Jump to content
Gary

Ανάλυση χαρτών Φεβρουάριος 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, ΣΑΧΑΡΑ είπε:

του αικον παραμενει η καλυτερη χαχα

Όλα εκεί πρέπει να τα φέρουμε!! Τα έλεγε από πολύ νωρίς ο Βαγγέλης γι αυτή την υποτροπή! Μόνος την έφερε, τώρα εμείς πρέπει να την κρατήσουμε 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Mercedakias είπε:

Galanto με τέτοιο άνεμο που δείχνει ο τζίφος η σύγκλιση δεν έπρεπε να είναι πάνω μας?

Ναι εννοείται πανω μας θα ναι αλλα φοβαμαι τις θερμοκρασιες ...απο τις 5 μέχρι τις 8 θα ναι πανω μας οτι κατσει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, bardaris είπε:

παιδιά...μου φαίνεται οτι οι σημερινοί κερδισμένοι είναι οι περιοχές ανατολικά του βερμίου καθώς ...κέρδισαν και την υποτροπή της 1 ενω φαινόταν να την εχει η δυτική μακεδονία..αλλά και για αυριο το συνολο της εικόνας ειναι ψυχρότερο περιπου ενα βαθμο....για εμάς στην θεσσαλονίκη  απλά θα δείξουμε την δυναμική μας σε τετοια χαμηλά...(καποιος πιο εμπειρος ας μου πει για το επταπύργ

Σε εμάς όλα παίζονται τι ρεύμα θα έχει ΒΑ η ΒΔ με λίγα λόγια αν μας πιάνει ο βαρδάρης είναι χιόνι πιστεύω. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως όλοι για ένα βαθμό η λογω τελη Φλεβάρη χανουμε χιονι ιστορικό πιστευω...δε βαριεσαι

Δυστυχως δε συννεφιασε ακομα θα φτάσουμε τπυςβ14 και μετά θα συννεφοασει....τη πατήσαμε 

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

23 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Πάντως όλοι για ένα βαθμό η λογω τελη Φλεβάρη χανουμε χιονι ιστορικό πιστευω...δε βαριεσαι

Δυστυχως δε συννεφιασε ακομα θα φτάσουμε τπυςβ14 και μετά θα συννεφοασει....τη πατήσαμε 

Και τι εγινε που ειναι μεσα (οχι τελη) Φλεβάρη? Ρε παιδια, έλεος....χειμώνα έχουμε κανονικά ως 10-15 Μάρτη....αν ειχαμε 10 Μάρτη τώρα θα το καταλάβαινα....απολαύστε....πάρτε θέση φέεεετας....πιειτε καφεδάκι, ψήστε το μεσημεράκι κανα μπριζολίδι και καμια προβατίνα και το βραδάκι στη λάμπα.....τι άλλο θετε? Εμείς χαιρόμαστε ήδη περισσοτερο απο σας μου φαινεται....εγώ ειμαι σε αναμμενα κάρβουνα και παίζει αύριο πρωί να κάνω καμια καταδρομική!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μεγαλος γριφος μετεωρολογικα αυτη η κακοκαιρια για το που θα χιονισει,ποσο χαμηλα εννοω,την Κυριακη

Στα Γιαννενα πιστευω θα το γυρισει σε παπλαμουδα το πρωι της Κυριακης για μια-δυο ωρες.Στην Θεσσαλονικη στα εντελως πεδινα εντος πολης,το βλεπω πολυ δυσκολο,ισως το γυρισει νωρις το μεσημερι σε χιονολυτο για λιγη ωρα.Πανω απο τα 150μ η καθαρη υγρη χιονοπτωση πιστευω το μεσημερι στην κορυφωση των φαινομενων.Χιονοστρωσεις παροδικες πανω απο τα 250-300μ. και στρωσιμο ανω των 20εκ πανω απο τα 600μ.(στα ψηλα Χορτιατη ως και 40εκ.)

Δυτικη Μακεδονια 20-40εκ αναλογα τα υψομετρο.

Ιδιαιτερη προσοχη στα ημιορεινα-ορεινα της Πιεριας-Ημαθιας οπου θα δουμε υψη χιονιου που θα φτασουν το 1μ. Αρκετα μεγαλα υψη χιονιου στα ορεινα της Χαλκιδικης επισης.

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και σημειώστε το κι αυτό.....

Ο,τι έχετε δει μέχρι τώρα, θα διαμορφωθούν τοπικά και αρκετές ακόμη χιονοεκπλήξεις....ηρεμείστε και φέεεεεττττταααααα!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ανοιξιατικου τυπου κακοκαιρια φενεται για κ.στερεα...το απολυτο τπτ φετος...μπιλιες και ψυχος πανε περιπατο...ταγιπ ετοιμασου.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για Αττικη δεν υπαρχει τιποτα να πουμε.Λιγες βροχες παντως θα πεσουν κατα διαστηματα τις επομενες μερες.

Να συγχαρω εδω γι αλλη μια φορα τους προσηνεμους συντροφους που ουτε "βριζουν",ουτε σιχτιριζουν,ουτε καταριουνται,κατι που γινεται κατ'εξακολουθηση και διαχρονικα σε ολες τις διαφαινομενες προσηνεμες κακοκαιριες και θα το αναφερω συνεχεια ωσπου να εξαλειφθει. 

Καλα χιονια σε οσο το δυνατον περισσοτερους,αφου θα υπαρξουν χιονοεκπληξεις και μεσα στη νεα βδομαδα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Για Αττικη δεν υπαρχει τιποτα να πουμε.Λιγες βροχες παντως θα πεσουν κατα διαστηματα τις επομενες μερες.

Να συγχαρω εδω γι αλλη μια φορα τους προσηνεμους συντροφους που ουτε "βριζουν",ουτε σιχτιριζουν,ουτε καταριουνται,κατι που γινεται κατ'εξακολουθηση και διαχρονικα σε ολες τις διαφαινομενες προσηνεμες κακοκαιριες και θα το αναφερω συνεχεια ωσπου να εξαλειφθει. 

Καλα χιονια σε οσο το δυνατον περισσοτερους,αφου θα υπαρξουν χιονοεκπληξεις και μεσα στη νεα βδομαδα.

Κι εγώ με την σειρά μου τους βόρειους για την άψογη στάση τους φέτος ...αλλά και πέρυσι στην Μήδεια απ' όσο θυμάμαι ρουθούνι δεν άνοιξε το αντίθετο..οπότε εσύ προσηνεμους εγώ βόρειους άρα ποιος σιχτιριζει και καταριέται?μάλλον οι δυτικοί μας μένουν...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Για Αττικη δεν υπαρχει τιποτα να πουμε.Λιγες βροχες παντως θα πεσουν κατα διαστηματα τις επομενες μερες.

Να συγχαρω εδω γι αλλη μια φορα τους προσηνεμους συντροφους που ουτε "βριζουν",ουτε σιχτιριζουν,ουτε καταριουνται,κατι που γινεται κατ'εξακολουθηση και διαχρονικα σε ολες τις διαφαινομενες προσηνεμες κακοκαιριες και θα το αναφερω συνεχεια ωσπου να εξαλειφθει. 

Καλα χιονια σε οσο το δυνατον περισσοτερους,αφου θα υπαρξουν χιονοεκπληξεις και μεσα στη νεα βδομαδα.

Και χιονια θα εχει στα ημιορεινα η Αττική και βλέπουμε.....θ' αλλάξουν πολλα απο την ερχόμενη εβδομάδα.....

Στο αλλο που λες, ουτε καν θα επρεπε να το αναφέρουμε, όλοι μας σχεδόν θα ευχαριστηθούμε να δούμε όσο πιο κάτω και εκτεταμένα χιόνια και γι αυτό ψαχνόμαστε καιρό τώρα, όχι μονο για την αυλή μας.....υπάρχουν βέβαια και οι εξαιρέσεις γενικά, αλλά οκ, έχουν ελαχιστοποιηθεί.....προσωπικά εγω απόψε βλεπω να το ξενυχταω (ετοιμάζομαι σα να χιονίσει εδώ), για να ενημερώνομαι και να ενημερώνω, έχω ανταποκριτές σε αρκετά μέρη που θα χιονιστουν και θαχουμε ελπίζω αρκετές φωτο και βίντεο.....Γιάννενα, Πάπινγκο, Μέτσοβο, Ευρυτανία, ορεινά Αιτ/νίας, Φλώρινα, Γέρμα Καστοριάς, Φλώρινα και πιο πάνω.....όλα τα λεφτά.....καλές μας επιτυχίες!!

ΥΓ Χόχλια θα χιονίσει Γιώργο, γιατί στου γκάρυ θα χιονίσει νομίζω....χαχαχαχα.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Severe_Lover είπε:

Μόνο που η εικόνα που έχουν από την κεντρική πλατεία του Αγρινίου, είναι από το 1978 κι όχι από τον Μάρτη του 87.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο Αρναούτογλου έδωσε και 5 πόντους στρώσιμο σε πεδινά κεντρικής Μακεδονίας και μισό μέτρο στις ορεινότερες περιοχές.

Επεξεργάστηκε από Kosmas34
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Mercedakias είπε:

Ο Αρναούτογλου βλέπει φόλα παντού.......δμακεδονια ήπειρο και Θεσσαλία δεν αναφέρει καν

Tον είδα πολύ απαισιόδοξο και ως προς την ένταση και ως προς τη διάρκεια και  τα υψομετρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...