Jump to content
ΜΠΑΜΠΗΣ MJT

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2022 Α'

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, nikolas 2365 είπε:

Το σταθερό ευρωπαικό κατά τα άλλα. 

Εδώ κοιτα νικολα τη Τρίτη γιται δε με δινει χιονια κοιτα που τρέχουν τα ανσαμπλ και κοιτα αυτος και ο τζιφος ακριβως το ανάποδο 

 

Screenshot_20220108-220710_Chrome.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Εδώ κοιτα νικολα τη Τρίτη γιται δε με δινει χιονια κοιτα που τρέχουν τα ανσαμπλ και κοιτα αυτος και ο τζιφος ακριβως το ανάποδο 

 

Screenshot_20220108-220710_Chrome.jpg

Εγώ αν και αύριο είναι τα πράγματα έτσι θα κάνω μια προσπάθεια (θα πέσει σίγουρα στο κενό) να μην δω τίποτα μέχρι Τρίτη βράδυ. Τα λέμε στα 18άρια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ας με συγχωρέσουν τα παιδιά στα βόρεια αλλά εδώ πάνω στα πεδινά δεν έχει τίποτα τουλάχιστον μέχρι της 20.

Μακάρι να εμφανίσει κάτι μέχρι τότε αλλά δεν πείθουν οι χάρτες.

Και δυστυχώς όσο περνάνε οι μέρες η μέρα μεγαλώνει και ο χειμώνας χανει έδαφος....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, γιωργος τ είπε:

παιδια εγω πιστευω αν ειναι να χιονισει θα χιονισει ! Εγω μενω Νεμεα Κορινθιας  , 320 μετρα υψομετρο ! Παρα πολλες φορες εχει χιονισει γερα με το gfs να μας δινει -1 στα 850 hpa και δεν το πιστευα! Ετσι και τωρα αν ειναι να κανει την δουλιτσα του ο καιρος θα την κανει !!! 

Σορρυ που ρωταω αλλα Το Τ μηπως ειναι Τσιμας;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο

Μόλις τώρα, Παπλαμουδας είπε:

Σορρυ που ρωταω αλλα Το Τ μηπως ειναι Τσιμας;

 

1 λεπτό πριν, Παπλαμουδας είπε:

Σορρυ που ρωταω αλλα Το Τ μηπως ειναι Τσιμας;

οχι

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

σε ενα αποψινο σχολιο του Κ Ζιακοπουλου παραθεσε τα εξης.. .. 

[....Από πλευράς καιρόφιλων, οι οποίοι ως ένα βαθμό διαμορφώνουν τη γενικότερη αίσθηση για τα επερχόμενα, βλέπω τους προβολείς να στρέφονται προς την εν πολλοίς απρόβλεπτη ακόμη «Ελπίδα», υποβαθμίζοντας την επικινδυνότητα του «Διομήδη»....]
 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Διαταραχές του -7 δεν δίνουν χιόνι σε Αθήνα Χαλκίδα. Το πολύ κάτι χλαπάτσες ορισμένων λεπτών για να ανεβάζουμε βιντεάκια στο φορουμ και στο youtube διάρκειας 22 sec με τίτλο "χιόνι στο Παλαιό Φάληρο 14/1/2022" και με ατάκες του στυλ "πωωω αρχίζει και το στρώνει στα αυτοκίνητα"

Τέτοιες καταστάσεις δίνουν πιθανώς σε ΒΠ αν υπάρχουν ποιοτικά χαρακτηριστικά δυνατά, κάτι που μέχρι στιγμής δεν φαίνεται να υπάρχει. 

Φυσικά δεν αναφέρομαι στα "τέρατα" του νομού,  τύπου Αγιος Στέφανος κτλ.....

Απο τη στιγμή που το Ευρωπαικό δεν έκανε καλό βήμα στο ζήτημα της λίμνης απόψε, σε συνδυασμό και με τα υπόλοιπα μοντέλα που δεν αφήνουν πολλές χαραμάδες αισιοδοξίας, θεωρώ οτι η αγωνία μας στο λεκανοπέδιο μάλλον θα πρέπει να περιοριστεί στο κατά πόσο μπορεί έστω  να χιονίσει και άντε να πασπαλίσει σε κάνα ΒΠ απο 200 και πάνω. 

Προσωπικά, θεωρώ οτι αυτό που έρχεται, δεν αγγίζει κάν τα όρια της μετριότητας. Αποψη μου πάντα. 

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, Theomanio είπε:

Ας με συγχωρέσουν τα παιδιά στα βόρεια αλλά εδώ πάνω στα πεδινά δεν έχει τίποτα τουλάχιστον μέχρι της 20.

Μακάρι να εμφανίσει κάτι μέχρι τότε αλλά δεν πείθουν οι χάρτες.

Και δυστυχώς όσο περνάνε οι μέρες η μέρα μεγαλώνει και ο χειμώνας χανει έδαφος....

Αύριο θα βάλουμε τους τίτλους τέλους .... Μέχρι τότε πιστεύουμε ..... στην πέτσα ... και στο σενάριο 19 του βασιλιά ....όπου θα έχει και λίγο λίπος ... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, menidi είπε:

Διαταραχές του -7 δεν δίνουν χιόνι σε Αθήνα Χαλκίδα. Το πολύ κάτι χλαπάτσες ορισμένων λεπτών για να ανεβάζουμε βιντεάκια στο φορουμ και στο youtube διάρκειας 22 sec με τίτλο "χιόνι στο Παλαιό Φάληρο 14/1/2022" και με ατάκες του στυλ "πωωω αρχίζει και το στρώνει στα αυτοκίνητα"

Τέτοιες καταστάσεις δίνουν πιθανώς σε ΒΠ αν υπάρχουν ποιοτικά χαρακτηριστικά δυνατά, κάτι που μέχρι στιγμής δεν φαίνεται να υπάρχει. 

Φυσικά δεν αναφέρομαι στα "τέρατα" του νομού,  τύπου Αγιος Στέφανος κτλ.....

Απο τη στιγμή που το Ευρωπαικό δεν έκανε καλό βήμα στο ζήτημα της λίμνης απόψε, σε συνδυασμό και με τα υπόλοιπα μοντέλα που δεν αφήνουν πολλές χαραμάδες αισιοδοξίας, θεωρώ οτι η αγωνία μας στο λεκανοπέδιο μάλλον θα πρέπει να περιοριστεί στο κατά πόσο μπορεί έστω  να χιονίσει και άντε να πασπαλίσει σε κάνα ΒΠ απο 200 και πάνω. 

Προσωπικά, θεωρώ οτι αυτό που έρχεται, δεν αγγίζει κάν τα όρια της μετριότητας. Αποψη μου πάντα. 

Διαταραχές του -7 και όχι μόνο μια χαρά χιονι έχουν δώσει στην Αθηνα και δεν χρειάζεται να παμε πολύ πίσω. Αυτό το λέω γενικά και όχι γι αυτό που θα ερθει ή δεν θα ερθει, δεν κάνω σύγκριση. Βέβαια αν περιμένουμε μόνο Μήδεες, τότε   ο,τιδηποτε άλλο θα μας φαίνεται μετριότητα. Καλές είναι και  οι μετριότητες από το να μη ερχεται τίποτα , γνώμη μου 

Επεξεργάστηκε από stathis2b
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 minutes ago, menidi said:

Διαταραχές του -7 δεν δίνουν χιόνι σε Αθήνα Χαλκίδα. Το πολύ κάτι χλαπάτσες ορισμένων λεπτών για να ανεβάζουμε βιντεάκια στο φορουμ και στο youtube διάρκειας 22 sec με τίτλο "χιόνι στο Παλαιό Φάληρο 14/1/2022" και με ατάκες του στυλ "πωωω αρχίζει και το στρώνει στα αυτοκίνητα"

Τέτοιες καταστάσεις δίνουν πιθανώς σε ΒΠ αν υπάρχουν ποιοτικά χαρακτηριστικά δυνατά, κάτι που μέχρι στιγμής δεν φαίνεται να υπάρχει. 

Φυσικά δεν αναφέρομαι στα "τέρατα" του νομού,  τύπου Αγιος Στέφανος κτλ.....

Απο τη στιγμή που το Ευρωπαικό δεν έκανε καλό βήμα στο ζήτημα της λίμνης απόψε, σε συνδυασμό και με τα υπόλοιπα μοντέλα που δεν αφήνουν πολλές χαραμάδες αισιοδοξίας, θεωρώ οτι η αγωνία μας στο λεκανοπέδιο μάλλον θα πρέπει να περιοριστεί στο κατά πόσο μπορεί έστω  να χιονίσει και άντε να πασπαλίσει σε κάνα ΒΠ απο 200 και πάνω. 

Προσωπικά, θεωρώ οτι αυτό που έρχεται, δεν αγγίζει κάν τα όρια της μετριότητας. Αποψη μου πάντα. 

Πολυ large...μου έχετε γινει οι προσηνεμοι.Εγω θα ανεβασω τριλεπτο βιντεο και θα στο στειλώ😎

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...