Jump to content
ΜΠΑΜΠΗΣ MJT

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2022 Α'

Προτεινόμενες αναρτήσεις

νομιζω παει νακατεβασει νεο ψυχος το ευρωπαικο μετα τις 15 του μηνα..

 

Επεξεργάστηκε από Αττικαριος_
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 minutes ago, BrainA said:

Δεν έχει λογική gfs αλλά λογική gem ο παίος. Ο εμποδισμός στο γφς γινεται μιά "παράλληλη λωρίδα" - εμποδιο (έστω προσωρινό) στο ψύχος από τα βόρεια. Τέτοιο πράγμα δεν δείχνει ούτε ο παίος ούτε το τζεμ.

εκανα edit και εγραψα μετα σαν καταληξη.... οσο αφορά την λίμνη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στις λιμνες αυτες δεν προβλεπεται ο υετος ,γιατι δεν υπαρχει ενιαιο μετωπο η' καποιο σταθερο χαμηλο,αλλα μικρες διαταραχες και την χαρακτηριζουν οι τοπικοτητες. Αρα,το τελευταιο πραγμα που θα 'ψαξει' ενα παγκοσμιο μοντελο,ειναι τον υετο!!

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, south coast είπε:

δεν ξέρω αν εννοεις για εδώ?

120-515GR.thumb.gif.2eaf3810f0ed5e8374306e221dac5bd7.gif

 

αν είναι αυτήν η θέση του ,τοτε και τα βόρεια θα παμε καλά....για τα κεντρικά δεν το συζητώ...απόλαυση...ευχαριστώ συντροφε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, south coast είπε:

εκανα edit και εγραψα μετα σαν καταληξη.... οσο αφορά την λίμνη

ιδια ειναι τζιφος και παιος.........αστους να λενε,,,!!! 🙂 πιασαν τον εμποδισμο και τον ψηριζουν !!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, bardaris είπε:

αν είναι αυτήν η θέση του ,τοτε και τα βόρεια θα παμε καλά....για τα κεντρικά δεν το συζητώ...απόλαυση...ευχαριστώ συντροφε.

για ποτε μιλας;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

βαζει λιγο χιονακι προς ανατολικη Αττικη το ευρωπαικο αλλα θελει βελτιωση στα επομενα αν ειναι.. (ο πριν χατης ηταν του γφς εκανα λαθος)

snowdepth_20220106_12_186.jpg

Επεξεργάστηκε από Αττικαριος_
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

o παίος έκανε μια γενναία μετατόπιση σε σχεση με το προηγούμενο τρέξιμο στις 72 στην κλίση του Αζορικού ... αν κα΄νει και άλλη μια στις 144 βορειότερη και λεπτύνει την βάση του θεωρώ πως θα έρθει στην αγγάλη του Ιονίου ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Παίονας είπε:

για ποτε μιλας;

 

3 λεπτά πριν, Παίονας είπε:

για ποτε μιλας;

από τις 11 και μετά...οπως δείχνει και ο χάρτης.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Χαχαχαχαχα,,  Ε ας το παίξω κι εγώ έτσι,, αφού όλοι θέλουν βροχές ας χιονίσει σε εμένα και ας βράζετε οι υπόλοιποι χαχααχχα...απλά δε βλέπω μέλλον γιατί πιο μετά 

Χαχαχα σωστος.Εγω για εδω μονο που βλεπω B.A ρευμα ξερω τι καιρο θα εχω στα Γιαννενα.Το εχω δει απειρες φορες αυτο το εργο.

Τωρα για τα Γρεβενα μιας και ειναι πιο ψυχρα και απο τα Γιαννενα και γενικα ανηκουν στις ψυχρες  πολεις της ελλαδας με υψομετρο 500+ μετρα μακρια απο θαλασσα στην κατηγορια των χαμηλων ημιορεινων περιοχων κανονικα θα επρεπε ηδη σε εναν φυσιολογικο χειμωνα να μετρανε χιονοστρωσεις.Αλλα φετος δυστυχως και εκει χαλια τα πηγε μεχρι στιγμης.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 minutes ago, bardaris said:

αν είναι αυτήν η θέση του ,τοτε και τα βόρεια θα παμε καλά....για τα κεντρικά δεν το συζητώ...απόλαυση...ευχαριστώ συντροφε.

Εχει πορεία  Πυλο-Αργολιδα -Αττικη-Σποραδες και βγάζει και αλλο κεντρο Ιονιο

Επεξεργάστηκε από south coast
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

κατι μου λεει οτι αυτη η κατεβασια ανατολικα ειναι δικια μας αλλα παντα ανχονοντε τα μοντελα οταν ειναι κατι καλο για εδω θα δουμε στα επομενα

ECM0-240.GIF

Επεξεργάστηκε από Αττικαριος_
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 minutes ago, sakis13 said:

Ερχονται ξενυχτια και ξενιτιες μακρυα απο την συζυγο και την θαλπωρη της κρεβατοκαμαρας..

s-87aa722c5540353a6b979ef5e81b4decab701b46.gif

falling-asleep-tired.gif

Η αλήθεια ειναι οτι μοντελικά δεν έχει ξαναυπάρξει πιο ξεκούραστος χειμώνας μέχρι στιγμής,ούτε ξενύχτια ούτε τίποτα ακόμα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, heavy snow είπε:

Χαχαχα σωστος.Εγω για εδω μονο που βλεπω B.A ρευμα ξερω τι καιρο θα εχω στα Γιαννενα.Το εχω δει απειρες φορες αυτο το εργο.

Τωρα για τα Γρεβενα μιας και ειναι πιο ψυχρα και απο τα Γιαννενα και γενικα ανηκουν στις ψυχρες  πολεις της ελλαδας με υψομετρο 500+ μετρα μακρια απο θαλασσα στην κατηγορια των χαμηλων ημιορεινων περιοχων κανονικα θα επρεπε ηδη σε εναν φυσιολογικο χειμωνα να μετρανε χιονοστρωσεις.Αλλα φετος δυστυχως και εκει χαλια τα πηγε μεχρι στιγμης.

Ας έρθει η ψυχρή λίμνη στο Ιόνιο και βλέπουμε τι θα γίνει.. Θα φτιαριζεις στα, Γιαννενα🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...