Jump to content
baristrs

Αναφορές ισχυρής χιονοκακοκαιρίας ''ΕΛΠΙΔΑ'' 21/01-25/01

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Ηρακλειο κρητης..Στα ψηλα της πολης..Του Μιχαλη Μπλατζουκα..

Σακη εχω μεινει αναυδος φιλε με τις χιονοπτωσεις μεχρι την θαλασσα της κρητης σημερα

......respect για την Κρητη 👍

Επεξεργάστηκε από heavy snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, heavy snow είπε:

Σακη εχω μεινει αναυδος φιλε με τις χιονοπτωσεις μεχρι την θαλασσα της κρητης σημερα

......respect για την Κρητη 👍

Και που να δεις φιλαρακι απο αυριο..Η Κρητη παει για πολλα μετρα...Απο κει ειναι η μανα μου..Το ξερω το νησι πως συμπεριφερεται...Ειδικα πανω απο τα 400-500 το χιονι θα χτυπησει μισο μετρο..Και στα ορεινα καποια δεκαδες μετρα..

Αχαρνες Ηρακλειου πριν λιγο...Της φιλης Ρανιας Παπαβασιλειου..

272543449_10159560395351832_4549936630604692287_n.jpg

Μερα μεσημερι και το πιανει σε ημιπεδινα και ημιορεινα στην Κρητη..Τι να λεμε...

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, THUNDERSNOW1965 είπε:

...... καλημέρα χιονοαδέλφια ...... λοιπόν Μαρμάρι χώνει γερά ..... μίλησα με τη φίλη μου την Μαρία που μένει στα Αντιά (h 500 m) στην περιοχή του Καβοντόρου ..... χιονίζει από χθες  on off και έχει βάλει τουλάχιστον 10 ποντάκια χιόνι ...... πιστεύω ότι θα το δει το μέτρο μέχρι την Τετάρτη .το βράδυ ...... !!!!!!....

....... ακολουθούν φωτογραφίες από την αυλή της Μαρίας στα Αντιά ...... @Ζερίκιος

Μπορεί να είναι εικόνα φύση, δέντρο και χιόνι

Μπορεί να είναι εικόνα χιόνι, δέντρο και φύση

 

Μπορεί να είναι εικόνα δέντρο και εξωτερικοί χώροι

O αντιας είναι το ορεινότερο χωριό της ν. Ευβοίας στα 500 Μ. Εκεί και αν χιονίζει με τέτοιο καιρό!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εθνική οδός μέχρι Οινόφυτα καθαρή χωρίς φαινόμενα και χωρίς χιόνι ούτε καν στα χορταράκια. 

Από Οινόφυτα και μετά κλειστός καιρός με πυκνή χιονόπτωση 

Θερμοκρασία ένας βαθμός.

 

Περισσότερο μοιάζει με χιονοχάλαζο στο Σχηματάρι τώρα.

Έπιασε 0 βαθμός και σιγά-σιγά το παλεύουν να ασπρίσουν γύρω όλα

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, heavy snow είπε:

Πωωω!!!χθες χιονια μεχρι χαμηλα στην Κερκυρα με χιονονερο στην πολη και σημερα χιονοστρωση σε παραλια της κρητης...τι αλλο θα δουμε...

 

 

 

 

 

 

 

 

Σορρυ αλλά επειδή ήμουν όλο το βράδυ χθες έξω στην Κέρκυρα δεν έριξε πουθενά χιονόνερο ούτε χιόνι μέχρι χαμηλά. . Μόνο μια γανουδα από πετάλεια κ πάνω στα 650+ μέτρα υψόμετρο κατάφερε....και μετά τις 12 το βράδυ έβγαλε ένα λαμπρό φεγγαράκι. .. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...