Jump to content
ΜΠΑΜΠΗΣ MJT

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2022 Α'

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

Βασικά το βροχοχαμηλό θέλω να βγει όσο πιο δυνατό γίνεται διότι τέτοιες ευκαιρίες δε δίνονται κάθε εβδομάδα...😂

ens_image.php?geoid=52508&var=201&run=12&date=2022-01-06&model=gfs&member=ENS&bw=1

Για μετά (13-15/1) έγινε ένα θετικό βήμα αλλά δε λέει και πολλά διότι είναι ακόμη πολύ μακριά και υπάρχουν πολλά που μπορεί να αλλάξουν.

Αναμένω να δω και ευρωπαϊκό (κυρίως τα ανσάμπλ του) με την ελπίδα να δείξει όσες περισσότερες βροχές (και χιόνια στα ορεινά μας) για Τρίτη - Τετάρτη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, johnagp είπε:

χειμωνα με τα κυαλια ψαχνουμε..Δεν ειναι χειμωνας αυτος ελεος πια

Χωρις να θελω να δημιουργησω ενταση... Χειμωνας δεν ειναι μονο χιονια στα πεδινα 

Ο Δεκέμβρης βγηκε πανω κατω φυσιολογικος σε θερμοκρασιες και με βροχοπτωσεις πανω απτον μεσο ορο στις περισσοτερες περιοχες της χωρας και αρκετα χιονακια 

Τωρα ο Γεναρης μπηκε με ζεστη αλλα απο αυριο ηδη αλλαζει το σκηνικο 

Με αυτα τα λιγα ο χειμωνας ειναι φυσιολογικος μεχρι στιγμης Ελλαδα ζουμε

Επεξεργάστηκε από baristrs
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καλησπέρα καλη χρονία και χρόνια πολλά για σήμερα!!

χαοτική η φάση απο τη στιγμή που δεν ε΄χουμε ξακάθαρους  αυλώνες και παίζουμε με ψυχρές λίμνες.

οι γνώστες ας μας διαφωτισόυν τις επόμενες μέρες οσο το δυνατόν περισσότερο🙂

 

υγ1 αμα θέλει να χιονίσει θα χιονήσει μη τρώγεστε!

 ΥΓ2 πριν το ευρωπαικό

img.jpg.31389ceba8bdad734d5f8a470d17e900.jpg

Επεξεργάστηκε από Dim_pas
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, baristrs είπε:

Χωρις να θελω να δημιουργησω ενταση... Χειμωνας δεν ειναι μονο χιονια στα πεδινα 

Ο Δεκέμβρης βγηκε πανω κατω φυσιολογικος σε θερμοκρασιες και με βροχοπτωσεις πανω απτον μεσο ορο στις περισσοτερες περιοχες της χωρας και αρκετα χιονακια 

Τωρα ο Γεναρης μπηκε με ζεστη αλλα απο αυριο ηδη αλλαζει το σκηνικο 

Με αυτα τα λιγα ο χειμωνας ειναι φυσιολογικος μεχρι στιγμης Ελλαδα ζουμε

σιγα τον φυσιολογικο τα παλια τα χρονια γινοταν στην χωρα χαμος απο κρυο και χιονια τωρα περιμενουμε με το ζορι καμια αναλαμπη

Επεξεργάστηκε από Αττικαριος_
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Αττικαριος_ είπε:

σιγα τον φυσιολογικο τα παλια τα χρονια γινοταν στην χωρα χαμος απο κρυο και χιονια τωρα περιμενουμε με το ζορι καμια αναλαμπη

Ετσι..Εγω που ειμαι 40 χρονων θυμαμαι οταν πρωτοπηρα αμαξι..Αρχες 2000..Του φοραγα χιονολαστιχα στα πετραλωνα συνεχεια..Απο Οκτωβρη μεχρι Μαρτη.🤣

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Αττικαριος_ είπε:

σιγα τον φυσιολογικο τα παλια τα χρονια γινοταν στην χωρα χαμος απο κρυο και χιονια τωρα περιμενουμε με το ζορι καμια αναλαμπη

Μαλλον πρεπει να μετακομισε η χωρα φιλε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Ετσι..Εγω που ειμαι 40 χρονων θυμαμαι οταν πρωτοπηρα αμαξι..Αρχες 2000..Του φοραγα χιονολαστιχα στα πετραλωνα συνεχεια..Απο Οκτωβρη μεχρι Μαρτη.🤣

Μην αγχωνεσαι για λαστιχα φιλε μου..τωρα και κινεζικα να φορας δεν υπαρχει θεμα...το μπαλκονι ετοιμασε εσυ.....😂😂😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ρε παιδια δεν θελουμε τις βροχες μονο τα χιονια περιμενουμε πλεον μην σας νοιαζουν τοσο πολυ οι βροχες μεσα στον γεναρη καλες οι βροχες αλλα γεναρης = χιονια οχι βροχες

Επεξεργάστηκε από Αττικαριος_
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

26 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Μάλλον χαλασε αρκετα το 17 με 20 και δε θα έρθει αλλα σιγα πρωτη φορα ειναι ας βελτιωθεί αυτο στις 10 με 12 ας μείνει ετσι και ας μη κανει τιποτα..

μοναχοφαη μου εσυ!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Παίονας είπε:

μοναχοφαη μου εσυ!!!

Χαχαχαχαχα,,  Ε ας το παίξω κι εγώ έτσι,, αφού όλοι θέλουν βροχές ας χιονίσει σε εμένα και ας βράζετε οι υπόλοιποι χαχααχχα...απλά δε βλέπω μέλλον γιατί πιο μετά 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Αττικαριος_ είπε:

ρε παιδια δεν θελουμε τις βροχες μονο τα χιονια περιμενουμε πλεον μην σας νοιαζουν τοσο πολυ οι βροχες μεσα στον γεναρη καλες οι βροχες αλλα γεναρης = χιονια οχι βροχες

Και οι βροχές καλές είναι αλλά ειδικά Γενάρη είναι προτιμότερο να έρχονται με χειμωνιάτικες θερμοκρασίες όπως τις επόμενες μέρες και όχι με 18άρια και 20άρια λες και είμαστε τροπική χώρα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Άλλο τρέξιμο απο τον ευρωπαιο δεν είναι τόσο καλό για δω μάλλον στο χαμηλό καθώς δε νομίζω να χει υετο , και πέταξε λίμνη..😊

για την μίξα λές ?? κατω από τις  αζόρες ... ??

βάλτε μετα και υετό κα΄ποιος παίου

Επεξεργάστηκε από freeze
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...