Jump to content
nikolas 2365

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

28 λεπτά πριν, heavy snow είπε:

Στην Θεσσαλονικη ηταν χειροτερα δηλαδη ολα αυτα τα χρονια και απο τα Γιαννενα?

 

Στην πόλη ναι, αλλά σε κάποια παραθαλάσσια προάστια (πχ περαια ή μηχανιωνα) όχι. Εκεί έχει κάνει εκτός από μισό μέτρο το 2019 στη σοφια (που στα Γιάννενα δεν έχει κανει) και άλλα χιονια 20+ εκατοστά όλα αυτά τα χρονια (2012, 2017, 2019 υπατια, 2021). Αν βέβαια μετρήσουμε τα 500 μέτρα της Θεσσαλονίκης με τα 500 των Ιωαννίνων προφανώς δεν τίθεται καν θέμα αφού ακόμα κι αυτά τα χρόνια έχει κάνει αρκετές φορές πάνω από μισό μέτρο. 2009 φλεβαρη (νομιζω), 2010 (το κιτρινο), 2011(δεκεμβρη), 2019 στη Σοφία και την Ωκεανία, 2021 δεν ξέρω πόσο είχε και πέρσι 1 Μαρτίου είχε 20+ εκατοστά στο χωριό του Χορτιάτη.

 

Υγ. Το 2019 στην Υπατία στη Θεσσαλονίκη που εριξε 10 εκατοστα στην πολη δεν το γύρισε ποτέ σε βροχή, για μισή ώρα είχε ασθενές χιονόνερο στις 6 το απόγευμα,όταν στα Γιάννενα παίζει να μην είχε μείνει ούτε γρανίτα στα αμαξια

 

Επεξεργάστηκε από salonikatasos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Αφου ξερεις ρε...Ειμαι ο παντοφλινος σας θα με σκοτωσει...🤣Κατσε να την πεισω να παμε..Γιατι δεν ειναι του χιονιου...

20220404_163302.jpg.0d524c810d5ef5fc5c8cd3514a0e7c37.jpg

Ναι Βασιλη μου,ξερω να βαζω φιλε...Δεν εχω θεμα...Εδω παλια μ ενα φαμπιακι ειχα ανεβει Διρφυ με χιονι 2 μετρα...Εκανα Αθηνα-Κυμη απο Διρφυ,Στροπωνες,Μετοχι..5.5 ωρες...Δε μασαω..Παω παντου...

Σάκη....έτσι θα την πείσεις ρε συ;;; Χλωμό....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

όσο πλησιάζουμε χρονικά τόσο εξαφανίζονται οι υετικές γραμμές και έξω είναι λες και είναι Απρίλιος με 19 βαθμούς, θέλω να τα σπάσω όλα από τα νεύρα μου....

image.png.7d740680b51dd051079621b243143e3d.png

Επεξεργάστηκε από DIMITRIS
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Γιάννης μασ είπε:

Καλα γιαννενα χιονιζει πιο πολυ απο λαρισα γενικα, απλα στα αξιολογα χιονια (>10 εκ) ειναι στα ιδια

Η Λάρισα χιονιζεται με πολλούς τρόπους εγκλωβισμοι , νυφίτσες νυφουλες και ορθοδοξους κβορειους..στο λεω εγω που εζησα την διαφορά Σαλονίκης και Λαρίσης..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

54 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Μετά από δυτικό, έχει αυτό το υπερΤΕΡΑΣ κεντροβόρειο, γιατί να μην έχει επόμενο φρειμ!! Θα έκανε το 2001 κομμάτια!

gens-17-1-384.pnggens-17-0-384.png

Κρατα  το μεχρι τις 100ωρες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, larissa_mare είπε:

Κρατα  το μεχρι τις 100ωρες

Πολύ μακριά, άνετα το χαλάει. χαχαχα. Στις 50 το κλειδώνουμε.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Γέμισε χιονοσεναρια απο 27 και μετα εδω ,, δε ξερω με πιο τρόπο αλλα γέμισε χθες δεν ειχε ίχνος υετου 

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μέσος όρος τζίφου στα μακρινά. μπομππίτσα

GFSAVGEU06_264_1.pngGFSAVGEU06_300_1.png

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Gary είπε:

Σήμερα ένιωσα πραγματικά την κλιματική αλλαγή. Έκοψα ένα κλίμα από το αμπέλι του ξαδέρφου μου και είχε ανθίσει. Κάτι το οποίο συμβαίνει τέλη Απριλίου. Για του λόγου το αληθές θα ανεβάσω φωτογραφία αργότερα. Και θέλουμε και χιόνια τρομάρα μας. Πάει το κλίμα της ατμόσφαιρας το καταστρέψαμε 

Σε πιστεύουμε φίλε έτσι ακριβώς κ εγώ  είδα σε αμπέλι προχθές 2 κλήματα ανθισμένα σε υψόμετρο πάνω από 500 μέτρα δεν πάει καθόλου μα καθόλου καλά το πράγμα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, larissa_mare είπε:

Η Λάρισα χιονιζεται με πολλούς τρόπους εγκλωβισμοι , νυφίτσες νυφουλες και ορθοδοξους κβορειους..στο λεω εγω που εζησα την διαφορά Σαλονίκης και Λαρίσης..

Aκριβωs με αυτουs τουs τροπουs μπορουν να χιονιστουν καλα τα Γιαννενα.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, larissa_mare είπε:

Η Λάρισα χιονιζεται με πολλούς τρόπους εγκλωβισμοι , νυφίτσες νυφουλες και ορθοδοξους κβορειους..στο λεω εγω που εζησα την διαφορά Σαλονίκης και Λαρίσης..

Ναι το ξερω, συγκριτικα με γιαννενα τολεω με την εννοια οτι στα γιαννενα πιο ευκολα φτανουν νιφαδες, κατα τα αλλα στα αξιολογα χιονια ειναι στα ιδια, απο το 2010 και μετα

γιαννενα 2010,2012,2017,2Χ2019, δηλαδη 5

λαρισα 2010,2012,2017,2019,2021, 5 και η λαρισα, οσα και τα γιαννενα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όντως μένοντας στα Γιάννενα και στην Λάρισα στα αξιόλογα χιόνια, νιώθω πως είμαι στην ίδια πόλη. με κυριότερη αδυναμία τον ΒΑ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάμε μάγκες!! Μπορούμε να τη φέρουμε τη θερμή εισβολή για 26-30 ... Μην απελπιζεστε!! Θα έρθει επιτέλους και η στιγμή που θα αράζουμε με μαγιό στο Μπαλκόνι Φλεβάρη Μήνα!!!

Χρονια πολλά στους Αντώνηδες!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...