Jump to content
baristrs

Αναφορές ισχυρής χιονοκακοκαιρίας ''ΕΛΠΙΔΑ'' 21/01-25/01

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εδώ δεν έχει σταματήσει λεπτό!!!Εχω την εντύπωση ότι θα γίνει της φυλής λίγο αργότερα!!!Νομίζω εύκολα στους 15-20 έως τώρα!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ύφεση των φαινομένων εδώ και μισή ώρα, πλέον φτυνει μυγάκια. Η θερμοκρασία σταθερά στον -1 ενώ φυσάει ένας μέτριος δυτικός. Από χιονόστρωση μέτρησα 5-7cm στους δρόμους και 7-12 στο έδαφος και τις "ευκολες επιφάνειες". Σε σχέση με το τι περίμενα να γίνει σήμερα τα πήγαμε ανέλπιστα καλά!

Δεν νομίζω να είναι το τέλος πάντως. Νέα Αγχίαλο και Βόλο βλέπω ξανά έκλεισε ο καιρός και η δορυφορική συνεχίζει να είναι καλή. Θέλω να πιστεύω ότι μέχρι τα μεσάνυχτα θα χιονιζόμαστε κατα διαστήματα...

Ένα ακόμη βίντεο από πριν

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δειτε λιγο δορυφορικη https://en.sat24.com/en/gr/visual5 σαν να ερχεται ενα τερας Αθηνα? Λετε παλι να πιασει Υμμητο και ανατολικα??

Βλεπω φωτος απο νεα μακρη επικ! Κεντρο μηδεν! Τρομερη εμμονη αλλα λογικο ετσι γινεται στα snow bands

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μπουμπουνητο τρελό!!! Μόλις τώρα. Σε γενικές γραμμές πάντως ακόμα και εμείς εδώ στα ΒΔ τα έχουμε πάει ψιλομέτρια για τα δεδομένα μας. Εχουμε βέβαια καμια 15ρια πόντους σε εύκολες επιφάνειες και καμια 8-9 σε δρόμους. Θερμοκρασία 0.3 αυτή τη στιγμή. Μπορούμε και καλύτερα πάντως. Εχει δουλέψει το ανατολικό τόξο μέχρι στιγμής, παρά το γεγονός οτι μέχρι τις 9.30 παίζαμε πολύ δυνατή μπάλα χαχαχα. 

Οι νιφάδες δεν είναι τόσο χοντρες όπως στη Μηδεια. Ουτε καν δλδ. Αλλα μην ήμαστε και αχάριστοι. 

Το θέμα είναι να στρώσει και πιο χαμηλά σε όλα τα δυτικά αλλά και στο κέντρο που βλέπω οτι ακόμα έχουμε μεγάλο θέμα τόσο σε θερμοκρασίες όσο και σε υετό. Μετά τις 14.00 τα καλά λοιπόν (ελπίζω) για το δυτικό τόξο και το κέντρο της Αθήνας, έστω λόγω θερμοκρασιών. Επίσης κεντρικο - βόρεια, Φιλαδέλφεια, Νεα ιωνία κτλ δεν βλέπω κάτι καλό μέχρι στιγμής. 

Οχι τόσο για εδώ αλλά για πιο χαμηλά. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...