Jump to content
gthomasandros

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

23 ώρες πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Εμετικός ο καιρός ξανα σήμερα.

12,5 η ελαχιστη Δροσοπηγη 

Ιπποκρατειος 6,8. 10,3. 16,3

Καλημέρα Γιώργο. Υπήρχε περίπτωση να ήσουν στα Μελίσσια χθες ή μου φάνηκε; 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Με 14.4 ελάχιστη στην Λάρισα και 35 να φτασει έχει τελειώσει το καλοκαίρι. Δεν την παλεύω με κοντομάνικο πλέον μέσα στο σπίτι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Με 14.4 ελάχιστη στην Λάρισα και 35 να φτασει έχει τελειώσει το καλοκαίρι. Δεν την παλεύω με κοντομάνικο πλέον μέσα στο σπίτι.

Εγώ ακόμα γυμνός... Χωρίς μπλουζάκι από πάνω... Εσωτερική 24 βαθμοι😊🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Εγώ ακόμα γυμνός... Χωρίς μπλουζάκι από πάνω... Εσωτερική 24 βαθμοι😊🤣

Αυτο εχω σιχαθει φετος φιλε μου....κι Αθηνα και Πυργο...να κυκλοφορω σαν το Μογλη συν τον ιδρωτα ποταμι σε απλες κινησεις

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18.3 η ελαχιστη στο μπαλκονι στον 6ο οροφο πιθανον χαμηλα.στον κηπο να χε κανα βαθμο παρακατω σε συνθηκες αναστροφης...

Ομορφα δροσερα αλλα ξακαθαρα καλοκαιρινα...

27.0 νταν τωρα και σε διαρκη ανοδο με.λιακαδα ολολαμπρη

Να δουμε ποσο.ψηλα.θα φτασουμε σημερα αυριο κ Τριτη....

Απο Τεταρτη συννεφουλα κ βοριας μπορει να μας κρατησουν κατω απο τους 25

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

45 λεπτά πριν, Melisourgos είπε:

Καλημέρα Γιώργο. Υπήρχε περίπτωση να ήσουν στα Μελίσσια χθες ή μου φάνηκε; 

Χαχα ναι...γιατι δεν ηρθες να μου μιλησεις;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

25 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Εγώ ακόμα γυμνός... Χωρίς μπλουζάκι από πάνω... Εσωτερική 24 βαθμοι😊🤣

Και εγώ τόσο έχω εσωτερική, για αυτό κρυωνω😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 ώρες πριν, sakis13 είπε:

Καλησπερα ενας πολυ καλος μου φιλος,ο Θανασης Καλιβωκας βρισκεται σημερα στην Γκιωνα...Καταφεραν να φτασουν εως την κορυφη της Πυραμιδας...Μεχρι -3 βαθμους συναντησαν το πρωι στη Βαθεια Λακκα απο λαζορεμα εαν το γραφω σωστα...Καθαρος καιρος αλλα πολυ κρυο..Ακολουθησαν τη δυσκολη διαδρομη και εν τελει καταφεραν να πατησουν κορυφη...

Και στην Οιτη παντως στο καταφυγιο σημερα,αρκετο κρυο στα 1200 μετρα..Μολις 2.2 βαθμοι νωρις το πρωι..

camera1.jpg

Και Γκιωνα νωρις το πρωι του Ηλια Αυγερη...

243006599_1942728215904542_1684586427882726482_n.jpg

Σωστα τα γραφεις σακκαρε..πεζοπορικο διαμαντι η συγκεκριμενη διαδρομη ψηφισμενη η καλυτερη οχι μονο της ελλαδας αλλα ολων των βαλκανιων..

Οσο για της ελαχιστες της ορεινης παρνασσιδας ισως ειναι η επαρχια με τις χαμηλοτερες στην ελλαδα..με αρκετα συχνα -15 και -20 καθε χρονο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5,2 και 6,3 οι ελαχιστες θερμοκρασιες στους σταθμους του Ε.Α.Α για το λεκανοπεδιο.

Ανεβηκαν πολυ παντου οι μεγιστες τωρα με 27 βαθμους στα 500 μετρα της ηπειρου και της δυτικης μακεδονιας.

Επεξεργάστηκε από heavy snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

29.0 -29.5 η παρΥμηττια περιοχη....το μετανιωνω πικρα που δεν εφυγα Λουτσαρα...για μπανιο....δεν πεφτει καρφιτσα μαθαινω κοσμος Ιουλιου κ βαλε σε θαλασσες κ ακτες...

Αντε μεχρι Χριστουγεννα στις παραλιες !

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 ώρες πριν, kouvanos είπε:

Αυτο εχω σιχαθει φετος φιλε μου....κι Αθηνα και Πυργο...να κυκλοφορω σαν το Μογλη συν τον ιδρωτα ποταμι σε απλες κινησεις

Το χειρότερο όλων ωστόσο είναι η απότομη μετάβαση τόσο από χειμώνα σε καλοκαίρι όσο κι από καλοκαίρι σε χειμώνα που τελείται τα τελευταία κυρίως χρόνια. Εκεί που το Μάρτη πχ κάνει ψωφόκρυο και ρίχνει τόνους νερό (ο χειρότερος συνδυασμός μετά τον καύσωνα με υγρασία) πάμε στα 35αρια αρχές του Μάη ενώ τώρα που κάνει πάλι πολλή ζέστη θα έχουμε σε 5-6 βδομάδες ξανά  βροχές και κρύο!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπερα...Στους 31.8 φτασαμε στην Καλλιθεα...Για να πω την αληθεια ζεστη δεν αισθανομαι παραδοξως...Ο κιτρινιαρης ομως καιει...Βγηκα λιγο να περπατησω και την ακουσα κανονικα...Στο μπαλκονακι τωρα με φραπεδια..Τουλαχιστον καθεσαι ανθρωπινα..

Καποιοι αλλοι βεβαια ειναι πιο τυχεροι..Πηραν τα βουνα και μεταξυ μας,καλα εκαναν..Οπως ο Βασιλης Ηλιοπουλος που βρισκεται στο Βερμιο...Τουλαχιστον οσο ο καιρος παραμενει καλος,μια εξορμηση στα βουνα ειναι θειο δωρο...Ευλογια..Σπας τη ρουτινα και γεμιζεις μπαταριες...Βερμιο σημερα...Με θερμοκρασια που δεν πρεπει να ξεπερασε τους 20-21 βαθμους...Καλο απογευμα σε ολους..

243006335_4701646173232467_2292709786620097501_n.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

34 λεπτά πριν, snowjohn είπε:

Πφφφ δύσκολα 

IMG_20210926_132009.jpg

Ωραιος !!! Τα ξενοδοχεια στο τερμα της Κουρουτας πρεπει να ειναι αυτα με.φοντο τα Κυπαρισσιακα Ορη στο βαθος !!!

Καλοκαιρι κ σημερα Ηλεια 31.0 μεγιστη Πυργος με αισθηση για παραπανω....

Τουλαχιστον χθες και προχθες εκανε κατι 14-15αρια ελαχιστες και ανασαινεις αργα το βραδυ και το πρωι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

31.2 μεγιστη στα γιαννενα και η ελαχιστη 6,3.....24,9 βαθμους διακυμανση μεχρι τωρα ;ρ ο βολος σε καλυτερη μοιρα με την μεγιστη στους 26,1 στο λιμανι και ελαχιστη στους 15,8

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μυτικας πρεβεζας κλασικος αιθριος καιρος με την Τ τωρα στους 25 και την ελαχιστη τελικα να κολλαει και να μην κατεβαινει κατω απο 14,9...η ανομβρια συνεχιζεται λοιπον αλλα εχουν υπαρξει και χειροτερα ξεκινηματα χρονιας στην Αττικη με την πιο προσφατη αυτη του 2016!..οπως λοιπον ισχυει μια αλλη κλιματικη πραγματικοτητα για τις θερμοκρασιες που θερμοι μηνες δεν μας μοιαζουν τοσο καυτοι λογω του οτι συνηθισαμε σε τετοιες θερμοκρασιες ετσι λοιπον ισχυει και με τις βροχες, καθως αν και ποσοτικα αυξηθηκαν με τιμη ρεκορ το 2001-2020 (το πρωτο 9μηνο εχει μεση τιμη 260mm ενω η μεση τιμη του διαστηματος 1891-2000 ηταν 215), οι μερες βροχης (υετος>=1mm) εχουν μειωθει απο 48 το 1901-1930 σε 43 το 1971-2000 στο συνολο του ετους...η τελευταια 20ετια βεβαια λογω του οτι περιειχε πολυ υετοφορα ετη εχει φτασει παλι κοντα στην τιμη των 45 ημερων μετα απο χρόνια συνεχη μειωση, αλλα αλλο να πεφτουν 453mm σε 45 μερες (2001-2020) και αλλο να πεφτουν 401mm σε 48 (1901-30)...μας ξεγελανε τα ποσα αλλα οι βροχερες μερες ειναι πιο σημαντικες...το φετινο ετος λοιπον εχει ως τωρα 114mm περιπου με 23-24 μερες με υετο>=1mm και ειναι το 10ο χειροτερο ξεκινημα ετους ως τον Σεπτεμβριο τα τελευταια 130 ετη (εκτος και αν γινει στην Αθηνα κανενα θαυμα στις 29-30/9) με το 1989 και 1990 να μοιραζονται το ρεκορ με μολις 55 χιλιοστα σε 9 μηνες!!..σορρυ για το σχετικα οφ τοπικ αλλα η ανομβρια εχει βαρεσει κοκκινο

image.thumb.png.f95d1cf673b7e8d5614f160b786ac720.png

Επεξεργάστηκε από KapelosG
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αρκετή ζέστη στη Χαλκίδα που έχω κάτσει για καφέ και μπαλιτσα ....ειδικά στον ήλιο νομίζεις πως είναι κατακαλοκαιρο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Γιάννης μασ είπε:

31.2 μεγιστη στα γιαννενα και η ελαχιστη 6,3.....24,9 βαθμους διακυμανση μεχρι τωρα ;ρ ο βολος σε καλυτερη μοιρα με την μεγιστη στους 26,1 στο λιμανι και ελαχιστη στους 15,8

Τα ιδια και η παραθαλασσια ηπειρος που με καλοκαιρινο καιρο εχει ως συνηθως χαμηλοτερες θερμοκρασιες απο τα 500 μετρα της ηπειρου και της δυτικης μακεδονιας.

Η παργα πχ ειχε ελαχιστη 15,8 και μεγιστη 27,2  1,1 βαθμοι πιο πανω απο το λιμανι του βολου.

Χθες ομως η παργα ειχε χαμηλοτερη μεγιστη απο το λιμανι του βολου με 24,9 βαθμους.Το λιμανι του βολου ειχε 26,7

Επεξεργάστηκε από heavy snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το γλιτώσαμε και σήμερα το 30άρι. 29.3 στον περιφερειακό και μόλις 26.5 στο λιμάνι με 16 στα 850..

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 ώρες πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Χαχα ναι...γιατι δεν ηρθες να μου μιλησεις;

Σου  φώναζα αλλά δεν άκουγες. Ψαροκοκκαλο για φαΐ έτσι; μόλις είχες κάτσει. Φώναξα δύο τρεις φορές αλλά μετά λέω λάθος έκανα 

Επεξεργάστηκε από Melisourgos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...