Jump to content
ΜΠΑΜΠΗΣ MJT

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2022 Α'

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, Παίονας είπε:

τι να πω φιλε μου μακαρι . εαν ισχυει τοτε απο αυριο θα πρεπει να εχουμε αλλαγες

οτι και να σου πω...ενα πείραμα θα ειναι και για μενα....παντως ετσι και αλλιως οποιες αλλαγες για το καλυτερο θα ειναι ειδικα για εμας στα βορεια..!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Παίονας είπε:

βαγγελη ποια ειναι εσενα η αποψη σου για τους αεροχειμαρους που λεει ο φιλος μπαρνταρις

Απεικονίζουν το σενάριο κάθε μοντέλου..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, kilkis1989 είπε:

Ρε παίδες όταν είναι πολλές οι εικόνες σβήστε τις όταν κάνετε παράθεση..είναι κουραστικό .....

Εγώ φταίω, αλλά στο συγκεκριμένο site δεν γίνεται να βάλεις τα σενάρια με ένα λίνκ φίλε μου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, bardaris είπε:

οτι και να σου πω...ενα πείραμα θα ειναι και για μενα....παντως ετσι και αλλιως οποιες αλλαγες για το καλυτερο θα ειναι ειδικα για εμας στα βορεια..!

Μακάρι φίλε μου...εγώ τις αλλαγές τις περίμενα σήμερα...έγιναν βέβαια αλλά απέχουν πολύ ..βέβαια οι 72 ώρες είναι αύριο τέτοια ώρα οπότε άντε ας το κρατήσουμε ανοιχτό το παραθυρο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, nikolas 2365 είπε:

Εγώ φταίω, αλλά στο συγκεκριμένο site δεν γίνεται να βάλεις τα σενάρια με ένα λίνκ φίλε μου

Για τα παιδια που παραθετουν πανω σε τετοιο ποστ λεμε Νικολα, υπαρχει η δυνατοτητα να σβησουν και να μεινει μονο το κειμενο, ωστε να μη γεμιζουμε σελιδες και παραλληλα κουραζονται οι αναγνωστες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

Απεικονίζουν το σενάριο κάθε μοντέλου..

τον μεσο ορο ;  γιατι αυτο που μας εδειξε τωρα ο φιλος δεν το ειδα ποθθενα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ερωτησεις:

1. Γιατι το κυριο του γφς δεν εμφανιζεται παντα στο διαγραμμα του, ειδικα στις 192 ωρες;

2. Γιατι δεν εμφανιζονται εικονες στα παλιοτερα τρεξιματα (archieves)?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

23 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

Δυστηχως δεν ακολούθησαν τον τζιφο εντελώς τα άλλα μοντέλα...ακολούθησαν δηλαδή αλλά μπήκε στοπ στην μαύρη θάλασσα...οπότε μάλλον χλωμιαζει η ιδέα της λίμνης ,μακάρι να μην χλωμιαζει και ας την πάρει κάποιος από τα μέρη μας.οποτε σιγα σιγα από αύριο και μετά το σύντομο διαφημιστικό διαλλειμα της λίμνης των κύκνων πάμε για το κυρίως γεύμα ...

Θα φτάσουμε φλεβαρη περιμένοντας να φαμε😊

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Παίονας είπε:

τον μεσο ορο ;  γιατι αυτο που μας εδειξε τωρα ο φιλος δεν το ειδα ποθθενα

Δεν είναι καλός ο μέσος όρος. 

EDM1-120.gif

Επεξεργάστηκε από thanossnow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Είναι πανω απο 30 τα ανσαμπλ του ευρωπαιου με το απόλυτο τιποτα ,, ειναξ πολλα 30 υπομονη αμα φτιάξει εστω λιγο για προσηνεμα θα το δουμε αυριο το πρωι νομιζω θα φανεί οι κεντροβορειοι μην ασχολείστε αλλο, δεν υπάρχει νόημα...πάντως ςκαι το πρωι ετσι ήταν τα ανσαμπλ του ευρωπαιου ακριβως εισια πρεπει να ναι 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, nikolas 2365 είπε:

EDE1-96.GIF?08-0

δείτε μέσο όρο. Μιλάμε από μια κλωστή κρατιεται να μην  γίνει αποκοπή. 

 

Ναι και στο επόμενο frame (120 ώρες)  ξανά φεύγει πίσω η λίμνη, επειδή δεν γίνεται η αποκοπή που θέλουμε .

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, thanossnow είπε:

Δεν είναι καλός ο μέσος όρος. 

EDM1-120.gif

αυτο λεω θανο οτι το σεναριο που δειχνουν οι αεροχειμαροι δεν υπαρχει πουθενα μηπως ειναι κ αυτοι ενα ξεχωριστο σεναριο σαν ολα τα αλλα;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

EDE1-96.GIF?08-0

δείτε μέσο όρο. Μιλάμε από μια κλωστή κρατιεται να μην  γίνει αποκοπή. 

 

Πιστεύω αυριο το πρωι θα φανεί νικολα λιγο υπομονη ...αν αυριο παραμείνουν χαλασμένα δε νομίζω να φτιάξει....οπότε πα,ε να δούμε αν αλλαξαν μαζικά σημερα η θα αλλάξουν αυριο μαζικά 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Galanto είπε:

Είναι πανω απο 30 τα ανσαμπλ του ευρωπαιου με το απόλυτο τιποτα ,, ειναξ πολλα 30 υπομονη αμα φτιάξει εστω λιγο για προσηνεμα θα το δουμε αυριο το πρωι νομιζω θα φανεί οι κεντροβορειοι μην ασχολείστε αλλο, δεν υπάρχει νόημα...πάντως ςκαι το πρωι ετσι ήταν τα ανσαμπλ του ευρωπαιου ακριβως εισια πρεπει να ναι 

Αντώνη είναι διαφορετικά από τα πρωινά και είναι και διαφορετικός ο μέσος όρος. Αν δεις μέσο όρο Τζεμ πχ δεν πήγε προς τζίφο. Ο ευρωπαίος όμως είναι πολλά βήματα κοντά στον τζίφο. Δεν είναι πολύ μακριά σαν λογική

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Παίονας είπε:

αυτο λεω θανο οτι το σεναριο που δειχνουν οι αεροχειμαροι δεν υπαρχει πουθενα μηπως ειναι κ αυτοι ενα ξεχωριστο σεναριο σαν ολα τα αλλα;

Ίσως φίλε να είναι έτσι ένα απλό σενάριο,  εγώ λέω πάντως εμείς εδώ πάνω να μην ασχοληθούμε με αυτό μόνο οι προσήνεμοι ....Υπομονή μήπως φανεί τίποτα άλλο πιο μετά κατά τις 19 του μηνός για μας εδώ .

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Αντώνη είναι διαφορετικά από τα πρωινά και είναι και διαφορετικός ο μέσος όρος. Αν δεις μέσο όρο Τζεμ πχ δεν πήγε προς τζίφο. Ο ευρωπαίος όμως είναι πολλά βήματα κοντά στον τζίφο. Δεν είναι πολύ μακριά σαν λογική

Διαφωνώ τα είδα και το πρωι και είναι ίδια ολόιδιο κιολας ...τεσπα αυριο θα δειξει....Επίσης θα δειξει και απο το αν επιμείνει ο τζιφος 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βάζω τους μέσους όρους τζίφου ευρωπαικου και τζεμ στις 96 ώρες

1, Τζίφος

gensnh-0-1-96.png

 

2. Ευρωπαικό

EDH1-96.GIF?08-0

 

3. ΤΖΕΜ

gensnh-0-1-96.png

 

Βγαλτε συμπέρασμα. Εγώ θα περιμένω και τα αυριανά 12άρια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

είναι πολλά τα ανσάμπλ που διαφωνούν με το κύριο, ειδικά Πέμπτη βράδυ και Παρασκευή (την Παρασκευή είναι από τα πιο ζεστα)

image.thumb.png.74e956be8df5417805b0646017694cc9.png

image.thumb.png.35b0ecfab5a7303f0994a811d3408e77.png

Αρκεί ο τζίφος να κρατήσει στο 18ζ και το πρωί θα παίξουμε τα ρέστα μας...χαχα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, thanossnow είπε:

Ίσως φίλε να είναι έτσι ένα απλό σενάριο,  εγώ λέω πάντως εμείς εδώ πάνω να μην ασχοληθούμε με αυτό μόνο οι προσήνεμοι ....Υπομονή μήπως φανεί τίποτα άλλο πιο μετά κατά τις 19 του μηνός για μας εδώ .

βρε εγω δεν θα ασχολιομουν καθολου γιτι με αυτα που βλεπω δεν υπαρχει τιποτα για φετος τουλαχιστον μη πω κ για αλλα χρονια γιαεδω κ, μακεδ εχει αλλαξει πολυ η ιστορια δεν ξερω που οφειλετε υποψιαζομαι       ,ο μπαρνταρης με ξεσηκωσε λιγο τελος παντων  θα δουμε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

παιδια εγω πιστευω αν ειναι να χιονισει θα χιονισει ! Εγω μενω Νεμεα Κορινθιας  , 320 μετρα υψομετρο ! Παρα πολλες φορες εχει χιονισει γερα με το gfs να μας δινει -1 στα 850 hpa και δεν το πιστευα! Ετσι και τωρα αν ειναι να κανει την δουλιτσα του ο καιρος θα την κανει !!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, DIMITRIS είπε:

είναι πολλά τα ανσάμπλ που διαφωνούν με το κύριο, ειδικά Πέμπτη βράδυ και Παρασκευή (την Παρασκευή είναι από τα πιο ζεστα)

image.thumb.png.74e956be8df5417805b0646017694cc9.png

image.thumb.png.35b0ecfab5a7303f0994a811d3408e77.png

Αρκεί ο τζίφος να κρατήσει στο 18ζ και το πρωί θα παίξουμε τα ρέστα μας...χαχα!

Εδώ κοιτα εμενα τα ανσαμπλ και κοιτα το κύριο κατω κατω αν ειναι δυνατον 

 

Screenshot_20220108-220216_Chrome.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Διαφωνώ τα είδα και το πρωι και είναι ίδια ολόιδιο κιολας ...τεσπα αυριο θα δειξει....Επίσης θα δειξει και απο το αν επιμείνει ο τζιφος 

Ναι αλλά βάσει ανσάμπλ είναι 50-50 η αποκοπή ή όχι. Συμφωνώ ότι το πρωί θα φανεί. 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Εδώ κοιτα εμενα τα ανσαμπλ και κοιτα το κύριο κατω κατω αν ειναι δυνατον 

 

Screenshot_20220108-220216_Chrome.jpg

Το σταθερό ευρωπαικό κατά τα άλλα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Εδώ κοιτα εμενα τα ανσαμπλ και κοιτα το κύριο κατω κατω αν ειναι δυνατον 

 

Screenshot_20220108-220216_Chrome.jpg

Θεωρώ ότι το κύριο το τελευταίο καιρό είναι λίγο εκτός, θυμάμαι τι αλλαγές έχει κάνει σε κοντινές ώρες και αποτυχίες στο now cast σε υετό. Πίστευω ότι θα σου το κάνει το χιόνι, καλή απόλαυση και ανεβασε καμια φωτο να παρουμε ματι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...