Jump to content
Beach-snow NG

Αναφορές νέας χιονοκαιρίας 7-9/2....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Just now, menidi said:

Ρε σεις μην ειρωνευεστε. Έχει δικαίωμα κάποιος να εκφράσει την άποψη του. Δλδ θα φοβηθούμε; Κι εγώ δεν θεωρώ ως αστοχία πρόγνωσης ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ αυτό που γίνεται. Μόνο εμείς έχουμε πάρει χαμπάρι τις νιφάδες - παγοσφαιριδια που πέφτουν που και που. 

Τψρα....αν έρθει απόγευμα με καμία μπούκα και χιονίσει έστω πρόσκαιρα αλλά κανονικά, τότε ναι. Θα έχουμε αστοχία πρόγνωσης. 

αλλο αποψη, αλλο να σχολιαζουμε σε γεγονος. το οτι χιονιζει μαρουσι, δεν ειναι αποψη, ειναι φάκτ. στα 250 με 265. απλα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Σέττα Ευβοίας τώρα....απίθανος ο χωρίς όνομα χιονιάς!!; Χιονίζει από 250-300μ. και στρώνει από τα 400μ.!!

IMG_20220208_130706.jpg

IMG_20220208_130648.jpg

IMG_20220208_130630.jpg

received_1127907688006676.jpeg

Κώστα έχεις πηγή;;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, MenNaousa11 είπε:

Με 6 βαθμους και χαμηλη υγρασια , δε νομιζω οτι μπορει να θεωρηθει σαν χιονοπτωση και αστοχια προγνωσης. 

Oκ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, geod είπε:

αλλο αποψη, αλλο να σχολιαζουμε σε γεγονος. το οτι χιονιζει μαρουσι, δεν ειναι αποψη, ειναι φάκτ. στα 250 με 265. απλα. 

Εγω μιλώ με κριτήρια ΕΜΥ ( θέλω να πιστεύω) και "κανονικότητας" όσον αφορά την καθημερινή ζωή. Ε λοιπόν αυτό σήμερα δεν είναι χιονόπτωση κατ εμέ. Ναι.... μπορεί να εμφανίζονται μερικά ασπράκια που και που. Αλλά δεν το θεωρώ χιονόπτωση. Κι ας είναι χιόνι. 

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Oκ.

Γιατι όχι?

Το βλέπαμε όλοι ότι θα έχει ΔΒΔ άνεμο που στην Αττική είναι ξηρός ....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, menidi είπε:

Ρε σεις μην ειρωνευεστε. Έχει δικαίωμα κάποιος να εκφράσει την άποψη του. Δλδ θα φοβηθούμε; Κι εγώ δεν θεωρώ ως αστοχία πρόγνωσης ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ αυτό που γίνεται. Μόνο εμείς έχουμε πάρει χαμπάρι τις νιφάδες - παγοσφαιριδια που πέφτουν που και που. 

Τψρα....αν έρθει απόγευμα με καμία μπούκα και χιονίσει έστω πρόσκαιρα αλλά κανονικά, τότε ναι. Θα έχουμε αστοχία πρόγνωσης. Η ΕΜΥ δεν βγάζει προγνώσεις για εμάς, αλλά για τον πολύ κόσμο. Ρωτήστε έναν εκεί έξω για το αν χιονίζει. 

Θανάση μιλαμε για την μεγαλυτερη αποτυχια πολλων ετων....δλδ θεωρεις βλακα τον κοσμο που βλεπει νιφαδες εξω ως τα 180μ ή ως την παραλια της Χαλκιδος? Μην τρελαθουμε τωρα...μην ξεχασουμε κι αυτα που ξερουμε....ηΕΜΥ κι ο παγκοσμιος οργανισμος, θεωρουν ημερα χιονοπτωσης κ μια νιφαδα να πεσει, τι λεμε τωρα? Η ΕΜΥ κ πολλοι παρασυρμενοι μετεοπρογνωστες μαζι, επεσαν στη λουμπα κι εδιναν απλες χιονοπτωσεις απο 500-700μ. Μονο ο Ζιακοπουλος ειπε θα χιονισει κ πιο χαμηλα....να χιονισει οχι να στρωσει!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 minutes ago, menidi said:

Ρε σεις μην ειρωνευεστε. Έχει δικαίωμα κάποιος να εκφράσει την άποψη του. Δλδ θα φοβηθούμε; Κι εγώ δεν θεωρώ ως αστοχία πρόγνωσης ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ αυτό που γίνεται. Μόνο εμείς έχουμε πάρει χαμπάρι τις νιφάδες - παγοσφαιριδια που πέφτουν που και που. 

Τψρα....αν έρθει απόγευμα με καμία μπούκα και χιονίσει έστω πρόσκαιρα αλλά κανονικά, τότε ναι. Θα έχουμε αστοχία πρόγνωσης. Η ΕΜΥ δεν βγάζει προγνώσεις για εμάς, αλλά για τον πολύ κόσμο. Ρωτήστε έναν εκεί έξω για το αν χιονίζει. 

Ρωτα τον Γιωργο @ΧΕΛΜΟΣ που ειναι εξω αν χιονιζει .Με την λογικη αυτη τοτε κατι τηλεμαχους και κατι αλλες χιονοπτώσεις βράδυνες ξημερωματα δεν τις παιρνει κανεις χαμπαρι παρα μονο εμεις.Αντε μην τ ακουσεις εσυ😂

Επεξεργάστηκε από south coast
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, south coast είπε:

Ρωτα τον Γιωργο @ΧΕΛΜΟΣ που ειναι εξω αν χιονιζει 

Ρωτα ΕΣΥ έναν που δεν είναι μέλος σε αυτό το φόρουμ να σου πει αν χιονίζει Κωνσταντίνε μου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, menidi said:

Ρωτα ΕΣΥ έναν που δεν είναι μέλος σε αυτό το φόρουμ να σου πει αν χιονίζει Κωνσταντίνε μου

ρωτησα τη γυναικα μου που δεν το χωνευει το χιονι. χιονιζει πευκη - τελος.-

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, oldboy332 είπε:

Και Κρυονέρι στρώνει στα αυτοκίνητα . Θέλουμε λίγο περισσότερο κρύο.

Δεν ειναι χιονι αυτο.Απο τα 600 και πανω χιονιζει,αυτο που μας δειχνεις στα 380 ειναι κατι αλλο.Δεν μπορει να κανει λαθος η εμυ.🤣🤣🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 minutes ago, menidi said:

Εγω μιλώ με κριτήρια ΕΜΥ ( θέλω να πιστεύω) και "κανονικότητας" όσον αφορά την καθημερινή ζωή. Ε λοιπόν αυτό σήμερα δεν είναι χιονόπτωση κατ εμέ. Ναι.... μπορεί να εμφανίζονται μερικά ασπράκια που και που. Αλλά δεν το θεωρώ χιονόπτωση. Κι ας είναι χιόνι. 

διάβασε ξανα τι έγραψες. [δεν το θεωρώ χιονόπτωση. Κι ας είναι χιόνι. ]

σορρυ, αλλα Not sorry.

Επεξεργάστηκε από geod
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Νικησιανη Καβαλας..

273511025_4199531783483230_5170229725002441379_n.jpg

Η Παρνηθα νωριτερα χαμενη στις χιονοκουρτινες..

273475861_4780033398717558_1743930972004600348_n.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εδώ χιονόνερο με καθαρές και λιωμένες νιφάδες με διαστήματα καθαρής χιονόπτωσης που κρατάνε 20 δευτερόλεπτα 😛 ωραία μέρα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μαλιστα εδω στη δουλεια με ρωτανε απο το πρωι....θα χιονισει οπως μας ελεγες? Γιατι οι μετεωρολογοι ειπαν απο 600μ κ πανω....φυσικα θα χιονισει ειπα....βγαζει ηλιο κι αρχισαν τα περιπαικτικα.....σε λιγο θα κλεισει ο καιρος κι ως το βραδυ θα χιονιζει με υποτροπες κ υφεσεις τους ειπα....και τα βλεπουν πλεον!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, geod είπε:

διάβασε ξανα τι έγραψες. [δεν το θεωρώ χιονόπτωση. Κι ας είναι χιόνι. ]

σορρυ, αλλα Not sorry.

Μην ειρωνευεσαι. Ξέρω τι έγραψα. Δεν είναι χιονόπτωση για να πούμε ότι υπάρχει αστοχία πρόγνωσης. Δείξε λίγη ευγένεια ρε συ. Γενικά στο λέω. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ρε παιδιά χιονίζει με σφοδρότητα πάνω απ' τα 350 σε διάφορες περιοχές του νομού και εμείς ασχολούμαστε με τα 600+...όλοι ξέραμε ότι δεν θα πέσουν μέσα ελέω ΒΔ τι να κάνουμε...Γέρακα χιονόνερο με 4.5 και 0.8 dp

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, menidi said:

Μην ειρωνευεσαι. Ξέρω τι έγραψα. Δεν είναι χιονόπτωση για να πούμε ότι υπάρχει αστοχία πρόγνωσης. Δείξε λίγη ευγένεια ρε συ. Γενικά στο λέω. 

ειμαι απο τους πιο ευγενικους εδω μεσα - απολογουμαι εαν δεν ημουν εν προκειμένω.

σημερα χιοινιζει σε μεγαλο κομματι της αττικης και ΣΙΓΟΥΡΑ κατω απο τα 600(!!). ειτε μας αρεσει, ειτε οχι. 10 νιφαδες το μισαωρο? χιονι λεγεται. οχι βροχη.

Επεξεργάστηκε από geod
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Υπάρχει το χιόνι που στρώνει (με το συμπαθιο)

το χιονι που λιώνει

το χιονι που δεν βλέπουμε (Σαλονικα) ή χιόνι ψηφιακό

Τρία είδη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, menidi είπε:

Μην ειρωνευεσαι. Ξέρω τι έγραψα. Δεν είναι χιονόπτωση για να πούμε ότι υπάρχει αστοχία πρόγνωσης. Δείξε λίγη ευγένεια ρε συ. Γενικά στο λέω. 

Μπορει βεβαια καποιος να παιζει με τη νοημοσυνη μας οντας ευγενικος Θαναση οπως εσυ.Χιονιζει ή οχι πυκνα στο κρυονερι απο τα 350;;;Ειναι αποτυχια ή οχι;;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...