Jump to content
ΜΠΑΜΠΗΣ MJT

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2022 Α'

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, North _ Walker είπε:

Το Τζεμ πάντως για εδώ δίνει 24ωρες χιόνι...

Το τζεμ είναι να το τυλίξουμε όλοι πακέτο για το σπίτι. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

λοιπον αυτη ηκακοκαιρια εαν τελικα ερθει σιγουρα θα εχει περασμα απο βορεια κ καταληξη προσηνεμα    τωρα ενταση κ διαρκεια για την καθε περιοχη θα εξαρτηθει απο το που θα σκασει οαυλωνας

ΥΓ, εμπιστευομαι βγγελη που ειναι γατα σ αυτα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

νομίζω οτι τα θέματα θα είναι τα εξής...

-Κυκλογέννεση στο Ιόνιο η οποία ομως ακόμη δεν είναι δεδομένη και δεν χρειάζεται να είναι σε αυτές τις ώρες...

-Προσήνεμα μεγάλο φαβορί για κάτι καλό εως πολύ καλό....λίγο οι Τ όμως...είναι ενα θέμα..καθώς οι ψυχρές μάζες όπως είπε ο Ζιακόπουλος είναι θαλάσσιες και όχι ηπειρωτικές...

-Σενάριο μικρό που όμως δεν αποκλείεται εως τώρα είναι κυκλογέννεση στο Ιόνιο...και καπάκι δημιουργία νέου χαμηλού....δυτικότερα του....εκεί τα πράγματα είναι ζόρικα..ειδικά για τα ΚΒ μπορεί να βγει κάτι πολύ καλό.

Φυσικά όλοι μας ξέρουμε οτι από Τρίτη μεσημέρι θα αρχίσουμε να ησυχάζουμε κλειδώνοντας κατι η οχι...για το ΣΚ τα αυριανά 12ζ ευρωπαικό και UKMO.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Περσι ειχαμε την Κινα...Φετος..Θα παραμεινουμε στα κοκκινα αλλα απο την αλλα πλευρα..Κυματιζε αγαπη μου...

flag-canadi-flickr.com-jeff.smith.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, bardaris είπε:

νομίζω οτι τα θέματα θα είναι τα εξής...

-Κυκλογέννεση στο Ιόνιο η οποία ομως ακόμη δεν είναι δεδομένη και δεν χρειάζεται να είναι σε αυτές τις ώρες...

-Προσήνεμα μεγάλο φαβορί για κάτι καλό εως πολύ καλό....λίγο οι Τ όμως...είναι ενα θέμα..καθώς οι ψυχρές μάζες όπως είπε ο Ζιακόπουλος είναι θαλάσσιες και όχι ηπειρωτικές...

-Σενάριο μικρό που όμως δεν αποκλείεται εως τώρα είναι κυκλογέννεση στο Ιόνιο...και καπάκι δημιουργία νέου χαμηλού....δυτικότερα του....εκεί τα πράγματα είναι ζόρικα..ειδικά για τα ΚΒ μπορεί να βγει κάτι πολύ καλό.

Φυσικά όλοι μας ξέρουμε οτι από Τρίτη μεσημέρι θα αρχίσουμε να ησυχάζουμε κλειδώνοντας κατι η οχι...για το ΣΚ τα αυριανά 12ζ ευρωπαικό και UKMO.

Δηλ θα είναι δύσκολα για τα τελείως πεδινά στα προσήνεμα να δουν χιόνι; 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, Παίονας said:

παντως ετσι οπως ειναι τωρα ειναι ενας καταπληκτικος χιονιας τουρκιας δειτε υετο

Θάβεται η Τουρκια όλος ο υετος εκει ειναι 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, sakis13 είπε:

Περσι ειχαμε την Κινα...Φετος..Θα παραμεινουμε στα κοκκινα αλλα απο την πλευρα..Κυματιζε αγαπη μου...

flag-canadi-flickr.com-jeff.smith.jpg

αν κ δεν μου αρεσουν τα χρωματα τι να κανουμε χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

το σύστημα ονοματοδοσίας ακολουθεί το λατινικό αλφάβητο σύμφωνα με την συνεργασία που γίνεται μεταξύ του ΕΑΑ , της Κύπρου και του Ισραήλ 

 

"Athina, Ballos, Carmel, Diomedes, Elpis, Filippos, Genesis, Helios, Irit, Kalypso, Lavi, Meliti, Nikias, Ora, Paris, Raphael, Semeli, Thomas, Uranis, Vion, Xenios, Yasmin, Zefyros."

 

Αυτή είναι η σειρά.

 

Η "ΕΛΠΙΔΑ" ΑΙΡΧΑΙΤΕ! 

Επεξεργάστηκε από giannis.mar
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, stathis2b είπε:

Δηλ θα είναι δύσκολα για τα τελείως πεδινά στα προσήνεμα να δουν χιόνι; 

ευτυχώς δεν είναι να εμπιστεύεσαι σήμερα οποιοδήποτε χάρτη....σήμερα αττική ας πούμε δίνουν -7 -8 στα 850 hpa και -34 στα 500,σε αυτην την περίπτωση...θεωρώ οτι τα πράγματα δεν είναι ευκολα....αλλά νομίζω οτι βιαζόμαστε πολύ,παρα πολύ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία 

Και αν αύριο δεν έχουμε σημάδι θα χρησιμοποιήσω την φράση ενός σοφού 

Δεν περιμένω τίποτα δεν ελπίζω τίποτα είμαι ελευθ....εεεεε κεντροβορειος 

Επεξεργάστηκε από freeze
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μανώλη Σιωπή αν είσαι εδώ και μας διαβάζεις, αν χρειάζεσαι υπηρέτη, νταντά για το παιδί σου, μπάτλερ, μπογιατζη, γραμματέα, μάγειρα, ότι και να θες τα κάνω όλα κ έρχομαι Τραπεζούντα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Να πω πως ονειρευομαι πλεον με περισσιο θαρρος (και αυταπαρνηση) ενα νεο 2004 - 2008 αλλα με μεγαλυτερη διαρκεια ?

Νομιζω πως ναι ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, freeze είπε:

Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία 

Και αν αύριο δεν έχουμε σημάδι θα χρησιμοποιήσω την φράση ενός σοφού 

Δεν περιμένω τίποτα δεν ελπίζω τίποτα είμαι ελευθ....εεεεε κεντροβορειος 

κι ομως τα σημαδια ειναι πολλα φιλε μου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, bardaris είπε:

ευτυχώς δεν είναι να εμπιστεύεσαι σήμερα οποιοδήποτε χάρτη....σήμερα αττική ας πούμε δίνουν -7 -8 στα 850 hpa και -34 στα 500,σε αυτην την περίπτωση...θεωρώ οτι τα πράγματα δεν είναι ευκολα....αλλά νομίζω οτι βιαζόμαστε πολύ,παρα πολύ...

Καλα με αυτες τις Τ και αυτήν την υποστήριξη δεν το λες άσχημα. Εκτός αν μιλας για καλή χιονοστρωση. Εκει είναι αλλο θέμα 

Τεσπα όπως τα λες ειναι, κι εγώ ρώτησα καθαρά σε θεωρητικό επίπεδο. Δεν ειναι αυτή η στιγμή για να κλειδώνεις πράγματα 

Επεξεργάστηκε από stathis2b
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, bardaris είπε:

ευτυχώς δεν είναι να εμπιστεύεσαι σήμερα οποιοδήποτε χάρτη....σήμερα αττική ας πούμε δίνουν -7 -8 στα 850 hpa και -34 στα 500,σε αυτην την περίπτωση...θεωρώ οτι τα πράγματα δεν είναι ευκολα....αλλά νομίζω οτι βιαζόμαστε πολύ,παρα πολύ...

Δεν ειναι τι δειχνει τοπικα ομως αλλα ολο το μεγεθος του χαμηλου , οι πιεσεις απο τον αζορικο αλλα και η δεξαμενη ψυχους που μπορει να ξερναει μεσω του αυλωνα ακαταπαυστα.

Υπαρχουν τρομερες προδιαγραφες για αυτοβελτιωση και οχι για την σχεδον μονιμη εξασθενηση που εχουμε γινει θεατες τα τελευταια χρονια ..

Αυτη τη φορα ταιριαζει η φραση "ΜΠΟΡΕΙ ΤΟ ΠΑΛΙΚΑΡΙ"

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Είμαστε κοντά σε χιονοβομβα χαμηλό τα βόρεια..σύντομο μιας μέρας το πολύ αλλά σούπερ αποτέλεσμα..υπάρχει και άλλη φάση αλλά λίγο δύσκολο προς το παρον

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Παίονας είπε:

κι ομως τα σημαδια ειναι πολλα φιλε μου

Εννοείται ... Καλαμπουριζουμε ακόμα νωρίς είναι ... Αλλά θέλω (αν έρθει ) κάτι παραπάνω από ένα απλό πέρασμα ....(αν και βολεύομαι και με αυτό ..... Αλλά δεν το λέω..χαχα) 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...