Jump to content
ΧΕΛΜΟΣ

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΗΣ ΚΑΚΟΚΑΙΡΙΑΣ ΜΕΓΑΛΗΣ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ 6/12-15/12

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τριπολη 30 χιλιοστα και ακομα βρεχει με 7,5 βαθμους . Παντως τα υψομετρα χιονοπτωσης επεσαν γιατι απο 'τι βλεπω τα Μαγουλιανα εχουν  1,5 βαθμο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

4.9 στα Καλάβρυτα στα 730μ....Πάει δυνατά πλέον για χιονοπτώσεις χαμηλα

Ελπίζω να έχεις άλλη γνώμη σήμερα για την κακοκαιρία σε σχέση με εχθές Γιώργο😁 Ξέρω ότι δεν είναι κάτι το τρελό, αλλά πέρσι δεν υπήρχε ούτε αυτό😀

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Ελπίζω να έχεις άλλη γνώμη σήμερα για την κακοκαιρία σε σχέση με εχθές Γιώργο😁 Ξέρω ότι δεν είναι κάτι το τρελό, αλλά πέρσι δεν υπήρχε ούτε αυτό😀

Κάτι γίνεται σήμερα φίλε μου....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λιγο πιο Νότια απ´τον συνωνοματο «Πωγωνι» 17:25 ξαστερια, 17:55 κατακλυσμος!!! Ioannina rules! 
με οντως πιο ψυχρη ατμοσφαιρα, 5.1 τωρα ο γειτονικος της Δωδωνης, συντομα με τη βοηθεια φιλων ενδειξεις απο πιο κοντινο σταθμο!😉

το πρωι θα φανερωθουν τα καλουδια!

Επεξεργάστηκε από Παπλαμουδας
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τοπικες νεφωσεις πλεον..Ακομα και τωρα ψιχαλιζει...Στα 20-30mm ολοι οι σταθμοι στα κεντρονοτια...Στα 26mm σταματησε το βροχομετρο μου..Στα 16 το χαροκοπειο ομως που εξακολουθει να εχει θεματα..

Οσο πιο ανατολικα τοσο πιο εντονα ηταν τα φαινομενα...Οι περιοχες περιξ του Υμηττου ειχαν τον πρωτο λογο..Σε τοπικο επιπεδο ομως και αλλες περιοχες στα β-βα πηγαν εξισου καλα στην Αττικη..

Τρεις γυροι καταιγιδων απο νωρις το πρωι μεχρι το μεσημερι..Αρκετα ηλεκτρικα,δυνατη βροχη αλλα οχι ομως κατι ακραιο η επικινδυνο τουλαχιστον εδω στην Καλλιθεα..Τετοιες μερες μας ειχαν λειψει...Εχουμε μπροστα μας ακομα τρεις μερες..Ας τις απολαυσουμε...

Χιονια μπορει να μην εχουμε σε πεδινα τμηματα,οι θερμοκρασιες λογω νοτια μπορει να μην παραπεμπουν σε Χειμωνα αλλα τουλαχιστον εχουμε φαινομενα,εστω και βροχες..Και οχι τον κιτρινιαρη στα ψηλα να μας γλενταει...

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

71mm στο Πάος Καλαβρύτων non stop με 6.6 βαθμούς 

155mm storm total 

171mm ο μηνας 

991 mm το έτος (σχετικά πίσω από το μέσο όρο)

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Mαιναλο σημερα το μεσημερι..Απο τον Αποστολη Ντυξον..

IMG-d4de2b420f0562dfcd6df5c93bfd859e-V.jpg

IMG-b5d2112a8bd7d0cf2478e6cadf57c8a6-V.jpg

IMG-6e46484e356b686401a1cc03c042d480-V.jpg

IMG-ec2acac140c875e348b1341c6a049e11-V.jpg

Εδώ και 3 ώρες ρίχνει παπάδες από τα 1500

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

.......Ένα πολύ όμορφο τοπίο στο βίντεο από την Δυτική Φθιώτιδα και πιο συγκεκριμένα από το Γαρδίκι Ομιλαίων (1000μ. Υψόμετρο). Το βίντεο είναι τραβηγμένο στα 1400 περίπου μέτρα υψόμετρο έξω από το χωριό στα Βαρδούσια όρη. .....Πηγή: Giannis Vasileiou

https://www.facebook.com/924055637648706/videos/1513274872196548/

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παναιτωλικο ορος διασελο θεση αραποκεφαλα..στα συνορα αιτωλ/νιας- ευρυτανιας 1350-1450μ υψομετρο....

απο λαμπιρι τριχωνιδος αιτωλοακαρνανιας

FB_IMG_1607620938955.jpg

FB_IMG_1607620926436.jpg

FB_IMG_1607620921633.jpg

FB_IMG_1607620904344.jpg

FB_IMG_1607620844937.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ορος λακμος ( περιστερι)  στην απογευματινη μου βολτα στο χωριο μαζια ιωαννινων (εχει βαλει πολυ χιονι ολη η πινδος στα ψηλα)

dec20.JPG

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 hour ago, sakis13 said:

Τοπικες νεφωσεις πλεον..Ακομα και τωρα ψιχαλιζει...Στα 20-30mm ολοι οι σταθμοι στα κεντρονοτια...Στα 26mm σταματησε το βροχομετρο μου..Στα 16 το χαροκοπειο ομως που εξακολουθει να εχει θεματα..

Οσο πιο ανατολικα τοσο πιο εντονα ηταν τα φαινομενα...Οι περιοχες περιξ του Υμηττου ειχαν τον πρωτο λογο..Σε τοπικο επιπεδο ομως και αλλες περιοχες στα β-βα πηγαν εξισου καλα στην Αττικη..

Τρεις γυροι καταιγιδων απο νωρις το πρωι μεχρι το μεσημερι..Αρκετα ηλεκτρικα,δυνατη βροχη αλλα οχι ομως κατι ακραιο η επικινδυνο τουλαχιστον εδω στην Καλλιθεα..Τετοιες μερες μας ειχαν λειψει...Εχουμε μπροστα μας ακομα τρεις μερες..Ας τις απολαυσουμε...

Χιονια μπορει να μην εχουμε σε πεδινα τμηματα,οι θερμοκρασιες λογω νοτια μπορει να μην παραπεμπουν σε Χειμωνα αλλα τουλαχιστον εχουμε φαινομενα,εστω και βροχες..Και οχι τον κιτρινιαρη στα ψηλα να μας γλενταει...

δυστυχως για την Αττικη οταν τα μετωπα περνανε πανω απο τα ορη της Πελοπονησσου.....χανουν πολυ σε δυναμικη.....αντιθετα και την Παρασκευη αλλα και σημερα......οι πυρηνες ανεβεναν περιπου απο την να Πελοπονησσο...και οχι μονο δεν εχαναν σε δυναμικη....αλλα και ενισχυοταν απο τα νερα του αργοσαρωνικου.....με αποτελεσμα τα φαινομενα να εχουν και ενταση αλλλα και διαρκεια......ο Δεκεμβρης εως τωρα πολυ καλος.....για τις περισσοτερες περιοχες της χωρας......

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, THUNDERSNOW1965 είπε:

..... δεν είναι σημερινή Σάκη μου ..... είναι από 7 /12 και είναι από ορεινή Γκιώνα ...... αν δεις πιο πάνω την έχω αναρτήσει ...(το Κάλλιο είναι στα 400 μ περίπου )

Οκ Αγγελακο...Την ειδα στα Βαρδουσια ως σημερινη..Οτι να ναι...Καλα εκανες φιλε για να μην γραφω οτι θελω..

Βρεχει παλι καλλιθεα..Οτι νεφικο περναει αφηνει απο ψιχαλες εως και ποτιστικη..Δειγμα της δυναμικης που ειχε η μερα..Και τα καλυτερα ειναι μπροστα μας..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Οκ Αγγελακο...Την ειδα στα Βαρδουσια ως σημερινη..Οτι να ναι...Καλα εκανες φιλε για να μην γραφω οτι θελω..

Βρεχει παλι καλλιθεα..Οτι νεφικο περναει αφηνει απο ψιχαλες εως και ποτιστικη..Δειγμα της δυναμικης που ειχε η μερα..Και τα καλυτερα ειναι μπροστα μας..

.... δεν φταις εσύ ..... φταίνε αυτοί που δεν το διευκρινίζουν ..... όλοι την έχουμε πατήσει ..... γι'αυτό και 'γω πρώτα τα διασταυρώνω , όταν και όσο μπορώ .....καλό βράδυ φίλε ....😀

Επεξεργάστηκε από THUNDERSNOW1965
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...