Jump to content
Michael

Ανάλυση χαρτών Φεβρουαρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, isnow είπε:

Ακριβώς.. α και παίδες χθες το τζεμ ήταν ψιλοάκυρο ε? τα τράβηξε όλα σήμερα πάντως οπότε είναι όλα άκυρα χαχαχα..καλά πάμε

Για μενα το τζεμ δεν ηταν ποτε ακυρο προσωπικα οταν ειναι πολυ δυνατο προγνωστικκ εργαλειο και αυτο και το κοντρολ του..αλλα οσο το ευρωπαικο ειναι καλο εστω για 13-14 συμεχιζουμε αλλωστε αυτα ειναι τα κοντινα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, isnow είπε:

Ακριβώς.. α και παίδες χθες το τζεμ ήταν ψιλοάκυρο ε? τα τράβηξε όλα σήμερα πάντως οπότε είναι όλα άκυρα χαχαχα..καλά πάμε

Το τζεμ αποψη μου συνεχιζει να ειναι ακυρο οσον αφορα τα γεωδυναμικα...το βραδυ να ξερεις θα βγαλει κεντροβορειο...ηδη το πρωι τα μαζεψε ενα τετοιο κια το απογευμα και θα δεις τι θα βγαλει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Για μενα το τζεμ δεν ηταν ποτε ακυρο προσωπικα οταν ειναι πολυ δυνατο προγνωστικκ εργαλειο και αυτο και το κοντρολ του..αλλα οσο το ευρωπαικο ειναι καλο εστω για 13-14 συμεχιζουμε αλλωστε αυτα ειναι τα κοντινα

Το ειδες το κοντρολ του τι δινει;;;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Εγώ δεν τα πίστεψα ποτέ αυτά που έδειχναν με την αποκοπή. Αφενός είναι ήταν για πολύ μακριά και αφετέρου είναι ιδανικό σενάριο που δύσκολα βγαίνει (γι' αυτό λέγεται και ιδανικό :P). Αν το έδειχναν στις 48 ώρες πριν να πω, αλλά στις 180+ πριν ε εντάξει τώρα. Εγώ δεν θεωρώ ότι έκαναν κολοτούμπα τα μοντέλα ακριβώς επειδή μιλούσαμε για πολύ μακριά που όλα αλλάζουν. Έχουμε μερικές μέρες να βελτιώσει τον εμποδισμό αλλά δεν πιστεύω ότι θα επαναφέρει το προηγούμενο σενάριο. Για εδώ δεν ελπίζω σε κάτι ουσίας οπότε χαλαρά..

Βεβαια και η αποκοπη αυτη καθ'Υτη μπορει επισης να αποδειχθει καταστροφικη κυριως στο να φυγει βορεια. Αν υποθεσουμε οτι τωρα βλεπουμε την αλλη (χειροτερη!) ακρη των σεναριων για τον Α, τοτε μπορουμε να ελπιζουμε σε ωραια πραγματα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

παιδια σημερα αλλαξανε την θεση του αντικυκλωνα ολα μαζικα τα μοντελα.να δουμε αν θα σταθεροππιηθουν ή θα συνεχισουν τις,αλλαγες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Galanto είπε:

Το τζεμ αποψη μου συνεχιζει να ειναι ακυρο οσον αφορα τα γεωδυναμικα...το βραδυ να ξερεις θα βγαλει κεντροβορειο...ηδη το πρωι τα μαζεψε ενα τετοιο κια το απογευμα και θα δεις τι θα βγαλει

Mακάρι ..αλλά επειδή σιχαίνομαι την φράση "σας τα λεγα εγώ"..και η φράση τριβελίζει το μυαλό μου από χθες..ας μην ακυρώνουμε κανένα μέχρι αποδείξεως του εναντίου..έχει χρόνο να κάνει αρκετές αλλαγές πάντως

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Το ειδες το κοντρολ του τι δινει;;;;

Οχι κατσε να δω..πολυ καλο δεν το ειχα δει δεν προλαβα χαχα

Επεξεργάστηκε από ICELARISSA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Οχι κατσε να δω

Ξέρεις πόσο εύκολο είναι να βγει το κοντρόλ και το τζεμ το απόγευμα να ειναι ίδιο; ;;;;πιο εύκολο πεθαίνεις...αρκεί να μαζευτούν τα Γεωδυναμικό και θα σηκωθεί στιςν96 ο αζορ πιο βορεια σιγά τα Γεωδυναμικό τα κίτρινα πόσο βορεια τα εχει το κοντρόλ αλλά κοιτά τι βγαζει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, MenNaousa11 είπε:

Βεβαια και η αποκοπη αυτη καθ'Υτη μπορει επισης να αποδειχθει καταστροφικη κυριως στο να φυγει βορεια. Αν υποθεσουμε οτι τωρα βλεπουμε την αλλη (χειροτερη!) ακρη των σεναριων για τον Α, τοτε μπορουμε να ελπιζουμε σε ωραια πραγματα. 

Τουλάχιστον με την αποκοπή θα είχαμε κρύο, νισάφι πια με τα 17-18άρια κάθε μέρα. Τώρα αν καταρρεύσει ο εμποδισμός θα τα ρουφήξει όλα ο Ατλαντικός σαν ηλεκτρική σκούπα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Galanto είπε:

Ξέρεις πόσο εύκολο είναι να βγει το κοντρόλ και το τζεμ το απόγευμα να ειναι ίδιο; ;;;;πιο εύκολο πεθαίνεις...αρκεί να μαζευτούν τα Γεωδυναμικό και θα σηκωθεί στιςν96 ο αζορ πιο βορεια σιγά τα Γεωδυναμικό τα κίτρινα πόσο βορεια τα εχει το κοντρόλ αλλά κοιτά τι βγαζει

Εγω δεν εχω θεμα με αυτα που βγαζουν τα μοντελα σημερα ως προς το 13-14 ισα ισα ειναι καλυτερα για εμας...απλα χαλαει η μαγια για το διαρκειας προς το παρον..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Με δεδομένο το ακραίο ψύχος στην ΒΑ Ευρώπη είναι τόσο κρίμα να συνδυαστεί με τέτοιο αζορ δεν έρχεται και κάθε μέρα το -30... δυστυχώς εδώ και αρκετά Ραν δεν βλέπω τον τρόπο για αξιοπρεπές χιόνι Αττικής και προσηνεμων...η βόρεια Ελλάδα είχε αρκετά Ραν με σημαντικά χιόνια...πρέπει να σταματήσουν οι αρνητικές αλλαγές και να ξεκινήσουμε να βλέπουμε κάτι θετικό γιατί δεν μου αρέσει όπως πάει το πράγμα...6 μέρες είναι κάντο μια φορα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, yiannis_volos είπε:

Τουλάχιστον με την αποκοπή θα είχαμε κρύο, νισάφι πια με τα 17-18άρια κάθε μέρα. Τώρα αν καταρρεύσει ο εμποδισμός θα τα ρουφήξει όλα ο Ατλαντικός σαν ηλεκτρική σκούπα..

Αυτο σου εξηγω, οτι για να φερει αυτα τα επη η αποκοπη πρεπει να γινει σε καλο σημειο, αλλιως υπαρχει παλι ρισκο να ξεμεινουμε απο κρυο. Σεναρια επι σεναριων βεβαια προς στιγμην, θα δουμε και τα επομενα τρεξιματα. Μακαρι να φτιαξει παλι ο εμποδισμος. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, KapelosG είπε:

Με δεδομένο το ακραίο ψύχος στην ΒΑ Ευρώπη είναι τόσο κρίμα να συνδυαστεί με τέτοιο αζορ δεν έρχεται και κάθε μέρα το -30... δυστυχώς εδώ και αρκετά Ραν δεν βλέπω τον τρόπο για αξιοπρεπές χιόνι Αττικής και προσηνεμων...η βόρεια Ελλάδα είχε αρκετά Ραν με σημαντικά χιόνια...πρέπει να σταματήσουν οι αρνητικές αλλαγές και να ξεκινήσουμε να βλέπουμε κάτι θετικό γιατί δεν μου αρέσει όπως πάει το πράγμα...6 μέρες είναι κάντο μια φορα

Αυτή είναι η νέμεσις μας δυστυχώς φέτος, ο σάπιος αζορικός. Έρχεται μία μπούρδα ίσα ίσα για δύο μέρες με χαμηλό στου δι@όλου τη μάνα και αν, και μετά μας πετάει και όλο τον υποτροπικό στα καπάκια. Έχει μαλλιάσει η γλώσσα μου από αρχές Δεκέμβρη να το λέω για τα γεωδυναμικά στο ΗΒ..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, Snow_Addict said:

Ένα update για το τι δείχνουν τα μοντέλα μέχρι στιγμής? 

Οχι κατι σημαντικο φιλε, απλα σκανδιναβικο που δεν αφηνει να μπει το ψυχος και γενικα ο αυλωνας στην Ελλαδα.. 

Μακαρι να αλλαξει αυτο, εχουμε περιθωρια!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

31 λεπτά πριν, weatherforattica είπε:

Πολύ κρύο το σενάριο της NASA...

geos-6-210.png

geos-1-210.png

Καλά.....η NASA...πιο πιθανό είναι να ανακαλύψει εξωγήινους στον Κρόνο, παρά να πιάσει την κίνηση του Αυλώνα και το ψύχος. 

Τα έχουμε ξαναδεί αυτά....Καμία τύχη..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, MenNaousa11 είπε:

Αυτο σου εξηγω, οτι για να φερει αυτα τα επη η αποκοπη πρεπει να γινει σε καλο σημειο, αλλιως υπαρχει παλι ρισκο να ξεμεινουμε απο κρυο. Σεναρια επι σεναριων βεβαια προς στιγμην, θα δουμε και τα επομενα τρεξιματα. Μακαρι να φτιαξει παλι ο εμποδισμος. 

Ο εμποδισμός είναι ο Αζορικός;Δηλαδή τον θέλουμε πιο ισχυρό όπως εδώ αντι για αυτό ;gfs-0-138_utx5.pnggfs-0-186_rzx1.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Να τοε παλι μετα απο διαλλειμα 2 ημερών τα ίδια παλι...60 χιλιοστα με αρνητικές χαχα..ας ρίξει το ενα τρίτο παλι ευχαριστημένος θα μαι

 

Screenshot_20210208-104803_Chrome.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Να τοε παλι μετα απο διαλλειμα 2 ημερών τα ίδια παλι...60 χιλιοστα με αρνητικές χαχα..ας ρίξει το ενα τρίτο παλι ευχαριστημένος θα μαι

 

Screenshot_20210208-104803_Chrome.jpg

Ποιο στα δίνει αυτά? παίος?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, isnow είπε:

Ποιο στα δίνει αυτά? παίος?

Ναι χαχα..θα περνάγαμε την υπατια ....το 6 ώρα 2 με 8 το βρδυ σαββατοκύριακου με δινει 22 χιλιοστα με μειον 5 χαχα

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, isnow είπε:

Αν δείξει απόψε ο ευρωπαίος ότι έδειξε ο ιάπωνας πριν 2 μέρες έχουμε ελπίδες χαχαχ  

image.png

Το ευρωπαικο δεν πρεπει να σε χαλαει ξερεις ποσο υετο σε δινει?χαχαχ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Το ευρωπαικο δεν πρεπει να σε χαλαει ξερεις ποσο υετο σε δινει?χαχαχ

Να του πω πόσα του δίνει η θα σοκαριστει;;;😂😂

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...