Jump to content
Beach-snow NG

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ισχυρής χιονοκαιρίας "ΦΙΛΙΠΠΟΣ" 8-14/3....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, EVIA 1987!! είπε:

Στα ορια του χιονολυτου η Χαλκιδα μετα απο στεγνη στουπα! Μας τρολαρει😂

αυξήθηκε η υγρασία μάλλον γι' αυτό.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θρακομακεδόνες χιονίζει ασθενώς εδώ και μία ώρα, αλλά με ήλιο να εμαφίζεται κατά διαστήματα και με Τ 1,4 σε σταθερή άνοδο. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Santa snow είπε:

Παιδιά υπομονή. Είναι νωρίς ακόμη και έχουμε και υποχώρηση στα 850. Σε λίγο θα μπει η κρύα μάζα καλύτερα και θα ενταθούν οι χιονοπτώσεις.

Οτι θα μας εδινες κουραγιο με αισιοδοξια,με ξεπερναει.🤣🤣 

Vamos λοιπον

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Seth13 είπε:

Απορώ που δεν είδες τα νέα στοιχεία. 😛

Κάτι ίσως μας προσεγγίσει από ΒΑ αλλά υπάρχει θέμα με τις θερμοκρασίες. Επίσης κάτι γίνεται με τις θερμοκρασίες στην Εύβοια. Τώρα ή αυτό θα σημαίνει την καταστροφή ή κάτι που μπορεί να βοηθήσει στη συνέχεια. Για λεκανοπέδιο έχει πέσει πετσόκομα σε υετό και βλέπω μούφα μοντελικά. Μένει να δούμε τι θα αποφασίσει ο ουρανός.

αρα δε περιμενουμε κατι?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, LosAlimos said:

Πρεπει να υπαρξει συνδυασμος χιονιου με τις ωρες της μεγιστης ηλιακης ενεργειας αλλιως δεν κανουμε δουλεια 🤣

Καλα θα μπορουσε ανετα να στρωσει και στη θαλασσα στις 3 καταμεσημερο, αυτο ειναι τρομερη προκληση για Μαρτιο μηνα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, Jimmys-snow είπε:

Περα απο τον κεντρικο κορμο της Ευβοιας δεν εχει δωσει ακομη πουθενα αλλου συνεχομενα φαινομενα

Εδω μια δυναμωνει αρκετα, μια ριχνει πιο χαλαρά.. 

Αναμένουμε

Καλα, ανεμενε εσυ χιονολυτο😂😂 εδω πλεον χιονονερο! Κατι πηγαινει πολυ λαθος σε αυτη την κακοκαιρια. Και μην ακουσω «Μαρτης ειναι….» γιατι ειμαι και παλιομαχαιρο (1973) κι εχω ζησει χιονιαδες Μαρτη μηνα! Εδω κατι πηγαινει πολυ λαθος οπως και μετα τα στρωσιδια με την Ελπιδα! Κατι με την υγρασια που εκτινασσεται στο Θεο μολις κοβουν τα φαινομενα….

Φιασκο μεχρι τωρα παντως! Ξεκινησε παλι ιδανικα και οπως σχεδον παντα τα τελευταια χρονια, χαλασε….

* Καλη απολαυση σε οσους το δουν παχυ παχυ!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αυτή τη στιγμή ο σταθμός μου καταγράφει μικρότερη θερμοκρασία από το σταθμό της Στενής!

Θεωρώ ότι μπήκε ΒΑ στη Στενή και γι αυτό η εκτόξευση της θερμοκρασίας. Εάν μπήκε και εδώ ο ΒΑ θα πέσει βροχούλα και κλάμα μαζί...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μετά τις 14.00 είναι το μεγάλο στοίχημα για λεκανοπέδιο. Θα έχει αρχίσει να γέρνει και ο ήλιος. Με μεγάλες ραγδαίοητητες (αν υπάρξουν) θα στρώσει καλά έστω από κέντρο και πάνω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, EVIA 1987!! said:

Καλα, ανεμενε εσυ χιονολυτο😂😂 εδω πλεον χιονονερο! Κατι πηγαινει πολυ λαθος σε αυτη την κακοκαιρια. Και μην ακουσω «Μαρτης ειναι….» γιατι ειμαι και παλιομαχαιρο (1973) κι εχω ζησει χιονιαδες Μαρτη μηνα! Εδω κατι πηγαινει πολυ λαθος οπως και μετα τα στρωσιδια με την Ελπιδα! Κατι με την υγρασια που εκτινασσεται στο Θεο μολις κοβουν τα φαινομενα….

Φιασκο μεχρι τωρα παντως! Ξεκινησε παλι ιδανικα και οπως σχεδον παντα τα τελευταια χρονια, χαλασε….

* Καλη απολαυση σε οσους το δουν παχυ παχυ!

Θελετε ενα -12 στα 850 για να ειστε ασφαλεις μαλλον. Αλλιως δεν...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το πιο περίεργο για μένα είναι το -4.8 της Πάρνηθας με σχεδόν -9 στα 850 θεωρητικά...που αντικειμενικά δεν βγαινει...πρωινή ραδιοβοληση έβγαλε κανονική τιμή -8.5 αλλά έχει κάνει άνοδο 2.5 βαθμών η Πάρνηθα από τοτε, χωρίς να περάσει κάποιος ξηρός άνεμος και να την ανέβασε (96% υγρασία)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τέτοια αγωνία ούτε στις γέννες των παιδιών μου....ελπίζω στις 6 που θα ξεκινήσω να παραλάβω τηνγυναικα μου απ' το αεροδρόμιο να βάλω αλυσίδες 

Προς το παρών ΟΥΔΕΝ με την ψηλότερη θερμοκρασία των τελευταίων ημερών τώρα στους 4 βαθμους

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, KapelosG said:

Το πιο περίεργο για μένα είναι το -4.8 της Πάρνηθας με σχεδόν -9 στα 850 θεωρητικά...που αντικειμενικά δεν βγαινει...πρωινή ραδιοβοληση έβγαλε κανονική τιμή -8.5 αλλά έχει κάνει άνοδο 2.5 βαθμών η Πάρνηθα από τοτε, χωρίς να περάσει κάποιος ξηρός άνεμος και να την ανέβασε (96% υγρασία)

Έχουμε υποχώρηση της αέριας μάζας. Βάλε ότι είναι και μεσημέρι Μαρτίου. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, EVIA 1987!! είπε:

Καλα, ανεμενε εσυ χιονολυτο😂😂 εδω πλεον χιονονερο! Κατι πηγαινει πολυ λαθος σε αυτη την κακοκαιρια. Και μην ακουσω «Μαρτης ειναι….» γιατι ειμαι και παλιομαχαιρο (1973) κι εχω ζησει χιονιαδες Μαρτη μηνα! Εδω κατι πηγαινει πολυ λαθος οπως και μετα τα στρωσιδια με την Ελπιδα! Κατι με την υγρασια που εκτινασσεται στο Θεο μολις κοβουν τα φαινομενα….

Φιασκο μεχρι τωρα παντως! Ξεκινησε παλι ιδανικα και οπως σχεδον παντα τα τελευταια χρονια, χαλασε….

* Καλη απολαυση σε οσους το δουν παχυ παχυ!

Στη Ριτσώνα με στουπάρα ολκής δυσκολευεται να πιάσει στα αυτοκίνητα και μόλις κόβει το λιώνει. Το πρωί ήταν όλα άσπρα και τώρα έχει λίωσει σε δρόμους και τσιμέντα.

Δεμ ου αρέσει καθόλου η εξέλιξη αυτή και φοβάμαι ότι βαδίζουμε σε μούφα πάλι...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...