Jump to content
xirolivado

Αναφορές κακοκαιρίας ΜΗΔΕΙΑ 13/2/2021 - 17/2/2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 λεπτά πριν, giannis_salonica είπε:

Δεν βλέπω να χάλασε κάτι και βάσει ευρωπαικού κατα τη 1 ξεκινάνε οι καλές στούπες μέχρι το πρωί οπότε μην αγχώνεσαι πάμε καλά...

Αρχικά μου δίνεται η αίσθηση ότι τζίφος θα πέσει πιο μέσα κ μιλάω για το καθαρά τοπικό, της πόλης μας δηλαδή. Γύρω γύρω μας είναι σχεδόν δεδομένα τα 20ποντα. Εγώ βλέπω μεγάλη δυσκολία υετική στην κοιλάδα γενικά κ μιλάω για τα καλά που είναι να έρθουν από το βράδυ. Θεωρώ δεδομένο ότι οι άνεμοι κάνουν την διαφορά αυτή κ εκεί κ θα κριθεί. Δε τα λέω επειδή είμαι απαισιόδοξος γενικά ή κάτι τέτοιο, αλλά επειδή έτσι το βλέπω τώρα. Όλα θα κριθούν λαιβ απλά χαμήλωσα αρκετά τον πήχη κ ότι γίνει. Αν άλλωστε κερδηθεί τλκ η μάχη θα με κάνει κ πιο χαρούμενο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Kostas. είπε:

Λαρισα με 4 βαθμους χιονιζε..τωρα πηγε 1,2 και το εκανε χιονονερο...περιεργα πραγματα

αυξήθηκε η υγρασία λογικά. καλύτερα, γιατί όταν πέσει λίγο ακόμη η Τ θα έχει καλύτερες νιφάδες με υψηλότερη υγρασία..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, geopithis είπε:

Αρχικά μου δίνεται η αίσθηση ότι τζίφος θα πέσει πιο μέσα κ μιλάω για το καθαρά τοπικό, της πόλης μας δηλαδή. Γύρω γύρω μας είναι σχεδόν δεδομένα τα 20ποντα. Εγώ βλέπω μεγάλη δυσκολία υετική στην κοιλάδα γενικά κ μιλάω για τα καλά που είναι να έρθουν από το βράδυ. Θεωρώ δεδομένο ότι οι άνεμοι κάνουν την διαφορά αυτή κ εκεί κ θα κριθεί. Δε τα λέω επειδή είμαι απαισιόδοξος γενικά ή κάτι τέτοιο, αλλά επειδή έτσι το βλέπω τώρα. Όλα θα κριθούν λαιβ απλά χαμήλωσα αρκετά τον πήχη κ ότι γίνει. Αν άλλωστε κερδηθεί τλκ η μάχη θα με κάνει κ πιο χαρούμενο.

Εγώ εδώ να φανταστώ θα έχω πρόβλημα λόγω του ανέμου?Πάντως τώρα χαμός γίνεται 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

-0.5 τώρα και ισχυρά φαινόμενα....σε συγκεκριμένα σημεία στα χόρτα έπιασε 

20210213_111734.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μίνι χιονοθύελλα Κατερινη, νωρίτερα είχαν παχυνει λίγο οι νιφάδες τώρα παλι έγιναν πολυ ψιλες και έχει κόψει γενικά ενταση..ελαφρο στρωσιματακι σε χόρτα και κεραμίδια, της πλακας βέβαια ακομα...-0.4°C η θερμοκρασία... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

pilio.png

Δεν υπάρχει σοβαρός υετός ακόμη πάντως, είναι νωρίς. Στα Χάνια δεν έχει στρώσει καν στο δρόμο..

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδια ..ριχνει ψιλο σε διαφορες περιοχες γιατι η υγρασια που στελνει το χαμηλο ειναι μικρη ακομα

Το χαμηλο ειναι ακομα μακρια..

Υπομονη 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Να παρακαλάμε  το βραδάκι  να ρίξει  την πολλή  ποσότητα  που πιάνει  πιο εύκολα  εννοείται....Καλημέρα  και καλές  αναφορές σε όλους...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πιάνει στα χόρτα στα Γιαννιτσά,από συγγενικό μου πρόσωπο.

Εδώ Κηφισιά Θεσσαλονίκης τα μυγακια συνεχίζονται άνευ σημασίας προς το παρόν, θερμοκρασία στον 1 βαθμό...

received_789537151644635.jpeg

Επεξεργάστηκε από Theomanio
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κιλκίς συνεχίζει η μυγαδοπτωση. Η Τ έχει πέσει και άλλο και πλέον είναι στους -3,4 βαθμούς. Παρόλα αυτά με τα ψέματα αυτό το ψιλό χιονακι που πέφτει έχει ασπρίσει κεραμίδια, αυτοκίνητα και κάποια σημεία στα πεζοδρόμια φυσικά λόγω χαμηλής θερμοκρασίας.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

47 λεπτά πριν, isnow είπε:

Aπό που σας ερχεται ο υετός εκεί? 30χλμ δυτικά νοτιοδυτικά σας δεν έχουμε κάτι ακόμα αλλά η Τ έχει πέσει αρκετά

Από Παγασητικό με νοτιοανατολικό ρεύμα στα 850hPa

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

0,9 παρακαλώ αλλά χιονόνερο χαχα! Έκπληξη που είναι η θερμοκρασία σε αυτό το επίπεδο!

Επεξεργάστηκε από Barney-sal
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

20 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Πάντως ο καλός υετος βγαινει πιο ψηλά βαση δορυφορικής..Από ότι τον εδειχναν τα μοντελα προς ιταλια μερια αν δε κάνω λαθος

ειναι πιο β.δυτικα το χαμηλο και πιο εκτεταμενο προς τα β.δυτικα ..συγκριση βαση αικον στις ιδιες ωρες με μετεοσεντρε..προφανος και θα σκασει πιο βορεια στο ιονιο απο το αναμενωμενο ..τωρα απ εκει και μετα τι θα κανει στο ιονιο ο θεος και η ψυχη του εκει συνηθως κολανε κι ολας...χαχαχαχα..το επιασες το υπονοουμενο ετσι?...αντε παω την πρωτη χαλαρη βολτα  σε λιγο για να απολαυσω το διακοσμτητικο χιονακι...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

49 λεπτά πριν, Barney-sal είπε:

Φίλε εμάς η ένταση θα μας βοηθήσει ..χαχα κι εδώ Φιλιππούπολη λίγο.εσυ όρος τα που είσαι?

Τέρμα Ιωαννίνων

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...