Jump to content
GEORGE SNOWMAN

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2022 γ'

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Kosmas34 είπε:

Εμείς κοιτα να στρώσουμε λίγο τις Τ όσο θα πλησιάζει αυτό στις 200h

Είναι μακριά για να κάνουμε το οτιδήποτε.

Δεύτερο συνεχόμενο τρέξιμο την ίδια ημερομηνία.

Αυτό που θέλουμε είναι στροβιλισμό και αργά να πηγαίνει ανατολικά,βόρειο ανατολικά και όχι νοτιοανατολικά.

Αυτό που έδειξε τώρα είναι μια χαρά.

Αν το δείξει και στο πρωινό αύριο, Κηρύττω γενική επιστράτευση για όλους τους βόρειους (αυστηρά)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, KapelosG είπε:

Και το 1911 σχετικά σύντομο ήταν λίγο μεγαλύτερη διάρκεια από 2004...αλλά τα ποσά υετού που έπεσαν δεν είχαν προηγούμενο μαζί ίσως με αυτά στην εισβολη του 1934 με 40-45 εκατοστά κέντρο και τρομερό φωτογραφικό υλικό από @geornikστο σχολιασμό χιονιαδων με χιόνι ως το γόνατο

απο τις 6 εως τι 10 Φεβ 1911. Ποση διαρκεια θες? Νομιζω πρεπει να ειναι ο μεγαλυτερος.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 minutes ago, KapelosG said:

Νομίζω το πιο εντυπωσιακό είναι ότι θα έχουμε χιονοκαταιγιδα ίσως και ισχυρότερη από 2004 με περισσότερες ηλεκτρικές εκκενώσεις...ο ορισμός του έπους ακόμα και ας δυσκολεύεται να στρώσει στα τελείως παραθαλάσσια

Η χιονοκαταιγίδα της 29ης Δεκεμβρίου 2016 είχε πολύ περισσότερα ηλεκτρικά από το 2004.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Snowstorm είπε:

Η χιονοκαταιγίδα της 29ης Δεκεμβρίου 2016 είχε πολύ περισσότερα ηλεκτρικά από το 2004.

Ισχυει την ξέχασα αυτή γιατί δεν ήμουν Αθήνα (έπαθα Μιχαήλ 😂)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 minutes ago, KapelosG said:

Ισχυει την ξέχασα αυτή γιατί δεν ήμουν Αθήνα (έπαθα Μιχαήλ 😂)

Κεραυνός ανά λεπτό με πυκνή χιονόπτωση. Νόμιζες ότι είσαι στα ανοιχτά της Εύβοιας και έστρωσε 8-10 πόντους αλλά τους έλιωσε γιατί γύρισε σε χιονόνερο όταν μπήκε ο ΒΑ το πρωί με -6.5 στα 850 βέβαια και άλλη διάταξη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν θυμαμαι αλλη παραμονη χιονοκαιρου να ειμαι τοσο φετα....η Τριτη πρωι με.αγχωνει μονο ενα επαγγελματικο ταξιδι Κορινθο αλλα αν κανει αυριο αυτα που δειχνει...θα ξαναβγει αμαξι στις κατηφορες του Ζωγραφου το ΣΚ το νωριτερο....

ΔΩΣΤΑ ΟΛΑ ΡΕ

Οσο μας παιδεψες 6 μηνες καλοκαιρι με 46αρια κανε μας καθε χειμωνα Σιβηρια εστω και για 3 ημερες !!!!!!

-42 Αιγαιο και τα μυαλα στα καγκελα !!!!!!

Υπνος καλος και ξεκουραση σημερα επομενος ποιοτικος υπνος Τεταρτη βραδυ....που να κλεισεις ματι με ατελειωτες στουπες και στρωσιδια... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21 λεπτά πριν, Spartan είπε:

 Δεν νομίζω, Τις πρωινές ώρες θα είμαστε ποιο χαλαρά 

Τα καλά από μεσημέρι και έπειτα 

Αλλά με τον καιρό ποτέ δεν ξέρεις 

Τα μάτια στη δορυφορική και στον μηχανισμό του Αιγαίου που ξεκινάει την ισχυροποίησή του Σπύρε.....μπορεί να έχουμε νωριτερες καταστάσεις.....τώρα πλέον κοιτάζουμε τα πραγματικά στοιχεία!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, Theomanio είπε:

Είναι μακριά για να κάνουμε το οτιδήποτε.

Δεύτερο συνεχόμενο τρέξιμο την ίδια ημερομηνία.

Αυτό που θέλουμε είναι στροβιλισμό και αργά να πηγαίνει ανατολικά,βόρειο ανατολικά και όχι νοτιοανατολικά.

Αυτό που έδειξε τώρα είναι μια χαρά.

Αν το δείξει και στο πρωινό αύριο, Κηρύττω γενική επιστράτευση για όλους τους βόρειους (αυστηρά)

Εδώ είμαι λογαγε μου δεν σε αφήνω!αναμένω διαταγές..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

24 λεπτά πριν, menidi είπε:

Έχουμε γελοιοποιηθεί όλοι μας όλες αυτές τις ημέρες. 

1. Μαύρα μάτια από την αυπνια, λες και έχουμε παλέψει με το Ζαμπίδη

2. Βαρυγδουπες δηλώσεις σε φίλους και συγγενείς ότι έρχεται χιονιάς, και ειρωνικά γέλια του στυλ "πάλι τα ίδια ρε γραφικέ"?

3. Ειρωνείες του στυλ "πότε θα μεγαλώσεις πια; Ακόμα με τα χιόνια ασχολείσαι"

4. Κάρτα διαρκείας για διόδια Αττικής οδού (για τους νότιους του λεκανοπεδίου)

5. Τσουρουφλισμενοι κwλοι και περπάτημα πάπιας ,από τα γνωστά μαντηλάκια χλωρίνης.

Ε λοιπόν ΜΑΣ ΑΞΙΖΕΙ να θαφτουμε! 

Γεια σου Θανάση μαντηλάκια!!!😂😂😂😂😂😂😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Severe_Lover είπε:

Φίλλιπε αργείς....⁉️🆘..

ukmoeu-0-168(1).png

Είτε εμείς...Είτε εσείς...η χαρα ειναι η ίδια για όλους!!!!χαρείτε το λεβέντες μου με ολη την καρδιά μας.οι βόρειοι αδερφοί σας!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λυπηθείτε λίγο εμάς από κεντρική Μακεδονία ρε 😂😂😂... Και εμείς θέλουμε λίγο χιόνι. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 λεπτά πριν, Snow_Cover είπε:

απο τις 6 εως τι 10 Φεβ 1911. Ποση διαρκεια θες? Νομιζω πρεπει να ειναι ο μεγαλυτερος.

Νομιζω Αθήνα 8 ξεκίνησε χαζοεριχνε αλλά εντάθηκε μέσα στην μέρα...το έπος έγινε 9 μεσημέρι με 10 βραδυ που έπεσε τρελός υετός όλος σε χιονι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, Snow_Cover είπε:

O Φιλλιπος ειναι κεντροβορειος

Ετσι φαίνεται σύμφωνα με τη διάταξη αζορικου σε σημείο με  μικρότερη πίεση χαλαρη στον καναδικό λοβό οι άνεμοι στο Στροβιλο πεσμένοι τότε ευτυχώς εάν φύγει και αυτό ανατολικά να το κλείσουμε το μαγαζί φέτος....🆘🤣✌️

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επίσης τις επόμενες ώρες συμβαίνουν 2 ιστορικά πράγματα

Το -43.2 μπαίνει Αιγαίο (2004 -43.5 με -44 και 2008 -44.3) και το -41 φτάνει Πάτρα!!!(-41.2 για την ακρίβεια)...η Πάτρα δεν έχει δει ποτέ κάτω από -40.5(ρεκορ -40.3 7/3/1987)...γράφεται ιστορία

xx_model-en-308-0_modusa_2022012312_32_17_447.thumb.png.c4055f812b672ab03c4bad78bb8681b1.pngxx_model-en-308-0_modusa_2022012312_18_17_447.thumb.png.4129a6a7df494cdc43e51c6458492daa.png

Επεξεργάστηκε από KapelosG
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...