Jump to content
Gary

Ανάλυση χαρτών Φεβρουάριος 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, ΠέτροςΑ είπε:

https://meteologix.com/gr/model-charts/standard/sterea-ellada/0-isotherm-height/20220208-1000z.html

Γεια σου φίλε KapeloG. Εδώ έχει και τα ενδιάμεσα. Θα έλεγα μέχρι τα 200 καθαρή χιονόπτωση. Βδ με χιονοστρωμένη Πάρνηθα(οκ να δούμε πόσο θα μείνει μέχρι τη Δευτέρα) και Φλεβάρη είναι διαφορετικά από Δεκέμβρη πιστεύω. Ωραία τα στατιστικά που παραθέτεις!

Φιλε πετρο σ ευχαριστω και εγω απο εκει τα κοιταω, πιστευω εκει το μεσημερακι τα επιπεδα παγοποιησης που θα πεσουν και κοντα 570-580 μπορει να το γυρισει και κοντα 200+ απλα ηθελα να ειμαι λιγο πιο φειδωλος στα υψομετρα αλλα σιγουρα θα παμε και κατω απο 250-300 καποιες στιγμες...ενδιαφερουσα πολυ η Τριτη!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Gary είπε:

βροχη μονο

σε μενα εριχνε χιονολυτο...και γουμενισσα στα 200+ μ.   εβρεχε????.............ματι κακο φιλε 🙂 🙂   

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, KapelosG είπε:

Φιλε πετρο σ ευχαριστω και εγω απο εκει τα κοιταω, πιστευω εκει το μεσημερακι τα επιπεδα παγοποιησης που θα πεσουν και κοντα 570-580 μπορει να το γυρισει και κοντα 200+ απλα ηθελα να ειμαι λιγο πιο φειδωλος στα υψομετρα αλλα σιγουρα θα παμε και κατω απο 250-300 καποιες στιγμες...ενδιαφερουσα πολυ η Τριτη!

Ωραίος! Νομίζω ο Παιος έγινε πιο ψυχρός τώρα που το βλέπω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, Delsnow είπε:

Δυτικη φθιωτιδα πως μας βλεπεις??

Αν δεν αλλάξει τίποτε μέσα είστε....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ΠέτροςΑ είπε:

Ωραίος! Νομίζω ο Παιος έγινε πιο ψυχρός τώρα που το βλέπω

τεραστια αλλαγη εκανε για μεσημερι τριτης απο -3,2 στο 0ζ σε -4,8 στο 12ζ για αθηνα, πλεον ειναι ψυχροτερο απο τζιφο

xx_model-en-308-0_modez_2022020500_84_5007_308.thumb.png.f6f6a5375b71351a6299a6555df93243.png

xx_model-en-308-0_modez_2022020512_72_5007_308.thumb.png.4c1717c74bfd2a4e6fa91fa2af0bcde4.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, TOUAREG είπε:

σε μενα εριχνε χιονολυτο...και γουμενισσα στα 200+ μ.   εβρεχε????.............ματι κακο φιλε 🙂 🙂   

Πάικο λέγεται,όχι μάτι κακό

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλά το πάει ο παιος...αδειάζει επιτέλους την δυτική Ιταλία και γενικά δυτικά μας από το μπετόν αρμέ ενώ πρασινίζουν τα ν.ανατολικα του κράσπεδα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Προλαβα να δω στα γρηγορα και το ευρωπαικο..Εξαιρετικο!!!Η Τριτη θα ειναι μια πολυ ομορφη χειμωνιατικη μερα...Και ειδικα στα μερη μας μαλλον θα εχει ενδιαφερον καθολη την διαρκεια της ημερας αυτης!!Απο νωρις το πρωι!!!Ευγε....!!

Ωρα για ραγδαιοτητες!!🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

35 λεπτά πριν, Gary είπε:

καλησπερα σε ολους. τη δευτερα θα πεσει χιονακι σε μενα η οχι?

γκαρυ τα γνωστα ......... μεχρι κυριακη μεσημερι θα μας δινουν κατι να ασχολουμαστε απο κυριακη βραδυ   BYE BYE

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Προλαβα να δω στα γρηγορα και το ευρωπαικο..Εξαιρετικο!!!Η Τριτη θα ειναι μια πολυ ομορφη χειμωνιατικη μερα...Και ειδικα στα μερη μας μαλλον θα εχει ενδιαφερον καθολη την διαρκεια της ημερας αυτης!!Απο νωρις το πρωι!!!Ευγε....!!

Ωρα για ραγδαιοτητες!!🤣

Τι ανάγκη έχεις? Σου γελάει και ο κωλ.... Φέτος... Όλα σας πάνε πρίμα... Αλί από εμάς.. Και εγώ αν είχα φάει 20ποντο όλα καλά θα τα εβλεπα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

37 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Ναι.....ως Τριτη πρωι.....

Α ρε μπιτς δεν εχεις καταλαβει ακομα τι παιζεται στην Κ. Μακεδονια 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

H μεσοπρόθεσμη πρόβλεψη του ECMWF για την εξέλιξη του καιρού.....όπως βλέπουμε η Ελλάδα θα βρίσκεται σε ψυχρό πεδίο και κάτω από τα κανονικά θερμοκρασιακά ως 21/3 και βλέπουμε!!

Μπορεί να είναι εικόνα χάρτης και κείμενο

21-28/2....

Μπορεί να είναι εικόνα χάρτης και κείμενο

28/2-7/3....

Μπορεί να είναι εικόνα χάρτης και κείμενο

7-14/3....

Μπορεί να είναι εικόνα χάρτης

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, ΣΑΧΑΡΑ είπε:

Α ρε μπιτς δεν εχεις καταλαβει ακομα τι παιζεται στην Κ. Μακεδονια 

Ισως...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αρκετά σενάρια από το 12αρι του τζίφου δίνουν κανονική χιονόπτωση στα 200+ μέτρα της Ριτσώνας την Τρίτη το πρωί που θα είμαι στη δουλεία...μακάρι να βγει.

Diagramme GEFS

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Oι νέοι χάρτες στο meteociel για τον ευρωπαίο στις 0.4 μοίρες επιτέλους δείχνουν και υετό!! ΑΜΗΝ

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλός και ο παιος...στον ύπνο θα μας πιάσει αυτή η διάταξη γιατί δεν θα βλέπουμε χαμηλαρες και αυλωναρες...χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

59 minutes ago, Beach-snow NG said:

Αν επικρατησει ΒΔ τελικα και -5, θα δεις χιονια ευκολα ως και κάτω απο 200μ.

Ναι συμφωνώ αυστηρά κατά τη διάρκεια των έντονων φαινομένων φυσικά αν και -4 βλέπω να έχει γι αυτό είπα 300

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...