Jump to content
ΠΩΓΩΝΙ

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΜΑΙΟΥ 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Καλησπερα σας...Οπως αναμενοτανε ψιχαλισε σημερα το απογευμα..Καποια στιγμη,πηγε να δυναμωσει,ισα για να βρεξει τους δρομους...Ωραια μερα και σχετικα δροσερη αν και τσιμπησε σημερα,φτανοντας λιγο πανω απο τους 24...

Διακοπι...Η ανοιξη εφτασε με τα χιονια ομως να ειναι ακομα στα βουνα..Εχει και τις ομορφιες της η ανοιξη...Καλο βραδυ σε ολους σας...

279910189_2476217189178090_2354254928152716773_n.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Προσπαθει σταδιακα η φυση να αναγεννηθει και στη βορεια Ευβοια...Το παλευει...Καλο ειναι που οι θερμοκρασιες δεν εχουν παρει την ανιουσα αλλα χρειαζομαστε και νερακι...Αλλιως θα ναι δυσκολο το καλοκαιρι..

Ειναι δεδομενο οτι αργα η γρηγορα οι υψηλες θερμοκρασιες θα κανουν την εμφανιση τους..Χρειαζομαστε λοιπον καλα χιλιοστα βροχης,για να αποφυγουμε τα δυσαρεστα...Οσο ειναι δυνατον αυτο...Παντως ειναι παρηγορο να βλεπεις μεσα στη μαυριλα και στα γυμνα δεντρα να ξεπηδουν χρωματα...!!!

279499679_3251376711848681_9003946506785262684_n.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Προσπαθει σταδιακα η φυση να αναγεννηθει και στη βορεια Ευβοια...Το παλευει...Καλο ειναι που οι θερμοκρασιες δεν εχουν παρει την ανιουσα αλλα χρειαζομαστε και νερακι...Αλλιως θα ναι δυσκολο το καλοκαιρι..

Ειναι δεδομενο οτι αργα η γρηγορα οι υψηλες θερμοκρασιες θα κανουν την εμφανιση τους..Χρειαζομαστε λοιπον καλα χιλιοστα βροχης,για να αποφυγουμε τα δυσαρεστα...Οσο ειναι δυνατον αυτο...Παντως ειναι παρηγορο να βλεπεις μεσα στη μαυριλα και στα γυμνα δεντρα να ξεπηδουν χρωματα...!!!

279499679_3251376711848681_9003946506785262684_n.jpg

Εξω απο το σπιτι μου μετα απο 9 μηνες.Βεβαια χρειαζομαστε βροχες και μαλιστα πολλες οπως λες Σακουλινο

 

IMG_20220508_223707.jpg

IMG_20220508_223542.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Καλημερες!!!Δυσκολη μερα ξεκινα...Κομαρες,κοπωση,βηχας..Απο τον κορονοιο γλυτωσα αρκετες φορες αλλα τωρα μαλλον θα τον περασω και γω...Δυο τελευταιοι συναδελφοι που δεν ειχαν κολλησει..Κολλησαν εν τελει και αυτοι και μαλλον πηραν μαζι τους και μενα..Σπιτι με αναρρωτικη και ο θεος βοηθος...

Χαροκοπειο 17.8 και συννεφιες...Το κοντομανικο απαγορευτικο ακομα...

Αγραφα χθες...Ακομα και το λιωσιμο του χιονιου προσδιδει αλλη χαρη στα βουνα....Καλη σας μερα..

279527099_10226441528279866_3921794061712095440_n.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα παίδες! Μπορεί το ημερολόγιο να γράφει 9 Μαΐου αλλά οι μονοψήφιες ελάχιστες ακόμα κάνουν πάρτυ … κρύο λοιπόν το ξημέρωμα με 7 βαθμούς ελάχιστη εδώ στο Μακροχωρι … τους 14 πλησιάζουνε τώρα …. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βαλάρι Αγράφων χθες, στα 1060μ. υψόμετρο!!

ΥΓ Περαστικά Σακη μας, δεν είναι τιποτε, όλα καλα θα πανε, ξεκουράσου!!

FB_IMG_1652078477151.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πετροχώρι Θέρμου, με θέα την λίμνη Τριχωνίδα!!

Χριστος Ανεστη, καλή εβδομαδα σε ολους και χρόνια πολλά στους Χριστόφορους....

FB_IMG_1652030657948.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα 16.4 c ελάχιστη Ηλιούπολη με χαμηλή υγρασία βοριάς! εσωτερική εκεί γύρω στους 19c μία χαρά!! Θέλουμε βροχές όμως.μακαρι το σκ να βγάλει καλή αστάθεια νά ρίξει καλά!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 ώρες πριν, sakis13 είπε:

Καλημερες!!!Δυσκολη μερα ξεκινα...Κομαρες,κοπωση,βηχας..Απο τον κορονοιο γλυτωσα αρκετες φορες αλλα τωρα μαλλον θα τον περασω και γω...Δυο τελευταιοι συναδελφοι που δεν ειχαν κολλησει..Κολλησαν εν τελει και αυτοι και μαλλον πηραν μαζι τους και μενα..Σπιτι με αναρρωτικη και ο θεος βοηθος...

Χαροκοπειο 17.8 και συννεφιες...Το κοντομανικο απαγορευτικο ακομα...

Αγραφα χθες...Ακομα και το λιωσιμο του χιονιου προσδιδει αλλη χαρη στα βουνα....Καλη σας μερα..

 

Περαστικα. Εγω έχω Κορωναίο για δεύτερη φορά μετά από 4 μήνες. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15.6 ελάχιστη ο σταθμός μου το πρωί 

22.4 μέγιστη πριν λίγο και 40αρες+ ριπές 

Στο ίδιο μοτίβο ο καιρός εδώ και πολλές μέρες....λείπουν οι βροχές πλέον....τρομερή βρώμα έξω από γύρη σκόνη και λοιπές ανοιξιάτικες αηδιες

Υγ. Σακαρε περαστικά φίλε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 ώρες πριν, sakis13 είπε:

Καλημερες!!!Δυσκολη μερα ξεκινα...Κομαρες,κοπωση,βηχας..Απο τον κορονοιο γλυτωσα αρκετες φορες αλλα τωρα μαλλον θα τον περασω και γω...Δυο τελευταιοι συναδελφοι που δεν ειχαν κολλησει..Κολλησαν εν τελει και αυτοι και μαλλον πηραν μαζι τους και μενα..Σπιτι με αναρρωτικη και ο θεος βοηθος...

Χαροκοπειο 17.8 και συννεφιες...Το κοντομανικο απαγορευτικο ακομα...

Αγραφα χθες...Ακομα και το λιωσιμο του χιονιου προσδιδει αλλη χαρη στα βουνα....Καλη σας μερα..

279527099_10226441528279866_3921794061712095440_n.jpg

Περαστικά ρε Σάκη υπομονή θα περάσει όλα καλά 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

@billipiros12 & @sakis13 Περαστικά φιλαράκια μου, να εσίτε καλά!

25αρι εδώ στην Λάρισα, λίγο πιο φυσιολογικά σημερα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 ώρες πριν, sakis13 είπε:

Καλημερες!!!Δυσκολη μερα ξεκινα...Κομαρες,κοπωση,βηχας..Απο τον κορονοιο γλυτωσα αρκετες φορες αλλα τωρα μαλλον θα τον περασω και γω...Δυο τελευταιοι συναδελφοι που δεν ειχαν κολλησει..Κολλησαν εν τελει και αυτοι και μαλλον πηραν μαζι τους και μενα..Σπιτι με αναρρωτικη και ο θεος βοηθος...

Χαροκοπειο 17.8 και συννεφιες...Το κοντομανικο απαγορευτικο ακομα...

Αγραφα χθες...Ακομα και το λιωσιμο του χιονιου προσδιδει αλλη χαρη στα βουνα....Καλη σας μερα..

279527099_10226441528279866_3921794061712095440_n.jpg

Περαστικά αλάνι μου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Καλησπερα παιδες...Σας ευχαριστω για τις ευχες..Να στε καλα...Επεσα σε ληθαργο...Κοιμηθηκα αρκετες ωριτσες αλλα και παλι ξυπνημα κομματια λες και ηπια στον υπνο μου 3 φιαλες ουισκι..Το παραδοξο ειναι οτι το μοριακο βγηκε αρνητικο ενω τα rapid βγαινουν θετικα..Οτι να ναι...

Νοιωθω παντως λες και μου χουν βαλει μπαλες με αλυσιδα στα ποδια και μου ζητουν να χωρεψω καποειρα...😜Ανα 10 βηματα λαχανιαζω ενω το max που μπορω να σηκωσω ειναι ενα ποτηρι νερο... Η κοπωση για αρχη ειναι αυτη που με εχει τρελανει...Τελος παντων....

Ηλιουλουστη μερα σημερα και ανεκτες και παλι θερμοκρασιες...Αιθριος καιρος και βαρετοκαιρια...Να δουμε ποτε θα ρθουν οι ουσιαστικες ασταθειες πανελλαδικα αλλα και εδω κατω...

Γιαννεναρα!!!Τυπικη ανοιξιατικη μερα...Με τη φυση να ξυπνα αλλα τον ουρανο συννεφιασμενο απο τις παραδοσιακες ηπειρωτικες ανοιξιατικες ασταθειομερες...7/05.

image.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Xθες Κυριακή στη Χόχλια Ευρυτανίας (φωτό)....όπως σας είπα τα τζάκια στο χωριό μου αναμμένα.....είναι βουνό εκεί, δεν γίνεται αλλιώς!! 6,5-12,5οC χθες ....7-17oC σήμερα.....

Μπορεί να είναι εικόνα σκύλος και εξωτερικοί χώροι

Μπορεί να είναι εικόνα φωτιά, εστία και εσωτερικός χώρος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, sakis13 είπε:

Καλησπερα παιδες...Σας ευχαριστω για τις ευχες..Να στε καλα...Επεσα σε ληθαργο...Κοιμηθηκα αρκετες ωριτσες αλλα και παλι ξυπνημα κομματια λες και ηπια στον υπνο μου 3 φιαλες ουισκι..Το παραδοξο ειναι οτι το μοριακο βγηκε αρνητικο ενω τα rapid βγαινουν θετικα..Οτι να ναι...

Νοιωθω παντως λες και μου χουν βαλει μπαλες με αλυσιδα στα ποδια και μου ζητουν να χωρεψω καποειρα...😜Ανα 10 βηματα λαχανιαζω ενω το max που μπορω να σηκωσω ειναι ενα ποτηρι νερο... Η κοπωση για αρχη ειναι αυτη που με εχει τρελανει...Τελος παντων....

Σάκη περαστικά!!! Η κόπωση πράγματι είναι το κάτι άλλο!! Θυμάσαι που το πέρασα πέρυσι...... ούτε να φάω δε με άφηνε... που να τη βρεις τη όρεξη άλλωστε, άμα σε πιανει και το καρδιοχτύπι αυτό.... ήθελα 10 λεπτά ξάπλας για κάθε 5λεπτο που σηκωνόμουν, ώστε να χαλαρώσω και να βρώ λίγη δύναμη να ξανασηκωθώ, μπας και συνεχίσω αυτό που έκανα.... και μετά φτου κι απ' την αρχή..... σου εύχομαι περαστικά να είναι και γρήγορα να γίνεις καλά!!!!! Άστο να κυλήσει και να μην αγχώνεσαι όπως τότε εγώ...... μέγα λάθος.... ούτε κι εμβολιασμένος ήμουν τότε........ relax όσο μπορείς!!! Είναι μια εμπειρία που σύντομα θα αποτελεί και για εσένα παρελθόν!!!

Στα του καιρού τώρα, πως να ντυθείς δε ξέρεις....... απαραίτητη μια ζακετούλα κι από μέσα ένα κοντομάντικο, για παν θερμοενδεχόμενο!... έτσι είμαι εγώ!! Κοιτώντας το μηνιαίο ιστορικό του σταθμού μου, για τον περσινό Μάη, διαπιστώνω πως σαν σήμερα, είχαν σημειωθεί ήδη τα πρώτα 30άρια........ έτσι είχε ξεκινήσει ο μήνας... αντιθέτως φέτος είμαστε σε άλλη φάση..... όπως κι ο Μάρτης θύμιζε Φλεβάρη, έτσι κι ο Μάης θυμίζει περισσότερο Απρίλη.... είναι λες και είμαστε τουλάχιστον 1 μήνα πίσω, αν εξαιρέσεις τη μεγαλη διάρκεια της ημέρας που κάνει τη διαφορά!

Ημερήσια ρεκορ θερμοκρασίας, στη Χρυσούπολη Περιστερίου........ 16.6℃ ελάχιστη..... 24.3°C μέγιστη.....

Επεξεργάστηκε από Winterlove
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα σε όλους, φοβερή μέρα σήμερα! Το 25αρι στο περίπου το πιάσαμε, με έντονη θαλάσσια αύρα από αργά το μεσημέρι και μετά και φυσικά ηλιοφάνεια. ! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Καταιγιδα,η πρωτη για φετος εκδηλωθηκε σημερα στη βα Λακωνια στον Παρνωνα...

280370394_733823751126416_1467422048033118674_n.jpg

Εγω και επισημα πλεον,ειμαι κρουσμα..

Και ο Ταυγετος με αναπτυξεις σημερα που δεν μπορεσαν ομως να δωσουν κατι...

280458319_418938553567014_626057417081039930_n.jpg

279796322_418938506900352_818054270879716011_n.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

18.7 βαθμοι στην Καλλιθεα μ ενα ελαφρυ αερακι...Φουτερακι στο μπαλκονι...Χτυπησα και 38.8 πυρετο πριν λιγο οποτε δεν ειμαι για πολλα..Ωραια νυχτα παντως...Ελαφρυ κουβερτακι και σεντονακι απαραιτητα...

Γκιωνα χθες...Καλα κρατουν τα χιονια!!Λιγο πανω απο τα 2300 μετρα αυτη η ληψη..Αρκετα πιο κατω απο τα 2510 της κορυφης της...

280129647_3066096170319922_5406344341624891242_n.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα παίδες! 26,6 βαθμοι η μέγιστη εδώ στο Μακροχώρι με ηλιοφάνεια ,επιτέλους φυσιολογικές θερμοκρασίες και καιρικές συνθήκες..... άντε να ζεστάνει μπας και δουμε καμιά καταιγίδα ,ξεραθήκαμε...στους 16 τώρα.....

περαστικά στον φίλο Σάκη και σε όσα παιδιά  νοσούν ή περνάνε το οτιδήποτε....😉

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Περαστικά Σάκη...γρήγορα στο πόδι το οποίο πόδι θα πλατσουρισει μέχρι το γόνατο σε νερό και γρήγορα στόλισμα στο μπαλκόνι...😄.Εγώ φίλε φέτος 3 φορές προτεινόμενος βγήκα και τις 3 τίποτα νεγκατιβ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Sign In Now


×
×
  • Δημιουργία νέου...