Jump to content
Χιών

Αναφορές ψυχρής εισβολής CARMEL 17-19/12....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις επέστρεψα από μικρή βόλτα στα βόρεια. Κηφησιά-Νέα Ερυθραία-Εκάλη-Δροσιά χιονόνερο (για χιονόστρωση ούτε λόγος). Από τα φανάρια για τη λεωφόρου Διονύσου το γύρναγε σε χιόνι αλλά και αυτό για λίγο αφού είχε αρχίσει να βγαίνει ο ήλιος. Αξιόλογη χιονόστρωση από την Αιολίδος και πάνω (5-10cm).

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εντυπωσιακό πρωινό, με το Αιγαίο να κάνει ακόμη μία φορά τα δικά του κόλπα....γιατί όταν το Αιγαίο μιλάει, εμείς απλά παραμιλάμε!!!
Πεντέλη 19/12/21....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

23 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Παρνηθα 30 με 50 ποντοι αναλογα το υψομετρο και ανεμοσουρια στο ενα μετρο.Την χλευασαμε την carmel και μας βουλωσε το στομα.

Καλημέρα Γιώργο. Να ξέρεις χάρηκα πάρα πολύ τις εικόνες από την περιοχή σου και από άλλες καμένες περιοχές. Κατανοώ απόλυτα πως νιώθεις γιατι το ίδιο νιώθω για τις χιονισμένες περιοχές στη βορεια Ευβοια που τις νιώθω σαν σπίτι μου.

Σχετικά με αυτή την κακοκαιρία είχα γραψει πριν 2-3 μέρες στο σχολιασμό ότι έχει κοινα, σαν διαταξη, με Τηλέμαχο αλλά με τελείως διαφορετικα ποιοτικα χαρακτηριστικα και ότι μπορεί να δώσει έντονα φαινομενα κατα τόπους για καλό χρονικό διάστημα. Εαν ειχε 1-2 βαθμους παρακατω στα 850 θα ειχαμε πολλες ακομη αναφορες...

Εαν θυμασε μου απαντησες ότι ειναι ιεροσυλία να συγκρινω την κακοκαιρια αυτη με Τηλεμαχο. Ναι εν μέρη είχες δίκιο αλλα αυτό που ήθελα να πω ήταν ότι λόγω διαταξης περιμενα ότι θα δωσει καλα φαινόμενα σε αρκετες περιοχές και έτσι έγινε. 

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τι πραγμα ειναι αυτο α ρε ΚΑΡΜΕΛΑΡΑΑΑΑΑ το κανε παιδια οπως λενε και οι απο πανω...

ΚΑΘΑΡΗ ΧΙΟΝΟΠΤΩΣΗ λοιπον στα 180 μ μες στα.μπετα πριν κανα 40λεπτο ....

Ποσο.υπεροχο ποσο μαγικο... με 3.1 ελαχιστη και τα καλυτερα και πιο ποιοτικα φαινομενα τοτε !!!! Τωρα δυστυχως ξεπροβαλλει ηλιος...

Τα ημιορεινα ασπρισαν και φευγουμε για παιχνιδια και χιονανθρωπους

Καλα Λευκα Χριστουγεννα !!!! Αντε το επομενο μεχρι τις σαρδελες του Σαρωνικου !!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, DIMITRIS είπε:

Εαν θυμασε μου απαντησες ότι ειναι ιεροσυλία να συγκρινω την κακοκαιρια αυτη με Τηλεμαχο. Ναι εν μέρη είχες δίκιο αλλα αυτό που ήθελα να πω ήταν ότι λόγω διαταξης περιμενα ότι θα δωσει καλα φαινόμενα σε αρκετες περιοχές και έτσι έγινε. 

Ναι Μητσο.Το ειπες και μπραβο σου!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Γέρακα στην πρωινή μπούκα έφτασε στον σταθμό μου 2.3 και το είδαμε το χιονακι για λίγη ώρα...πρώτη μέρα χιονόπτωσης για τον χειμώνα και η πιο γρήγορη χρονικά μετά από εκείνη στις 4/11/2006, ενώ το έτος μετράει ήδη 8!...έκανε την δουλειά του το Αιγαίο και η πτώση έντασης των ανέμων καθώς βάλαμε σχεδόν 11mm από το πουθενά...ανώτερη των προσδοκιών

Εdit:μετά από εκείνη στις 11/12/2010

Επεξεργάστηκε από KapelosG
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ήλιος πλέον Αγ Στεφανο. Έστρωσε λίγο σε αμάξια και κεραμίδια εδώ αν κ το έχασα γιατί 8-10 ήμουν Ιπποκρατειο να τεστάρω τα χειμερινά λάστιχα. Υπέροχο πρωινό πάμε για αλλά!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Με το χαμηλό στην Ρόδο κέντρο πάντα η αττικη βρίσκει υετό..σταδιακά φεύγει ανατολικότερα οπότε πάμε για βελτίωση...οι Τ ήταν λίγο πιο πάνω και έτσι τα χιόνια δεν κατέβηκαν χαμηλότερα.... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα από το κέντρο της Γλυφάδας (σόρρυ το κέντρο του Λος Άντζελες ήθελα να πω χαχα). Λίγο ψιχάλες νωρίς νωρίς με Τ απαγορευτικές για το οτιδήποτε. Όσοι το είδαν μπράβοοοο

Επεξεργάστηκε από South Athens
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

@ΧΕΛΜΟΣ εχεις εικονα τον τρελο απο καισαριανη μερια;

 

Στα μερη μ εστρωσε ο Υμηττός μεχρι τα 550 . Τελικα τα καταφερε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρες η Βορειοανατολική πλευρά του Παρνασσού όπως φαίνεται από την Ελάτεια Φθιώτιδος. Μαγικό βουνό, τα χιόνια όπως φαίνεται σταματούν ακριβώς στην Τιθορέα ή ελάχιστα πάνω. 

IMG_20211219_111813.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Frostfang8 είπε:

@ΧΕΛΜΟΣ εχεις εικονα τον τρελο απο καισαριανη μερια;

 

Στα μερη μ εστρωσε ο Υμηττός μεχρι τα 550 . Τελικα τα καταφερε

Όχι για το έχω φύγει ....μέχρι την ώρα που ήμουν Ζωγράφου ήταν κλειστό το βουνο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Όχι για το έχω φύγει ....μέχρι την ώρα που ήμουν Ζωγράφου ήταν κλειστό το βουνο

Εγινε δεν πειράζει. 

Ολο και καποιος θα τον εχει εικονα λογικα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μπαίνουν μικρά ή μεγαλύτερα νεφικά κομμάτια από την Πεντέλη και ρίχνει χιονονιφάδες ....δεν θέλω να φύγω, φαινεται μια μπουκα καλη απο το Αιγαίο....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

kastania.png?t=

Καστανια φθιωτιδας!Ενα χωριο στις βορεις πλαγιες της Οιτης με θεα την λαμια(αριστερα τηςεικονας στο βαθος).Βλεπω ενα 30αρι το εριξε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ανεβαινει σταδιακα πολυς κοσμος....πολλα αυτοκινητα, ακομη κ πιο κατω απο τον Αγιο Παντελεήμονα είχαν κολλησει πριν λιγο .....εγω εχω αραξει πανω σε χιονι κοιτωντας προς το βουνο και βλεπωτην κορυφογραμμη.....ξυριζει πραγματικα!!! Φωτο σε λιγο οταν κατεβω ....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα και καλη κυριακη σε ολους..30-50π ο τελικος απολογισμος στον πανουργια στα ανοιχτα σημεια και χωρις ανεμοσουρια..στους -6 κατρακυλησε το θερμομετρο..not bad

 

camera2-2.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...