Jump to content
Beach-snow NG

Αναφορές Β' μέρους χιονοκαιρίας "Λέανδρος" 15-17/1....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 λεπτά πριν, geornik είπε:

Το μεχρι σημερα μεγαλυτερο ηταν η βομβα 22-24.1.2004?

Το πρόβλημα υπολογισμού του χιονιού τότε, ήταν τα τεράστια ανεμοσούρια από τους πρωτόγνωρους ανέμους.

Οπότε δεν μπορώ να πω με βεβαιότητα ότι τότε χιόνισε περισσότερο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Dusterakos είπε:

Αααα ναι εξαιροντας το 2019 γενικα αχιονη ειναι.. 

Το αντίθετο σου γράφω. Δεν είναι αχιονη η Τρίπολη. Έχεις κάποια σχέση με την πόλη; Γενικά, χιονίζει κάθε χειμώνα κ με χιονόστρωση . Το 2017 πχ είχε 15 εκατοστά λίγο πριν τα Χριστούγεννα αν θυμάμαι καλά. Κάθε χρόνο θα χιονίσει, το ποσα εκατοστά θα βάλει όμως διαφέρει από έτος σε έτος...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, Dusterakos είπε:

Αααα ναι εξαιροντας το 2019 γενικα αχιονη ειναι.. 

Μόνο πέρυσι δεν έβαλε εκατοστά. Έκανε όμως δύο πασπαλες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, thanossnow είπε:

Και εδώ νηνεμία εχουμε γιαυτο περιμένω μήπως κανει τίποτα......

Δεν έχει σημασία. Θανάση τζάμπα περιμένεις. Αν χιονίσει θα είναι μυγακια, τίποτε άλλο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

-1.2 εδω, να δουμε ποσο θα φτασει. Παμε για οτι καλυτερο αυριο, προσωπικα με μια ολικη πετσα θα ειμαι ευχαριστημενος, για τα δεδομενα της κακοκαιριας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θερμοκρασία σε πτώση από 5 βαθμούς στους 2,5 λίγο πριν και τώρα ξανά στους 3. Χιονόνερο πλέον. Δε περίμενα να είχαμε υετό για να είμαι ειλικρινής

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Δεν έχει σημασία. Θανάση τζάμπα περιμένεις. Αν χιονίσει θα είναι μυγακια, τίποτε άλλο.

Ξερω ξερω......τωρα πλέον τίποτα εφυγε το νέφος...αλλα συνήθως εδω κατι τέτοια τα χάνουμε λόγω δυνατού ανέμου και με αυτή την λογική αναφέρθηκα στην νηνεμία 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, thanossnow είπε:

Ξερω ξερω......τωρα πλέον τίποτα εφυγε το νέφος...αλλα συνήθως εδω κατι τέτοια τα χάνουμε λόγω δυνατού ανέμου και με αυτή την λογική αναφέρθηκα στην νηνεμία 

Και εδώ έχουμε θέμα με τον άνεμο.. αλλά αν δεν υπάρχει χαμηλό σε σωστή θέση άνεμο ξεανεμο, φαινόμενα δεν θα υπάρχουν, το λέω να μην απογοητεύεσαι τζάμπα φίλε μου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

20 minutes ago, ORESIVIOS said:

Το αντίθετο σου γράφω. Δεν είναι αχιονη η Τρίπολη. Έχεις κάποια σχέση με την πόλη; Γενικά, χιονίζει κάθε χειμώνα κ με χιονόστρωση . Το 2017 πχ είχε 15 εκατοστά λίγο πριν τα Χριστούγεννα αν θυμάμαι καλά. Κάθε χρόνο θα χιονίσει, το ποσα εκατοστά θα βάλει όμως διαφέρει από έτος σε έτος...

Δεν εχω καποια σχεση απο κει.. Αλλα εχω ενα φιλο που μου λεει οτι δεν ριχνει τιποτα και οτι εχει να χιονισει χρονια... χαχαχαχα μας δουλευει; Ισως για αυτον χιονι ειναι το 50ποντο χαχα

Επεξεργάστηκε από Dusterakos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν ξέρω για ρεκόρ, πάντως ήταν πολύ το χιόνι! Προς το παρόν κρατάει μια μέτριας έντασης ψιλή χιονόπτωση.. θα έχουμε εξάρσεις από τα ΒΔ όλο το βράδυ όπως φαίνεται.. για να δούμε 😌

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Dusterakos είπε:

Δεν εχω καποια σχεση απο κει.. Αλλα εχω ενα φιλο που μου λεει οτι δεν ριχνει τιποτα και οτι εχει να χιονισει χρονια... χαχαχαχα μας δουλευει; Ισως για αυτον χιονι ειναι το 50ποντο χαχα

To 2008 είχε στο μεγάλο Αττικό χιόνια ρίξει 30-35 εκατοστά στην Τρίπολη. Το 2005 πάλι μισό μέτρο σχεδόν...δες στο youtube υπαρχουν βίντεο από πολλές χρονιές κ χιόνια που έχει ρίξει Τρίπολη..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, Harry031 είπε:

Δεν ξέρω για ρεκόρ, πάντως ήταν πολύ το χιόνι! Προς το παρόν κρατάει μια μέτριας έντασης ψιλή χιονόπτωση.. θα έχουμε εξάρσεις από τα ΒΔ όλο το βράδυ όπως φαίνεται.. για να δούμε 😌

Μακράν η πιο ευνοημένοι πανελλαδικά!!!!!

Και σε διάρκεια και σε ποσότητα για το υψόμετρο σας

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2.5 βαθμοί εδω με αστεριά και 65% υγρασια... Ελπιζω και περιμενω κατι καλο... Αν ολα πανε καλα μεχρι τα μεσάνυχτα, δεν εχει υπνο απόψε...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν μπόρεσε να κάνει ολικό παγετό στα Καλάβρυτα στα 730μ αφού η ελάχιστη έφτασε -7.8 αλλά η μέγιστη έφτασε 0.9

Στο Πάος Καλαβρύτων στα 630μ η ελάχιστη -9.6 και η μέγιστη 1.3

Εδώ ελάχιστη -0.6 και μέγιστη 4.4 

Στον ποταμό Κέρκυρας ελάχιστη 3.3 και μέγιστη 13.3

Αυτά από τους σταθμούς μου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...