Jump to content
baristrs

Αναφορές ισχυρής χιονοκακοκαιρίας ''ΕΛΠΙΔΑ'' 21/01-25/01

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, sakis13 είπε:

Χωριο Μαινητες..Ανδρος στα 230μ.!!!Του κυριου Μαγουλα..

272293405_10165877033585099_1086771268795640597_n.jpg

Χιονομανα η πατρίδα.. 🙂🙂

Μου φαίνεται πρέπει να εγκαταστήσω καμία snowcam στο εξοχικό 🙂🙂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 minutes ago, Dimi_LA said:

https://www.skylinewebcams.com/el/webcam/ellada/crete/chania/chania.html χιονοθυελλα δεν φαινονται καν τα χανιά 

Βροχη ειναι +7 βαθμους εχουν τα Χανια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 minutes ago, sarris said:

Βροχη ειναι +7 βαθμους εχουν τα Χανια

αρχηγε στους ταφους ειπα , μενει ο αδερφος μου εκει 🙂

στο πολυτεχνειο εχει 4.3

Επεξεργάστηκε από Dimi_LA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κι εγω εχω βιντεο με χιονοπτωση καλη το πρωι από Σουδα....αλλά δεν μπορώ να τ ανεβασω!! +4oC έχουν τώρα....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τώρα παραλιακή Αγ Αποστολών-Ορωπου! Απέναντι τρονερη χιονοκορτινα Ερέτρια 

23F01303-564C-441B-B84C-512DE598C930.jpeg

25D4E31B-809A-4F48-BC8E-A75CB47ED380.jpeg

Επεξεργάστηκε από Snow sick
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα χιονοσύντροφοι.Εγω αύριο Δευτέρα και Τρίτη, από τις 05:45 έως τις 14:00 και Τετάρτη από τις 14:00 έως τις 22:00 θα βρίσκομαι σε περιπολίες στον Κηφισό από το ΣΕΦ έως την γέφυρα Μεταμόρφωσης αλλά και σε άλλες κεντρικές αρτηρίες της Αττικής με βαν της Οδικής Ασφαλείας της Περιφέρειας.Θα προσπαθήσω να ενημερώνω σε πραγματικό χρόνο για τα όποια καιρικά τεκταινόμενα.Ελπιζω να μην με χρειαστεί κάποιος από εσάς!!😅🥶😂🥶😅

Επεξεργάστηκε από snowspir
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, snowspir είπε:

Καλησπέρα χιονοσύντροφοι.Εγω αύριο Δευτέρα και Τρίτη, από τις 05:45 έως τις 14:00 και Τετάρτη από τις 14:00 έως τις 22:00 θα βρίσκομαι σε περιπολίες στον Κηφισό από το ΣΕΦ έως την γέφυρα Μεταμόρφωσης αλλά και σε άλλες κεντρικές αρτηρίες της Αττικής με βαν της Οδικής Ασφαλείας της Περιφέρειας.Θα προσπαθήσω να ενημερώνω σε πραγματικό χρόνο για τα όποια καιρικά τεκταινόμενα.Ελπιζω να μην με χρειαστεί κάποιος από εσάς!!😅🥶😂🥶😅

Περιμένει καλά στρωσίματα μέχρι εδώ κάτω ε? Αντε να δουμε!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΠΟΡΩΣΗΗΗΗΗΗΗ

Στην Αττική αναμένονται αρχικά νεφώσεις με τοπικές και ασθενείς χιονοπτώσεις στα βόρεια του νομού. Γρήγορα ο καιρός έως τις μεσημβρινές ώρες θα επιδεινωθεί και θα σημειωθούν χιονοπτώσεις έως και τα πεδινά και παραθαλάσσια τμήματα. Οι χιονοπτώσεις θα είναι τοπικά ισχυρές κυρίως μετά τις μεσημβρινές ώρες. Οι άνεμοι θα πνέουν γενικά βόρειοι με εντάσεις έως 5-6 μποφόρ και στα ανατολικά πρόσκαιρα έως 7 μποφόρ. Η θερμοκρασία θα κυμανθεί από -5 έως 1 βαθμούς.

Πηγή: meteo.gr - https://www.meteo.gr/deltio.cfm

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

τσιμπησε αρκετα προς τα πανω εδω

φτασαμε τους εξι αλλα τωρα αν και εχουμε παλι λιακαδα οπως πριν επεσε στους 4 και  κατρακυλα βλεπω

ας εχουμε μια ελαχιστη κατω απο το 0

οτι πρεπει θα ειναι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 minutes ago, snowspir said:

Καλησπέρα χιονοσύντροφοι.Εγω αύριο Δευτέρα και Τρίτη, από τις 05:45 έως τις 14:00 και Τετάρτη από τις 14:00 έως τις 22:00 θα βρίσκομαι σε περιπολίες στον Κηφισό από το ΣΕΦ έως την γέφυρα Μεταμόρφωσης αλλά και σε άλλες κεντρικές αρτηρίες της Αττικής με βαν της Οδικής Ασφαλείας της Περιφέρειας.Θα προσπαθήσω να ενημερώνω σε πραγματικό χρόνο για τα όποια καιρικά τεκταινόμενα.Ελπιζω να μην με χρειαστεί κάποιος από εσάς!!😅🥶😂🥶😅

Ρε φίλε, μια που είσαι μέσα στα πράγματα, μου κάνει φοβερή εντύπωση ότι δεν έχουν ενθαρρύνει για αύριο την καθολική τηλεργασία. Εάν σκάσει η μεγάλη μπούκα το μεσημέρι απόγευμα, δεν μπορώ να διανοηθώ τι θα συμβεί στο ποτάμι και στις άλλες μεγάλες οδικές αρτηρίες από τον κόσμο που θα επιστρέφει ακριβώς εκείνη την ώρα από τη δουλειά. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 ώρες πριν, giorgoscorfu είπε:

Χιονόνερο είναι.

 

 

2 ώρες πριν, ORESIVIOS είπε:

Σορρυ αλλά επειδή ήμουν όλο το βράδυ χθες έξω στην Κέρκυρα δεν έριξε πουθενά χιονόνερο ούτε χιόνι μέχρι χαμηλά. . Μόνο μια γανουδα από πετάλεια κ πάνω στα 650+ μέτρα υψόμετρο κατάφερε....και μετά τις 12 το βράδυ έβγαλε ένα λαμπρό φεγγαράκι. .. 

Το σορρυ σου δεν ειναι για μενα φιλος μιας και εγω τις αναφορες σας διαβαζω ωστε να γραψω με σιγουρια στο φορουμ.

Στα πεταλεια χθες ο σταθμος εγραψε 5,6 mm χιονουετου...με βαση τα mm χιονιου υπολογισα περιπου 5 εκ χιονοστρωσης μιας και δεν ειμαι εκει.Στην καμερα χινοταν χαμος απο το χιονι.

Για το χιονονερο στην κερκυρα το εγραψα ....ΜΕΤΑ.... την αναφορα με βιντεο που ανεβασε μελος  που μενει στην κερκυρα και το δειχνει παραπανω.

Επισης για χαμηλα υψομετρα εχει γραφτει οτι εριχνε χαρτοπετσετες στα 250 μετρα υψομετρο στην κερκυρα εδω.

Κλικ στο βελακι

 

 

Επεξεργάστηκε από heavy snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδια ο χιονιας ειναι ιστορικος! Χθες χιονισε μεχρι και στην Κόρινθο που ειναι και εξαιρετικα σπανιο ! Καλη απόλαυση, ειδικα σε οσους μενουν βοιωτια - αττικη !!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...