Jump to content
Michael

Ανάλυση χαρτών Φεβρουαρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 λεπτά πριν, dami_pap είπε:

και για καλαβρυτα κυριε πολεεεεε

Για το χωριό εννοείς φίλε ή για τη γενικότερη περιοχή; Μια χαρά χιόνι διαφαίνεται πάντως...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Συγνώμη γιατί με ψιλοφοβίζουν αυτά από το yr μιας κ όπως λένε τα παιδιά πιο πάνω εμείς εδώ κάτω τα έχουμε τα ψυχολογικά μας με τις Τ..

Στέκει να δίνει το yr για κέντρο -4 ελάχιστη θερμοκρασία κ χιόνια και για τον Πειραιά να μην πέφτει από +2 και χιονόνερο ?

https://www.yr.no/en/forecast/daily-table/2-264371/Greece/Attica/Nomarchía Athínas/Athens 

https://www.yr.no/en/forecast/daily-table/2-255274/Greece/Attica/Attica/Piraeus 

Δηλαδή 6 βαθμοί διαφορά ελάχιστες ανάμεσα σε Αθήνα-Πειραιά? Μην γίνει κανά κουλό κ τελικά εδώ στα παραλιακά μας έρθουν πιο ψηλές Τ στα 850 κ παλεύουμε με χιονόνερα? Άσε που το -4 για κέντρο μου φαίνεται τραβηγμένο από τα μαλλιά εντελώς όμως 

Επεξεργάστηκε από South Athens
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, GEORGE SNOWMAN said:

Με αυτο ο Τηλεμαχος εδωσε 45 εκατοστα

IMG_20210210_010529.jpg

Με αυτο τι να εδινε αραγε;;;

IMG_20210210_010641.jpg

George που να ηταν και η Δίρφυς κανα 300μ χαμηλοτερη! ολα μεσα!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, South Athens said:

Συγνώμη γιατί με ψιλοφοβίζουν αυτά από το yr μιας κ όπως λένε τα παιδιά πιο πάνω εμείς εδώ κάτω τα έχουμε τα ψυχολογικά μας με τις Τ..

Στέκει να δίνει το yr για κέντρο -4 ελάχιστη θερμοκρασία κ χιόνια και για τον Πειραιά να μην πέφτει από +2 και χιονόνερο ?

https://www.yr.no/en/forecast/daily-table/2-264371/Greece/Attica/Nomarchía Athínas/Athens 

https://www.yr.no/en/forecast/daily-table/2-255274/Greece/Attica/Attica/Piraeus 

Δηλαδή 6 βαθμοί διαφορά ελάχιστες ανάμεσα σε Αθήνα-Πειραιά? Μην γίνει κανά κουλό κ τελικά εδώ στα παραλιακά μας έρθουν πιο ψηλές Τ στα 850 κ παλεύουμε με χιονόνερα?

Σταματα καλα εισαι ακομα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, South Athens είπε:

Συγνώμη γιατί με ψιλοφοβίζουν αυτά από το yr μιας κ όπως λένε τα παιδιά πιο πάνω εμείς εδώ κάτω τα έχουμε τα ψυχολογικά μας με τις Τ..

Στέκει να δίνει το yr για κέντρο -4 ελάχιστη θερμοκρασία κ χιόνια και για τον Πειραιά να μην πέφτει από +2 και χιονόνερο ?

https://www.yr.no/en/forecast/daily-table/2-264371/Greece/Attica/Nomarchía Athínas/Athens 

https://www.yr.no/en/forecast/daily-table/2-255274/Greece/Attica/Attica/Piraeus 

Δηλαδή 6 βαθμοί διαφορά ελάχιστες ανάμεσα σε Αθήνα-Πειραιά? Μην γίνει κανά κουλό κ τελικά εδώ στα παραλιακά μας έρθουν πιο ψηλές Τ στα 850 κ παλεύουμε με χιονόνερα?

Ίσως το δινει λογω αναστροφής μετα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

35 minutes ago, oldboy332 said:

Δεν είδα κανένα χάρακα . Συνήθως όπως λέμε το Φθινόπωρο τα mm ,τώρα λέμε τα cm που δίνουν σε ένα τρέξιμο τα μοντέλα. Δεν βλέπω κανένα λόγο να μην τα αναφέρουμε . Δεν νιώθω προσωπικά κανένα φόβο , δεν κάνω πρόβλεψη.

χαλαρά φιλε μου! take it easy

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Seventower είπε:

Αυτό είναι 30 περίπου χλμ νότια της θεσσαλονικης στην καλλεικρατεια περίπου λιιιιγοοο ποιο πάνω ρε κάντω ρε ρε ρε 

Screenshot_20210210_011153_com.android.chrome.jpg

ισως αυτα απο αυριο αν τα δεις σε καποιο απο τα μοντελα να ξενερωσεις κι ολας...χαχαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ens_image.php?geoid=52137&var=201&run=18&date=2021-02-09&model=gfs&member=ENS&bw=1

 

ανσαμπλ βολου....σαν εικονα ειναι υπεροχα.....ποσο κριμα να τα καταστρεψει ολα ο βορειοανατολικος και να μην ριξει τιποτα.......αν δεν ειχε βορειοανατολικο ο βολος θα ηταν η πιο ευνοημενη πολη με διαφορα για την πρωτη φαση

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, Galanto said:

Ίσως το δινει λογω αναστροφής μετα 

καλά δε το πιστεύω με τπτ το -4 για κέντρο Αθήνας. Πρέπει να το χει στρώσει για τα καλά για να δείξει -4 το κέντρο που το -4 το κέντρο 2 ή 3 φορές στην ιστορία του το έχει κάνει.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

ισως αυτα απο αυριο αν τα δεις σε καποιο απο τα μοντελα να ξενερωσεις κι ολας...χαχαχαχα

Δηλαδή? 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χωρίς να θέλω να είμαι ιερόσυλος, επιτρέψτε μου απλά μια συγκριση μεγεθων.

gfsnh-0-180.png?18

archivesnh-1987-3-10-0-0.png

archivesnh-1987-3-10-0-2.png

gfsnh-1-174.png?18

 

 

 

Επεξεργάστηκε από BrainA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, BrainA είπε:

Χωρίς να θέλω να είμαι ιερόσυλος, επιτρέψτε μου απλά μια συγκριση μεγεθων.

gfsnh-0-180.png?18

archivesnh-1987-3-10-0-0.png

 

ψυχραιμια και υπομονη. πραγματικα. ΜΗ ΧΑΘΕΙ ΑΥΤΟ ΜΟΝΟ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Seventower είπε:

Δηλαδή? 

μην το δεσεις και κομπο...αλλα πιστευω σε σεναρια με διπλασιο υετο απ αυτο που εχουμε τωρα διαρκεια οκ δυσκολα περαν των 30 ωρων Diagramme GEFS

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, South Athens είπε:

καλά δε το πιστεύω με τπτ το -4 για κέντρο Αθήνας. Πρέπει να το χει στρώσει για τα καλά για να δείξει -4 το κέντρο που το -4 το κέντρο 2 ή 3 φορές στην ιστορία του το έχει κάνει.

Με θερμοκρασιες κοντα στο -10,με -12 στην επιφανεια που μπορει να δωσει στο ανωτερο πικ αυτη τη ψυχρη μαζα πολικης προελευσης

Δεν θα μου εκανε εντυπωση να δουμε και ολικο παγετο στην αθηνα 

Επεξεργάστηκε από Spartan
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καποιοι Αττικαριοι ρε παιδια κανεται σα να μην εχεται δει χιονι ποτε σας........οπως καποιοι μετεορολογοι που φοβουνται να προβλεψουν χιονι για το κεντρο μη και εκτεθουν.....χρονο παρα χρονο χιονιζει και μαλιστα με πανω απο 10 εκατοστα απο Αττικη οδο και επανω 200+.....

το λαθος σας ειναι οτι ψαχνεται μονο το ιστορικο και ετσι χανεται την αξια και της χαρας μιας απλης χιονοπτωσης χιονοστρωσης......

Επισης και οι Θεσσαλονικεις ψαχνουν μονο τον ιστορικο και ξεχνανε τις απλες ημερες χιονοπτωσης χιονοστρωσης.....

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Spartan είπε:

Με θερμοκρασιες κοντα στο -10,με -12 που μπορει να δωσει στο ανωτερο πικ αυτη τη ψυχρη μαζα πολικης προελευσης

Δεν θα μου εκανε εντυπωση να δουμε και ολικο παγετο στην αθηνα 

το αποτυπωνει το gfs . εχει 3 μερες με μεγιστες 0 με -3 στο λεκανοπεδιο και κατι ελαχιστες επικες...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΤΡΕΛΟ, ΟΝΕΙΡΟ, ΣΟΚ ΚΑΙ ΔΕΟΣ.

Παρακολουθώ τώρα τα μοντέλα δεν το πιστεύω. Θα κάνω προσωπικά υπομονή μέχρι αύριο (Πέμπτη) 18ζ Τζιφο και Ευρωπαίο ΤΕΛΟΣ ΣΠΑΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΟ ΤΟΙΧΟΣ ΤΩΝ 13 ΕΤΩΝ στην Αθήνα και φυσικά άσπρη ολοι η Αττική από άκρη σε άκρη      

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, snowmix99d είπε:

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΤΡΕΛΟ, ΟΝΕΙΡΟ, ΣΟΚ ΚΑΙ ΔΕΟΣ.

Παρακολουθώ τώρα τα μοντέλα δεν το πιστεύω. Θα κάνω προσωπικά υπομονή μέχρι αύριο (Πέμπτη) 18ζ Τζιφο και Ευρωπαίο ΤΕΛΟΣ ΣΠΑΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΟ ΤΟΙΧΟΣ ΤΩΝ 13 ΕΤΩΝ στην Αθήνα και φυσικά άσπρη ολοι η Αττική από άκρη σε άκρη      

σαββατο  απογευμα - βραδυ δεν ειναι η εναρξη εδω; αρα πεμπτη βραδυ θα πρεπει να εχουμε μια καλη εικονα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, Spartan said:

Με θερμοκρασιες κοντα στο -10,με -12 που μπορει να δωσει στο ανωτερο πικ αυτη τη ψυχρη μαζα πολικης προελευσης

Δεν θα μου εκανε εντυπωση να δουμε και ολικο παγετο στην αθηνα 

ναι οκ κ πως στον π...τσο δίνει +2 Πειραιά όμως. Είμαι να σκάσω. Γενικά οι Τ είναι η μεγάλη μου φοβία διαχρονικά για μας εδώ κάτω. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, gthomasandros είπε:

καποιοι Αττικαριοι ρε παιδια κανεται σα να μην εχεται δει χιονι ποτε σας........οπως καποιοι μετεορολογοι που φοβουνται να προβλεψουν χιονι για το κεντρο μη και εκτεθουν.....χρονο παρα χρονο χιονιζει και μαλιστα με πανω απο 10 εκατοστα απο Αττικη οδο και επανω 200+.....

το λαθος σας ειναι οτι ψαχνεται μονο το ιστορικο και ετσι χανεται την αξια και της χαρας μιας απλης χιονοπτωσης χιονοστρωσης......

Επισης και οι Θεσσαλονικεις ψαχνουν μονο τον ιστορικο και ξεχνανε τις απλες ημερες χιονοπτωσης χιονοστρωσης.....

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

το συγκεκριμενο ομως προσφερεται για ιστορικο παντου...αυτο ειναι η διαφορα σε σχεση με αλλες καταστασεις..εγω πχ παντα ειμαι ευχαριστημενος και με την πασπαλα ακομη αλλα εδω λες ειναι ευκαιρια ποτε θα την ξαναεχω μια τετοια...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

μην το δεσεις και κομπο...αλλα πιστευω σε σεναρια με διπλασιο υετο απ αυτο που εχουμε τωρα διαρκεια οκ δυσκολα περαν των 30 ωρων Diagramme GEFS

Βαγγέλη λόγο πολλών χρόνων παρατήρησης των φαινομένων εγώ πιστεύω στις περισσότερες ώρες πιστεύω στο 48ωρο πιστεύω στο βρασιμο της θάλασσας με το τεράστιο κρύο πιστεύω στο μπαμ του καιρού που δεν μπορεί να αποδοθεί 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...