Jump to content
WEATHER-FUN

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ 2021.....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ήλιος και 18 βαθμοί μέγιστη στην Λάρισα, καθαρά ανοιξιάτικη μέρα εδω.

Ιωαννινα πάνω από 17 βαθμούς η μέγιστη 

 

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χαμος στην Κρητη τοπικα...Τριοπετρα..Δειτε και παλιο λιμανι Χανιων...Οι βροχοκουρτινες απο το Κρητικο Πελαγος προσεγγιζουν τις ακτες..

snap.jpg

port.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εδώ έχουμε 17οC τώρα (μέγιστη 18οC) και ελάχιστη το πρωί είχαμε 6οC. Ψιλοάνοιξη εδώ ο καιρός με μικρή ελπίδα για άνοδο της θερμοκρασίας αύριο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Από τον ιδιοκτήτη του σταθμού της Σέττας στην Αμπουδιώτισσα, Γιάννη Παπαδόπουλο:

"Κι εκεί που είχαμε βάλει τίτλους χιονο-τέλους για τον (κάπως αλλόκοτο) φετινό χειμώνα, επήλθε από το πρωί η λευκή διάψευσή τους...! Μαζί και με περιστασιακούς κεραυνούς.

Μη σας ξεγελάει η εικόνα· δεν πρόκειται για πασπάλισμα. Το χιόνι είναι πάρα πολύ υγρό και βαρύ (πολύ πυκνό) · ειδάλλως τα έως τώρα 40mm υετού θα μπορούσαν να έχουν αποδώσει τουλάχιστον 30cm αφράτου χιονιού, εν σχέσει με τα περίπου 7cm χιονο-παγόστρωσης που έχουμε τώρα"....

FB_IMG_1617204888066.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάμε και στο Τζερμιάδον στο Λασήθι, όπου έριξε χιόνι και χιονοχάλαζο....η θερμ εφτασε τον 1οC πριν καμια ώρα!!

FB_IMG_1617204848847.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κι ενώ η ανατολικό νότια χώρα ζει μια χειμωνιάτικη μέρα ... καθαρά ανοιξιάτικος καιρός εδώ στην Ημαθία με την μέγιστη  να πλησιάζει τους 20 νωρίτερα εδώ στο Μακροχωρι  !! Ηλιοφάνεια φυσικά όλη μέρα! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και στην Αση Γωνια ριχνει καλο νερο...Εννοειται οτι στα ψηλα οτι πεφτει ειναι χιονι...Τρομερη καμερα που δειχνει ακριβως τι συμβαινει...

Ανωγεια και Τζερμιαδο,νωρις το πρωι στην εναρξη των φαινομενων..Κατευθειαν με χιονοχαλαζο..

camera1.jpg

167601167_212139037338195_3136977293444050489_n.jpg

167196968_4482528178429594_5332429091936905003_n-696x928.jpg

Στιγμιότυπο-οθόνης-30-e1617199426904.png

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, sotos*snow είπε:

Κι ενώ η ανατολικό νότια χώρα ζει μια χειμωνιάτικη μέρα ... καθαρά ανοιξιάτικος καιρός εδώ στην Ημαθία με την μέγιστη  να πλησιάζει τους 20 νωρίτερα εδώ στο Μακροχωρι  !! Ηλιοφάνεια φυσικά όλη μέρα! 

Το φυσιολογικό είναι να είναι ανοιξιάτικος ο καιρός 31 Μαρτίου , τι να το κάνω το κρύο και το το χιονοχάλαζο τώρα όταν όλο τον Γενάρη με είχε σταθερά +4 από τα κλιματικά !!!!

Επεξεργάστηκε από oasis
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κλεινει ραγδαια ο καιρος και στο δυτικο ακρο της Κρητης στα Φαλασαρνα Χανιων...Ομορφη εικονα..Αγια Βαρβαρα...Πανικος..Χανονται ολα..Πολυ νερο..

28mm στο Σπηλι,5 χιλιομετρα απο το χωριο μου...2.7μολις βαθμοι...Στο χωριο μου ο ξαδερφος μου,μολις μου ανεφερε οτι ο Βατος εφτασε τα 33mm...Βασει βροχομετρου...

373.jpg

camera1.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

27 λεπτά πριν, oasis είπε:

Το φυσιολογικό είναι να είναι ανοιξιάτικος ο καιρός 31 Μαρτίου , τι να το κάνω το κρύο και το το χιόνι χαλάζι τώρα όταν όλο τον Γενάρη με είχε σταθερά +4 από τα κλιματικά !!!!

Συμφωνώ κι επαυξάνω φίλε ! Τα έχω πει άπειρες φορές ! Μην γίνομαι κουραστικός . Κάθε πράγμα στον καιρό του! Και φυσικά δεν με συγκινούν τα κρύα και τα χιόνια τέτοια εποχή . Προτιμώ φυσιολογικά πράγματα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα έντονα  τα φαινόμενα στους 2 βαθμούς  παρακαλώ ο σταθμός  του Μέρωνα στα 600 μέτρα κ 19 mm μέχρι στιγμής ενώ ο μηνιαίος στα 112 mm το χαλάζι πάντως σίγουρα θα έκανε  ζημιά σε καρποφόρα δέντρα κ αμπέλια  της περιοχής αλλά  τι να κάνουμε έτσι  είναι η φύση πάντως  ο Μάρτης ήταν  περισσότερο  χειμωνιάτικος από το Φλεβάρη που με εξαίρεση τη Μήδεια  ήταν κάτω του μετρίου 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στα Ανωγεια χιονιζει σιγουρα καθως η θερμοκρασια ειναι στους 1.3..20 mm για την μερα και βρεχει με ραγδαιοτητα 3.6mm/h.. Αρα οτι πεφτει τωρα ειναι χιονι αλλα ακομα δεν το πιανει..

Στο Σπηλι Ρεθυμνου μολις στα 450 μετρα υψομετρο η Τ εχει πεσει στους 2.7 και βρεχει με ραγδαιοτητα 12mm/h.Στο χωριο της μητερας μου στο βατο Ρεθυμνου,στα 640 μετρα χιονιζει αλλα δεν το εχει στρωσει ακομα λογω θετικων Τ..Αλλα οπως ενημερωνομαι απο τα ξαδερφια μου στουπιζει πλεον..33mm στο χωριο και 28mm  στο Σπηλι...Μολις 8 χιλιομετρα διαφορα αλλα το χωριο μου ειναι 200 μετρα πιο ψηλα..Βλεπω εκπληξεις το βραδυ...

Λεγανε για 1000 μετρα και χιονιζει στο νομο Ρεθυμνου πανω απο τα 600-650 μετρα και θα ενταθουν και τα φαινομενα..Το χιονονερο ξεκινα απο τα 300 μετρα...!!!

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18,5mm η συγκομιδη της ημερας.Καθολου ασχημα και απο τις λιγες φορες που περναμε την Ιπποκρατειο με τετοιο τυπο καιρου.Η  Τ μεσα στη μερα με τα φαινομενα,κυμανθηκε μεταξυ των 3 και 4 βαθμων,ενω τωρα εχει φτασει τους 5,3.

Απο φαινομενα τα ειχαμε ολα.Βροχη,χιονονερο,χιονοχαλαζο και για ενα 5λεπτο περιπου κατα τις 12 το μεσημερι,υγρη χιονοπτωση,οποτε και σημειωθηκε η ελαχιστη μερας με 3,1 βαθμους.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σφυροκοπαει ο βοριάς ανελέητα και σήμερα ....50+ ριπές τώρα 

6.6 έγραψε ελάχιστη ο σταθμός μου κατά τις 12 σε μια έξαρση των φαινομένων με αίσθηση εκείνη την ώρα στους Ο βαθμους

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Φραγμα ποταμων 44.4mm

Τζερμιαδο             43.6mm

Αση Γωνια              38.8mm

Σπηλι                      37.4mm

Καμποι                    35   mm

Aσκυφου                34   mm

Και συνεχιζουμε...

Χαλαζοπτωση στον Πρασσε του Δημου Πλατανια στα Χανια..

χιο-696x519.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αδιανοητες ριπες αερα....απλα αδιανοητες....εσπασε πλεξιγκλας 70+ κιλων....μπραβο αερα !!!!

9.5 με 70 χλμ αερα αισθηση κανα 4αρακι το πολυ....

Συνθηκες Γεναρη κι ενω μπαινουμε Πρωταπριλια....σαν ψεμματα φαινεται !!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...