Jump to content
Gary

Ανάλυση χαρτών Φεβρουάριος 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

35 λεπτά πριν, Jimmys-snow είπε:

Θα ξαναπεσω στην παγιδα και θα σας πιστεψω! 

Στην τελικη, αλη μια φαπα θα ειναι, σιγα το πραγμα! 

 

Κακό του κεφαλιού σου, όπως έλεγαν οι παλιοί....ούτε φάπες υπάρχουν φέτος, ούτε τίποτε.....έρχονταιιιιιι.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Χιονόπληκτοι αττικάριοι:

ΚΟΓΚΑ 2 ΣΑΙ ΠΑΙΡΗΜΑΙΝΟΥΜΑΙ ΚΡΛ!!!

IMG_20220213_153336.jpg

..... πολύ κόκκινους σας βλέπω ......!!!!!!........ τι έχετε πιεί ......!!!!!??????.......😂🤣

..... αφιερωμένο .....

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, freeze είπε:

Δευτέρα έκλεισα οφθαλμίατρο... Του είπα όλοι βλέπουν άλλους χάρτες και εγώ δεν μπορω να δω πράμα ...

..... κάνε δυο τις κρατήσεις ..... θα μας κάνει και καλύτερη τιμή ..... 😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

αυτο που θα φορεθει σαν ταση ειναι ενας χλιαρος αυλωνας που θα ξεχειλωσει και οριακα να μπορει να χιονισει τα βορεια πεδινα και μονο και με ενα εξ ισου χλιαρο ριτζαρισμα του αζορικου προς κεντρικη ευρωπη αφου συνεχως μαζευεται το κυριο μερος του αζορ μεσα στον ατλαντικο το μετα προς τον μαρτιο ειναι αλλη ιστορια..εκει μπορει να παιχτουν και σκανδιναβικοι και πολυπλοκοι εμποδισμοι και αλλα πολλα.Οι βορειοι να ετοιμαζονται τα τρεξιματα των επομενων ημερων ειναι κουφετακια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

46 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Από το Νοέμβριο βγάζεις τέτοιους χαρτες και δεν βγηκε ουτε ενας ολο το χειμώνα μεχρι τωρα χαχαχαχα...κι αυτκ γιατξ η θέρμανση ξεκινά σε όλους πανω απο τις 200 ωρες ....ας ελπίσουμε ουτε αυτη τη φορα να βγουν , αρκετο κρυο φαγαμε 😁😁😁🤣🤣

Και κρύο και χιόνια...τα ορεινά Ρούμελης Παρνασσός είναι θαμμένα...✌️

Αυτές οι θερμάνσεις μικρές Άπ'τον Δεκέμβριο με κυνηγητό του Στροβιλου και μετατοπίσεων τού βοηθούσαν ώστε να έρχεται το κρύο πάνω μας ασχέτως ριτζαρισματων τελικών αποτελεσμάτων...Τι να κάνομε βόρεια δεν έπιασε τόπο...τώρα έρχεται το τέλος του και λόγω εποχής....

Screenshot_2022-02-13-16-08-39-243.jpg

Επεξεργάστηκε από Severe_Lover
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όταν είσαι σίγουρος για κάτι, απολαμβάνεις χαλαρά τον απογευματινό καφέ, πριν τα Κυριακάτικα 12άρια....οι λεπτομέρειες θα έρθουν, το σηματάκι δόθηκε....γεια μας!!

IMG_20220213_161140.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο χειμώνας που οι περισσότεροι τον τελείωναν και μάλιστα λοιδορούσαν, όσους από εμάς επιμέναμε βάσει κυκλοφορίας και ψύχους, ότι δεν τελειώνει ούτε με πυρηνικά στην Ελλάδα,, δείχνει πλέον επακριβώς μοντελικά και στον χρόνο που αναφέραμε (μέσα στο Σ/Κ που διανύουμε), σημάδια δυναμικής και βάλε επιστροφής και απλά αναμένουμε το πως θα εκφραστεί....

Κι ένα συμπλήρωμα....Αν για οποιοδήποτε λόγο, δεν έρθει καμια Ελπίδα ή καμια Μήδεια ως τέλη Φλεβάρη κι έρθει κάτι σε κανονικό τόνο ή πιο λάϊτ σαν αυτό 8-9/2, να γνωρίζετε ότι από πίσω πιθανότατα έρχονται τρέλες....αυτά τα ολίγα, επειδή κάποιοι προσπαθούν να τρολάρουν προκαταβολικά!!

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

με ΑΟ στα θετο δεν υπαρχει αυλωνας απλα επειδη ο πολικος στροβιλος λογω δυναμικης φτανει αρκετα νοτια θα κοπει ενα κομματι του την στιγμη του ριτζαρισματος στην κεντρικη ευρωπη και αυτο θα ειναι αρκετο για τα βορεια και την χιονομανα γιατι τα 850 ειναι ακομη καλα...παμε ετσι στο χαλαρο να παρουμε μια πρωτη γευση απο τα 12αρια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

το καλο θα ειναι τον μαρτιο για εμας...το πολυ καλο!!!ο φλεβαρης θα δωσει ενα καλουτσκο χιονια ετσι για προγευμα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

39 λεπτά πριν, BrainA είπε:

Εχουν μυριστεί τον κόγκα Οι πάπιες στη γειτονιά και έχουν αρχίσει να βόσκουν

20220213_155645.jpg

..... πάπια πορτοκάλι ..... χμμμμμμ .....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ens_image.php?geoid=52690&var=201&run=6&

Ακομα μοιρασμενες οι πιθανοτητες για κατι πολυ καλο

Θα ξανααλλαξουν ομως παλι.σε τι σεναριο?ακομα αγνωστο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Ο χειμώνας που οι περισσότεροι τον τελείωναν και μάλιστα λοιδορούσαν, όσους από εμάς επιμέναμε βάσει κυκλοφορίας και ψύχους, ότι δεν τελειώνει ούτε με πυρηνικά στην Ελλάδα,, δείχνει πλέον επακριβώς μοντελικά και στον χρόνο που αναφέραμε (μέσα στο Σ/Κ που διανύουμε), σημάδια δυναμικής και βάλε επιστροφής και απλά αναμένουμε το πως θα εκφραστεί....

Κι ένα συμπλήρωμα....Αν για οποιοδήποτε λόγο, δεν έρθει καμια Ελπίδα ή καμια Μήδεια ως τέλη Φλεβάρη κι έρθει κάτι σε κανονικό τόνο ή πιο λάϊτ σαν αυτό 8-9/2, να γνωρίζετε ότι από πίσω πιθανότατα έρχονται τρέλες....αυτά τα ολίγα, επειδή κάποιοι προσπαθούν να τρολάρουν προκαταβολικά!!

 

..... ο χειμώνας σίγουρα δεν τελείωσε .... όποιος το ισχυρίστηκε αυτό ή δεν γνωρίζει τπτ ή κάτι άλλο του συμβαίνει ......

...... όμως το να ισχυριζόμαστε ότι έρχεται κάτι απερίγραπτο , ανεπανάληπτο κλπ κλπ  15 τουλάχιστον μέρες πριν είναι ουτοπικό ...... και μας διαβάζουν και άνθρωποι που δεν γνωρίζουν τπτ από πρόβλεψη καιρού .....

...... αν θα βλέπαμε τον αζορικό να σπάει επάνω μας στις 15 + ημέρες τι θα γράφαμε.....????..... ότι έρχεται το καλοκαίρι πριν την ώρα του ......!!!!!?????.....

..... είμαι τέρμα τρελός με το χιόνι ....!!!!!.... η ευτυχία μου θα ήταν να ζούσα σε μια χώρα που τουλάχιστον 6 μήνες το χρόνο χιονίζει ...... όμως η ηλικία μου δεν μου επιτρέπει πλέον να παρασύρομαι ...... το έκανα στο παρελθόν κατά κόρον .....

..... και για να τελειώνουμε με αυτό το θέμα ..... δεν μπορεί να λέμε ότι πέραν των 5 βαριά 7 ημερών είναι ανεδαφική η όποια πρόβλεψη και από την άλλη να προσκυνάμε τα 15ημερα runs και τους μακροπρόθεσμους δείκτες ......

ΥΓ ...... πράγματι είναι ένα σημάδι το ισχυρό νότιο - νοτιοδυτικό ρεύμα στον Βόρειο Ατλαντικό ...... αλλά μέχρι εκεί ..... σε αναμονή ...... σεμνά και ταπεινά ...... και μακάρι να έρθει η κακοκαιρία όλων των τελευταίων 200 ετών ......!!!!!!..... εγώ κι αν το θέλω ......!!!!

...... καλό απόγευμα ..... και ότι γράφω το γράφω καλοπροαίρετα .......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Χιονόπληκτοι αττικάριοι:

ΚΟΓΚΑ 2 ΣΑΙ ΠΑΙΡΗΜΑΙΝΟΥΜΑΙ ΚΡΛ!!!

IMG_20220213_153336.jpg

ΩΝΣΓΜ κρλ.......Τώρα μάλιστα..τα πιάσαμε τα λεφτά μας....ΔΕΝ ΠΑΙΡΙΓΡΑΦΑΙΤΕ ΛΑΙΜΕ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 minutes ago, THUNDERSNOW1965 said:

..... ο χειμώνας σίγουρα δεν τελείωσε .... όποιος το ισχυρίστηκε αυτό ή δεν γνωρίζει τπτ ή κάτι άλλο του συμβαίνει ......

...... όμως το να ισχυριζόμαστε ότι έρχεται κάτι απερίγραπτο , ανεπανάληπτο κλπ κλπ  15 τουλάχιστον μέρες πριν είναι ουτοπικό ...... και μας διαβάζουν και άνθρωποι που δεν γνωρίζουν τπτ από πρόβλεψη καιρού .....

...... αν θα βλέπαμε τον αζορικό να σπάει επάνω μας στις 15 + ημέρες τι θα γράφαμε.....????..... ότι έρχεται το καλοκαίρι πριν την ώρα του ......!!!!!?????.....

..... είμαι τέρμα τρελός με το χιόνι ....!!!!!.... η ευτυχία μου θα ήταν να ζούσα σε μια χώρα που τουλάχιστον 6 μήνες το χρόνο χιονίζει ...... όμως η ηλικία μου δεν μου επιτρέπει πλέον να παρασύρομαι ...... το έκανα στο παρελθόν κατά κόρον .....

..... και για να τελειώνουμε με αυτό το θέμα ..... δεν μπορεί να λέμε ότι πέραν των 5 βαριά 7 ημερών είναι ανεδαφική η όποια πρόβλεψη και από την άλλη να προσκυνάμε τα 15ημερα runs και τους μακροπρόθεσμους δείκτες ......

ΥΓ ...... πράγματι είναι ένα σημάδι το ισχυρό νότιο - νοτιοδυτικό ρεύμα στον Βόρειο Ατλαντικό ...... αλλά μέχρι εκεί ..... σε αναμονή ...... σεμνά και ταπεινά ...... και μακάρι να έρθει η κακοκαιρία όλων των τελευταίων 200 ετών ......!!!!!!..... εγώ κι αν το θέλω ......!!!!

...... καλό απόγευμα ..... και ότι γράφω το γράφω καλοπροαίρετα .......

Κανένας σοβαρός άνθρωπος δεν μπορεί να ισχυριστεί οτι ο χειμώνας τελείωσε στις 13/2... Από εκεί και πέρα αυτά που γράφονται για ιστορικούς χιονάδες, προειδοποιήσεις, "πολικές" καθόδους θαψίματα και τρέλες που έρχονται τον Μάρτιο είναι καθαρό hopecasting... δεν με ενοχλούν καθόλου αλλά δεν τους δίνω καμμία σημασία. Καθένας είναι ελεύθερος να γράφει την άποψή του όσο δεν προσβάλλει τους υπόλοιπους. Το φόρουμ δεν είναι επιστημονικό περιoδικό ουτε κάνουμε peer review.  

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

26 λεπτά πριν, THUNDERSNOW1965 είπε:

..... ο χειμώνας σίγουρα δεν τελείωσε .... όποιος το ισχυρίστηκε αυτό ή δεν γνωρίζει τπτ ή κάτι άλλο του συμβαίνει ......

...... όμως το να ισχυριζόμαστε ότι έρχεται κάτι απερίγραπτο , ανεπανάληπτο κλπ κλπ  15 τουλάχιστον μέρες πριν είναι ουτοπικό ...... και μας διαβάζουν και άνθρωποι που δεν γνωρίζουν τπτ από πρόβλεψη καιρού .....

...... αν θα βλέπαμε τον αζορικό να σπάει επάνω μας στις 15 + ημέρες τι θα γράφαμε.....????..... ότι έρχεται το καλοκαίρι πριν την ώρα του ......!!!!!?????.....

..... είμαι τέρμα τρελός με το χιόνι ....!!!!!.... η ευτυχία μου θα ήταν να ζούσα σε μια χώρα που τουλάχιστον 6 μήνες το χρόνο χιονίζει ...... όμως η ηλικία μου δεν μου επιτρέπει πλέον να παρασύρομαι ...... το έκανα στο παρελθόν κατά κόρον .....

..... και για να τελειώνουμε με αυτό το θέμα ..... δεν μπορεί να λέμε ότι πέραν των 5 βαριά 7 ημερών είναι ανεδαφική η όποια πρόβλεψη και από την άλλη να προσκυνάμε τα 15ημερα runs και τους μακροπρόθεσμους δείκτες ......

ΥΓ ...... πράγματι είναι ένα σημάδι το ισχυρό νότιο - νοτιοδυτικό ρεύμα στον Βόρειο Ατλαντικό ...... αλλά μέχρι εκεί ..... σε αναμονή ...... σεμνά και ταπεινά ...... και μακάρι να έρθει η κακοκαιρία όλων των τελευταίων 200 ετών ......!!!!!!..... εγώ κι αν το θέλω ......!!!!

...... καλό απόγευμα ..... και ότι γράφω το γράφω καλοπροαίρετα .......

Δεν συμφωνώ απόλυτα.....πάντα μπορείς να ανιχνεύσεις κυκλοφορίες, με πιθανότητες επαλήθευσης προς την μια ή την άλλη πλευρά....όμως όταν βλεπεις το ψυχος που ειναι συσσωρευμένο πάνω, δεν μπορεις να μην έχεις το νου σου που μ ενα κλικ μπορει να σου κάνει εύκολα ως και μια Ελπίδα πχ, αλλά κι αυτή να μην σου κανει σε χιονίζει εύκολα, για πλάκα.....δεν θεωρώ τίποτε ανεδαφικό λοιπόν, αν κι εδώ κουβέντα γίνεται και λέμε ότι δυνητικά μπορεί να βγουν χιονοκαταστάσεις και χιονοεκπλήξεις!!

Και λέω μια εξασθένηση δυτικών ζωνικών να έχουμε κι ένα Ν/ΝΝΔ στριμ στον Ατλαντικό....και θα δούμε τι θα γίνει!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, CATHA είπε:

Κανένας σοβαρός άνθρωπος δεν μπορεί να ισχυριστεί οτι ο χειμώνας τελείωσε στις 13/2... Από εκεί και πέρα αυτά που γράφονται για ιστορικούς χιονάδες, προειδοποιήσεις, "πολικές" καθόδους θαψίματα και τρέλες που έρχονται τον Μάρτιο είναι καθαρό hopecasting... δεν με ενοχλούν καθόλου αλλά δεν τους δίνω καμμία σημασία. Καθένας είναι ελεύθερος να γράφει την άποψή του όσο δεν προσβάλλει τους υπόλοιπους. Το φόρουμ δεν είναι επιστημονικό περιoδικό ουτε κάνουμε peer review.  

Συμφωνω!Παντως το προβειο κοντοσουβλι του braina ειναι ξεκαθαρα επιστημη...😂🤣🤣🥩🥩

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, CATHA είπε:

Κανένας σοβαρός άνθρωπος δεν μπορεί να ισχυριστεί οτι ο χειμώνας τελείωσε στις 13/2... Από εκεί και πέρα αυτά που γράφονται για ιστορικούς χιονάδες, προειδοποιήσεις, "πολικές" καθόδους θαψίματα και τρέλες που έρχονται τον Μάρτιο είναι καθαρό hopecasting... δεν με ενοχλούν καθόλου αλλά δεν τους δίνω καμμία σημασία. Καθένας είναι ελεύθερος να γράφει την άποψή του όσο δεν προσβάλλει τους υπόλοιπους. Το φόρουμ δεν είναι επιστημονικό περιoδικό ουτε κάνουμε peer review.  

Κι όμως στο 90% των ομάδων, των σαιτ, των σελίδων-μπλογκ (γνωστών προγνωστών) κλπ, ακριβώς αυτό λένε....τελείωσε ο χειμώνας....όχι σήμερα, μετά την Ελπίδα.....τα υπολοιπα είναι δοσμένα με χιουμορ εδω!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Άνοιξη ερχεταιαιιαιαιαιαια

Φυσικά....η 24η Απριλίου και το Πάσχα, δεν είναι μακριά!!!....χαχαχαχαχαχα.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Φυσικά....η 24η Απριλίου και το Πάσχα, δεν είναι μακριά!!!....χαχαχαχαχαχα.....

Χαχαχα κωστα εχω εναν μικρο εδω ειναι απο μια φιλη της γυναιακας μου ο μικρος , και με ρωταει θα ρεθι η ανοιξη δε θα χουμε αλλα χιονια;;; ...οχι του λεω χειμωνα θα χουμε για 2 μηνες ακομα και τοτε γιατι γραφεις ανοιξη ερχεται, τι να σου εξηγω τωρα του λεω χαχαχα

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Χαχαχα κωστα εχω εναν μικρο εδω ειναι απο μια φιλη της γυναιακας μου ο μικρος , και με ρωταει θα ρεθι η ανοιξη δε θα χουμε αλλα χιονια;;; ...οχι του λεω χειμωνα θα χουμε για 2 μηνες ακομα και τοτε γιατι γραφεις ανοιξη ερχεται, τι να σου εξηγω τωρα του λεω χαχαχα

Σοβαρεψου ρε Αντωνη..σε  πηρε χαμπάρι και ο πιτσιρίκος...🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

32 λεπτά πριν, CATHA είπε:

Κανένας σοβαρός άνθρωπος δεν μπορεί να ισχυριστεί οτι ο χειμώνας τελείωσε στις 13/2... Από εκεί και πέρα αυτά που γράφονται για ιστορικούς χιονάδες, προειδοποιήσεις, "πολικές" καθόδους θαψίματα και τρέλες που έρχονται τον Μάρτιο είναι καθαρό hopecasting... δεν με ενοχλούν καθόλου αλλά δεν τους δίνω καμμία σημασία. Καθένας είναι ελεύθερος να γράφει την άποψή του όσο δεν προσβάλλει τους υπόλοιπους. Το φόρουμ δεν είναι επιστημονικό περιoδικό ουτε κάνουμε peer review.  

Χαβαλές είναι στην προκειμένη φίλε μου!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

29 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Συμφωνω!Παντως το προβειο κοντοσουβλι του braina ειναι ξεκαθαρα επιστημη...😂🤣🤣🥩🥩

Κεμπάπ το λένε το στο χωριό μου..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...