Jump to content
Michael

Ανάλυση χαρτών Φεβρουαρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, MenNaousa11 είπε:

Ολοιδια

 

gfs-0-192.png

gfs-2021011600-0-6.png

Ειρωνικά το λες? εννοώ στην κίνηση του αυλώνα πάντως και σύγκρινα τρεξίματα ευρωπαίου στο μυαλό μου..είδα και τι έδιναν για τις 15 γενάρη 5-6 μέρες πριν και μου μοιάζει πολύ..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, fufutos είπε:

έρχεται ιστορικός για κεντροβορεια...για.μενα το γεγονός ότι ο Ευρωπαίος για συνεχόμενες μέρες δείχνει... δυσκοιλιότητα να κατεβάσει αξιοπρεπέις θερμοκρασίες λέει πάρα πολλά....

Μόνο που τη δυσκοιλιότητα αυτή τη δείχνει από τις 192 ωρες και μετά, δεν ξέρω γιατί  από τώρα πρέπει να κλειδώσει 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, fufutos είπε:

έρχεται ιστορικός για κεντροβορεια...για.μενα το γεγονός ότι ο Ευρωπαίος για συνεχόμενες μέρες δείχνει... δυσκοιλιότητα να κατεβάσει αξιοπρεπέις θερμοκρασίες για τα προσυνεμα λέει πάρα πολλά....έστω κ η διαφορά είναι 2 βαθμοί από το έπος,το ίδιο είναι και η φάπα.

Τιποτα δεν ερχεται στις 180 ωρες. Το ιστορικος ειναι βαρια κουβεντα για τη Βορεια Ελλαδα και απαιτει μετρα χιονιου.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, isnow είπε:

Ειρωνικά το λες? εννοώ στην κίνηση του αυλώνα πάντως και σύγκρινα τρεξίματα ευρωπαίου στο μυαλό μου..είδα και τι έδιναν για τις 15 γενάρη 5-6 μέρες πριν και μου μοιάζει πολύ..

Δες τον εμποδισμο φιλε μου. Δεν εχουν καμια σχεση μεταξυ τους. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

25 σεναρια του ευρωαπιου πανω απο 20 μ ε25 ποντους για δω τελειαααα....επισης εμφανίστηκαν 7,8 με οριακά δυτικη μακεδονια ,εσα και θαψιμο βαλκανιων και εχει και 5, 6 προσηνε,α καθαρα..απλά τα προσηνεμα συνολικά έχουν καμία 15 αρια γιατι χιονιζονται αργοτερα και μ αυτα που Χίονιζουν γα κεντροβορεια οποτε βολεύονται με 2 διατάξεις 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Και ηθελα να σε στειλω μνμ να το δεις χαχα

Χαχχα τα ειδα ειναι φοβερα ....ποου ωραια  για ολα τα ηπειρωτικα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οσο αφορα του θεσσαλους τα ενς του παιου μας χιονιζουν στο 90% και το 75% ειναι φορτωμενο φουλ...το δε κοντρολ αντωνη βγαζει και αλλο χαμηλο μετα χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, MenNaousa11 είπε:

Ολοιδια

 

gfs-0-192.png

gfs-2021011600-0-6.png

τι ολοιδια ρε συ!!! το ενα εχει αντικυκλωνα 1025 κ το αλλο 1050.η μερα με την νυχτα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Kι αν σου κάτσει? Απλά για να καταλάβουμε μπροστά σε τι θαύμα μπορεί να βρισκόμαστε (είτε γίνει, είτε δεν γίνει τελικά). Προφανώς και το ένα είναι χάρτης που έγινε, το άλλο είναι ο αποψινός ευρωπαίος. Συγκριτικά, η αποκοπή που αποτυπώνεται στον ευρωπαίο είναι μακράν μεγαλύτερη εκείνης του 1987.

archivesnh-1987-3-8-0-0.png

 

ECH1-240.GIF

Επεξεργάστηκε από BrainA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, tzelilis είπε:

τι ολοιδια ρε συ!!! το ενα εχει αντικυκλωνα 1025 κ το αλλο 1050.η μερα με την νυχτα

ειρωνικο ηταν. Το εξηγησα παραπανω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Οσο αφορα του θεσσαλους τα ενς του παιου μας χιονιζουν στο 90% και το 75% ειναι φορτωμενο φουλ...το δε κοντρολ αντωνη βγαζει και αλλο χαμηλο μετα χαχα

για θεσσαλονικη τι δινουν; επισης βλεπω να φευγει το κρυο στο μ.ο. ανατολικα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, tzelilis είπε:

για θεσσαλονικη τι δινουν; επισης βλεπω να φευγει το κρυο στο μ.ο. ανατολικα

Πανω κατω τα ιδια απλα λιγοτερα με τοσο υετο....γενικα δεν εχει αλλαξει κατι με το πρωι το μεγαλυτερο μερος ειναι φορτωμενο με πολυ χιονι...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

παντως περα απο τα οσα περιμενουμε για τη χωρα ( στα ορια της φαντασωσης ).......πολυ εντυπωσιακο μου φαινεται να χτυπιούνται συγχρονος απο ισχυρες πολικες μαζες     αμερικη και ανατολικη ευρωπη  !!!!!!  ομορφη ,, σπανια ( τουλαχιστον για μενα )και αισοδοξη εικονα  !!!!

gfsnh-1-180.png?12

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Οσο αφορα του θεσσαλους τα ενς του παιου μας χιονιζουν στο 90% και το 75% ειναι φορτωμενο φουλ...το δε κοντρολ αντωνη βγαζει και αλλο χαμηλο μετα χαχα

Αχαχα ναι το ειδα θυμιζει νομιζω κοντρολ τζιφου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Παίονας είπε:

παιδια για μακεδονια τι δειχνουν τα ενς

Χιονι τωρα το ποσο θα το δουμε απο ττριτη και μετα ...αν μεινει ετσι και δε φυγει ανατολικα η ερθει αδυναμο και χαθει δυτικα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επιμενω στο οτι δεν πιστευω να ευνοηθουν τα ανατολικα για αλλη μια φορα.

Ας τα κανει κάπου που μπορει οντως να βγαλει ιστορικο.  Για αττικη δεν νομιζω οτι ο σκανδιναβικος βοηθαει για να εχουμε εστω ενα -8 γεματο στον νομο μεχρι σουνιο...

Μεχρι τεταρτη θα δειξει ... Αλλα δεν το βλεπω. 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...