Jump to content
Gary

Ανάλυση χαρτών Φεβρουάριος 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Kosmas34 είπε:

Άσε τα μακρινά, στα κοντινά πως τα πήγαμε στα 12αρια; Μόλις γύρισα σπίτι από το πρωί και δεν είδα τιποτα. Είδα όμως ότι ενθουσιάστηκες με τον παιο;

Πάρα πολύ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγω εχω μπερδευτει δεν ξερω που δεν ξερω καλα απο χαρτες δεν εχω καταλαβει αμα επηρεαζομαι απο αυτο το συστημα την τριτη αλλα και αμα δεν με πιασει καλα αυτη η κακοκαιρια σιγουρα αυτη που μαλλον θα ερθει το δευτερο δεκαημερο αμα δεν με πιασει ουτε αυτη τελος γινομαι καλοκαιρακιας.Αλλα οπως εχω ξανα πει θετικη ενεργεια και αισιοδοξια και θα ερθει που θα παει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, KapelosG είπε:

Τα ποιοτικα χαρακτηριστικα της παρουσας κακοκαιριας βαση gfs 12αριου θα θυμισουν την 11/1/2012 και την 19/12/2021...και στις 2 περιπτωσεις καταφερε εδω γερακα να το γυρισει σε χιονοπτωση με 2-2,5 βαθμους χοντρικα...εδω οι διαταξεις και τα ποιοτικα χαρακτηριστικα...θυμαστε 11/1/2012 τι ειχε κανει βορειοτερα στον νομο?

image.png.83ed9e90e1291f69b86c0c88d80e8bf3.png

image.png.2ae000816f27688e8ba6e054a55787bf.png

image.thumb.png.791fd37ac257aa5487f2855a70c20d0f.png

image.thumb.png.b190d79ea476660c152d946428154909.png

στα παραπανω ανεμοι επιφανεια, 850, 700 και υγρασια αντιστοιχα, παχος 1000-500 και αποτελεσμα

Αν θυμάμαι καλά ειχε 800μ επίπεδα παγοποίησης και στο παλιο φορουμ είχε αναφορές και από τον φίλο τον Χελμό για καθαρή χιονόπτωση Ζωγράφου. Αναφορές από Mall και πάνω χιονόπτωση στα 290μ της Κηφισιάς το είχε πιάσει στην κάμερα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα κύρια για τα μακρινά (και τα κοντινά) έχουν χάσει τη μπάλα, κάθε τρέξιμο και εντελώς διαφορετικό σενάριο. Προς το παρόν οι εβδομαδιαίες του Ευρωπαίου δείχνουν το δρόμο προς τη νίκη.

Υποσχόμενα ensembles GFS

ens_image.php?geoid=52497&var=201&run=12

Επεξεργάστηκε από Seth13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, ISIMERINOS είπε:

Κοσμά έχει τον χρόνο για μικροαλλαγές και μισή μέρα τουλάχιστον έντονου χιονια

μακαρι ρε βαγγελη μερικες φορες αυτα τα βιαια μας εχουν δωσει ωραια χιονια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, ΠέτροςΑ είπε:

Αν θυμάμαι καλά ειχε 800μ επίπεδα παγοποίησης και στο παλιο φορουμ είχε αναφορές και από τον φίλο τον Χελμό για καθαρή χιονόπτωση Ζωγράφου. Αναφορές από Mall και πάνω χιονόπτωση στα 290μ της Κηφισιάς το είχε πιάσει στην κάμερα. 

Πρεπει να ήταν και λίγο πιο κάτω το επίπεδο παγοποιησης γιατί θυμάμαι μετά από σχολείο να πηγαίνω μεσημέρι εκεί 1 με τον πατέρα μου στην Πηγή καρακαντα στην Πεντέλη στα 700 μέτρα και είχε τουλάχιστον 15-20 εκατοστά με πυκνή χιονόπτωση

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλο χιονι για χορτιατη και το καλυτερο της σεζον για φετος στη χαλκιδικη στα ορεινα ξανα φυσικα. Θεσσαλονικη βροχη με 4-5 βαθμους. Αυτα δινει ο σκουπιδαιος. Για μετα αδιαφορα τα τρεξιματα προς το παρον

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, KapelosG είπε:

Πρεπει να ήταν και λίγο πιο κάτω το επίπεδο παγοποιησης γιατί θυμάμαι μετά από σχολείο να πηγαίνω μεσημέρι εκεί 1 με τον πατέρα μου στην Πηγή καρακαντα στην Πεντέλη στα 700 μέτρα και είχε τουλάχιστον 15-20 εκατοστά με πυκνή χιονόπτωση

Και στην Ηλιούπολη χιόνισε πρόσκαιρα τότε (και μάλιστα κάτω από 200 μέτρα υψόμετρο), κάναμε μάθημα εκείνη την ώρα εντωμεταξύ και θυμάμαι ξεκάθαρα να γυρνάει σε πολύ έντονη χιονόπτωση

Ο Υμηττός είχε πασπαλίσει για λίγο μέχρι αρκετά χαμηλά, δεν μπορώ να πω ακριβές υψόμετρο αλλά σίγουρα και κάτω από τα 400 μέτρα πιστεύω.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, KapelosG είπε:

Πρεπει να ήταν και λίγο πιο κάτω το επίπεδο παγοποιησης γιατί θυμάμαι μετά από σχολείο να πηγαίνω μεσημέρι εκεί 1 με τον πατέρα μου στην Πηγή καρακαντα στην Πεντέλη στα 700 μέτρα και είχε τουλάχιστον 15-20 εκατοστά με πυκνή χιονόπτωση

Ίσως. θυμάμαι είχε αναφερθεί τι έδινε το gfs. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Πωπωπω γκρινια ο Μυτιληνιός φέτος.....παπαπα!!

Ο χορτάτος τον νηστικό δεν τον νοιάζεται λεει η παροιμία γερο... Σωστά;;;😉

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ΜΠΑΜΠΗΣ MJT είπε:

Ο χορτάτος τον νηστικό δεν τον νοιάζεται λεει η παροιμία γερο... Σωστά;;;😉

Έλα ρε Μπάμπη...πάρε ρε συ να σε ανεβασω το ηθικό.ο χειμώνας είναι στη μέση έτσι όπως το κόβω.χτες κοιμήθηκα φίλε έχει πολλά ξενύχτια ακόμη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

24 λεπτά πριν, ΜΠΑΜΠΗΣ MJT είπε:

Ο χορτάτος τον νηστικό δεν τον νοιάζεται λεει η παροιμία γερο... Σωστά;;;😉

Δεν ταιριάζει αδελφέ σε καμια περίπτωση και το ξέρεις.....αλλά περί ορέξεως κολοκυθόπιτα που λένε!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ερχετιαιαιαιαιαιαιαιαιιαιαι.....Πολύ δυνατά ανσαμπλ παιου για 12 με 15 για κεντροβορεια,  πολύ δυνατά όμως......

Όσον αφορά την Δευτέρας δε με ενθουσιάζει εχω δει 5 φορες χιονι φετος ε θα δω και μια 6η αλλα σε 2 μερες δε θα υπάρχει ίχνος με τις ζεστές μετα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Ερχετιαιαιαιαιαιαιαιαιιαιαι.....Πολύ δυνατά ανσαμπλ παιου για 12 με 15 για κεντροβορεια,  πολύ δυνατά όμως......

Όσον αφορά την Δευτέρας δε με ενθουσιάζει εχω δει 5 φορες χιονι φετος ε θα δω και μια 6η αλλα σε 2 μερες δε θα υπάρχει ίχνος με τις ζεστές μετα 

νε τι διαταξη?αυτο το πρασινοριτζ στην κεντρικη ευρωπη?..και μαζεμενα ολα μεταξυ -4 με -6..ετυσι το φανταζομαι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Δεν ταιριάζει αδελφέ σε καμια περίπτωση και το ξέρεις.....αλλά περί ορέξεως κολοκυθόπιτα που λένε!!

Στο σχόλιο σου περί γκρίνιας απάντησα αδελφέ.... Παρεμπιπτόντως,  δεν την κάνω κέφι την κολοκυθόπιτα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δυτική Πελοπόννησος είμαστε μέσα στο παιχνίδι για χιόνι ημιορεινών Δευτέρα μεσάνυχτα μέχρι Τρίτη μεσημέρι με ΒΔ επιφάνεια και δυτικό στριμ στα μεσαία και ανώτερα στρώματα με τα περισσότερα φαινόμενα όσο πιο δυτικά που επηρεάζονται καλύτερα από τον ισχυρό ΒΔ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...