Jump to content
ΜΠΑΜΠΗΣ MJT

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2022 Α'

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, tzelilis είπε:

 Το θέμα είναι ότι δεν καταστλαξανε τα μοντέλα κάπου κ υπάρχει αβεβαιότητα.στα 12ρια πιστεύω θα φανεί που βαδιζουμε

Βγάλε τον τζίφο από την εξίσωση και ξαφνικά η αβεβαιότητα κόβεται στο 1/3 όπως και με την λίμνη 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Βγάλε τον τζίφο από την εξίσωση και ξαφνικά η αβεβαιότητα κόβεται στο 1/3 όπως και με την λίμνη 

Που κατάντησε ο βασιλιάς. Πλέον θα μπει στην ίδια μοιρα με cma και το ρωσικό. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Με τα λίγα που ξέρω, εμένα μου αρέσει ο Μ.Ο σε Ευρωπαικό για 20/1 (για Αθηνα λέω). Ημαστε ηδη στο -4 ενώ στο γεροτζιφο ήμαστε στο -3, αλλά βλέπω πολλά σενάρια που βγάζουν δυνατά νούμερα σε 850 ΑΛΛΑ ΚΑΙ σε 500 αρι. 

Θεωρώ οτι είναι θέμα χρόνου ένα μεγάλο μπαμ στα τρεξίματα του βασιλιά μας, ακόμα κι αν μετά τα πάρει πίσω κάποια στιγμή. Ερχεται μπαμ με κογκο-τρέξιμο απο το γεροτζίφο μας. Ετσι πιστεύω

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 minutes ago, menidi said:

Με τα λίγα που ξέρω, εμένα μου αρέσει ο Μ.Ο σε Ευρωπαικό για 20/1 (για Αθηνα λέω). Ημαστε ηδη στο -4 ενώ στο γεροτζιφο ήμαστε στο -3, αλλά βλέπω πολλά σενάρια που βγάζουν δυνατά νούμερα σε 850 ΑΛΛΑ ΚΑΙ σε 500 αρι. 

Θεωρώ οτι είναι θέμα χρόνου ένα μεγάλο μπαμ στα τρεξίματα του βασιλιά μας, ακόμα κι αν μετά τα πάρει πίσω κάποια στιγμή. Ερχεται μπαμ με κογκο-τρέξιμο απο το γεροτζίφο μας. Ετσι πιστεύω

φίλε εγραφα ενα παρομοιο ποστ - συμφωνω 101%

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μιλαμε για 7 μερες μπροστα δεν τα παραταμεε με λιγα χιλιομετρα μετατοπιση θα εχουμε μεγαλο χιονια το οποιο ΑΝΕΤΑ γινεται 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 minutes ago, Kosmas34 said:

Καλημέρες, τι φάση ήδη χάθηκε και το 19-20;;;😨

τιποτε δε χαθηκε (τουλ. ακομα) για μετα απο 1 ολοκληρη εβδομαδα - απορω που μερικοι το δενουν.

Επεξεργάστηκε από geod
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

24 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Βγάλε τον τζίφο από την εξίσωση και ξαφνικά η αβεβαιότητα κόβεται στο 1/3 όπως και με την λίμνη 

καποια στιγμη ομως θα συνελθει κ θα δειξει το σωστο μπορει να ειναι τωρα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Παίονας είπε:

καποια στιγμη ομως θα συνελθει κ θα δειξει το σωστο μπορει να ειναι τωρα 

Αμα δε γινει αναβαθμιση τιποτα το σωστο δε θα δειξει το τσιρκο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ας το δούμε θετικά και να μην στενοχωριόμαστε. Μια κακοκαιρία με χιόνια και χαμηλές θερμοκρασίες σε πεδινές και παραθαλάσσιες περιοχές, μπορεί να είναι κάτι όμορφο, αλλά μπορεί να εξελιχθεί σε μεγάλο κακό, ειδικά φέτος με την ακρίβεια σε ρεύμα, πετρέλαιο και τρόφιμα πολύς κόσμος μπορεί να υποφέρει. Ο κορωνοϊος κρατάει ακόμα με επιπτώσεις σε υγεία και οικονομία και οι ελλείψεις σε νοσοκομεία μεγάλες. Φανταστείτε ένα ψύχος εκτεταμένο πιθανώς να καταστρέψει καλλιέργειες να ανεβάσει περαιτέρω τις τιμές και να γίνει η καταδίκη μας. Ο κρατικός μηχανισμός δεν είναι και στα καλύτερά του, ας θυμηθούμε τις φωτιές το καλοκαίρι. Πέρσι η Μήδεια άφησε περιοχές της Αττικής για πόσες ώρες χωρίς ρεύμα μέσα στο σκοτάδι και το κρύο, οπότε μήπως ειδικά φέτος να μην γίνουν αυτά τα σενάρια παρά μόνο για τα πολύ ορεινά;;; Συγγνώμη για το μακροσκελές.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Aττικη μεσημερι χιονια απο 160 μετρα και πανω βαση 6αρι gfs.. απογευμα απο 120 μετρα και πανω..

canvas.png

Επεξεργάστηκε από Αττικαριος_
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, BillG είπε:

Ας το δούμε θετικά και να μην στενοχωριόμαστε. Μια κακοκαιρία με χιόνια και χαμηλές θερμοκρασίες σε πεδινές και παραθαλάσσιες περιοχές, μπορεί να είναι κάτι όμορφο, αλλά μπορεί να εξελιχθεί σε μεγάλο κακό, ειδικά φέτος με την ακρίβεια σε ρεύμα, πετρέλαιο και τρόφιμα πολύς κόσμος μπορεί να υποφέρει. Ο κορωνοϊος κρατάει ακόμα με επιπτώσεις σε υγεία και οικονομία και οι ελλείψεις σε νοσοκομεία μεγάλες. Φανταστείτε ένα ψύχος εκτεταμένο πιθανώς να καταστρέψει καλλιέργειες να ανεβάσει περαιτέρω τις τιμές και να γίνει η καταδίκη μας. Ο κρατικός μηχανισμός δεν είναι και στα καλύτερά του, ας θυμηθούμε τις φωτιές το καλοκαίρι. Πέρσι η Μήδεια άφησε περιοχές της Αττικής για πόσες ώρες χωρίς ρεύμα μέσα στο σκοτάδι και το κρύο, οπότε μήπως ειδικά φέτος να μην γίνουν αυτά τα σενάρια παρά μόνο για τα πολύ ορεινά;;; Συγγνώμη για το μακροσκελές.

Φίλε μου για όλα τα παραπάνω δεν φταίει ο καιρός.. Ας ρίξουμε τις ευθύνες εκεί που πρέπει... Είναι σαν να λες να κλείσει το σχολείο επειδή το παιδί μου δεν διαβάζει

Επεξεργάστηκε από Michael
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, BillG είπε:

Ας το δούμε θετικά και να μην στενοχωριόμαστε. Μια κακοκαιρία με χιόνια και χαμηλές θερμοκρασίες σε πεδινές και παραθαλάσσιες περιοχές, μπορεί να είναι κάτι όμορφο, αλλά μπορεί να εξελιχθεί σε μεγάλο κακό, ειδικά φέτος με την ακρίβεια σε ρεύμα, πετρέλαιο και τρόφιμα πολύς κόσμος μπορεί να υποφέρει. Ο κορωνοϊος κρατάει ακόμα με επιπτώσεις σε υγεία και οικονομία και οι ελλείψεις σε νοσοκομεία μεγάλες. Φανταστείτε ένα ψύχος εκτεταμένο πιθανώς να καταστρέψει καλλιέργειες να ανεβάσει περαιτέρω τις τιμές και να γίνει η καταδίκη μας. Ο κρατικός μηχανισμός δεν είναι και στα καλύτερά του, ας θυμηθούμε τις φωτιές το καλοκαίρι. Πέρσι η Μήδεια άφησε περιοχές της Αττικής για πόσες ώρες χωρίς ρεύμα μέσα στο σκοτάδι και το κρύο, οπότε μήπως ειδικά φέτος να μην γίνουν αυτά τα σενάρια παρά μόνο για τα πολύ ορεινά;;; Συγγνώμη για το μακροσκελές.

καρχην σοβαρες καλλιεργειες τωρα δεν υπαρχουν οσο για τα αλλα γι αυτο λεμε αφηστε το σε μας που υπαρχουν οι υποδομες κ δεν χρειαζομαστε κ ιδιαιτερο κρυο χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εν τω μεταξύ δεν έχει ενδιαφέρον να δεις τρεξίματα  όταν από πριν καταλαβαίνεις περιπου  τι θα δείξουν βάσει των σχολίων που  βλέπουμε εδώ.  😂😂😂

Επεξεργάστηκε από stathis2b
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, stathis2b είπε:

Εν τω μεταξύ δεν έχει ενδιαφέρον να δεις τρεξίματα  όταν από πριν καταλαβαίνεις περιπου  τι θα δείξουν βάσει των σχολίων βλέπουμε 😂😂😂

ναι αλλα καποιες φορες καποιοι βιαζονται

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Michael είπε:

Φίλε μου για όλα τα παραπάνω δεν φταίει ο καιρός.. Ας ρίξουμε τις ευθύνες εκεί που πρέπει...

Ναι, αλλά θα συμβάλλει. Φαντάσου να κάνει μια Αριάδνη με πόσες μέρες κάτω από το μηδέν όλο το 24ωρο ακόμη και σε παραθαλάσσιες πόλεις της Βόρειας και Κεντρικής Ελλάδας...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ανατολικότερα ο τζιφος εννοείται, λογικά θα βγάλει καλό προσηνεμο πριν τα στείλει όλα στον αγύριστο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

Ανατολικότερα ο τζιφος εννοείται, λογικά θα βγάλει καλό προσηνεμο πριν τα στείλει όλα στον αγύριστο

Χαχαχα δε πειράζει αστούς να πάρουν ματι κι εκείνοι λιγο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...