Jump to content
ΧΕΛΜΟΣ

Τεχνικά θέματα μετεωρολογικών σταθμών

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, freeze είπε:

Γιώργο ερώτηση ... Κάθε πότε αλλάζεις ανεμιστήρι ..???.διότι σε εμένα αλλάζω κάθε 2 φορές τον χρόνο περίπου ... Δεν μου αντέχουν πάρα πολύ ...και χθες που έλειπα εκτός είχα παρατηρήσει τον σταθμό μου ενώ οι περισσότεροι γειτονικοι ήταν στους 21 C περίπου ...ο δικός μου πήγε 23 ...και γυρνάω σημερα και τον βλέπω ότι δεν γυρνούσε και ευτυχώς είχα έναν μπακ απ και τον αντικατεστησα  αλλά λίγο μικρότερο αλλά θα κάνει δουλειά πιστεύω!!

Κατά τα άλλα και το βροχόμετρο τα πάει πολύ καλά σε σχέση με το αναλογικό .. θα βάλω κάποια στιγμή τις μετρήσεις ....θέλω μια καλή καταιγίδα με μεγάλη ραγδαιοτητα να συγκρίνω ανεξαρτήτου συνολικου υετού ....απλά να δω σε μεγάλη έντασης βροχής αν έχουν κάποια απόκλιση 

Καλησπερα φιλε @freezeκαι χρονια πολλα. Στην αρχη στον Γερακα ειχα πανω ενα 4*4*1 (μηκος,πλατος, υψος) αλλα τον αλλαξα τον Ιουλιο 2021 σε 7*7*1,5 και εχει κρατησει ακομα!!!!! Στον Μυτικα πρεβεζας εχω εναν 8*8*2 ο οποιος αντεξε απο Απριλιο 2022 ως Δεκεμβριο 2023 και τωρα ξαναεβαλα τον ιδιο (αλλος σταθμος εκει βεβαια sainlogic ws3500). Γενικα ισςω σε περιοχες με μεγαλυτερη υγρασια να φθειρεται πιο γρηγορα

εδω ο 7*7*1,5

https://www.priveshop.gr/product/11011351/EKSARTHMATA/SYSTHMATA-PSYKSHS/STARTECH-COM-FAN7X15TX3-SYSTHMA-PSYKSHS-YPOLOGISTH-THHKH-YPOLOGISTH-ANEMISTHRAS-7-CM-MAYROS-MAYRO-?skr_prm=WyI0MDYyYjk3NS1mYjEyLTQ2YWItOGFmYi1kMzhhMTRlMmM1OWQiLDE3MTEzNzg3MTI3ODQseyJhcHBfdHlwZSI6IndlYiIsImNwIjoiYiIsInRhZ3MiOiIifV0

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Sign In Now


×
×
  • Δημιουργία νέου...