Jump to content
Avalanche

Ανάλυση χαρτών Ιανουάριου 2021!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, isnow είπε:

Δηλαδή τώρα παρακαλάμε για υπερτούμπα παίου στις 72-96..θα ναι παράξενο αν συμβεί αλλά εγω προσωπικά δίνω έστω και λίγες πιθανότητες γιατί τον κοντράρουν κάποια μοντέλα..ο τζίφος είναι εκτός συναγωνισμού για μένα..έχει περάσει σε φάσμα ρυθμικής γυμναστικής..

Εχει γινει το 19 νομιζω που εδινε κεντοβορειο στις 96 ωρες και το πρωι τα γυρισε ολα..

Επεξεργάστηκε από ICELARISSA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, yiannis_volos είπε:

Τσίπουρο με κρέας; 😛 To τσίπουρο θέλει θάλασσα, να μυρίζεις την αλμύρα, και ψάρι. Σαν Βολιώτης δεν το δέχομαι το κρέας με το τσίπουρο 😛 

Αν έχει γλυκάνισο αν είναι γραπα να δεις τα λουκάνικα και κρέατα που φευγουν🤔🤔🤔🤔

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Seventower είπε:

Αν έχει γλυκάνισο αν είναι γραπα να δεις τα λουκάνικα και κρέατα που φευγουν🤔🤔🤔🤔

Η γραπα θελει κρεας μονο τα μαθα και εγω χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

27 λεπτά πριν, heavy snow είπε:

Γιαννενα και ηπειρος εννοειται απο χθες δεν χρειαζομαστε προγνωση απο κανεναν στο θεμα του χιονιου.😁 

Χωρις νοτιαδες η νοτιο δυτικο ρευμα με υετο απο Δ.ΝΔ μας οι πιθανοτητες εστω για μια μετρια χιονοπτωση στα Γιαννενα ειναι μικρες γιατι οπως παντα ειναι παρα πολυ σπανιες οι μετριες χιονοπτωσεις απο τα βορεια και μηδενικες απο Β.Α 

Μια απλη νιφαδοπτωση μικρης διαρκειας δεν αποκλειεται ομως και στα Γιαννενα πεμπτη προς παρασκευη.Αν το γυρισει καποτε σε νοτιοδυτικο ψυχρο ρευμα με υετο τοτε μονο θα δουν χιονι κανονικο τα Γιαννενα.

 

Το ρεύμα θα είναι βδυτικο.. Όχι  βακος και δεύτερον θα έχειν προηγηθεί ένα νδυτικο ρεύμα που θα φέρει θερμότητα και υγρασια από Ιόνιο... Τα είπε και ο ζιακο σημερα😉😉

ΥΓ... Με σοφία και Αριάδνη βδυτικο ρεύμα ειχες

Επεξεργάστηκε από thesprotos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

οριστε και το ευρωπαικο δεν ειναι σιγουρο οτι δεν θα υπαρχει υετος Αττικη για 17-18 παραδειγμα το σεναριο 48 βλεπει αρκετο χιονι ολα ειναι ανοιχτα..

xx_model-en-308-0_modez_2021011212_150_5017_108_m48.png

Επεξεργάστηκε από Athinaios
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Dusterakos είπε:

τι ειναι η γραπα;;; ποτο;

 

Τσίπουρο χωρίς γλυκάνισο ουσιαστικά είναι σαν βότκα απλώς ποιο γευστική αφού γίνεται από σταφύλια και διπλή απόσταξη κάποιοι μάγκες παίζουν κα βάζουν διαφορά μυρωδικά 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Η γραπα θελει κρεας μονο τα μαθα και εγω χαχα

Κωστα φιλε επειδη δεν βλεπω φως.. τα ξημερωματα της Παρασκευης πιστευεις θα το εβλεπα εστω να πεφτει? Αν και ψιλοδυσκολο το κοβω αλλα θα εχει ΒΔ και μου δινει καποιες ελπιδες

Επεξεργάστηκε από baristrs
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, baristrs είπε:

Κωστα φιλε επειδη δεν βλεπω φως.. τα ξημερωματα της Παρασκευης πιστευεις θα το εβλεπα εστω να πεφτει? Αν και ψιλοδυσκολο το κοβω αλλα θα εχει ΒΔ και μου δινει καποιες ελπιδες

Φως δεν χρειαζεται ολοι τη λαμπα θα κοιτανε χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Το ρεύμα θα είναι βδυτικο.. Όχι  βακος και δεύτερον θα έχειν προηγηθεί ένα νδυτικο ρεύμα που θα φέρει θερμότητα και υγρασια από Ιόνιο... Τα είπε και ο ζιακο σημερα😉😉

ΥΓ... Με σοφία και Αριάδνη βδυτικο ρεύμα ειχες

Ναι αλλα το νοτιοδυτικο ρευμα θα ειναι πολυ μικρης διαρκειας και οταν αρχισει ο βδυτικος και η πτωση της θερμοκρασιας  θα ξεκινησει ταυτοχρονα και η βελτιωση και οτι προλαβει να μετατρεψει σε μετριες νιφαδοπτωσεις στην ηπειρο για λιγο.

Στην αριαδνη ειχαμε την καλη χιονοπτωση 35 εκατοστα περιπου με Δ.ΝΔ ρευμα που ανεβασε και τις παρα πολυ χαμηλες θερμοκρασιες και αυξησε τον υετο.Ειχε ανεβασει τα υψη χιονοπτωσης στην ηπειρο ομως ως τα 450 μετρα περιπου και στις πιο δυτικες περιοχες της ηπειρου ισως και στα 500-600.Απο -7 στα Γιαννενα που ξεκινησε η χιονοπτωση με Ν.Δ ειχε φτασει περιπου στους 0-0,5  βαθμους στα 500 μετρα.Αν ειχαμε Β.Δ θα ειχαμε μονο μια μετρια χιονοπτωση στα Γιαννενα.

Στην σοφια με την καλη χιονοπτωση το ιδιο.Το ρευμα στις καλες χιονοπτωσεις στις 4-1-2019 απ οτι θυμαμαι ειχε γυρισει σε Ν.Δ 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οι παραπάνω εικόνες φαινονται μια χαρα για Χαλκίδα αλλά εγω πιστευω ότι θα χαλάσουν.

Μεχρι και την Παρακευή θα υπάρχουν αλλαγές και όσο ευραπαικο και ukmo δεν είναι καλά εγώ νομίζω ότι θα χαλασουν και τα άλλα μοντέλα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για να σας χαλαρωσω,ο ευρωπαιος εχει ταση να δυτικιζει μεχρι και 500χλμ τις τελευταιες 3 μερες των προβλεψεων. Το ιδιο εκανε και στους Ισπανους(κατα 300χλμ)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ξεκινάει η αρρωστεια τώρα; Το icon? 

Ικονισμα θα του κάνω αν βγάλει χαμηλό!!

Πάλι καλά που έχουμε τα μοντέλα και περνάει ανώδυνα η καραντινα!! Χωρίς πληξη

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, antinod είπε:

Για να σας χαλαρωσω,ο ευρωπαιος εχει ταση να δυτικιζει μεχρι και 500χλμ τις τελευταιες 3 μερες των προβλεψεων. Το ιδιο εκανε και στους Ισπανους(κατα 300χλμ)

Αν γινει και σε μας τωρα θα δουμε εντυπωσιακα ραν..για ολη την χωρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

αντε να δουμνε ποιον απο τους δυο δρομους θα διαλεξει το αικον..και ειναι δυο δρομοι τοσο αντιθετοι που δεν βρισκω μεση λυση σε αυτο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...