Jump to content
ΜΠΑΜΠΗΣ MJT

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2022 Α'

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, Ζερίκιος είπε:

Είναι ξεκάθαρο ότι ζούμε μια νέα πραγματικότητα. Οι εποχές και συγκεκριμένα οι χειμώνες δεν έχουν πια συνεχή ροή. Κάνει μια καλή 2-3ήμερη κακοκαιρία, μετά 10 μέρες απουσία καιρικού ενδιαφέροντος. Μετά κάνει ένα δυνατό πενθήμερο, μετά ξανά πάλι απουσία καιρικού ενδιαφέροντος για 10-15 μέρες. Κι αν το Φλεβάρη κάνει μια Μήδεια/Αριάδνη, στο τέλος οι περισσότεροι θα θεοποιούν και τον φετινό χειμώνα, γιατί ΚΑΙ ο καιρόφιλος έχει κοντή μνήμη.

Φέτος 12 μέρες είναι οι σάπιες πάντως. 26/12 - 6/1. Πάντα υπάρχουν και περίοδοι με καλό καιρό. Ο Χειμώνας συνολικά δεν είναι κακός. Απλά δεν έχει κάνει (ακόμη) πεδινό χιόνι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

οκ ότι να ναι, έχουμε φτάσει πλέον ούτε στις αρχικές συνθήκες να μην συμφωνούν τα μοντέλα [προφανώς όλα έχουν διαφορετικές Α.Σ., αλλά όχι και έτσι)

 

το ούκμο πήγε βορειότερα από το πρωί

ukmo-0-108.png?0UW96-21.GIF?06-16

 

Για πες τωρα εδω αμα εβγαινε το ουκμο θα ήταν τα 850 κάτω από 0 να δω καμία παπλαμουδα ;;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Galanto είπε:

Για πες τωρα εδω αμα εβγαινε το ουκμο θα ήταν τα 850 κάτω από 0 να δω καμία παπλαμουδα ;;;

Κάτω από το 0, λίγο δύσκολο Αντώνη, αλλά εκεί πάνω στο 0 θα είσαι. το όριο του ορίου. 

Πάντως για τα μακρινά το ούκμο δεν μου ρέσει καθόλου. Έχω εντοπίσει μια πιθανή αποκοπή, που δεν πρέπει αυτή την φορά να γίνει ΜΕ ΤΙΠΟΤΡΑ στον ατλαντικό.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Snowaddict είπε:

Τζιφός εν τω μεταξύ ξανά κολλημένος. Έχει αρχίσει να εκνευρίζει λίγο

Ούτε στο wetter ανανεώνει, οπότε είναι θέμα του ΝΟΑΑ μάλλον, αφού δεν ανανέωσαν ούτε οι δείκτες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

Κάτω από το 0, λίγο δύσκολο Αντώνη, αλλά εκεί πάνω στο 0 θα είσαι. το όριο του ορίου. 

Πάντως για τα μακρινά το ούκμο δεν μου ρέσει καθόλου. Έχω εντοπίσει μια πιθανή αποκοπή, που δεν πρέπει αυτή την φορά να γίνει ΜΕ ΤΙΠΟΤΡΑ στον ατλαντικό.

Ποπο αντε να δουμε εχει καλα 500 και πιστεύω ότι ισως το δουμε 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Ποπο αντε να δουμε εχει καλα 500 και πιστεύω ότι ισως το δουμε 

Πιο βόρεια και ο τζίφος, οκ, πραγματικά δεν γίνεται αυτό. Κάτι τρέχει με τις αρχικές συνθήκες του αικον από τον ΟΚτώβρη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κακο που φεύγει βορειότερα το χαμηλό για Στερεά-πελ/Νήσο..υπάρχει κίνδυνος να φύγουν οι συγκρίσεις βορειότερα και να χάσουμε τον υετό

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ποπο το ουκμο δευτρα ά μεσημερι  ε εχει κατω απο το 0 χαχαχα

Τη Τρίτη μεσημερι ομως με εχει στο συν, θα μας βγάλει τη ψυχή ο βρωμοκαιρος 

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η λίμνη στα 500 που υπάρχει περίπτωση να κατηφορήσει από τα βορειοανατολικά εκεί γύρω στις 11-13 του μήνα ίσως κάνει την έκπληξη 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...