Jump to content
nikolas 2365

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Καλώς ! Στο τέλος του χειμώνα  κάνω αυτό. Θυμάμαι ήδη 3-4 πολύ ξεκούδουνα, και κυρίως αυτό με τον Γροιλανδικό. Επειδή έχουμε ακόμα 1&1/2 μήνες χειμώνα ακόμα, λογικά θα μαζέψει άλλα τόσα χαχαχα. Ήδη σταδιακά βρίσκω το επόμενο [αν είναι αυτό]

Για εμένα ένα είναι σίγουρο. Θα το γράψω πρώτα σε word γιατί θα μου πάρει ΜΕΡΕΣ για να τα βάλω όλα. Και όποιος έχει υπομονή το διαβάζει.😆

Ευαγγέλιο θα γίνει. Φέτος όλα πελαγοδρομούν, αλλά ο γέρο Τζιφ μετά την αναβάθμιση μοιάζει με τον Μπορχα ανάμεσα σε Μέσι και Ρονάλντο. Δεν υπάρχει απλά!!! Ευχαριστούμε Μιχαήλ. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Γιάννης μασ είπε:

2013-2014 ηταν ανταξιος του φετινου απλα ειχε λιγο περισσοτερα χιονια στα βουνα.....Νομιζω οτι κατι αντιστοιχο με το φετινο ειχε και το 1935-1936

Ε άρα στα λόγια μου ήρθες δεν υπάρχει αυτό φέτος ούτε συνεφιες ένα μήνα ήλιο σήμερα έβρεξε λίγο το πρωί στην καρδιά του χειμώνα εντομεταξυ δεν ξέρω πόσες φέρμες εισβολές έχει κάνει 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα, δυστυχως ο αζορικος δεν μπορει να κερδισει τα χαμηλα τα οποια συνεχιζουν ακαθεκτα την πορεια τους μεσα στην βορεια ευρωπη. Στο προγραμμα ολα δεν μπορουμε να κανουμε κατι. Το παιχνιδι δεν εχει χαθει για αυτο που ψαχνουμε παντως μιλωντας ρεαλιστικα ας βρεξει λιγο στο δευτερο μισο αφου το πρωτο βγηκε τζουφιο και οτι αλλο ερθει ευπροσδεκτο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, swthrhs είπε:

Ε άρα στα λόγια μου ήρθες δεν υπάρχει αυτό φέτος ούτε συνεφιες ένα μήνα ήλιο σήμερα έβρεξε λίγο το πρωί στην καρδιά του χειμώνα εντομεταξυ δεν ξέρω πόσες φέρμες εισβολές έχει κάνει 

Εεεε απλα ο 13-14 ηταν ολος ο χειμωνας ετσι....φετος δεν ξερουμε ακομα πως θα εξελιχθει ο υπολοιπος......Αλλα και το 13-14 εκανε κατι τεραστια διαστηματα ανομβριας ~1μηνα κτλ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Γιάννης μασ είπε:

Εεεε απλα ο 13-14 ηταν ολος ο χειμωνας ετσι....φετος δεν ξερουμε ακομα πως θα εξελιχθει ο υπολοιπος......Αλλα και το 13-14 εκανε κατι τεραστια διαστηματα ανομβριας ~1μηνα κτλ

Ε δεν βλέπω φως εκτός και πάει μπροστα και είναι δυνατός πολύ Φλεβάρης Μάρτιος Απρίλιος ότι καλύτερο δηλαδή γιατί έχει γίνει το καλοκαίρι 9 μήνες 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, swthrhs είπε:

Ε δεν βλέπω φως εκτός και πάει μπροστα και είναι δυνατός πολύ Φλεβάρης Μάρτιος Απρίλιος ότι καλύτερο δηλαδή γιατί έχει γίνει το καλοκαίρι 9 μήνες 

κοιτα πχ τον χειμωνα 19-20 που ηταν σαπιος και αυτος κυριως στα δυτικα (πινδο χιονισε κατω απο τα 1500 27 φλεβαρη πρωτη φορα αξιολογα) εριξε πολυ χιονι απο 15 μαρτιου εως 20 απριλιου τοσο σε βουνα οσο και σε πεδινα ( αν θυμασαι ειχε ριξει 30 εκ φλωρινα 1 απριλιου , ειχε χιονισει και βεροια κτλ) , Οποτε ναι...δεν μπορουμε να κρινουμε απο τωρα συνολικα τον χειμωνα...(αλλα ναι ειναι απο τους χειροτερους σιγουρα μεχρι τωρα)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Γιάννης μασ είπε:

κοιτα πχ τον χειμωνα 19-20 που ηταν σαπιος και αυτος κυριως στα δυτικα (πινδο χιονισε κατω απο τα 1500 27 φλεβαρη πρωτη φορα αξιολογα) εριξε πολυ χιονι απο 15 μαρτιου εως 20 απριλιου τοσο σε βουνα οσο και σε πεδινα ( αν θυμασαι ειχε ριξει 30 εκ φλωρινα 1 απριλιου , ειχε χιονισει και βεροια κτλ) , Οποτε ναι...δεν μπορουμε να κρινουμε απο τωρα συνολικα τον χειμωνα...(αλλα ναι ειναι απο τους χειροτερους σιγουρα μεχρι τωρα)

Μακάρι φίλε μου να γίνει έτσι ε μερεσε περσυ που είδα δυο φορές χιόνι στην περιοχή μου που χιονίζει στην καλύτερη κάθε 5 χρόνια για αυτο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγώ όσο θυμάμαι είναι ο χειρότερος μέχρι στιγμής τουλάχιστον. Γιατί δεν έχει ούτε κρύο, ούτε βροχές. Αυτός ο συνδυασμός είναι που κάνει τη διαφορά. Άλλες χρονιές είχαμε σκέτο κρύο ας πούμε ή σκέτες βροχές αλλά τουλάχιστον είχαν χιόνια τα ορεινά στα ψηλά. Φέτος τίποτα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Εγώ όσο θυμάμαι είναι ο χειρότερος μέχρι στιγμής τουλάχιστον. Γιατί δεν έχει ούτε κρύο, ούτε βροχές. Αυτός ο συνδυασμός είναι που κάνει τη διαφορά. Άλλες χρονιές είχαμε σκέτο κρύο ας πούμε ή σκέτες βροχές αλλά τουλάχιστον είχαν χιόνια τα ορεινά στα ψηλά. Φέτος τίποτα.

Η αληθεια ειναι οτι εγω δεν τον εζησα αυτον τον χειμωνα γιατι δεν ειμαι ελλαδα οποτε δεν ξερω ακριβως τι αισθηση βγαζει...αλλα στα νουμερα εχουμε βιωσει πολυ παρομοιες καταστασεις

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Oτι σεναριο μπορει να φανταστεί κανείς έχουν βγαλε τα ανσαμπλ του τζιφου 

E Λογικό.. Σαν τις χαρτορίχτες ενα πράγμα ο... βασιλιάς 🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

48 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Καλώς ! Στο τέλος του χειμώνα  κάνω αυτό. Θυμάμαι ήδη 3-4 πολύ ξεκούδουνα, και κυρίως αυτό με τον Γροιλανδικό. Επειδή έχουμε ακόμα 1&1/2 μήνες χειμώνα ακόμα, λογικά θα μαζέψει άλλα τόσα χαχαχα. Ήδη σταδιακά βρίσκω το επόμενο [αν είναι αυτό]

Για εμένα ένα είναι σίγουρο. Θα το γράψω πρώτα σε word γιατί θα μου πάρει ΜΕΡΕΣ για να τα βάλω όλα. Και όποιος έχει υπομονή το διαβάζει.😆

εγώ θα το διαβάσω κάποια στιγμή σίγουρα, ξέρω ότι και τα άλλα μοντέλα έχουν θεματάκια χοντρά ανά διαστήματα αλλά ο τζίφος με το που μπαίνει ο χειμώνας μου δίνει την ενρτύπωση ότι τρέχει με λάθος αρχικές συνθήκες, αναφέρομαι στο κύριο τρέξιμο και ιδιαίτερα μετά την αναβάθμιση, οπότε είμαι πολύ περίεγος να δω μαζεμένα κάπου τα λάθη του.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, INUIT είπε:

μεσος ορος...αν λεει κατι

gens-31-0-288.png

εχει σεναρια απιστευτα.......αλλα με τοσες σφαλιαρες ειναι οντως απιστευτα

 

 

 

Χαχαα κλαμα .....απίστευτα με ολη την έννοια της λέξης 😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, DIMITRIS είπε:

εγώ θα το διαβάσω κάποια στιγμή σίγουρα, ξέρω ότι και τα άλλα μοντέλα έχουν θεματάκια χοντρά ανά διαστήματα αλλά ο τζίφος με το που μπαίνει ο χειμώνας μου δίνει την ενρτύπωση ότι τρέχει με λάθος αρχικές συνθήκες, αναφέρομαι στο κύριο τρέξιμο και ιδιαίτερα μετά την αναβάθμιση, οπότε είμαι πολύ περίεγος να δω μαζεμένα κάπου τα λάθη του.

Προφανώς υπάρχουν τούμπες από μοντέλα, και διαφορετικά αποτελέσματα. Αλλά αυτά συμβαίνουν σε πολύπλκοκες κυκλοφορίες, καθώς με λίγο διαφορετιικές θέσεις λιμνών και μικρών χαμηλών, βγαίνουν τεράστιες διαφορες ετά. Ελα που ο τζίφος όμως δεν μπορούσε να βρει τα σωστά σε μια πολύ πιο απλή κυκλοφορία.. Την ζωνική

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 & 20 του μήνα (όπως ήδη έχω αναφέρει) θα είμαι Θεσσαλονίκη και ψήνομαι να καθίσω και Σ/Κ...θα το αποφασίσω τις επόμενες μέρες ανάλογα με τα τρεξίματα...😉

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και από το τζιφο ξεκάθαρη αναδίπλωση για αργότερα..καθαρη  απο όλους τους μεσους όρους για αναδίπλωση μάλιστα στο ίδιο  χρονικο σημείο πεφτει ο ναο πιο πολυ, και οι άνεμοι,  μωρέ λες 

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Και από το τζιφο ξεκάθαρη αναδίπλωση για αργότερα..καθαρη  απο όλους τους μεσους όρους για αναδίπλωση μάλιστα στο ίδιο  χρονικο σημείο πεφτει ο ναο πιο πολυ, και οι άνεμοι,  μωρέ λες 

Απιστε!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, antinod είπε:

Απιστε!!!

Χαχαχαχα αν πιστέψω εγώ θα βλέπετε πεταλούδες μέχρι τον Ιούνιο...Μόλις μίρλιασα άρχισε να έρχεται  

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...