Jump to content
Beach-snow NG

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ισχυρής χιονοκαιρίας "ΦΙΛΙΠΠΟΣ" 8-14/3....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν θέλω να φανώ υπερβολικος

Αλλά η αίσθηση που μου δίνουν τα σύννεφα που μπαίνουν σταδιακά προς τα ενδότερα του νόμου, είναι καταιγιδοφορας μορφής 

Επεξεργάστηκε από Spyros Snowstorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, menidi είπε:

ΦΕΡΤΕ ΕΛΙΚΟΠΤΕΡΑ ΝΑ ΠΕΤΑΞΟΥΝ ΠΡΟΜΗΘΕΙΕΣ!!!!!

 

Και στην Αττική περιμένουμε οι χιονοπτώσεις σταδιακά από το μεσημέρι και από τα βορειοανατολικά να επεκταθούν σε όλο τον νομό το απόγευμα του Σαββάτου, αλλά θα σταματήσουν αργά το απόγευμα. Παροδικά, οι μπόρες χιονιού θα οδηγούν και σε χιονόστρωση σε χαμηλά υψόμετρα. 

Πηγή: meteo.gr - https://www.meteo.gr/article_view.cfm?entryID=2176

 

20220312_rain_snow.jpg

Μέχρι αργά το βράδυ θα ελεγα καλύτερα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το μεσημέρι Μαρτίου δεν δικαιολογεί την άνοδο και σε μέρη που βορειότερα που χιόνιζε κιόλας. Προχθες δεν ήταν Μάρτιος; Ωστόσο το καλό είναι πως τα μοντέλα δείχνουν να έχουν πέσει ήδη έξω οπότε μόνο εκπλήξεις μπορούν να υπάρξουν μετά το μεσημέρι με την ΕΜΥ να επιμένει κιόλας. Ήπια και καφέ και συνήλθα, πάμε να το παλέψουμε και ο,τι γίνει.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σαμαριμα σημερα..Ηλιος αλλα -18 με εμφανη τα αποτελεσματα..

275617381_4872680732786157_2423377613345184747_n.jpg

Αναλογες συνθηκες και στο Νυμφαιο..Και εικονες..

275567776_4872660676121496_7065162569981814222_n.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πυκνό και ψιλό.....εκλεισε επιτέλους η Πεντέλη....θόλωσαν τα τελευταία σπιτια προς Ανω Μελίσσια.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Spyros Snowstorm είπε:

Δεν θέλω να φανώ υπερβολικος

Αλλά η αίσθηση που μου δίνουν τα σύννεφα που μπαίνουν σταδιακά προς τα ενδότερα του νόμου, είναι καταιγιδοφορας μορφής 

Υπερβολικός!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εδώ είχε ανεβεί 1.1 και τώρα 0,4 η Τ. Νωρίς το πρωί -3. Υπομονη υπομονη αλλά μας γκάστρωσες. 12 πήγε. Ψιλό πολύ πυκνό εδώ 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγω δεν ειμαι στο Κοκκινο αλλα εχω την πεθερουλα μου..Θα την κανω καιροφιλη στα 60 φευγα της..!!Αρχισε να χιονιζει στο χωριο..Και εστειλε τις πρωτες φωτο...🤣Μπορει και καλυτερα..Θελει πιο σταθερο χερι..Και με ανοιχτο το παραθυρο..Θα την μαθω σιγα σιγα..

IMG-b3d08544e9434fe3390db6bbea657b8e-V.jpg

IMG-144319bcea92b203cadcf2d94658be4b-V.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καλησπερα από τα Μεσόγεια

από αναφορά γείτονα σε υψηλότερο σημείο στους προποδες του Υμηττού, μου είπε ότι άρχισε να χιονίζει μυγάκια 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εδω παντως πεφτει ψιλο χιονι και ο καιρος εχει κλεισει εντελως το τελευταιο μισαωρο. Φυσικα δεν ειναι και κατι δυνατο ακομα ωστε να εχουμε χιονοστρωση, αλλα ελπιζω να δυναμωσει. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλό το κλείσιμο και το μπούκωμα με γκριζοκουρτίνα, μακάρι να κρατήσει και να μη δούμε ξανα ηλιο!!!!! Πάμε ρε ΕΜΥ με τις προγνωσάρες σου!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, gthomasandros είπε:

Το παλεύει η δορυφορική πάμε για το κύκνειο άσμα....

 

Το κύκνειο άσμα θα έρθει το σουρουπο όταν πετάσει πατσαβούρες και ξαφνικά θα κόψει μαχαίρι. Τώρα δεν έχει αρχίσει καν το άσμα. 

Ηλιος πάντως εδώ. Μια όμορφη ανοιξιάτικη ημέρα. 🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...