Jump to content
Michael

Ανάλυση χαρτών Φεβρουαρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 λεπτά πριν, snowmix99d είπε:

Τα χιόνια έως τον Πειραιά ειναι αναπόφευκτα.  Σίγουρο, εδώ θα είμαστε. 

Πήρες φόρα εσύ βρε! Ορισμένοι κακεντρεχείς ίσως να σε χαρακτήριζαν κάπως υπεραισιόδοξο 🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, nikolas 2365 είπε:

Λονδινο 

graphe4_00000___-0.12574_51.5085_London.gif

Τρια πραγματα

1..κοιτα  απο τις 11 ανοιγει η ψαλίδα αρα εμειςι απο αύριο το βράδυ θα ξέρουμε περιπου αν θα χιονισουμε εδω οχι ποσο φυσικα

2...οι πιέσεις αχταρμάς αρα μετα τις 14 δε ξερουμε καν τι θα γινει οποτε ας μη βιαζόμαστε 

3....Πρώτη φορά εστω και με μηδενικό σχεδον υετο βλεπω 2 μερες το Λονδίνο , ε 100 % για χιονι...το είδες νικολα χαχαχ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Τρια πραγματα

1..κοιτα  απο τις 11 ανοιγει η ψαλίδα αρα εμειςι απο αύριο το βράδυ θα ξέρουμε περιπου αν θα χιονισουμε εδω οχι ποσο φυσικα

2...οι πιέσεις αχταρμάς αρα μετα τις 14 δε ξερουμε καν τι θα γινει οποτε ας μη βιαζόμαστε 

3....Πρώτη φορά εστω και με μηδενικό σχεδον υετο βλεπω 2 μερες το Λονδίνο , ε 100 % για χιονι...το είδες νικολα χαχαχ

Απαντηση στο 1 η κατασταση σε ολα τα επιπεδα ειναι σχεδον κλειδωμενη για κβ χιονι θα δεις το ποσο θα το ξερεις τεταρτη βραδυ πεμπτη πρωι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, ICELARISSA είπε:

Απαντηση στο 1 η κατασταση σε ολα τα επιπεδα ειναι σχεδον κλειδωμενη για κβ χιονι θα δεις το ποσο θα το ξερεις τεταρτη βραδυ πεμπτη πρωι

Ε χιονι εννοω πανω απο 10 ποντο εδω....10 με 30 πόντους  ειναι καλο χιονι για μένα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Τρια πραγματα

1..κοιτα  απο τις 11 ανοιγει η ψαλίδα αρα εμειςι απο αύριο το βράδυ θα ξέρουμε περιπου αν θα χιονισουμε εδω οχι ποσο φυσικα

2...οι πιέσεις αχταρμάς αρα μετα τις 14 δε ξερουμε καν τι θα γινει οποτε ας μη βιαζόμαστε 

3....Πρώτη φορά εστω και με μηδενικό σχεδον υετο βλεπω 2 μερες το Λονδίνο , ε 100 % για χιονι...το είδες νικολα χαχαχ

Συμφωνώ απόλυτα σε όλα. Για αυτό φωναζω να μην λέμε χάθηκε εμείς εδώ κάτω μέχρι να έρθει η Πέμπτη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τεραστια η αβεβαιοτητα ακομη. Τοσο στο Ευρωπαικο οσο και στο GFS κοινα ειναι βεβαια τα σημεια που μαs ενδιαφερουν και θα παρακολουθουμε στα επομενα ραν. Το πρωτο ειναι η περιοχη του Ιονιου , στο οποιο κατα πασα πιθανοτητα θα σχηματιστει χαμηλο -αγνωστηs πορειαs- και το δευτερο ειναι η περιοχη τηs δυτικηs Ευρωπηs και το ποσο ψηλα -η μαλλον ΒΔ- θα φτασει ο εμποδισμοs

gens-32-1-138.png

EDM1-120.GIF

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλά πάμε νομίζω, το χαμηλό Ιόνιο είναι σχεδόν βέβαιο πλεον κ μπαίνουμε πάλι στα ψυχοφθόρα ραν της θέσης κ πορείας χαμηλού. Ίσως ξεκινάμε λίγο καλύτερα από λεανδρο αλλά δε μπορείς να είσαι κ σίγουρος. Μιλάω για Θεσσαλονίκη κ υετό (δλδ διάταξη),  Θεσσαλία υετικα τουλάχιστον φαίνεται κλειδωμένη. Κυνηγάω ακόμα κ το ίδιο ακριβώς με λεανδρο αλλά με καλύτερες Τ πλέον για καλύτερα στρωσιματα. Αυτός είναι ο αρχικός μου στοχος από εκεί κ πέρα μπορεί να υπάρξει κ ακόμα καλύτερο μ παραπάνω ή το τέλειο που θέλει αποκοπές κτλ που αν είναι να γίνει θα φανεί αργότερα έτσι κ αλλιώς ή ακόμα κ το τίποτα τζιφου. Θέλουμε 2 μερουλες ακομα άντε πάμε γερα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 minutes ago, Galanto said:

Τρια πραγματα

1..κοιτα  απο τις 11 ανοιγει η ψαλίδα αρα εμειςι απο αύριο το βράδυ θα ξέρουμε περιπου αν θα χιονισουμε εδω οχι ποσο φυσικα

2...οι πιέσεις αχταρμάς αρα μετα τις 14 δε ξερουμε καν τι θα γινει οποτε ας μη βιαζόμαστε 

3....Πρώτη φορά εστω και με μηδενικό σχεδον υετο βλεπω 2 μερες το Λονδίνο , ε 100 % για χιονι...το είδες νικολα χαχαχ

εδω (Λονδινο) χιονιζει ασταματητα εδω και 30 ωρες πλεον..ποτε ψιλο, ποτε τουφες, 24 ωρες ολικος παγετος - τωρα, 12:20 εχει -2! South East of London. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, geod είπε:

εδω (Λονδινο) χιονιζει ασταματητα εδω και 30 ωρες πλεον..ποτε ψιλο, ποτε τουφες, 24 ωρες ολικος παγετος - τωρα, 12:20 εχει -2! South East of London. 

Απιστευτκ και σας δινει και σημερα και αυριο..πιανει κατω τιποτα;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 hour ago, Galanto said:

Απιστευτκ και σας δινει και σημερα και αυριο..πιανει κατω τιποτα;;

DULWICH VILLAGE

WhatsApp Image 2021-02-08 at 11.03.49.jpeg

Επεξεργάστηκε από geod
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, MenNaousa11 είπε:

Τεραστια η αβεβαιοτητα ακομη. Τοσο στο Ευρωπαικο οσο και στο GFS κοινα ειναι βεβαια τα σημεια που μαs ενδιαφερουν και θα παρακολουθουμε στα επομενα ραν. Το πρωτο ειναι η περιοχη του Ιονιου , στο οποιο κατα πασα πιθανοτητα θα σχηματιστει χαμηλο -αγνωστηs πορειαs- και το δευτερο ειναι η περιοχη τηs δυτικηs Ευρωπηs και το ποσο ψηλα -η μαλλον ΒΔ- θα φτασει ο εμποδισμοs

gens-32-1-138.png

EDM1-120.GIF

Ο τζιφος φαινεται πιο σιγουρος εντωμεταξυ...παναθεμα τον χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, EVIA 1987!! είπε:

Ο τζιφος φαινεται πιο σιγουρος εντωμεταξυ...παναθεμα τον χαχα

Ε ναι γιατι δεν τον ενοχλει να τα αλλαζει ολα σε καθε ραν χαχα οποιος πιανεται απο αυτα που δινει ο τζιφος μετα μιλαει για μουφες κλπ κλπ χαχχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, EVIA 1987!! είπε:

Ο τζιφος φαινεται πιο σιγουρος εντωμεταξυ...παναθεμα τον χαχα

Μπα διαφορετικο τροπο χρματισμου εχουνε απ οτι καταλαβαινω, οι περιοχεs ιδιεs ειναι. Και αν προσεξειs στον Ατλαντικο μεγαλυτερη αβεβαιοτητα το GFS εχει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δε θέλω πολλά πολλά.

Δεν έχω δει τπτ εδώ και 3 ώρες. Θέλω απλά κάποιος να μου πει την ημερομηνία που θα στείλω βίντεο στο φόρουμ με το παπούτσι μου να έχει θαφτεί στο χιόνι στο κέντρο της Γλυφάδας. Ευχαριστώ 😀

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, South Athens είπε:

Δε θέλω πολλά πολλά.

Δεν έχω δει τπτ εδώ και 3 ώρες. Θέλω απλά κάποιος να μου πει την ημερομηνία που θα στείλω βίντεο στο φόρουμ με το παπούτσι μου να έχει θαφτεί στο χιόνι στο κέντρο της Γλυφάδας. Ευχαριστώ 😀

Χλωμο σε κοβω..😢

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, GEORGE SNOWMAN said:

Χλωμο σε κοβω..😢

Όχι αρνητικά. Θα πείτε θετικό με το έτσι θέλω 😂 

Περιμένω ημερομηνία. 😀

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν δειτε τον 500αρη, φαίνεται οτι υπάρχει πιθανότητα για μια 2η φάση όπου ο αυλώνας, καθώς επανέρχεται, πέφτει πάνω μας. 

Βέβαια, τα ensembles αφήνουν ανοικτό και το διάστημα για τις 14, αλλά με χαμηλές θερμοκρασίες στα 850 και όχι τόσο στα 500. Προσωπικά, πιστεύω οτι παίζουμε  δυνατά στην Αττική, για το διάστημα Τρίτης Τετάρτης όπου φυσικά μιλάμε για μια αιωνιότητα. 

Το διάστημα 14-15 το έχω ψιλοξεγράψει.  

Diagramme GEFS

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, South Athens είπε:

Όχι αρνητικά. Θα πείτε θετικό με το έτσι θέλω 😂 

Περιμένω ημερομηνία. 😀

Χαχαχα..καλα.Θα θαφτει η γλυφαδα στις 30 του μηνα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θερμοκρασίες θα έχουμε....υετό θα δείξει ....μάλλον κάτι ψίχουλα θα έχει εδώ ο κάμπος 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, menidi είπε:

Αν δειτε τον 500αρη, φαίνεται οτι υπάρχει πιθανότητα για μια 2η φάση όπου ο αυλώνας, καθώς επανέρχεται, πέφτει πάνω μας. 

Βέβαια, τα ensembles αφήνουν ανοικτό και το διάστημα για τις 14, αλλά με χαμηλές θερμοκρασίες στα 850 και όχι τόσο στα 500. Προσωπικά, πιστεύω οτι παίζουμε  δυνατά στην Αττική, για το διάστημα Τρίτης Τετάρτης όπου φυσικά μιλάμε για μια αιωνιότητα. 

Το διάστημα 14-15 το έχω ψιλοξεγράψει.  

Diagramme GEFS

Απ'το 6αρι ολα αυτα? Κλαινε οι χηρες κλαινε και οι παντρεμενες!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα ΒΠ θεωρω πως έχουν αρχίσει να κλειδώνουν για ολική χιονοστρωση. Πάμε για το καλύτερο τώρα και όσο πιο χαμηλά 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, Snow sick said:

Τα ΒΠ θεωρω πως έχουν αρχίσει να κλειδώνουν για ολική χιονοστρωση. Πάμε για το καλύτερο τώρα και όσο πιο χαμηλά 

ΒΠ ή Υπερβόρεια που είσαι εσύ. Γιατί άλλο Αγ. Στέφανος κ άλλο Αγ.Παρασκευή...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λογικά για εδώ θα είναι κάτι σαν τον Λέανδρο με περισσότερο ψύχος....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...