Jump to content
baristrs

Αναφορές ισχυρής χιονοκακοκαιρίας ''ΕΛΠΙΔΑ'' 21/01-25/01

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντως αυτή η κακοκαιρία αν είχε μεγαλύτερη διαρκεία και δεν αδικούσε το δυτικό τόξο είχε τα φόντα να περάσει συνολικά το 2002 . Εδώ νομίζω ότι σαν γενική αίσθηση θα την έβαζα 3η μετά το 2002 και το 2008 . 
 

για την περιοχή μου μιλάω πάντα έτσι . Για άλλες περιοχές θα ήτανε ανώτερη η χειρότερη .

Επεξεργάστηκε από Giannis.snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επιβεβαιώνω και με βίντεο αυτό που είχα γράψει χθες βράδυ για χιονόπτωση στη Σύμη. Στο αυτοκίνητο ο δήμαρχος Σύμης καθοδον για τη μονή του Πανορμιτη εν μέσω χιονοθυελλας προκειμένου να βοηθήσει τους καλογερους στο μοναστήρι. 

Πολύ το ευχαριστηθηκα που έστω και για λίγο το είδαμε στρωμένο ακόμα και στα παραθαλάσσια της Ρόδου (πρώτη φορά όσο ζω εδω)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πριν 1μιση χρόνο επέστρεψα από τη μήλο και μετακόμισα στο Νεο ψυχικό (προφανώς ακόμα υπάρχει και η βάση στη Νίκαια οπου και εκεί γεννήθηκα) και μάλλον η επιστροφή μου φαίνεται πολύ τυχερή αφού περσι είχαμε τη Μήδεια και φέτος την Έλπις.

Μιας και ακόμα δεν γνωριζω πολυ καλά τη περιοχή απο καιρικής πλευράς θέλω να μου πει καποιος αν γνωρίζει και θυμαται το  2002 τι είχε κάνει εδώ. ΠΙστεύω οτι η Ελπις ξεπέρασε το 2002 για το νεο ψυχικό. Αργότερα θα ανεβάσω βίντεο και φωτο απο τη κακοκαιρια που μας περασε που ηταν φανταστικη για το Νεο Ψυχικο και δημιουργησε χάος στη μεσογείων και κατεχάκη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, geod είπε:

ΣΟΒΑΡΑ ΤΩΡΑ, αυτη η φωτο ειναι αληθινη??? αλαφουζο πουλα!!! χαχαχαχα τι γινεται ω ρε 

Ναι η καραφλη οχια το κανε κ αυτο🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το 2002 είχαμε 1 μέτρο σίγουρα εδώ. 
Το 2008 μπορεί να είχαμε ελάχιστα παραπάνω απλά είχε μεγαλύτερη διάρκεια συν ότι αυτό που πήραμε τότε στο 90 θα μνημονεύετε πάντα . 
 

ελαχιστα παραπάνω από τη φέτος εννοώ .

Επεξεργάστηκε από Giannis.snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, brainstorm said:

Επιβεβαιώνω και με βίντεο αυτό που είχα γράψει χθες βράδυ για χιονόπτωση στη Σύμη. Στο αυτοκίνητο ο δήμαρχος Σύμης καθοδον για τη μονή του Πανορμιτη εν μέσω χιονοθυελλας προκειμένου να βοηθήσει τους καλογερους στο μοναστήρι. 

Πολύ το ευχαριστηθηκα που έστω και για λίγο το είδαμε στρωμένο ακόμα και στα παραθαλάσσια της Ρόδου (πρώτη φορά όσο ζω εδω)

Η Σύμη φαίνεται ξερή από την πλευρά του λιμανιού αλλά έχει δάσος στον πυρήνα της με άλλο κλίμα. Όποιος έχει ξεκινήσει να πάει με σκουτεράκι και κοντομάνικο στο μοναστήρι το καλοκαίρι θα καταλαβει τι εννοώ 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κάνω βόλτα στο δάσος. Ώπα, δρόμος είναι. 

 

PXL_20220125_140009622.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα. Μόλις γύρισα από Ερέτρια. Σε όλη τη διαδρομή Ερέτρια Βαρυμπόμπη βαρύς καιρός με χιονόπτωσεις. Χαλκίδα εντυπωσιακή χιονόπτωση και τρομερή σύγκλιση Οινόφυτα και παραπάνω. Πολύ όμορφη διαδρομή.. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, SNOWBLACK είπε:

Πρέπει οι περιοχές πέριξ της Πάρνηθας χιονιζονται καλά τώρα!!!

Παρακαλώ αναφορές εάν γίνεται 

Μπα....χαζονιφαδες τώρα που σου απαντώ φίλε. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 ώρες πριν, Snowaddict είπε:

Καλημέρα παιδιά. Χαρείτε το στο ανατολικό τόξο. Εγώ μετά την φαπα του χιονιά που έριξε 2 πόντους χθες θα κάνω αποχή για ένα μεγάλο μέρος του υπόλοιπου χειμώνα. Αυτή η φόλα με αποτελείωσε. Φέρτε το στους κεντροβορειους το αξίζουν. Να θαφτεί η Σαλόνικα.

Σε καταλαβαινω απολυτα φιλε μου. Ετσι ακριβως ενιωθα περυσι με τη Μηδεια που εκανε στην περιοχη μου αυτο που λες κ εσυ, 2 ποντους....

Οχι οτι φετος θαφτηκαμε αλλα ηταν αξιοπρεπεστατος ο χιονιας.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βούλα ανοίγει τελείως ο καιρός,τέλος και η ελπίς..Με έπιασε το κλασσικό ψυχοπλακωμα που σε πιάνει στα τέλη ενός Σοβαρου χιόνια όπου όλα τελειώνουν και πρέπει να επανέλθεις στην πραγματικότητα μετά από βδομάδες αφοσίωσης και έντασης!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...