Jump to content
thanossnow

Αναφορές ψυχρής εισβολής 26-28/1....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Just now, Σαβάζιος said:

Η Κομοτηνή είναι σε καλύτερη θέση για αυτή την κακοκαιρία. Λογικά θα το γυρίσει σε εσάς. Εδώ 5,7 °C και 16 mm αν και πιστεύω ότι ο σταθμός υοοεκτιμά τον υετό. 

Ε ναι σιγουρα πως γινεται μεσα σε τετοια αποσταση ν χουμε βαλει εμεις 7 πλασιο υετο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καλησπερα και απο εμενα παιδια......πολυ καλη βροχη στην Αττικη εδω στο Ηρακλειο 14 χιλιοστα εως τωρα συνεχιζει πια ποτιστικα.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τελικά χιονίζει πουθενά; Σέρρες; Ξάνθη; Κομοτηνή; Αλεξανδρούπολη; Κεντρική Μακεδονία; Κάνα νησί; 

Μόνο Διδυμότειχο με 0.9 και σημείο δρόσου 0? Άντε και Ορεστιάδα; 

Αποδεικνύεται ότι όταν η ΕΜΥ λέει "και σε πεδινές περιοχές" αντί για το "στα πεδινά", διατυπώνει πολύ πονηρά την πρόβλεψη ότι "εεεε κάπου πεδινα θα χιονίσει αλλά όχι σε γενικευμένο επίπεδο"

Όταν βλέπεις τέτοια έκφραση, σημαίνει ψιλοΜΟΥΦΑ. 

Γνώμη μου πάντα. Οκ; 

Και αυτό το λέω και σαν καμμένος Αθηναίος τόσα χρόνια. Τα έχω φάει με το κουταλι

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, Σαβάζιος είπε:

 

Βάσει της μετάφρασης του gfs το γυρνάει σε χιόνι στις 12 και του ευρωπαϊκού μετά τις 2. Αυτή την στιγμή έχει 5,7 °C στην Ξάνθη. Δεν βλέπω να μπορεί να πέσει τόσο ραγδαία η Τ και να δούμε το τιμημένο. Μακάρι να κάνω λάθος. 

Πάλι τίποτα δεν πήραμε φίλε αναμένουμε να δουμε τι θα κάνει μέσα στον Φλεβάρη 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στους 8,6 Αγ Στεφανο με πολύ βροχη. Νουλιασαμε φετοσ. Έπεσε ευτυχώς ο αέρας. Είχαμε τρομερές ριπές μέχρι τις 7-8 το βράδυ 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, menidi said:

Τελικά χιονίζει πουθενά; Σέρρες; Ξάνθη; Κομοτηνή; Αλεξανδρούπολη; Κεντρική Μακεδονία; Κάνα νησί; 

Μόνο Διδυμότειχο με 0.9 και σημείο δρόσου 0? Άντε και Ορεστιάδα; 

Αποδεικνύεται ότι όταν η ΕΜΥ λέει "και σε πεδινές περιοχές" αντί για το "στα πεδινά", διατυπώνει πολύ πονηρά την πρόβλεψη ότι "εεεε κάπου πεδινα θα χιονίσει αλλά όχι σε γενικευμένο επίπεδο"

Όταν βλέπεις τέτοια έκφραση, σημαίνει ψιλοΜΟΥΦΑ. 

Γνώμη μου πάντα. Οκ; 

Και αυτό το λέω και σαν καμμένος Αθηναίος τόσα χρόνια. Τα έχω φάει με το κουταλι

Ακομη περιμενουμε αν και πουθενα δεν ελεγε οτι θα το γυρισει τουλαχιστον πριν τις 12

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

47 minutes ago, kostasmarousi13 said:

Και μεγάφωνα για εμβατήρια έχει βάλει η δημαρχαρα σας,χαχαχαχα

παιζει μονο κλασσικη ο Γιγαντας. μουσικη για αρχοντους οχι για λινατσες !!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χαχα καθιστε βρε συντοπιτες...ειναι νωρις ακομα...κανενα μοντελο δεν εδινε χιονι πουθενα ως τωρα. Εγω πιστευω θα το δουμε...και χιονοστρωση θα δουμε...στις ευκολες  εστω επιφανειες, μινιμουμ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 minutes ago, menidi said:

Τελικά χιονίζει πουθενά; Σέρρες; Ξάνθη; Κομοτηνή; Αλεξανδρούπολη; Κεντρική Μακεδονία; Κάνα νησί; 

Μόνο Διδυμότειχο με 0.9 και σημείο δρόσου 0? Άντε και Ορεστιάδα; 

Αποδεικνύεται ότι όταν η ΕΜΥ λέει "και σε πεδινές περιοχές" αντί για το "στα πεδινά", διατυπώνει πολύ πονηρά την πρόβλεψη ότι "εεεε κάπου πεδινα θα χιονίσει αλλά όχι σε γενικευμένο επίπεδο"

Όταν βλέπεις τέτοια έκφραση, σημαίνει ψιλοΜΟΥΦΑ. 

Γνώμη μου πάντα. Οκ; 

Και αυτό το λέω και σαν καμμένος Αθηναίος τόσα χρόνια. Τα έχω φάει με το κουταλι

Οταν βλεπει χιονι ΓΚΑΡΑΝΤΙ η ΕΜΥ λεει "χιονοπτώσεις που κατά τόπους θα είναι πυκνες"

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

 ρε παιδια ποιος ειπε οτι θα χιονιζει στα πεδινα της θρακης απο τωρα ? νομιζω λιγο πολυ ολοι ξεραμε οτι οτι ειναι να γινει θα γινει σιγουρα μετα τα μεσανυχτα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, Vamon είπε:

Χαχα καθιστε βρε συντοπιτες...ειναι νωρις ακομα...κανενα μοντελο δεν εδινε χιονι πουθενα ως τωρα. Εγω πιστευω θα το δουμε...και χιονοστρωση θα δουμε...στις ευκολες  εστω επιφανειες, μινιμουμ.

Δηλαδή σε μία ώρα από τώρα που έδιναν τα μοντέλα βλέπεις να έχουμε οριακά θετικές Τ για να το δούμε έστω; Το βλέπω χλωμό έστω και στις 2. Όπως είπα μακάρι να πέσω έξω! Χαρά μου θα είναι 😁

 

Screenshot_20210126-225504.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, ORESIVIOS είπε:

-1 εδώ με θυελλώδεις πλέον δβδ ανέμους και παγωνιά... Χιονοψεκαδιαζει άνευ σημασίας όμως...

Στα Καλάβρυτα έκοψε τελείως εδω και μια ώρα περίπου....στο χκ ρίχνει ακόμα δυνατά ομως

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, Γιάννης μασ είπε:

 ρε παιδια ποιος ειπε οτι θα χιονιζει στα πεδινα της θρακης απο τωρα ? νομιζω λιγο πολυ ολοι ξεραμε οτι οτι ειναι να γινει θα γινει σιγουρα μετα τα μεσανυχτα

Μωρέ οκ θα χιονίσει. Αλλά βλέπεις ότι τα τεράστια βουνά υετού που βλέπαμε στο gfs, αφορούσαν τη βροχή. Άρα; Τι μένει; Άντε τίποτα πασπαλες και πετσες. Βγάζω εκτός την Ορεστιάδα και γενικά το βόρειο Έβρο. Μακάρι να λέω μλκιες !! Χαχαχχχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Σαβάζιος είπε:

Δηλαδή σε μία ώρα από τώρα που έδιναν τα μοντέλα βλέπεις να έχουμε οριακά θετικές Τ για να το δούμε έστω; Το βλέπω χλωμό έστω και στις 2. Όπως είπα μακάρι να πέσω έξω! Χαρά μου θα είναι 😁

 

Screenshot_20210126-225504.png

Σε μια ωρα οχι αλλα σε 2-3 ναι...καπου εκει το περιμενω εγω να τογυρισει σε χιονι. Δεν ειναι και τοσο περιεργο...εχει μπουκαρει ο βοριας και θα συνεχισει η πτωση

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...