Jump to content
THUNDERSNOW1965

Αναφορές Ιουλίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

....... Υπέροχο κάδρο από την καταιγίδα στη Θεσσαλονίκη πριν λίγη ώρα ...... Φωτογραφία: Ειρήνη Λαχανά ...... από Σταυρούπολη Θεσσαλονίκης πριν 75 λεπτά ...... 

Μπορεί να είναι εικόνα στέκεται και αστραπή

Επεξεργάστηκε από THUNDERSNOW1965
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

..... το απόγευμα από Θεοδωράκειο Πέλλας .... '' ..... Αριδαία ...... βροχές μετά τους καύσωνες ..... '' ..... ( Ι. Παπαντωνίου ) .....

Μπορεί να είναι εικόνα δέντρο, βουνό, φύση και σύννεφο

Μπορεί να είναι εικόνα ουρανός, φύση και δέντρο

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή για τη φωτογραφία.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

...... '' ..... Μια σύντομη αλλά πλούσια σε κεραυνούς καταιγίδα, ακολούθησε την πολύ ζεστή Παρασκευή στη Θεσσαλονίκη και την Χαλκιδική. Εκατοντάδες κεραυνοί έπεσαν ενώ είχαμε και δυνατές βροχές κατά τόπους ....( Φ. Χωρινός ) .....

received_407353893824978.jpeg

received_958139924962305.jpeg

received_407353893824978-1.jpeg

received_495904195034308.jpeg

ΥΓ...... '' ..... Ξερική καταιγίδα κατά κανόνα , χωρίς ιδιαίτερα ύψη βροχής μιας και οι βάσεις νεφών ήταν πολύ ψηλά εξ αιτίας του Βαρδάρη, άρα στεγνά τα κατώτερα στρώματα της ατμόσφαιρας. Αν είχε προηγηθεί μπουκαδούρα, θα είχαμε πραγματικά ισχυρή νεροποντή παντού. Το καλό όμως με τις ξερικές καταιγίδες, είναι ότι έχουν πολύ ψηλές βάσεις νεφών, κάνοντας τες το καλύτερο είδος καταιγίδων για φωτογράφηση, μιας και ο κεραυνός φαίνεται ολόκληρος και καθαρά, χωρίς να διακόπτεται από χαμηλά νέφη ή πυκνές βροχοκουρτίνες ..... '' ..... (Φ. Χωρινός ) ......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

..... αναφορά προ μισής ώρας .... '' .... Ωραίο ξέσπασμα μετά τον καύσωνα ...... χαμός ....... βροχή ,αέρα ,μπαμ μπουμ της τρελής το κάγκελο ....... στο Φοίνικα Καλαμαριάς 😁 ..... '' ..... ( Ε.Μασμανίδη ) .....

1502136154_02072021.jpg.2c2e723a423558d6a15ac44b389e69c8.jpg

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

βλεπω απο σταθμους σαν να υπαρχει ενα φυσικο οριο εκει περιπου στον σταυρο στην μεσογειων που συνορευει γερακας με αγια....απο εκει και ανατολικοτερα οι Τ ειναι σημαντικα χαμηλοτερες απ τα δυτικα....26 εδω πλεον ενω κεντρο φλερταρει με 30αρια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πριν λίγο 15.8 βαθμοί στα Καλάβρυτα 

Αν δεν έρθει το ρεύμα σε μισή ώρα με χάνετε ....ήδη σε μισή έχω αρχίσει να έχω δυσφορία  και η εσωτερική ανεβαίνει ταχύτατα...στους 27.1 μέσα...28.7 εξω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χωρις ρευμα ολο το ΩΓΡΑΦΟΥ εδω και κανα 20 λεπτο....

Τραγικη κατασταση....εχω γεμισει μπανιερα .... το τρελαναμε το δικτυο

Απιθανη ζεστη και δυσφορια δεν κουνιεται φυλλο και εχουμε 28.5 με 66% υγρασια τετοια ωρα....

Μονο να ερθει γρηγορα το ρευμα παρακαλαμε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

..... θερμοκρασία τώρα 26.2 C με υγρασία 43 % , λόγω ΒΑ αλλά χαλάλι του , και  αίσθηση 26 C ..... και δεν το πιστεύω ότι η βραδιά είναι παραμυθένια ...... μακάρι όλο το υπόλοιπο καλοκαίρι σαν την αποψινή βραδιά εδώ .....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Πριν λίγο 15.8 βαθμοί στα Καλάβρυτα 

Αν δεν έρθει το ρεύμα σε μισή ώρα με χάνετε ....ήδη σε μισή έχω αρχίσει να έχω δυσφορία  και η εσωτερική ανεβαίνει ταχύτατα...στους 27.1 μέσα...28.7 εξω

Οταν πας και τρεχεις 10km με καυσωνα δεν νιωθεις δυσφορια;Τωρα για ενα μισαωρακι τι θα παθεις κομπρα αθηναίζε;;;🤣🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ρε σεις μετα απο 11 μαρτυρικες νυχτες μας κανει πλακα κ η ΔΕΗ τωρα....δεν μπορουσε να περιμενει 1.ημερα να φυσηξει λιγακι;;;;

Δεν μπορω να περιγραψω τι συμβαινει....30 εσωτερικες για πλακα 28.5 εξω ακαταβατα....εδω ξαναγυρισε αυτος ο θερμος νοτισμενος ΝΝΔ καινεχει.εκτοξευσει την υγρασια....μπανιερα μεχρι το πρωι η μονη λυση

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Οταν πας και τρεχεις 10km με καυσωνα δεν νιωθεις δυσφορια;Τωρα για ενα μισαωρακι τι θα παθεις κομπρα αθηναίζε;;;🤣🤣🤣

Το τρέξιμο στον καύσωνα είναι δικός μου καλος στο κεφάλι ......αυτό που ζω απόψε όμως όχι....οπότε είναι και θέμα ψυχολογίας Γιώργη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις ήρθε πάλι το ρεύμα....μια ώρα ευτυχώς μόνο κράτησε η διακοπή....οι Ιάπωνες ξανα σε λειτουργία ..27.9 έξω και 46% υγρασία 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λίγο πριν το χωρίο μου Χόχλια (ΒΑ Ευρυτανία) χθες βραδάκι, με θέα το Βελούχι, στο οποίο διακρίνονται ακόμη, μερικές χιονούρες!! 30οC η χθεσινή μέγιστη θερμοκρασία, ενώ σήμερα ήταν πιο δροσερά....15-27οC....

Μπορεί να είναι εικόνα δέντρο, βουνό, φύση και σύννεφο

Μπορεί να είναι εικόνα δέντρο, βουνό, ουρανός και φύση

Μπορεί να είναι εικόνα δέντρο, βουνό, φύση, σύννεφο και λυκόφως

Μπορεί να είναι εικόνα δέντρο, ουρανός και φύση

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...