Jump to content
Michael

Ανάλυση χαρτών Φεβρουαρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 minutes ago, GEORGE SNOWMAN said:

Για ονειρα γλυκα.Β.αττικη

 

IMG_20210210_011820.jpg

ΤΩΡΑ ΤΟ ΕΙΔΑ ΤΙ ΦΑΣΗ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Παμε για μετρο μην πω και παραπανω σε ορισμενες περιοχες βορεια της Αττικης!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, Frostfang8 said:

σαββατο  απογευμα - βραδυ δεν ειναι η εναρξη εδω; αρα πεμπτη βραδυ θα πρεπει να εχουμε μια καλη εικονα

ναι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, notios_polos είπε:

το συγκεκριμενο ομως προσφερεται για ιστορικο παντου...αυτο ειναι η διαφορα σε σχεση με αλλες καταστασεις..εγω πχ παντα ειμαι ευχαριστημενος και με την πασπαλα ακομη αλλα εδω λες ειναι ευκαιρια ποτε θα την ξαναεχω μια τετοια...

τι πιστευεις για αττικη; θεωρεις οτι χανεται αυτη η κακοκαιρια; γιατι πραγματικα προσωπικα θεωρω οτι θα μπορεσει να ειναι ιστορικη...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μετα απο 10+ χρονια θα αλλαξω την εικονα προφιλ μου σε καποια απο κεντρο Αθηνα. Ιστορικός χιονιάς Αθηνών αδέρφια!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, snowmix99d είπε:

Μετα απο 10+ χρονια θα αλλαξω την εικονα προφιλ μου σε καποια απο κεντρο Αθηνα. Ιστορικός χιονιάς Αθηνών αδέρφια!

Hρεμια και υπομονη ειπαμε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Frostfang8 είπε:

τι πιστευεις για αττικη; θεωρεις οτι χανεται αυτη η κακοκαιρια; γιατι πραγματικα προσωπικα θεωρω οτι θα μπορεσει να ειναι ιστορικη...

οχι φιλε μου δεν χανετε και να την χαρειτε στα ακρα οπως θα κανουμε κι εμεις..ακομη και μερικη αποκοπη να κανει δεν το χανετε ο αυλωνας ειναι τερας και τα 850 επικα...θα πρεπει να γινουν τερατα στον αντικυκλωνα για να το χασετε ,αν θες την γνωμη μου να σου πω που θα μπορουσε να χαθει χωρις να θεωρεις οτι το λεω με ασχημο τροπο να σε πω...αν και δεν ειναι αυτος ο ρολος μου να λεω το κακο αλλα μονο το καλο αλλα  οπως και να χει οταν μιλας για αλλους εισαι πιο κυνικος αυτο ειναι αληθεια...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, gthomasandros είπε:

καποιοι Αττικαριοι ρε παιδια κανεται σα να μην εχεται δει χιονι ποτε σας........οπως καποιοι μετεορολογοι που φοβουνται να προβλεψουν χιονι για το κεντρο μη και εκτεθουν.....χρονο παρα χρονο χιονιζει και μαλιστα με πανω απο 10 εκατοστα απο Αττικη οδο και επανω 200+.....

το λαθος σας ειναι οτι ψαχνεται μονο το ιστορικο και ετσι χανεται την αξια και της χαρας μιας απλης χιονοπτωσης χιονοστρωσης......

Επισης και οι Θεσσαλονικεις ψαχνουν μονο τον ιστορικο και ξεχνανε τις απλες ημερες χιονοπτωσης χιονοστρωσης.....

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Εγώ προσωπικα είμαι και μικρός βέβαια αλλά χιόνι περαν μιας πετσας στα αυτοκίνητα έχω ζήσει μια φορά με την Αριάδνη που ήταν καταπληκτική είχαμε 6-7 ποντους στα αμάξια και σχεδόν πέτσα στο δρόμο. Εγώ μια Αριάδνη κυνηγάω. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, notios_polos είπε:

οχι φιλε μου δεν χανετε και να την χαρειτε στα ακρα οπως θα κανουμε κι εμεις..ακομη και μερικη αποκοπη να κανει δεν το χανετε ο αυλωνας ειναι τερας και τα 850 επικα...θα πρεπει να γινουν τερατα στον αντικυκλωνα για να το χασετε ,αν θες την γνωμη μου να σου πω που θα μπορουσε να χαθει χωρις να θεωρεις οτι το λεω με ασχημο τροπο να σε πω...αν και δεν ειναι αυτος ο ρολος μου να λεω το κακο αλλα μονο το καλο αλλα  οπως και να χει οταν μιλας για αλλους εισαι πιο κυνικος αυτο ειναι αληθεια...

μακαρι...  ευχαριστω για την απαντηση. υπομονη 1-2 μερες ακομα.... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

παιδες εχετε καταλαβει τι χαρτες βλεπουμε??μιλαμε για χιονοθερμοκρασιες επι ...5 μερες...κ αν πεταχτει κ ενα χαμηλο νυφιτσα η αναλαβει το Αιγαιο....

υς.οσοι ετοιμαζομαστε εδω,πρεπει κ εξω.κοψτε ξυλα,βαλτε τα σε στεγνο μερος.βαλτε οσο πετρελαιο μπορειτε,τσεκαρετε αν δουλευουν γεννητρια κ αλυσοπριονα .καλυψτε  δεντρα και προστατευστε οσο ειναι δυνατον ΣΩΛΗΝΕΣ αν θελετε να εχετε νερο για μερες απο οτι το κοβω...επισης τα υδρομετρα,με καμια φανελα κ απο πανω σακουλα πλαστικη.αφηστε λιγο νερο να τρεχει στο ζεστο κ λιγο στο κρυο.εχω ζησει 1987,1991,2001,2002,2004,2008,2016,Αριαδνη 2017 και 2019 χιονιαδες,αν δεν το θελετε μην τα κανετε,αλλα ειναι για καλο....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παδιά.. Ψάχνω κάτι γατάκια, Μήπως τα είδατε πουθενά?
το ενα το λένε 87' και το άλλο 01'  🤣

2021  Η Ιστορία έχει προδιαγραφεί!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, Spartan said:

Hρεμια και υπομονη ειπαμε

Τρένο είναι, καρφί πάνω μας έρχεται δύσκολα να στραβώσει κάτι χαοτικά. Η υπομονή μετά από τόσα χρόνια έχει γίνει φρενίτιδα. Ας χαρούμε αυτόν το εικονικό χιονιά, δεν ξέρω έχω τρελαθεί.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Steliosnow είπε:

Εγώ προσωπικα είμαι και μικρός βέβαια αλλά χιόνι περαν μιας πετσας στα αυτοκίνητα έχω ζήσει μια φορά με την Αριάδνη που ήταν καταπληκτική είχαμε 6-7 ποντους στα αμάξια και σχεδόν πέτσα στο δρόμο. Εγώ μια Αριάδνη κυνηγάω. 

Φιλαρακι αν κατσουν αυτα που φαινονται θα ξεχασεις την Αριαδνη στο πιο βαθυ μπουντρουμι του μυαλου σου. Φυσικα παντα με αυτοσυγκρατηση, αυτο που δειχνουν τα μοντελα τωρα δεν συγκρινεται με την πετσα της Αριαδνης !

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, Steliosnow said:

Εγώ προσωπικα είμαι και μικρός βέβαια αλλά χιόνι περαν μιας πετσας στα αυτοκίνητα έχω ζήσει μια φορά με την Αριάδνη που ήταν καταπληκτική είχαμε 6-7 ποντους στα αμάξια και σχεδόν πέτσα στο δρόμο. Εγώ μια Αριάδνη κυνηγάω. 

Δεν εχεις δει δλδ 2002-04-08??

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ενα θα σας πω...η ολη φαση θυμιζει εντονα 87...καθαρη Δευτερα παιζαμε με τα κοντομανικα στη παραλια κ μετα απο λιγα 24ωρα ηρθε αυτο που ακομα ειναι το ΕΠΟΣ...δεν ξερω τι θα γινει,τιποτα δεν ειναι καρμπον κ ποτε στον καιρο...αλλα υτο που κατεβαινει για καποιους στη χωρα-ισως κ για πολλους-θα ειναι ιστορικο.

Υσ.δωστε βαση στο μυνημα μου πιο πανω.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, south coast said:

Δεν εχεις δει δλδ 2002-04-08??

Και γω γύρω στα 35 που είμαι μόνο το 2002 έχω ζήσει. Μετά για ένα διάστημα δεν ζούσα Αττική. Όποτε έχω αναμνήσεις πριν από 20 χρόνια σχεδόν για το κέντρο της Γλυφάδας.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

οχι φιλε μου δεν χανετε και να την χαρειτε στα ακρα οπως θα κανουμε κι εμεις..ακομη και μερικη αποκοπη να κανει δεν το χανετε ο αυλωνας ειναι τερας και τα 850 επικα...θα πρεπει να γινουν τερατα στον αντικυκλωνα για να το χασετε ,αν θες την γνωμη μου να σου πω που θα μπορουσε να χαθει χωρις να θεωρεις οτι το λεω με ασχημο τροπο να σε πω...αν και δεν ειναι αυτος ο ρολος μου να λεω το κακο αλλα μονο το καλο αλλα  οπως και να χει οταν μιλας για αλλους εισαι πιο κυνικος αυτο ειναι αληθεια...

Βαγγελη μετα τα ξενύχτια που ρίχνουμε 

Βλέποντας τους χάρτες 

Άλλοι με μεγαλύτερη εμπειρία άλλη με λιγότερη με το χέρι στην καρδιά και όχι με το τι θέλουμε εμείς θεσσαλονικη 

Τι πιστεύεις θα πάρουμε θεσσαλονικη απο αυτή την κακοκαιρία???

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, Santa snow said:

Φιλαρακι αν κατσουν αυτα που φαινονται θα ξεχασεις την Αριαδνη στο πιο βαθυ μπουντρουμι του μυαλου σου. Φυσικα παντα με αυτοσυγκρατηση, αυτο που δειχνουν τα μοντελα τωρα δεν συγκρινεται με την πετσα της Αριαδνης !

στην Αριαδνη η Αττικη δεν ειχε να παρει τιποτα απο το Αιγαιο μιας και χιονιστηκε σε δευτερη φαση με χαμηλο νυφιτσα λογω τον πολυ χαμηλων Τ.......

ακομα και χωρις αιτιο με τετοιες Τ και ΒΒΑ απο το Αιγαιο και μονο περνεις αρκετα...ακομα και στον Λεανδρο με το χαμηλο να περναει πολυ νοτια τα ΒΑ με Ττις πλακας και παλι ειδαν χιονι εστω και για λιγο.......

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λοιπόν εγώ λεω να πάω να την πέσω λίγο γιατί άρχισα να βλέπω εκτός οθόνης μπλε και μοβ αποχρώσεις ενα πράμα σαν αχρωματοψία και πολυ φοβάμαι πως αν σηκωθεί η γυναίκα θα αρχίσω να την φωνάζω Τζιφο ή Τζεμ ή δεν ξέρω και εγώ τι. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, south coast είπε:

Δεν εχεις δει δλδ 2002-04-08??

Οχι είμαι μικρός τα 18 κλείνω του 2003 είμαι το 2002 δε ζουσα το 04 1 έτους και το 08 θυμάμαι ελάχιστες εικονες

Για το 08 απλά θυμάμαι έντονα ότι είχε πολυ χιόνι ήταν στρωμένος ο δρόμος κανονικά αλλά δε το έζησα που λέμε... 

Επεξεργάστηκε από Steliosnow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

παρεπιπτοντως για οσους δεν το καταλαβαν ο Hlioupolitis98  ειμαι. ειχα διαγραψει τον λογαριασμο τον αλλο γιατι ειχα τσαντιστει με καποια πραγματα αλλα ξανα ανοιξα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...