Jump to content
nikolas 2365

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Μιχαήλ αυτός ο χάρτης για πεδινό χιόνι α ήθελε τουλάχιστον άλλες 4-5 μέρες μίνιμουμ...σίγουρα σε σχέση με τα χτεσινό είναι οκ αλλά προφανος δεν είναι το ζητούμενο image.png.85cb61cd80b4b11dcc40e20b5508405d.png

Μια βδομάδα το λιγότερο και με πολλές πιθανότητες να μην έρθει ουτε μετα ...το θέμα είναι να γλιτωσουμε τον αντικυκλωνα στη Ρωσία αλλα δε το κόβω 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, antinod είπε:

Περίπου όπως το κοντρολ του τζιφου. 

Το κοντρολ βεβαια εχει πιο χοντρό αυλωνα και δεν κάνει αποκοπη και ειναι και  πιο δυτικα ο αντικυκλωνας στη ρωσια, αλλά γενικά θα συμφωνήσω ναι με προϋποθέσεις ισως και 5 μέρες να έφταναν 

Το πρόβλημα είναι ότι παμε ολο και πιο πίσω 

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πεδινό χιόνι πως θα έρθει όταν στη Ρωσία έχουμε αντικυκλώνα; Και δεν είναι ερώτηση μόνο για τα προσήνεμα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα παίδες. Αντικειμένικα, τα μοντέλα δεν δείχνουν χίονι πεδινό για τις επόμενες 12 μέρες. Δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι, μόνο υπομονή μπας και δούμε κάτι να αλλάζει...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν είχε σηκωθεί ο Αζορικός θα είχαμε ιστορικό χιόνι. Δείτε Β.Α. 

Αντί αυτού, στις 240 ώρες δείχνει να έχουμε αντικυκλώνα Β.Α. (συμπαγής πολικός στρόβιλος που δεν σπάει με τίποτα) με ελπίδες μου για ημιορεινά Δυτικής Ελλάδας. 

ECH0-0.gif

ECH0-240.gif

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χαχαχα βελτιωθηκαν τα ανσαμπλ του ευρωπαιου μάλιστα στις 23 και 24 πλέον ειναι αρνητικός για δω ο μεσος όρος αλλα ηδη απο τις 21 είναι στο μηδέν οριακά με πολύ ωραία σεναρια μετα τις 21 , επίσης καποια έχουν χιονι και 19,20...πρπειε να δω το πάνελ οταν ανανεώσουν 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Χαχαχα βελτιωθηκαν τα ανσαμπλ του ευρωπαιου μάλιστα στις 23 και 24 πλέον ειναι αρνητικός για δω ο μεσος όρος αλλα ηδη απο τις 21 είναι στο μηδέν οριακά με πολύ ωραία σεναρια μετα τις 21 , επίσης καποια έχουν χιονι και 19,20...πρπειε να δω το πάνελ οταν ανανεώσουν 

Βαλε αν μπορείς Ρώμη, Αθήνα , Γερμανία  Κωνσταντινούπολη και Βουκουρέστι. Ευχαριστώ Αντώνη προκαταβολικά 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Του τζίφου πάλι μάπα τα ενσεμπλ και όλο και πιο μετά.με βάση τζιφο πριν της 25 δεν υπάρχει κάτι.καλα όχι ότι μετά θα έρθουν αρκούδες αλλά λέμε τώρα.δεν θέλει φέτος παίδες καλύτερα να το πάρουμε απόφαση για την ψυχική μας υγεία 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σε πρώτη φάση οι περιοχές της βόρειας κυρίως Ελλάδας με χαμηλό υψόμετρο μπορούν να ελπίζουν σε βελτίωση των στοιχείων όσο οδεύουμε προς το τρίτο δεκαήμερο. Τα προσήνεμα θα περιμένουν να δουν αν μπορούν να κλέψουν κάτι αργότερα με κάποιου είδους ανασύνταξη. Πέρυσι τέτοια εποχή έγραφα ότι είναι σχεδόν απίθανο να γίνει το 2/2 για το λεκανοπέδιο και όλοι ξέρουμε που κατέληξε η ιστορία. Η Ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία.

Τους χαιρετισμούς μου από την βροχερή Μονεμβασιά, χαρά που θα έκαναν οι κάτοικοι της πόλης τους προηγούμενους αιώνες που έτσι θα γέμιζαν τις κινστέρνες τους για να μπορέσουν να κρατήσουν σε εποχές πολιορκίας! Πέφτει καλό νερό και θα συνεχίσει κατά διαστήματα μέσα στη μέρα. Σε γενικές γραμμές φαίνεται ότι ασχέτως χιονοπτώσεων θα ξαναέχουμε βροχές μέσα στο Γενάρη σε μεγάλο μέρος της χώρας ειδικά αν επιβεβαιωθεί η κυκλογένεση στη κεντρική Μεσόγειο με την όποια ψυχρή εισβολή να μην πηγαίνει πολύ ανατολικά. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Χαχαχα βελτιωθηκαν τα ανσαμπλ του ευρωπαιου μάλιστα στις 23 και 24 πλέον ειναι αρνητικός για δω ο μεσος όρος αλλα ηδη απο τις 21 είναι στο μηδέν οριακά με πολύ ωραία σεναρια μετα τις 21 , επίσης καποια έχουν χιονι και 19,20...πρπειε να δω το πάνελ οταν ανανεώσουν 

Χμμμ....γι αυτό να μην πολυπαιρνουμε στα σοβαρά τα κύρια τρεξίματα...έβγαλε και κάτω από -10...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κάνει την αποκοπή στην Αμερική και ο μέσος όρος του ευρωπαϊκού ... Καλά πάει αρκεί να την κρατησει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Βαλε αν μπορείς Ρώμη, Αθήνα , Γερμανία  Κωνσταντινούπολη και Βουκουρέστι. Ευχαριστώ Αντώνη προκαταβολικά 

Νικόλα θα στα βάλω οταν βγουν στο wetter σε κανένα 20 λεπτο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Χμμμ....γι αυτό να μην πολυπαιρνουμε στα σοβαρά τα κύρια τρεξίματα...έβγαλε και κάτω από -10...

Το ζήτημα είναι με τι διατάξεις τα εβγαλε και τι διαφορετικό έβγαλαν από το κύριο 

Πρπεει να ναι αβροχα ακολουθούν το κύριο ..φτεγει ο υετος και μετα ερχετια το κρυο 

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Το ζήτημα είναι με τι διατάξεις τα εβγαλε και τι διαφορετικό έβγαλαν από το κύριο 

Πρπεει να ναι αβροχα ακολουθούν το κύριο ..φτεγει ο υετος και μετα ερχετια το κρυο 

Άρα κρύο απο Ατλαντικό;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Άρα κρύο απο Ατλαντικό;;

Θα δω οταν βγουν στο μετεοσιελ δε νομίζω μειον 6 απο ατλαντικο 

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Θα δω οταν βγουν στο μετεοσιελ δε νομίζω μειον 6 απο ατλαντικο 

Για πότε όμως.. Αν είναι πολύ μετά οκ, αν είναι πολύ πριν, μην μου χαλάσουν το όνειρο😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Για πότε όμως.. Αν είναι πολύ μετά οκ, αν είναι πολύ πριν, μην μου χαλάσουν το όνειρο😁

Πεφτουν απο τις 20 αυτα μαλλον εξναι απο ατλαντικο αλλα μετα απο 22 πέφτουν με αλλο τρόπο μαλλον ...δε ξέρω ..οτι να ναι μονο στο πάνελ θα φαινεται 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

31 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Πεφτουν απο τις 20 αυτα μαλλον εξναι απο ατλαντικο αλλα μετα απο 22 πέφτουν με αλλο τρόπο μαλλον ...δε ξέρω ..οτι να ναι μονο στο πάνελ θα φαινεται 

Οκ, λέω μήπως έχουν έναν συνδυασμό, δηλαδή κάνει αρχικά το μεγάλο μου, χωρίς όμως αποκοπή, και ταυτόχρονα να τραβήξει κρύο από ΒΑ.. Οκ, Αναμένουμε.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...