Jump to content
Michael

Ανάλυση χαρτών Φεβρουαρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

λοιπον μεχρι κυριακη νομιζω οτι θα αρχισουμε να παιρνουμε φωτια. καλα εγω ηδη εχω αρχισει ..κοπαδι απο γατες θελει..ειναι μεγαλο το ψυχος σε καλο σημειο και σε καλο σημειο και οι διαφαινομενοι εμποδισμοι και φυσικα τα χαμηλα δυτικα μας που θα παιξουν τον ρολο τους 

Ενταξει χαλαρα ακομα χαχα αν και εγω το πορισμα μου το εχω βγαλει ηδη χαχχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ICELARISSA είπε:

Ενταξει χαλαρα ακομα χαχα αν και εγω το πορισμα μου το εχω βγαλει ηδη χαχχα

ναι το ειδα ..ασχολιαστο..μαλλον δεν πηρες στα υπο ψιν σου το τι γινεται δυτικα μας...χαχαχαχα..χαλαρα για μενα δεν ειναι..ηδη αρχιζει να αγγιζει το διστημα που γουσταρω..το 10-12 μερες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

δε νομιζω νικολα μου..για δες καλυτερα ...😎..ηδη εχω βαλει στα πιτς αλλες 7 γατες...χαχαχαχα

ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ 😛 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

ναι το ειδα ..ασχολιαστο..μαλλον δεν πηρες στα υπο ψιν σου το τι γινεται δυτικα μας...χαχαχαχα..χαλαρα για μενα δεν ειναι..ηδη αρχιζει να αγγιζει το διστημα που γουσταρω..το 10-12 μερες

Ακου να δεις δν θα πω πολλα κατανοω απολυτα αυτο που λες..ομως υπαρχει ενα σημαντικο στοιχειο στη μετεωρολογια που δν προκειτε να πω φυσικα ποιο ειναι ισως κανα δυο το ξερουν χαχα που ξεχωριζει απο πριν 10 μερες τι καταβαση θα ερθει στη χωρα αν ερθει φυσικα που το θεωρω σιγουρο αλλωστε το θεωρουσα απο τις 20 γεναρη ποσο μαλλον σημερα...οποτε αναμενουμε μιλαω για την πρωτη φαση γιατι αυτη η καταβαση θα εχει διαρκεια δεν θα ειναι 2 ημερων

Επεξεργάστηκε από ICELARISSA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

δε νομιζω νικολα μου..για δες καλυτερα ...😎..ηδη εχω βαλει στα πιτς αλλες 7 γατες...χαχαχαχα

Ας δείξει από Δευτέρα κάτι σε πιο νορμάλ ώρες και εδώ είμαστε . Χρόνο έχω άπλετο τώρα Βαγγέλη. Ήδη Αττικαριοι Ευβοείς και από την Βοιωτία είμαστε στην στέρηση. Οπότε στο γήπεδο θα γίνει μάχη πραγματική. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χαμός θα μπορούσε να γίνει αν όλο αυτό το κρύο ερχόταν και συναντούσε τόσο θερμές θάλασσες......Παντού χαμηλά θα έβγαζε..😜

ECM0-240 (2).gif

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Ακου να δεις δν θα πω πολλα κατανοω απολυτα αυτο που λες..ομως υπαρχει ενα σημαντικο στοιχειο στη μετεωρολογια που δν προκειτε να πω φυσικα ποιο ειναι ισως κανα δυο το ξερουν χαχα που ξεχωριζει απο πριν 10 μερες τι καταβαση θα ερθει στη χωρα αν ερθει φυσικα που το θεωρω σιγουρο αλλωστε το θεωρουσα απο τις 20 γεναρη ποσο μαλλον σημερα...οποτε αναμενουμε μιλαω για την πρωτη φαση γιατι αυτη η καταβαση θα εχει διαρκεια δεν θα ειναι 2 ημερων

Κώστα αν βγει αυτό που έχω στο μυαλό μου κερνάω Χαλκίδα τραπέζι αν σε βγάλει ο δρόμος. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Ακου να δεις δν θα πω πολλα κατανοω απολυτα αυτο που λες..ομως υπαρχει ενα σημαντικο στοιχειο στη μετεωρολογια που δν προκειτε να πω φυσικα ποιο ειναι ισως κανα δυο το ξερουν χαχα που ξεχωριζει απο πριν 10 μερες τι καταβαση θα ερθει στη χωρα αν ερθει φυσικα που το θεωρω σιγουρο αλλωστε το θεωρουσα απο τις 20 γεναρη ποσο μαλλον σημερα...οποτε αναμενουμε μιλαω για την πρωτη φαση γιατι αυτη η καταβαση θα εχει διαρκεια δεν θα ειναι 2 ημερων

πές ότι μπορείς..!εγώ όπως και όλοι μας πιστεύω βλέπω τα ακόλουθα

α)σοβαρή κατάβαση πολικού ψύχους με αντικυκλώνα δυτικά του αχαρτογράφητο (ακατονόμαστο δλδ ουτε γροιλανδικός είναι ουτε σκανδινάβικός πάντως είναι κάπου στις φερόες)...άλλος αντικυκλώνας σχηματίζεται στην δυτική ευρώπη που ενώνεται με τον ακατονόμαστο αλλά η διάταξη του βοηθά απλά για την συσώρευση ισχυρού ψύχους στην Κεντρική Ευρώπη ,κατάβαση έχουμε τελικά με όριο όμως τα Σκόπια.Όποια κατάβαση τώρα αφορά την χώρα μας είναι πάλι καρμπον με τις προηγούμενες δλδ χαμηλό στο β. ιόνιο και πέρασμα στο βορειο αιγαίο -μαύρη θάλασσα.

Ευτυχώς ολα αυτα αφορουν ώρες που θεωρείται δεδομένο οτι οι παραπάνω διατάξεις θ αλλαξουν,αισιόδοξο σενάριο ο αντικυκλωνας της δυτικής ευρώπης να λάβει καλύτερη διάταξη για να σπρωξει το ψυχος πιο νότια.....(δεν είναι απίθανο).

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, nikolas 2365 είπε:

Κώστα αν βγει αυτό που έχω στο μυαλό μου κερνάω Χαλκίδα τραπέζι αν σε βγάλει ο δρόμος. 

Το προβλημα ειναι το λοκ οχι ο δρομος χαχαχα αλλωστε το παρελθον μου μου χαρισε το προνομιο σε καθε περιοχη της χωρας να εχω λογο να περασω ποσο μαλλον να το συνδυασω με φαι και καιροσυζητηση εκει στα μερη σου εχω σημειο αναφορας στα φυλα πως γραφεται δεν ξερω συγγνωμη 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ICELARISSA είπε:

Το προβλημα ειναι το λοκ οχι ο δρομος χαχαχα αλλωστε το παρελθον μου μου χαρισε το προνομιο σε καθε περιοχη της χωρας να εχω λογο να περασω ποσο μαλλον να το συνδυασω με φαι και καιροσυζητηση εκει στα μερη σου εχω σημειο αναφορας στα φυλα πως γραφεται δεν ξερω συγγνωμη 

Μένω πολύ κοντά στα Φύλλα. Πέντε λεπτά. Γενικα μετά το λοκ θα ήταν ωραίο να γίνουν μαζώξεις. Εγώ έχω υποσχεθεί στην μαυρόγατα @notios_polos Λαδάδικα όταν ανέβω Θεσσαλονίκη. Θα τον ποτίσω εκεί τσίπουρα και θα μπει στο φόρουμ να γράψει ποτε θα έρθει Αυλώνας με χαμηλό Πελοπόννησο και Ρόδο με -12 Αθήνα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάμε  το χουμε...all in απο τωρα απο μένα...και ας μη μ αρέσουν τοσο τα χιονια του Φλεβάρη σε σχέση  με Γενάρη και δεκεμβρη....αλλος για all in;;;;;

Και τι all in με μισο μετρο και 20 ήμερη καοκαιρια ...2012 come backkkkkk...

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Mόλις είδα ευρωπαικό ,αλλη προσέγγιση τελείως διαφορετική,συσώρευση ψύχους Ανατολική Ευρώπη -δυτική ρωσσία και ακριβώς από κάτω ο υποτροπικός δλδ σε μια ακτίνα 200  χιλιομέτρων βλέπουμε από -20 στα 850hpa στο +10 (κάπου στην Ρουμανία αυτό) ας μας που οι πιο έμπειροι συνήθως τέτοιες διαφορές τι γεννούν?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, bardaris είπε:

Mόλις είδα ευρωπαικό ,αλλη προσέγγιση τελείως διαφορετική,συσώρευση ψύχους Ανατολική Ευρώπη -δυτική ρωσσία και ακριβώς από κάτω ο υποτροπικός δλδ σε μια ακτίνα 200  χιλιομέτρων βλέπουμε από -20 στα 850hpa στο +10 (κάπου στην Ρουμανία αυτό) ας μας που οι πιο έμπειροι συνήθως τέτοιες διαφορές τι γεννούν?

Απλά βγαινουν σπανια ..Αλλά όταν βγαίνουν μαζεύεται το ψυχος πισω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν ειμαστε τυχεροι με τετοια κυκλοφορια που φαινεται η Αριανδη θα μοιαζει γατακι μπροστα σε αυτο! ( Απο αποψη θερμοκρασιων ).. Υπομονη και μακαρι να μας κατσει.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Μένω πολύ κοντά στα Φύλλα. Πέντε λεπτά. Γενικα μετά το λοκ θα ήταν ωραίο να γίνουν μαζώξεις. Εγώ έχω υποσχεθεί στην μαυρόγατα @notios_polos Λαδάδικα όταν ανέβω Θεσσαλονίκη. Θα τον ποτίσω εκεί τσίπουρα και θα μπει στο φόρουμ να γράψει ποτε θα έρθει Αυλώνας με χαμηλό Πελοπόννησο και Ρόδο με -12 Αθήνα. 

Η μαζωξεις ειναι ωραιες ...πρεπει να τον ποτισεις αρκετα χαχαχ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Άμα φτάσουμε στις 120 και βλέπουμε κάτι παρόμοιο με αυτή την εικόνα στους χάρτες τότε κάτι γίνεται.

archives-2015-2-8-12-0.png.2803ad7bd7c61a0dbd97a1baca59844d.png

 

Προς το παρόν αυτό που βλέπω εγώ στους χάρτες είναι κάτι αντικυκλώνες που βρίσκονται στον Θεό. Συνεπώς, πλησιάζει δεύτερος ιστορικός Μαδρίτης...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 λεπτά πριν, bardaris είπε:

Mόλις είδα ευρωπαικό ,αλλη προσέγγιση τελείως διαφορετική,συσώρευση ψύχους Ανατολική Ευρώπη -δυτική ρωσσία και ακριβώς από κάτω ο υποτροπικός δλδ σε μια ακτίνα 200  χιλιομέτρων βλέπουμε από -20 στα 850hpa στο +10 (κάπου στην Ρουμανία αυτό) ας μας που οι πιο έμπειροι συνήθως τέτοιες διαφορές τι γεννούν?

χαμο στο ισκιωμα...χαχαχααχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Η μαζωξεις ειναι ωραιες ...πρεπει να τον ποτισεις αρκετα χαχαχ

ουτε καν..εδω πηγα μονος με 40 μεσα στο στομα του κοπρου-του λυκου σορυ...χαχαχαχα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μεσες ακρες και ο μεσος ορος συμφωνει..ειναι αψογος ο χαρτης για τοσο μακρια εκτος απο ενα πραγμα..δεν μ αρεσει ο υποτροπικος τοσο ανεβασμενος και τοσο δυτικα EDM1-240.GIF?28-0

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καποιες χιονοπτωσεις φαινονται μεσα στη νυχτα ως το πρωι κυριως στην ηπειρο @ΠΩΓΩΝΙ και πιθανως(πολυ ασθενεις) τοπικα στην κεντρικη μακεδονια,δυτικη στερεα.

Παντως ειδικα στην ηπειρο θα μπορουσε να δωσει εστω και προσκαιρα ολικες χιονοστρωσεις 2-3 εκατοστα ειδικα στο βορειο κομματι του νομου ιωαννινων και στις περιοχες που τωρα εχουν παγετο λογω αναστροφης.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

28 λεπτά πριν, baristrs είπε:

Αν ειμαστε τυχεροι με τετοια κυκλοφορια που φαινεται η Αριανδη θα μοιαζει γατακι μπροστα σε αυτο! ( Απο αποψη θερμοκρασιων ).. Υπομονη και μακαρι να μας κατσει.

Ε καλά ....

Η Αριάδνη είναι σχεδόν απίθανο να μοιάσει γατάκι μπροστά σε οτιδήποτε σχεδόν. Από Λαμία και πάνω λέω. 

5 ημέρες ολικού παγετού σε Σαλόνικα και Βόλο!! 

Μόνο το 2001 ήταν ανώτερο , οριακά κιόλας. Σε επίπεδο ελάχιστων θερμοκρασιων κυρίως. Και ολικού παγετού πολλών ημερών στο Θεσσαλικό κάμπο

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, menidi είπε:

Ε καλά ....

Η Αριάδνη είναι σχεδόν απίθανο να μοιάσει γατάκι μπροστά σε οτιδήποτε σχεδόν. Από Λαμία και πάνω λέω. 

5 ημέρες ολικού παγετού σε Σαλόνικα και Βόλο!! 

Μόνο το 2001 ήταν ανώτερο , οριακά κιόλας. Σε επίπεδο ελάχιστων θερμοκρασιων κυρίως. Και ολικού παγετού πολλών ημερών στο Θεσσαλικό κάμπο

Σε επιπεδο θερμοκρασιων εχεις απολυτο δικιο σε θεμα χιονοστρωσεων νομιζω μονο εμεις πρεπει να ειμαστε ευχαριστημενοι στη θεσσαλια ..μιλαντως για πεδινα παντα

Επεξεργάστηκε από ICELARISSA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...