Jump to content
Beach-snow NG

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ισχυρής χιονοκαιρίας "ΦΙΛΙΠΠΟΣ" 8-14/3....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, KapelosG είπε:

Η ραδιοβοληση γίνεται 12:30 το μεσημέρι χοντρικά...3 το μεσημέρι εκδόθηκε επίσημα στο σάιτ

12Ζ είναι 2 και βαλε.....οι ενδειξεις παιρνονται αργοτερα μέχρι να φτάσει η ραδιοβολιδα περνάει 1-1.30 ώρα.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μια χαρα πηγαν σημερα ολα, βαση σχεδιου. Ειδαμε εξαρσεις στα βορεια προαστια τοπικες χιονοστρωσεις (1-2εκ), οπως ειχαμε πει.  Αλλωστε δεν ειχαμε και το χαμηλο με το μερος μας, παραηταν ανατολικα (ειναι στη μαυρη θαλασσα), και παλι πηραμε καποιες χιονοπτωσεις και ειχαμε και χιονοστρωσεις.. Αντε παμε για Ανοιξη να ζεστανει το Αιγαιο για να ετοιμαζεται για του χρονου παλι να εξατμιστει χαχα. Του χρονου ανεβαινει ο πηχης νομιζω για ολους, ακομα και για Βορεια Ελλαδα, καθως οσο περνανε τα χρονια ο κλοιος στενευει για αυτους και θα δουν κατι πολυ δυνατο και ιστορικοτατο! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βάση iPhone ότι κάνει μέχρι τις 7 

το μετεο λέει μέχρι τις 8 

πλάκα κάνω προφανώς 😂 

κανεις δεν ξέρει ίσως τι θα κάνει σήμερα και αν έχουμε άλλο . 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο συμπαγης καιρος και τα εντονα φαινομενα αποτυπωνονται πολυ καλα στις φωτο των παιδιων απο Αυλωνα.Ολα αυτα οπισθεν της Παρνηθας. Τα υπολοιπα νεφη που περναν και προς τα εμας ολο και κατι αφηνουν τοπικα.Ελπιζουμε σε πιο συμπαγη καιρο το επομενο 2ωρο χωρις να ξερουμε εαν αυτο θα γινει.

3.0c με πολυ αερα χωρις χιονοπτωση τωρα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Beach-snow NG είπε:

12Ζ είναι 2 και βαλε.....οι ενδειξεις παιρνονται αργοτερα μέχρι να φτάσει η ραδιοβολιδα περνάει 1-1.30 ώρα.....

Ναι το ξέρω έχεις δίκιο σε αυτό αλλά εδώ στο ελληνικό την παίρνουν εκείνη την ώρα έχω δει λάιβ...ανεβαίνει περίπου 10 μέτρα το δευτερόλεπτο με το μπαλόνι ηλίου διαμέτρου πάνω από 1 μετρο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Φίλοι μου έστειλαν την εξήγηση του Καμπόλη για την αστοχία (?) της πρόβλεψης...

ΚΑΙΡΙΚΑ ΝΕΑ
Upd. 17:31 - 12 Mαρτίου 2022
Στάστιμο εδώ και πολλές ώρες το αβαθές χαμηλό στην θαλάσσια περιοχή ανάμεσα στην Κεφαλονία, την Ζάκυνθο και την Κυλλήνη - αν δεν αλλάξει θέση δεν αναμένεται σοβαρή μεταβολή του καιρού στον νομό Αττικής (και κυρίως στην Αθήνα).
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εμενα παντως μολις μου εστειλε μηνυμα το 112...Στην ωρα του!!Μολις εφτασα τις 100 νιφαδες και αρχισα να αγχωνομαι για την ακροτητα του φαινομενου...🤣

smartphone-kinito.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγω εχω καποιες ελπιδες ακομα καθως σε λιγο εχουμε καλυτερη υποστηριξη και ο ανεμος στα 700hPa παιρνει πιο βορεια συνιστωσα ενω τωρα ειναι ΒΔ. Μακαρι, ειναι και οι ωρες αυτες οτι πρεπει για να δεσει. 

Modele GFS - Carte prévisions

Modele GFS - Carte prévisions

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τρομερό κλείσιμο τώρα ....χάνω τα Τουρκοβούνια από την ορατότητα μου 

1.3 θερμοκρασία

Πάμε για γκολ στο 90

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, CATHA είπε:

Φίλοι μου έστειλαν την εξήγηση του Καμπόλη για την αστοχία (?) της πρόβλεψης...

ΚΑΙΡΙΚΑ ΝΕΑ
Upd. 17:31 - 12 Mαρτίου 2022
Στάστιμο εδώ και πολλές ώρες το αβαθές χαμηλό στην θαλάσσια περιοχή ανάμεσα στην Κεφαλονία, την Ζάκυνθο και την Κυλλήνη - αν δεν αλλάξει θέση δεν αναμένεται σοβαρή μεταβολή του καιρού στον νομό Αττικής (και κυρίως στην Αθήνα).

Για όσους έχετε παραπάνω γνώσεις αυτό δεν πρέπει να κινηθεί ;; Εκεί θα κάτσει το άτιμο ;; 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Santa snow είπε:

Συμπέρασμα για μία ακόμη φορά είναι ότι χωρίς πραγματικό δυναμικό αίτιο χιόνια δεν μπαίνουν στο λεκανοπέδιο.

Καμία σχέση....έχουμε δει τα καλυτερα χιονια με αποκλειστικά το Αιγαιο αλλα και αντίστροφα με Χ που ηταν μουφα....σήμερα δεν εφταιγε το μη δυναμικο αίτιο, αλλα η υφεςση στο Ιονιο, τοχει ξανακάνει....χθες και προχθες είχαμε μηπως δυναμικό αίτιο και ξερναγε τα κέρατα του??

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, CATHA είπε:

Φίλοι μου έστειλαν την εξήγηση του Καμπόλη για την αστοχία (?) της πρόβλεψης...

ΚΑΙΡΙΚΑ ΝΕΑ
Upd. 17:31 - 12 Mαρτίου 2022
Στάστιμο εδώ και πολλές ώρες το αβαθές χαμηλό στην θαλάσσια περιοχή ανάμεσα στην Κεφαλονία, την Ζάκυνθο και την Κυλλήνη - αν δεν αλλάξει θέση δεν αναμένεται σοβαρή μεταβολή του καιρού στον νομό Αττικής (και κυρίως στην Αθήνα).

Πιο χαμηλό??χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, CATHA είπε:

Φίλοι μου έστειλαν την εξήγηση του Καμπόλη για την αστοχία (?) της πρόβλεψης...

ΚΑΙΡΙΚΑ ΝΕΑ
Upd. 17:31 - 12 Mαρτίου 2022
Στάστιμο εδώ και πολλές ώρες το αβαθές χαμηλό στην θαλάσσια περιοχή ανάμεσα στην Κεφαλονία, την Ζάκυνθο και την Κυλλήνη - αν δεν αλλάξει θέση δεν αναμένεται σοβαρή μεταβολή του καιρού στον νομό Αττικής (και κυρίως στην Αθήνα).

Αυτό φαινόταν και χθες πάντως στα μοντέλα, εξού και οι ΑΝΑ που έβγαζε επιφανειακά και οι ΒΔ (που στην πράξη με την ραδιοβοληση ήταν ΔΒΔ ακόμα χειρότερα) στα 700

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν θυμάμαι καλά και σε παλιότερες αστοχίες και μουφες φταίει αυτό το καταραμένο αβαθές χαμηλό! Πώς τους μπερδεύει έτσι τους καημένους κάθε φορά..

Επεξεργάστηκε από bulletproof
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σε ετοιμότητα βρίσκεται ο μηχανισμός Πολιτικής Προστασίας της Περιφέρειας με αφορμή τις μετεωρολογικές προγνώσεις για επιδείνωση της κακοκαιρίας κατά τις βραδινές ώρες, με έμφαση στα βόρεια και ανατολικά προάστια της Αττικής.

https://www.skai.gr/news/greece/kakokairia-filippos-se-etoimotita-i-perifereias-attikis/amp

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Steliosnow είπε:

απο τη μικρη ορατητα που εχω υμμητο δε καταφερε να κλεισει καλα ουτε μια φορα σημερα!!

Μόνο μια ...κατέβασε χιονοκουρτινες για 5 λεπτά μέχρι τα 300μ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, KapelosG said:

Αυτό φαινόταν και χθες πάντως στα μοντέλα, εξού και οι ΑΝΑ που έβγαζε επιφανειακά και οι ΒΔ (που στην πράξη με την ραδιοβοληση ήταν ΔΒΔ ακόμα χειρότερα) στα 700

Αυτό σκέφτηκα και εγώ... συνεπώς πως έπεσε έξω η πρόβλεψη ? μιλάω για τους επαγγελματίες πάντα όπως η ΕΜΥ... πιό κοντά στην πραγματικότητα το ΜΕΤΕΟ που δεν έβγαλε σηματάκι για επικίνδυνα φαινόμενα. Η Πολιτική προστασία τρομοκράτησε τους πάντες λόγω του φιάσκου της Ελπίδας.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...