Jump to content
DIMITRIS

Ανάλυση χαρτών Οκτωβρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Χαχα επαναφορά μετωπαράς απο τζιφο ενταξει χαχαχ κλαιω 

μην τον ακούς.. η προηγούμενη διάταξη του τζίφου ήταν καλύτερη. Δεν εξηγείται η αύξηση φαινομένων κατά τηνν γνώμη μου βέβαια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

μην τον ακούς.. η προηγούμενη διάταξη του τζίφου ήταν καλύτερη. Δεν εξηγείται η αύξηση φαινομένων κατά τηνν γνώμη μου βέβαια.

Μια χαρα εξηγιεται εμενα οταν με εβρισκε το μετωπο προχθες παλι τοσο ανατολικα ηταν απλα η λιμνη είχε φύγει δυτικα ..μα είναι παρόμοιο με το αικον ρε μιχαηλ..ελάχιστη διαφορά εχει 

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

μην τον ακούς.. η προηγούμενη διάταξη του τζίφου ήταν καλύτερη. Δεν εξηγείται η αύξηση φαινομένων κατά τηνν γνώμη μου βέβαια.

Ελα..Πες τον φιλο σου..Δε μας ακουει κανεις...Εχεις μπλεξει πουθενα...??Τι σε κερνανε??Μη φοβασαι..Μιλησε μου...🤣Εγω δεν ειμαι το φιλαρακι σου,που μιλαμε καθε μερα..Ναι εγω ειμαι φιλε..Ο Σακης..

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, kilkis1989 είπε:

Αυτά τώρα γίδες είναι η' φθινοπωρινού τύπου βροχές ;;;

Είναι μια μιξη απ' αυτές που ο Οκτώβριος τις είχε ψωμοτυρι αλλά ξεχάσαμε πως είναι...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για να δούμε και το gem, λίγο πιο δυτικά φαίνεται αυτό σε σχέση με το προηγούμενο τρέξιμο του. 

Αυτές βέβαια οι μικροαλλαγές από τα μοντέλα δεν ξέρω κατά πόσο σημασία πρέπει να τις δίνουμε με δεδομένο ότι τις έχουμε πάντα στο nowcast.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

το τζεμ με το πρωινό δυτικό σενάριο, [σχετικά] πηγαίνει δυτικότερα τώρα. Το μόνο μοντέλο που ανατολίκευσε ήταν ο τζίφος. Και εξαιτίας της ανατολικισης, χαλάει και το επόμενο σύστημα, σε αντίθεση με όλα τα υπόλοιπα που το βγάζουν. και φυσικά το δεύτερο σύστημα μπορεί αν μας επηρεάσει όλους.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

Είναι μια μιξη απ' αυτές που ο Οκτώβριος τις είχε ψωμοτυρι αλλά ξεχάσαμε πως είναι...

Βαγγέλη και η Θεσσαλονίκη δεν έχει πολύ καιρό να δει αξιόλογες βροχές; Δεν μιλάω για πιτσιλίσματα. Αλλά για πάνω από 50 χιλιοστά 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το μοναδικο που περιμενουμε πλεον ειναι να δουμε ποσες περιοχες θα επηρεαστουν σε πρωτη φαση και αν οντως θα παμε σε παραταση μεχρι τι 10 11 του μηνα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το τζεμ δε πάει το καλό υετο Χαλκιδική αλλα το κρατάει στην ηπειρο δε ξερω για ποιο λόγο...Φυσικά με πλημμυρίζει εδω....Σαν να σταματήσει ειναι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Galanto είπε:

Το τζεμ δε πάει το καλό υετο Χαλκιδική αλλα το κρατάει στην ηπειρο δε ξερω για ποιο λόγο...Φυσικά με πλημμυρίζει εδω....Σαν να σταματήσει ειναι

Αφού είναι αρκετά δυτικκότερα Αντώνη, λογικό

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

το τζεμ με το πρωινό δυτικό σενάριο, [σχετικά] πηγαίνει δυτικότερα τώρα. Το μόνο μοντέλο που ανατολίκευσε ήταν ο τζίφος. Και εξαιτίας της ανατολικισης, χαλάει και το επόμενο σύστημα, σε αντίθεση με όλα τα υπόλοιπα που το βγάζουν. και φυσικά το δεύτερο σύστημα μπορεί αν μας επηρεάσει όλους.

Σαν να με  απάντησες ηταν σ αυτο που έγραψα πριν λιγο θενκς..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για να το πω απλά. Ο λόγος που θέλω να καθίσει η πρωτη διαταραχή δυτικά, είναι ώστε να έρθει και η δεύτερη. Στην πραγματικότητα έτσι θα πέσει περισσότερο νερό παντού, και όχι με το να έρθει η πρώτη ανατολικότερα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Βαγγέλη και η Θεσσαλονίκη δεν έχει πολύ καιρό να δει αξιόλογες βροχές; Δεν μιλάω για πιτσιλίσματα. Αλλά για πάνω από 50 χιλιοστά 

Δεν βγάζουμε εμείς τέτοιες κακοκαιρίες Νικόλα εδώ...😋 Είναι πολύ σπάνια αυτά τα νούμερα από ένα σύστημα και μόνο εκτός από καταιγίδες.Αλλα δεν το λες ότι έχουμε περάσει και μια ξηρή χρόνια γενικά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, notios_polos είπε:

Δεν βγάζουμε εμείς τέτοιες κακοκαιρίες Νικόλα εδώ...😋 Είναι πολύ σπάνια αυτά τα νούμερα από ένα σύστημα και μόνο εκτός από καταιγίδες.Αλλα δεν το λες ότι έχουμε περάσει και μια ξηρή χρόνια γενικά.

Εδώ φέτος μιλάμε για το απόλυτο τίποτα. Παλιά έκανε καταιγίδες μέσα στο καλοκαίρι. Καμία μπόρα..δεν ξέρω και εγώ από πότε έχω να ακούσω τον ήχο της βροχής. Απελπισία..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...