Jump to content
baristrs

Αναφορές ισχυρής χιονοκακοκαιρίας ''ΕΛΠΙΔΑ'' 21/01-25/01

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά σόρρυ αλλά βλέπω μεγάλες τοπικότητες. Πχ Φάληρο που βλέπω κάμερα είναι στα ίδια με το κέντρο της Γλυφάδας ενώ πιο πάνω η Άνω Γλυφάδα χάνεται μου λέει η ξαδέρφη μου.

Αντίστοιχα Πειραιάς, δυτικά και κέντρο Ομόνοια δε μπορεί να το στρώσει ούτε στα γρασίδια. Έχει κάτσει περίεργα ο υετός βλέπω.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βλέπω κάποια παιδιά κυρίως στα νότια να στεναχωριούνται... παιδιά, ακόμη δεν έχει έρθει το κυρίως πιάτο... έχουμε να δούμε ακόμη πράματα και θάματα... το αυριανό πρωινό (για να μην πω και από το απόγευμα που θα πέσουν κι άλλο οι Τ), θα βρει την Αττική θαμένη απ' άκρη σ' άκρη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αμείλικτη η δορυφορική. Καλά τώρα σκοτείνιασε και ρίχνει τα άντερά του.

https://www.kairosradar.gr/rantar-kairou?center=39,23.68&zoom=7.46&layer=wr

Χωρίς ανάσα... ΧΙΟΝΟΘΥΕΛΛΑΑΑΑΑΑΑΑ ΚΑΙ ΔΕΙΤΕ ΜΕΤΑ ΤΙΣ 14:00

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν θυμάμαι καλά το πρωί της Δευτέρας το είχαμε δρομολογημενο ως προεόρτιο και λέγαμε από μεσημέρι-απογευμα τα δυνατά φαινόμενα. Είναι νωρίς για απολογισμό ακόμα δεν είμαστε στο κυρίως πιάτο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, EVIA 1987!! είπε:

Εδω στη Χαλκιδα εχουμε παυση με ξεσπασματα μονο την τελευταια ωρα! Οι Τ τραγικες….κακοποιειται το χιονι χωρις ελεος. Με -9 και παιρνουμε…..

χαρειτε το αδερφια οπου το ριχνει!

μου κάνουν και μένα εντύπωση οι Τ. Ακόμη και την ώρα του χαμού εδώ, με -11 στα 850 και μέχρι -1,1 πήγε. Ε σιγά. Περίμενα πιο κάτω. Μήπως οι Τ στα 850 είναι πιο πάνω;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

..... παλικάρια μου ..... παρόλο που το περιμέναμε δεν σας κρύβω ότι έχω χ$στεί 😍😂 από τη χαρά μου ...... 

..... βγήκα μια βολτούλα 1 + ώρα ..... 11.55 στη ταράτσα της πολυκατοικίας που μένω μέτρησα με μέτρο 16 cm .....!!!!!... σε 3.5 ώρες ..... σε 10 πόσο .....???? ..... άντε θα θυμηθείτε και λίγο τα μαθηματικά ...... 🤣 ......χαχαχαχαχαχαχα......

DSCN6513.thumb.JPG.e028b49d89c102ad0bcef5aefb7b437f.JPG

DSCN6516.thumb.JPG.9e63f017556ef5e8804a6f95aa22798f.JPG

DSCN6530.thumb.JPG.f8032aa6c5160ffe0c7b3b8e896c0f11.JPG

DSCN6558.thumb.JPG.a06d7d3978239de3659c995c01766930.JPG

..... η ταράτσα μας .....

DSCN6556.thumb.JPG.1cf64f630556404caee46eeae90ffdfc.JPG

 

 

 

Επεξεργάστηκε από THUNDERSNOW1965
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, South Athens είπε:

Η ομόνοια σε ποιά κοσμάρα ζει?Γιατί δε στρώνει???

 

https://www.meteocam.gr/AthensOmonoia

Εδώ δε στρώνει εδώ στα 250...  (τωρα τη τελευταία ωρα το παλεύει)
¨ο λόγος ότι δεν μας ευνοεί αυτό το τόξο.. πιάνει ας πούμε από Κηφισίας και Ανατολικά ..
Δείτε μετεοσταθμούς .. Ίλιον αγ.Αναργ. Γαλάτσι υψηλές Τ  ..θετικές δλδ!
Ενώ ηλιούπολη και γενικά ανατολικά πιο χαμηλές

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, snowspir είπε:

Εθνική οδός, ύψος Νέας Φιλαδέλφειας, ούτε στο πεζοδρόμιο δεν έχει πιάσει...IMG_20220124_123345.thumb.jpg.9d3a667d7b86b750a85979f97898e691.jpg

Στο Δυτικό Τομέα της Αθήνας, ενώ είχαμε ξεκινήσει κάπως δυνατά, δεν έχουν πάει καλά τα πράγματα όσο αλλού, όπως έγραψα και σε άλλο ποστ. Τώρα κάτι πάει να γίνει....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΝΑ ΤΙ ΚΑΝΕΙ ΤΟ -41 🙂 

ΕΠΙΣΗΣ ΞΕΠΕΡΑΣΑΜΕ ΤΟΝ ΥΕΤΟ ΠΟΥ ΕΔΙΝΕ ΤΟ GFS ΗΔΗ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΠΟΛΥ. 

Και αγχωνομασταν τοσες μερες με τον υετο χαχα ειμαστε λιγο κλοουνς 🤣

Γιναμε αμερικη new york toronto buffalo δεν ξερω και γω τι  δεν ειμαι καλα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, EVIA 1987!! είπε:

Εδω στη Χαλκιδα εχουμε παυση με ξεσπασματα μονο την τελευταια ωρα! Οι Τ τραγικες….κακοποιειται το χιονι χωρις ελεος. Με -9 και παιρνουμε…..

χαρειτε το αδερφια οπου το ριχνει!

ΓΙΑ ΔΕΣ ΕΞΩ.. ΧΑΧΑΧΑ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για τα νότια και νοτιοδυτικά δε νομίζω είναι μόνο οι θερμοκρασίες. Τοπικά πρέπει να έχουμε λιγότερο υετό σε κάποια σημεία. Πχ Πειραιάς κάνει μπαμ από την κάμερα οτι δεν έχει υετό ικανό. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...