Jump to content
TOUAREG

Ανάλυση χαρτών Δεκεμβρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, Seventower είπε:

Άιντε πάμε να το φέρουμε έχω υποσχεθεί White xmas στην κόρη μου δεν θέλω ηττοπαθειες 

μην υποσχεσαι τετοια πραγματα εγω χιονι προβλεπω πιο δυσκολα  κ απο την εμυ στα μικρα και μολις πεσει η πρωτη νιφαδα.

τωρα μπηκα στην διαδικασια 'οπου κ να ριξει θα σας παω να το δειτε".

το 6αρι καλυτερη συνεχεια για με την επομενη κατεβασια απο 22 κ μετα.

Επεξεργάστηκε από theodors3
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Gary προσπαθώ να τους ξυπνήσω λίγο αλλά έχουν μπει στο καβούκι τους μετά από ένα δύο όχι καλά τρεξίματα ξυπνάτε ωρε 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλύτερο το 6αρι.για κεντρική Στερεά,μακάρι να συνεχίσει να ακνεο τέτοιες μετατοπίσεις και θανγαλει κάτι αρκετά αξιόλογο,χρόνος υπάρχει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Seventower είπε:

Gary προσπαθώ να τους ξυπνήσω λίγο αλλά έχουν μπει στο καβούκι τους μετά από ένα δύο όχι καλά τρεξίματα ξυπνάτε ωρε 

χαχα αδερφε εγω πιστεβω θα χιονιστουμε τα χτριστουγεννα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, dimitris27 είπε:

Καλύτερο το 6αρι.για κεντρική Στερεά,μακάρι να συνεχίσει να ακνεο τέτοιες μετατοπίσεις και θανγαλει κάτι αρκετά αξιόλογο,χρόνος υπάρχει

Μακαρι να βγει ο Ιάπωνας που ναι σε ιδανικό σημείο χαμηλό στάσιμο νότια...... θα φτιάξουν σήμερα τα τρεξίματα τα μοντέλα δεν λαμβάνουν υπόψη ότι η θέρμανση στη στρατόσφαιρα ΚΑΙ  διπλή από Σιβηρία και Καναδά ξεκίνησε η αποδυνάμωση  ελαφρά του Στροβιλου και  ΔΕΝ γίνεται διατύπωση ακόμα και προβλέψεις μετά τη νέα βδομάδα οι φίλοι μας απαισιόδοξοι ΔΕΝ μπορούν να το καταλάβουν ότι οι ανατροπές είναι σε κάθε τρέξιμο τρομακτικές πάνω από 4-7ημερες μπροστά....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

31 λεπτά πριν, Gary είπε:

μακεδονες βλεπετε τιποτα για χριστουγεννα και μετα?

Φίλε μου Γκάρυ (να με συμπαθάς κιόλας ,δεν ξέρω το όνομα σου) είσαι απο τα παλαιότερα  και  μπαρουτοκαπνισμένα μέλη...Θερμή προσωπική παράκληση, εαν δεν γνωρίζεις ακόμα τα βασικά (αν και θα έπρεπε ύστερα απο τόσα χρόνια) μην κουράζεις το forum με τις επαναλαμβανόμενες και  κλισέ ερωτήσεις σου....Βλέπεις οτι η ατμόσφαιρά είναι τεταμένη, τα νεύρα είναι τεντωμένα και προσπαθούμε admins και Mods να την λειάνουμε όσο το δυνατόν περισσότερο ...Μην την πυροδοτείς, μην ρίχνεις λάδι στη φωτιά.. Άλλωστε και στατιστικά θεωρείσαι λόγω περιοχής στους ''ευνοημένους''...Τι σήμερα τι αύριο θα το δείς το χιονάκι σου.. Σκέψου και κάποιους που ψάχνουν με το κερί να δουν μια νιφάδα..... Χαλάρωσε σε παρακαλώ..  Και εαν θές κάτι να ρωτήσεις, μπορείς να το κάνεις σε προσωπικό μήνυμα.. Με φιλική διάθεση σου τα γράφω και ελπίζω να μην παρεξηγηθείς..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, ΜΥΤΙΛΗΝΙΟΣ είπε:

Φίλε μου Γκάρυ (να με συμπαθάς κιόλας ,δεν ξέρω το όνομα σου) είσαι απο τα παλαιότερα  και  μπαρουτοκαπνισμένα μέλη...Θερμή προσωπική παράκληση, εαν δεν γνωρίζεις ακόμα τα βασικά (αν και θα έπρεπε ύστερα απο τόσα χρόνια) μην κουράζεις το forum με τις επαναλαμβανόμενες και  κλισέ ερωτήσεις σου....Βλέπεις οτι η ατμόσφαιρά είναι τεταμένη, τα νεύρα είναι τεντωμένα και προσπαθούμε admins και Mods να την λειάνουμε όσο το δυνατόν περισσότερο ...Μην την πυροδοτείς, μην ρίχνεις λάδι στη φωτιά.. Άλλωστε και στατιστικά θεωρείσαι λόγω περιοχής στους ''ευνοημένους''...Τι σήμερα τι αύριο θα το δείς το χιονάκι σου.. Σκέψου και κάποιους που ψάχνουν με το κερί να δουν μια νιφάδα..... Χαλάρωσε σε παρακαλώ..  Και εαν θές κάτι να ρωτήσεις, μπορείς να το κάνεις σε προσωπικό μήνυμα.. Με φιλική διάθεση σου τα γράφω και ελπίζω να μην παρεξηγηθείς..

συγνωμη φιλςε μου απλα δε ξερω να διαβαζω χαρτες και διαγραμματα, μονο χαρτες με πολικες εισβολες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το κοντινό αδέρφια από βορρά μάλλον μας την κάνει είθε να φτιάξει όσο το δυνατόν πιο πολύ για όλους όσους ελπίζουν ..για πιο μετά έχει πολύ ψωμί το θέμα ο πολικός Αυλώνας είναι τεράστιος και δύσκολα χωράει εκτίμηση ...😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

O χειμώνας επίσημα ξεκινάει στις 21/12 και ήδη έχουμε χειμώνα. Πέρυσι τέτοια εποχή είμασταν με τα φούτερ και ζεσταινόμασταν το μεσημέρι. Το Σ/Κ έρχεται κάτι καλό για αρκετές περιοχές. Οι μετεωρολόγοι λένε για χιονόπτωση στην Αττική και διαφωνούν στα υψόμετρα. Άλλο λένε 500, άλλοι 300. Την Κυριακή ο τζίφουλας δείχνει -5 στα 850pha και -30 στα 500. Ο υετός θα υπάρχει άφθονος, λίγο ο ΒΔ, λίγο το Αιγαίο και θα το δούμε αρκετοί εδώ να πέφτει.  Ας περάσει το ΣΚ και βλέπουμε τα Χριστούγεννα. Δεν θα τα βάψουμε από τώρα μαύρα επειδή στις 250 ώρες η ανώτατη Τ θα ειναι 8οC ούτε θα τα βαφτίσουμε Πασχούγεννα. Ελεος με την μίρλα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

εχει κλειδωσει ομως πιστευω οτι οι μαουνες του ατλαντικου θα διαλυσουν την οποια υποψια υψηλων πιεσεων στην δυτικη ευρωπη, με οτι συνεπαγεται αυτο...
μενει να δουμε πως θα διαμορφωθει η ταση. οσο δεν θα εχουμε βρωμοηλιο και ζεστες εγω ειμαι οκ για τωρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

θα ελεγα να ελπιζουμε οι μαουνες εξ ατλαντικου, να κινηθουν οσο νοτιοτερα γινεται μηπως και τραβηξουν ψυχος μεσα στις γιορτες. αν πανε βορεια θα εχουμε πιο ασχημο αποτελεσμα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, Gary είπε:

συγνωμη φιλςε μου απλα δε ξερω να διαβαζω χαρτες και διαγραμματα, μονο χαρτες με πολικες εισβολες

Οχι βρε φίλε δεν τίθεται συγνώμης σε εμένα τουλάχιστον.. Γενικότερα το λεω..Οτιδήποτε ερώτημα εχεις κάντο σε pm..Στέλνε σε εμενα η σε όποιον αλλον θες ..Απλά εδω μεσα μην το κάνεις συνεχώς, γιατι κουράζει τον κόσμο..Φιλικά πάντα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Προσεξτε τωρα γιατι στο ευρωπαικο βλεπουμε τετοιους χαρτες..ο ναο στο κυριο του ευρωπαικου πεφτει στο -5 οποτε καταρεουν ολα αντιθετα ο μο των ενς ειναι στο -1.5 .....οποτε μιλαμε για χαοτικες διαφορες στην εξελιξη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ICELARISSA είπε:

Προσεξτε τωρα γιατι στο ευρωπαικο βλεπουμε τετοιους χαρτες..ο ναο στο κυριο του ευρωπαικου πεφτει στο -5 οποτε καταρεουν ολα αντιθετα ο μο των ενς ειναι στο -1.5 .....οποτε μιλαμε για χαοτικες διαφορες στην εξελιξη

Κώστα μπορεί αυτό να σημαίνει ότι ίσως ακόμα τα μοντέλα ψάχνονται λόγω της διαταραχής του σκ? Πχ το 18αρθ χθες έβγαλε ένα λίγο διαφορετικό σενάριο.  

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, ICELARISSA said:

Προσεξτε τωρα γιατι στο ευρωπαικο βλεπουμε τετοιους χαρτες..ο ναο στο κυριο του ευρωπαικου πεφτει στο -5 οποτε καταρεουν ολα αντιθετα ο μο των ενς ειναι στο -1.5 .....οποτε μιλαμε για χαοτικες διαφορες στην εξελιξη

Φιλε μεσο ορο σημερινο τι ωρα θα εχουμε για το ναο;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, ICELARISSA said:

Προσεξτε τωρα γιατι στο ευρωπαικο βλεπουμε τετοιους χαρτες..ο ναο στο κυριο του ευρωπαικου πεφτει στο -5 οποτε καταρεουν ολα αντιθετα ο μο των ενς ειναι στο -1.5 .....οποτε μιλαμε για χαοτικες διαφορες στην εξελιξη

Και επισης γιατι εχει παρομοια εξελιξη και το gfs με καταρρευση του αντικυκλωνα;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Διάγραμμα Λαμίας, Αρκετά αισιόδοξο θα έλεγα αν και φοβάμαι τις Τ..Ας ελπίσουμε να βγάλει ΒΔ μπας και ασπρισουμε.Επισης ο παιος είναι ψιλοχειροτερος οπότε περιμένουμε τα βράδυνα μπας και συμφουνησπυν σε κατι

graphe3_00000___22.5471698113_38.9068825911_.png

Επεξεργάστηκε από dimitris27
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Trans Siberian είπε:

Και επισης γιατι εχει παρομοια εξελιξη και το gfs με καταρρευση του αντικυκλωνα;

Σε αυτο θα δουμε σημερα το μεσημερι 3 και μιση 4 παρα το ναο του τζιφου παντως ολικη καταρευση αντικυκλωνα θελει πολυ αρνητικο ναο αλλως εγω θεωρω πιο πιθανη την ανασυνταξη εν το μεταξυ αν δειτε και ,mjo κλπ δεν ταιριαζουν καν με την εξελιξη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ένα κυκλάκι να αλλάξει και αυτό το ψύχος που υπάρχει πάνω μας άνετα κατεβαίνει. Είναι πολύ κοντά. Εγώ αυτά καταλαβαίνω και από τα λεγόμενα του @ICELARISSA

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...