοντελα τηβ αλλαγη κυκλοφοριας. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

30 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Το σχήμα των χαμηλών έχει σημασία μεγαλύτερη και όχι μόνο η ένταση. Αν είναι πεπλατυσμένο ως προς δύση ανατολή, ο αζορικος θα πλακωθεί άμεσα. Οπότε παρόλο που δεν είναι ισχυρά το λάθος σχήμα τους αποκλείει οποιαδήποτε ανύψωση αζορικου μέχρι τις 7 μέρες. Από εκεί και πέρα βλέπουμε.

Ο γροιλανδικός τα πιέζει νότια, ο αζορικός βόρεια, γι αυτό και το σχήμα τους είναι πεπλατυσμένο καθώς λόγω ροής βρίσκουν διέξοδο νότια της Γροιλανδίας...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα χαμηλά δεν μας ενοχλούν. Τα θέλουμε για να ισχυροποιουν τον Αζορικο και να τον σπρώχνουν στην ηπειρωτική Ευρώπη. Ο Γροιλανδικος μας κάνει την ζημιά με την στασιμη του θέση. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Και το ukmo

Το ουκμο έχει χαλάσει σε σχέση με το πρωί, το σχήμα των 500αριων βέβαια παραμένει καλύτερο από τα υπόλοιπα μοντέλα πλην ευρωπαϊκού. Βέβαια δεν είναι απ'ο υπολογιστή, για να τα δώ με λεπτομέρεια. Σε καμία ωρίτσα

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ωραία ανσαμπλ....άρχισαν τη μεγάλη απόκλιση από τις 22 και μετα που σημαίνει ότι αρχιζει να διαφαίνεται αλλαγή..περιμένω αλλαγή και από τα ανσαμπλ ευρωπαιου σιγα σιγα  αν δεν αλλάξουν τις επόμενες δύο μέρες μετά δυσκολα ...

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Ωραία ανσαμπλ....άρχισαν τη μεγάλη απόκλιση από τις 22 και μετα που σημαίνει ότι αρχιζει να διαφαίνεται αλλαγή..περιμένω αλλαγή και από τα ανσαμπλ ευρωπαιου σιγα σιγα  αν δεν αλλάξουν τις επόμενες δύο μέρες μετά δυσκολα ...

ναι οντος δεν τα ειδα,η πρωτη φορα μετα απο μερες που διασπαστηκαν καπως Diagramme GEFS

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Ωραία ανσαμπλ....άρχισαν τη μεγάλη απόκλιση από τις 22 και μετα που σημαίνει ότι αρχιζει να διαφαίνεται αλλαγή..περιμένω αλλαγή και από τα ανσαμπλ ευρωπαιου σιγα σιγα  αν δεν αλλάξουν τις επόμενες δύο μέρες μετά δυσκολα ...

και εγω αυτο κραταω....αν και επειδη ειναι μονο σε ενα ραν δεν μου λεει κατι ακομα..αλλα αν ''μακαρονεψουν'' κι αλλο τις επομενες μερες θα ειναι το πρωτο θετικο σημαδι

 

για βολο

Diagramme GEFS

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Μετα τις 13 15 θα φανει στα μοντελα η ψυχρη αλλαγη που θα γινει μετα τις 23...

ε ναι ρε αγνωστε φιλε( με διαφευγει το ονομα😋) πεστα οτι δεν κολαει αυτη η κυκλοφορια που δειχνουν τωρα  με αυτο τον ατλαντικο τον ψοφιο τον πουθενα τον τιποτα ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, notios_polos είπε:

ε ναι ρε αγνωστε φιλε( με διαφευγει το ονομα😋) πεστα οτι δεν κολαει αυτη η κυκλοφορια που δειχνουν τωρα  με αυτο τον ατλαντικο τον ψοφιο τον πουθενα τον τιποτα ...

Τι θα πει δεν κολλάει? Μήπως επειδή δεν σε βολεύει?😘

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

Τι θα πει δεν κολλάει? Μήπως επειδή δεν σε βολεύει?😘

οχι ρε μιχαγλ δεν κολαει..δεν ειναι η κουνελομανα που ηταν τα προηγουμενα χρονια...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...